شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - mirlohi - 2015-09-19 07:01 PM

امروز که سلاح مهمات بودم طرف یه گلوله زن مکنز انگلیسی آورده بود جاش نخجیر 3 بگیره.تفنگش ترکیده بود در حد المپیک.4300 داد یه نخجیر 270 بهش دادن.لول این نخجیر 3 که دیدم بلند تر بود و مگسک نداشت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Khansariha (226)

RE: نخجیر 3 - mehti - 2015-09-19 07:54 PM

(2015-09-19 07:52 AM)Gestapo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یه نخجیر 3 دیدم چوبش سیاه بود و برای همین قیمتشم از چوب روشن گرونتر بود میشه بگید چوب سیاه با رنگ روشن چه فرقی میکنه؟
سلام دوست عزیز چوب سیاه مغز چوب و مقاوت خیلی بیشتری داره برا همینم گرونتره.دلیلش فقط همینه

RE: نخجیر 3 - Gestapo - 2015-09-19 08:56 PM

منم به چوب سیاه بیشتر علاقه دارم تا روشن فک کنم سیاه چوب بلوط باشه رنگ کرمی هم چوب گردو باشه

RE: نخجیر 3 - mehti - 2015-09-19 11:08 PM

البته بگم منظور من از چوب سیاه نوع چوب نبود مغز چوب حالا هر درختی که باشه تیره تره طوری که کاملا مشهوده

RE: نخجیر 3 - Saeed-AT44-Long - 2015-09-21 08:08 AM

سلام وقت همگی به خیر
بلاخره با راهنمایی دوستان این انجمن و حسین آقای عزیز ایراد پرت زدن 270 ما هم روشن شد
پیچ جلویی پایه وارنی که بسته بودم بریده بود و معلوم شد ایراد از پایه دوربین هست لذا کل پایه رو با پایه لعوپولد عوض کردم و تعمیر کار با مهارت و وسواس بسیار اون رو با وارن عوض کرد نتیجه کار قابل قبول بود و معلوم شد هم اسلحه و هم دوربین هر دو سالم هستند
اومدیم برای تنظیم دوربین برای این کار ابندا با بور سایت بوشنل تنظیم کردیم ولی موقع تیر اندازی در 25 متر حدود 10 سانت به راست و 2 سانت به پایین خورد لذا اسلحه رو روی همون خال ثابت کرده و ریتایکل رو به نقطه برخورد هدایت کردیم تیر دوم به خال سیاه خورد برای اطمینان با همان تنظیم یک شلیک دیگر نیز انجام شد و باز هم همون جای قبلی دیگه از بی درد بودن اسلحه و پایه و دوربین مطمئن شدم
طبق شکل زیر
شلیک 1 بدون تنظیم
شلیک 2 با حرکت ریتایکل روی هدف
شلیک 3 بدون تنظیم -- مثلا یه نوع گروپ گیری

[تصویر: 20150920-173235.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همون طور که دیده میشه مقدار 1.5 سانت به چپ و نیم سانت به پایین خورده بنابراین با محاسبه .77 صدم سانتی متر در 100 متر برای 25 متر تعداد 7 کلیک به راست و 2 کلیک به بالا (که البته 5 کلیک به بالا ) داده شد
سپس از 100 متری شلیک کردم
طبق شکل زیر

[تصویر: 20150920-180604222.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این شلیک 7 سانت چپ و 13 سانت بالا خورد بنابر این مقدار 10 کلیک به چپ داده شد و به بالا و پایین دست نزدم

[تصویر: 20150920-180604333.jpg]

این شلیک هم 4 سانت به راست و 18 سانت بالا خورد بعد به فاصله دقیقا 200 متری نقل مکان کردم و قبل از شلیک تعداد 4 کلیک به چپ دادم
لازم به ذکر هست برای اصلاح 4 سانت سمت در 200 متری 2 کلیک کفایت میکرد ولی نمیدونم چرا 4 کلیک دادم
نتیجه در عکس زیر
[تصویر: 20150920-182924.jpg]

حال سوال مهم این هست
وقتی در 25 متر صفر شده چرا در 200 متر انقدر بالا زده ؟
با حسابی که کردم در این حالت صفر دوم میره روی 300 متر درسته ؟
نظر دوستان در مورد دوربین - اسلحه - و پایه چی هست ؟ میشه اطمینان پیدا کرد که هر سه در وضعیت خوبی قرار دارند ؟
بعد از شلیک سوم دیگه به تنظیم دوربین دست نزدم تا وارد شور شویم خخخخخخخ با جمع بندی و احتساب خطاهای احتمالی من و دوربین و اسلحه و فشنگ و ... به نظر شما برد و سمت دوربین رو چند کلیک بچرخونم؟ چه سوالی کردم خخخخ
راهنمایی: هر کلیک در 100 متر .77 صدم سانت حرکت میده
ارادتKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - asman - 2015-09-21 09:16 AM

این عکسها ونتایج یا من امروز قاطی کردم یا اصلا جالب نیستند /چند تا سوال 1 چرا در 25 متری باتنظیم + دوربین درست وسط خالو نزدید2 شلیک اول در100 متری چرا به چپ انحراف داره درحالی که باید فقط به بالا میزد ( سر میکرد ) به خاطر اوج گیری مرمی ولی دیگه نباید به چپ میزد3 شلیک دوم در100 متری بعد از دستکاری (10کلیک) + باید فقط به راست میومد ودیگه نباید به بالا میرفت 4 شلیک سوم که در 200 متری انجام شده چرا اینقدر به چپ وبالا خورده دراین عکسا به غیر از فاصله 25 متری اونم نه زیاد دیگه هیچکدوم سمت خال نیومدن که /سعید جان ایا شما تفنگو بدون دوربین درفواصل مختلف امتحان کردید با همین فشنگا ؟؟
بعد ازشلیک اول در100 متر با 10 کلیک اومده این طرف درحالی که با 6 کلیک دقیق میومد روخط قایم اما موضوعی که گیج کننده است اینه که شلیک سوم در200 متری جایی خورده که نباید میخورد
انتظارات من از این دوربین

