شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
pcp جدید از کمپانی cometa - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: pcp جدید از کمپانی cometa (/showthread.php?tid=10)

صفحه ها: 1 2 3

RE: pcp جدید از کمپانی cometa - garshasb - 2015-11-13 12:30 PM

(2015-11-12 12:21 AM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب گرشاسب
تو ری وی یو فیلم موقع معرفی به پینت بالی بودن رگولاتور اشاره میکنه ، البته از دید من یه مزیت هست چون از رگولاتورهای بیرونی محسوب میشه و براحتی قابل تنظیم و تغییر و سرویس شدنه و pcp های ممتاز جدید الان از سیستم رگولاتور بیرون مخزن بهره میبرن

[تصویر: url?sa=i&source=imgres&c...1096132400]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و در این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هم ری وی یو سایت gatewaytoairguns
هست

ارادت اقا بهروز
دست شما درد نکنه بسیار به دردم خورد و جالب اینکه مطالب درجی توسط خودم چیکیده مطالب بود، حالا در ادامه یه چندتا نکته کوچک درمورد این تفنگ هست که تو فروم ایرگان دیپوت نیست.
یکی از مطالب بدی ماشه بود خودمم راضی نبودم و گفته بودم ساختار ساده ای داره منتها اگر فنری که زیر کوپ قرار دارد و کیت ماشه روش سفت میشود را با فنر نرم و کمی بلند عوض کنید یک ماشه بسیار سبک ولی تک مرحله ای بدست میاد که در اون فروم کسی اینکارو نکرده بود،
احتیاج به بافل گذاری سایلنسر که اشاره کرده بودم. گروپهای معرفی توسط اعضای اون فروم با همین گروپها مطابقت کمی داشت و خیلی جمع تر بودن که مجبورم چندتا گروپ دیگه بگیرم و به یک گروپ بسنده نکنم،ولی، ساچمها را درست انتخاب کرده بودم،
نکته بعدی تعداد شات بود که در اوایل فروم تعداد شات با یکبار شارژ مقدار کمتری بود ولی در پستهای بعدی به درستی اصلاح شده و با تعداد گفته شده در اینجا برابری میکرد. نکته ای که من جا انداختم اورینک سوزن حمل ساچمه هست با سایز 5_2 که بیشترین استهلاک را دارد.
در مورد سفتی گلن گفته بودن و راحلی هم نذاشتن، درصورتی که بجای دست زدن به ولوم قدرت من یه فنر المانی نرمتر و بلند تر روش انداختم به اندازه زیادی نرم شده طوری که با اشاره حرکت میکند.
در مورد ساده باز شدن لوله حرف زدند ولی درمورد دقت کردن در بستن لوله که در این تفنگ وحشتناک اختلاف ایجاد میکنه حرفی نزدند، و اصلا مطرح نشد که باید ایراستریپر بعنوان شاخص در درست قرار گرفتن لوله استفاده شود.
تلورانس بین شاتی در اون فروم همگی شبیه تلورانس تست دوم کرنوگرافی من بوده که نشون میده روز اول رگولاتور واقعا ایراد داشته.
در مورد رگولاتور عرض کنم اقا بهروز که درسته اکسترنال هست ولی مادامی که مخزن پر هست تحت فشاره، با باز کردن مخزن درواقع مخزن بزرگ رگولاتور خالی میشه ولی خود رگولاتور با مخزن کوچکتره خودش همراه مخزن تفنگ باز میشه و فشار روش هست،
نداشتن پیچ روی سوزن رگولاتور برای نگهداشتن فنربشقابیها هم به همین دلیل هست که قبلا هم اشاره کردم فنرها ازادند.
در ادامه مجدد تشکر میکنم ازتون اقا بهروز بابت وقتی که برام گذاشتید.
ارادتKhansariha (8)

