شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - masih.hunter - 2011-02-28 10:55 AM

ارش جان زیاد باهاش کار نکردم اگه درجه یک چین باشه فکر میکنم کیفیتش نباید بد باشه یا علی .

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Cz452 - 2011-02-28 02:55 PM

مسيح جان فكر كنم درجه يك باشه (از جنس بدنه و ظاهر اين نظر رو ميدم)
ولي امروز كه زوم رو بردم روي 8 يا 9 تقريبا تار نشون ميداد !!!!
دليلش چيه؟
دوربين خراب شده؟

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Saeed-AT44-Long - 2011-03-01 12:28 AM

(2011-02-27 10:45 PM)Cz452 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوربين من leupold 3-9*50E
به نظرتون در زوم بالا صفرش بهم ميخوره ؟
يعني بي كيفيته؟

آرش جان من هم از این دوربین استفاده کردم الان هم یه دونه واسه دوستم خریدم کیفیتش خیلی عالیه و توی زوم های بالا هم کیفیتش خوبه به نظر من شاید عدسی شیئیش شل شده یا قطعات داخلیش مشکل پیدا کردن

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2011-03-01 02:13 AM

آرش جان با توجه به زوم اپتیک دوربین شما (3 تا 9 برابری)هرچه از زوم 3 به بالا میری بطور طبیعی از وضوح میافتد چون این بزرگنمائی حالت شبه دیجیتالی پیدا میکنه در واقع مثل این میمونه که شما یک تصویر با سایز کوچک را با ذره بین یا کامپیوتر بزرگ کنید .:)
پس نتیجه اینکه برای یک زوم با کیفیت و اپتیک واقعی در رنج 8 یا 9 برابری نیاز به یک دوربین مثلا 9*50 دارین که البته کمی هم دوربین بزرگی خواهد شد(الته موجود هست).:D 
در ضمن اگر تار شدنش از حد خودش بیشتر باشه میتونه بدلیلهای که یکیش هم سعید عزیزمان گفتند باشه. ;)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Cz452 - 2011-03-01 08:56 PM

علي جان فكر كنم آقا عيد درست حدس زده و دوربين من مشكل پيدا كرده چون به قول شما اين تار شدن غير عاديه و از حدي كه بايد باشه گذشته
راستي عي جان اين دوربيني كه ميگي 9*50 هست و گفتي كه دوربين بزرگيه (كه من خيلي دوست دارم) چه دوربينيه و قيمتش چنده؟

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2011-03-01 10:43 PM

(2011-03-01 08:56 PM)Cz452 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علي جان فكر كنم آقا عيد درست حدس زده و دوربين من مشكل پيدا كرده چون به قول شما اين تار شدن غير عاديه و از حدي كه بايد باشه گذشته
راستي عي جان اين دوربيني كه ميگي 9*50 هست و گفتي كه دوربين بزرگيه (كه من خيلي دوست دارم) چه دوربينيه و قيمتش چنده؟

آرش جان دوربینها با زوم بالا خیلی کمتر بکار فنریها میایند (بدلیل هدفگیری معمولا زیر 100 متر آنها)که من توصیه نمیکنم بگیری بنظرم حداکثر همین لیپرزی که من تازه گرفتم یا تاسکوی که دارم هردو 6-24*50 میباشند که در بزرگنمائی 6 برابری حدکثر کیفیت را داره ولی خوب تا زوم 12 برابری هم کیفیتش خوبه اما از آن بیشتر کمی تارتر میشه واز کیفیت اول آن کاسته میشه که معمولا برای دیدن نتیجه شلیک از زوم بالا تر استفاده میکنم نه برای نشانه گیری :)
بهر صورت اگر طالب خرید باشی میتونی از این مدل گامو که برای فروش اعلام شده یک pm برای تمایلت براش بزاری اگر هم باز خواستی من میتونم براش پیغام یا شماره تماس شما را براش بزارم خلاصه هر جور که مایلی من در خدمتم. فعلا عزیز:D
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مشخصات:
زوم 32-8
قطر عدسی شیئی 50 میلی متر
وزن : یک کیلوگرم
رتیکل میل دات دار
چراغ دار (سبز و قرمز)
قیمت 130000 هزار تومن