بخاطر دور ونزدیک شدن به سیبل اوج گیری مرمی وافت وخیزش فرق میکنه ولی نباید چپ وراست بزنه البته به شرط سلامت تفنگ وفشنگ ودوربین وپایه دوربین وشرایط حیطی ( باد) / باید بدون دوربین این سلاحو درفواصل مختلف چک کرد ترجیحا با فشنگ خارجی ویا داخلی یه دست شده
تا نظر اساتید گرامی چی باشه ؟

RE: نخجیر 3 - Saeed-AT44-Long - 2015-09-21 10:16 AM

جواب سوال 1
بخاطر اینکه در 25 متری پارالکس وجود داره و با نگاه کردن به دوربین خال مقدار کمی راست و چپ میشد و دقیق نمیشد نقطه برخورد رو دید و برای کشیدن ریتایکل روی نقطه برخورد کمی تقریبی عمل شد
شلیک سوم در 25 متری بخاطر این بود که از شلیک دوم مطمئن بشم شاید یه جور گروپ گیری یا تست دقت که اونم خوب زده ولی بعد از شلیک سوم تعداد 7 کلیک به راست و 2 کلیک به بالا داده شد در نتیجه میشد حدس زد که اومده وسط خال

جواب سوال 2

به چپ زدن تیر در 100 متری ممکنه از تنظیم صفر در 25 متری ناشی شده باشه البته به شرطی که همه عوامل مثبت و بدون ایراد باشند که اونم بعیده یعنی فشنگ ایرانی + من ناشی میشه همین دیگه خخخخخ

جواب سوال 3
اونم ممکنه از تیر انداز یا فشنگ باشه چون کلیک های دوربین رو تست کردم به خوبی عمل میکنند و اسلحه هم بدون دوربین تست شده و خوب میزنه

عکس پایه دوربین جدید

[تصویر: 20150920-173140.jpg]

Khansariha (8)

در 25 متری که تنظیم شد توی 200 متری حدود 15 سانت بالا زده یعنی دوربین در 300 متری صفر هست
بنابراین اگه بخوام در 200 متری صفر بشه باید در 37 متری وسط خال رو بزنه نه در 25 متری
البته در صورتی که نرم افزار استرلاک درست گفته باشه

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-09-21 11:20 AM

سلام سعید جان دوربین، اسلحه وپایه کاملا سالم هستن علتی هم که ان قد در دویست متر سر کرده اینه که چون تنظیم نیست شما باید توی بیست و پنج متر سه چهار شلیک دیگه میکردین تا یه گروپ مطمئن بگیرین اما شما به همون دو تیر که کنار هم خوردن بسنده کردین شاید این برخورد شانسی بوده در ضمن این هدف برای بیست و پنج متری اصلا مناسب نیست شاید به همین خاطر پارالکس داده شما باید یک خال یکسانتی رو،، روی یک صفحه سفید بکشین. بهترین فاصله هم برای تنظیم همین 25متر هست صفر دوم هم باید توی 250صورت بگیره نه 300 وقتی رفتی توی صد متر تیر زدی نباید عجله میکردی فورا به دوربین کلیک میدادی اونجا هم باید گروپ میگرفتی بعد سراغ تنظیم میرفتی خیلی وقتا شاید آدم بد تیر زده باشه نباید سریع اقدام به کلیک دادن کنه.

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

RE: نخجیر 3 - Saeed-AT44-Long - 2015-09-21 12:08 PM

حسین جان حرفتون متین
ولی توی 25 متر با حرکت چشم هدف حدود یک سانت تغییر مکان میده اونو چیکار کنم ؟؟؟؟ به هر حال یک سانت اختلاف توی 25 متر توی صفر دوم تاثیر داره
به این فکر میکنم که بخاطر حذف مشکل پارالکس همچنین صفر در 200 متری (نه در 250 متری ) دوربین رو در 100 متر تنظیم کنم طوری که در 100 متر مقدار 4.5 سانت سر کنه اون وقت در 200 متری صفر میشه
تو این وضعیت در 37 متر هم باید صفر بشه
طبق نرم افزار البته

نظرتون چیه ؟ آیا 270 با فشنگ ایرانی طبق نرم افزار عمل میکنه ؟

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-09-21 12:18 PM

به هیچ عنوان فشنگ ایرانی طبق نرم افزار عمل نمیکنه اگر بیست و پنج با پارالکس مشکل دارین بهترین راه حل همونه که جنابعالی فرمودین در صد متر و در نظر گرفتن چهار پنج سانت سر کردن. من تعجبم دوربین شما در بیست وپنح متر نباید انقد مشکل پارالکس بده که اذیت کنه شاید فاصله چشمی با لنز زیاد یا کمه باید حدود هفت سانت باشه.. شایدم چونه و قبضه قنداقت پایینه قنداقهای نخجیر اکثرا دارای این مشکل هستن.

سعید جان اگریه قنداق فایبر گلاسم مینداختی زیرش خیلی عالی میشد.

وقتی چونه وقبضه قنداق پایین باشه تیرانداز برای رفع پارالکس مرتب باید چشمشو جابجا کنه تا دیدش صاف بشه احتمالا ساختار قنداق شما با فیزیک بدنتون همخوانی نداره.