RE: pcp جدید از کمپانی cometa - صادق قرنجیکی - 2015-11-13 12:51 PM

محمد عزیز این سلاح از نظر ظاهری سلاح BSA R10 و FX Royal و از نظر قسمت شارژ سلاح های راپید رو تداعی می کنه ، شرود اون هم زیادی قطوره و در عمل نمی دونم واقعا کاربردی هست یا نه و البته شکل کمی نامتعارف ماشه !
نکته ای که برای من در ریویوهای شما جالبه نوع نگاهتون به شاخص های SD و ES در شات ها و کرنوگرافی های خودتون هست، به طور مثال مقدار این دو شاخص در 28 شات در وایرخ 100 و یا در 50 شات در BSA R10 ورژن FAC و کالیبر 22. محاسبه میشه (در هر دو مثال مقدار شات های رگوله مورد نظر هست)،

نقل قول :فشار ۲۰۰ بار ساچمه jsb18.2 دست چین شده
۱_۱۳
۲۵۹_۲۶۱_۲۶۱/۸_۲۶۱/۲_۲۶۰/۶_۲۶۱_۲۶۲/۶_۲۶۱/۳_۲۶۱_۲۶۱/۲_۲۶۱/۸_۲۶۱/۱_۲۶۲/۴
۱۴_۲۶
۲۶۲_۲۶۲/۴_۲۶۰_۲۵۹/۱_۲۵۸/۴_۲۶۱_۲۵۸/۱_۲۵۶_۲۵۶/۷_۲۵۸/۱_۲۶۰/۳_۲۶۰/۳_۲۶۱/۲
۲۷_۳۹
۲۶۱/۴_۲۶۱/۴_۲۶۱/۳_۲۶۱/۷_۲۶۰/۹_۲۶۰/۴_۲۶۰/۵_۲۵۷/۲_۲۶۰_۲۶۰/۲_۲۵۹/۶_۲۵۹/۳_۲۵۸/۸
۴۰_۴۲
۲۶۰_۲۵۹/۱_۲۵۸/۹_۲۶۰/۲_۲۵۸/۵_۲۵۷/۷_۲۵۸_۲۵۹/۲_۲۵۷_۲۵۷/۴_۲۵۸/۹_۲۵۹/۸_۲۵۹/۲
۵۳_۶۵
۲۵۹/۳_۲۵۹/۲_۲۵۹/۷_۲۶۰/۱ اینجا در شات۵۶ فشار به ۱۱۰ بار رسید، ۲۵۵_۲۵۰/۹_۲۵۱/۱_۲۵۵/۱_۲۵۶_۲۵۵/۲_۲۵۵_۲۵۵/۳_۲۵۴/۱
۶۶_۷۸
۲۵۵/۱_۲۵۳/۱_۲۵۲/۷_۲۵۲/۵_فشار ۹۰بار و محدوده سبز به پایان رسید ۲۴۵/۵_۲۴۸/۷_۲۴۵/۷_۲۴۵/۴_۲۴۲_۲۴۱/۲_۲۴۱_۲۴۱/۷_۲۴۱/۵
۷۹_۹۱
۲۴۰_۲۳۹/۹_۲۳۷/۲_۲۳۷/۱_۲۳۲_۲۳۴/۱_۲۲۹/۲_۲۳۰/۱_۲۳۲/۲_۲۲۸/۶_۲۲۶/۶_۲۲۵/۹
تلورانس تا سه متر برای بازهای مختلف دارده ولی در کل تلورانس ۵ متر در ۶۰شات خیلی خوبه،
بیشترین قدرت مقدار ۴۰/۶ ژول با سرعت ۲۶۲/۴ و کمترین قدرت در چهار خشاب اول 56shot مقدار ۳۸/۷ ژول با سرعت ۲۵۶ متر بر ثانیه ثبت شد.
میانگین با ساچمه ۱۸/۲گرین مقدار ۳۹/۵ ژول ثبت شد
آیا در ریویوی اول شما مقدار کلی رو در نظر نگرفتید !؟ یا این مقدار رو در تعداد شات هر خشاب ذکر کردید!؟