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Cz452 - 2011-03-02 01:02 AM

علي جون واسه تفنگ خودم(پي سي پي اي تي 44) ميخوام چه ربطي به فنري داره مهندس:D
اين دوربين هم كه گفتي ممنون ديدم زياد با ظاهرش حال نكردم
خيلي دوست دارم يه دوربين خيلي بزرگ بگيرم(تو مايه هاي دوربين آقا مسيح)
كه زومش بالا باشه و ترجيها زيبا
خيالتو راحت كنم علي جان تا يه دوربين خوب واسم پيدا نكني بيخيالت نميشم:D

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - rabinhod - 2011-03-02 01:30 AM

با سلام به همگی بچه ها...
من امروز یه دوربین Meopta Meostar R1 3-10*50 برای برنوم گرفتم... انصافا عجب دوربینیه... قیمت 1.200.000 تومان... واقعا کیفیتش حرف نداره...
خیلی دارم حال میکنم باهاش... اگه کسی برای گلوله میخواد واقعا دوربین خوبیه...
با تشکر

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2011-03-02 08:51 AM

(2011-03-02 01:02 AM)Cz452 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علي جون واسه تفنگ خودم(پي سي پي اي تي 44) ميخوام چه ربطي به فنري داره مهندس:D
اين دوربين هم كه گفتي ممنون ديدم زياد با ظاهرش حال نكردم
خيلي دوست دارم يه دوربين خيلي بزرگ بگيرم(تو مايه هاي دوربين آقا مسيح)
كه زومش بالا باشه و ترجيها زيبا
خيالتو راحت كنم علي جان تا يه دوربين خوب واسم پيدا نكني بيخيالت نميشم:D
آرش جان ببخشید من متوجه نشدم که برای pcp میخواهی حالا فرض کن کلی گفتم عزیز :D البته این مدل از سریهای 8*50 است که بنظرم گزینه بدی برای شما نبود عکسش با زوایای دیگش را میتونی در سایتها ببینی :) در ضمن چرا از اول سراغ دوربینهای با زوم بالا نرفتی ؟!
البته من فکر کنم مال مسیح هم همین لیپرز 6-24*50 باشه ;)
اگر مایل باشی حاضرم تاسکوی 6-24*50 خودمو بشما بدم برای pcp خیلی خوبه و شفافیتش هم خوبه باز میل شماست اگر زومهای خیلی بالا میخواهی میتونید از سریهای 10*50 هم ببینی تو سایتها مدلهای مختلفی ازش هست:rolleyes:

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2011-03-02 11:44 AM

(2011-03-02 10:39 AM)Saeed-AT44-Long نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علي جان اين دوربيني كه iso1389 مي فروشه به نظرت خوبه منظورم كيفيت تصوير در زوم بالا هست
شما از نزديك ديديش ؟
سعید جان این مدل را من قبلا در نمایندگیش (نمایشگاه) که بعنوان نمونه بود یکبار دیدم کیفیتش در حد خوبی بود و همانطور که میدونی یکی از مشکلات زوم های بالا استفاده در فواصل نزدیک اونهاست که باعث میشه حسابی هدف را تار ببینی (حداقل تا 10 متر) دوم سنگینی آنهاست و سوم بزرگ بودن آنهاست ولی خوب مزیتهای خیلی خوبی هم برای آنهای که هدف گیری دور دارند داره که شما بهتر از من میدونی حداقل اینه که هی نمیری ببینی کجای سیبل یا هدف خورده:D
خوب اگر شفافیت تصویر در فواصل دور مد نظر است بنظرم گزینه بدی نیست بشرطی که گامو اصل باشه یعنی تحت لیسانس باشه ( ساخت چین ) اگر غیر از این بود بنظرم از متفرقه هاست که کیفیتش باید وارسی بشه بعد خرید بشه :)