نقل قول : درضمن تا فشار ۴۰ بار هم شاتها رگوله هستند منتهی از فشار ۸۰ بار به پایین قدرت افت ۱۰ ژولی دارد ولی باز هم شاتها رگوله و منظم هستند.
افت 10 ژولی یعنی افت سرعت و میانگین سرعت و قدرت ، اینکه ES در تعداد شات هر خشاب مقدار خوبی دارد دلیل بر ES کلی نیست! lمحمد جان کنجکاوی بنده هستش و اگه نه کار و رویکرد بهینه سازی شما در جای خودش ارزشمند هست. در سلاح CZ S200 مقدار شات مفید در کالیبر 4.5 حدود 50 شات هست ، در این تعداد شات با مخزن 122 سی سی ES بین شاتی بسیار مطلوب هست و معمولا در صورت نرمال بودن سلاح از لحاظ فنی بین 1 تا 2 متر بر ثانیه متغیر هست ولی در تعداد 50 شات ES به حدود 8 تا 10 متر بر ثانیه می رسد که ملاک اصلی نیز همین مقدار هست.
البته چیزی هست که من استنباط کردم (شاید درست متوجه نشدم) و اگر امکان دارد دیدگاه خودتون و روش تعریف دو شاخص فوق رو برام توضیح دهید.

ممنون

RE: pcp جدید از کمپانی cometa - garshasb - 2015-11-13 01:30 PM

(2015-11-13 12:51 PM)صادق قرنجیکی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محمد عزیز این سلاح از نظر ظاهری سلاح BSA R10 و FX Royal و از نظر قسمت شارژ سلاح های راپید رو تداعی می کنه ، شرود اون هم زیادی قطوره و در عمل نمی دونم واقعا کاربردی هست یا نه و البته شکل کمی نامتعارف ماشه !
نکته ای که برای من در ریویوهای شما جالبه نوع نگاهتون به شاخص های SD و ES در شات ها و کرنوگرافی های خودتون هست، به طور مثال مقدار این دو شاخص در 28 شات در وایرخ 100 و یا در 50 شات در BSA R10 ورژن FAC و کالیبر 22. محاسبه میشه (در هر دو مثال مقدار شات های رگوله مورد نظر هست)،

نقل قول :فشار ۲۰۰ بار ساچمه jsb18.2 دست چین شده
۱_۱۳
۲۵۹_۲۶۱_۲۶۱/۸_۲۶۱/۲_۲۶۰/۶_۲۶۱_۲۶۲/۶_۲۶۱/۳_۲۶۱_۲۶۱/۲_۲۶۱/۸_۲۶۱/۱_۲۶۲/۴
۱۴_۲۶
۲۶۲_۲۶۲/۴_۲۶۰_۲۵۹/۱_۲۵۸/۴_۲۶۱_۲۵۸/۱_۲۵۶_۲۵۶/۷_۲۵۸/۱_۲۶۰/۳_۲۶۰/۳_۲۶۱/۲
۲۷_۳۹
۲۶۱/۴_۲۶۱/۴_۲۶۱/۳_۲۶۱/۷_۲۶۰/۹_۲۶۰/۴_۲۶۰/۵_۲۵۷/۲_۲۶۰_۲۶۰/۲_۲۵۹/۶_۲۵۹/۳_۲۵۸/۸
۴۰_۴۲
۲۶۰_۲۵۹/۱_۲۵۸/۹_۲۶۰/۲_۲۵۸/۵_۲۵۷/۷_۲۵۸_۲۵۹/۲_۲۵۷_۲۵۷/۴_۲۵۸/۹_۲۵۹/۸_۲۵۹/۲
۵۳_۶۵
۲۵۹/۳_۲۵۹/۲_۲۵۹/۷_۲۶۰/۱ اینجا در شات۵۶ فشار به ۱۱۰ بار رسید، ۲۵۵_۲۵۰/۹_۲۵۱/۱_۲۵۵/۱_۲۵۶_۲۵۵/۲_۲۵۵_۲۵۵/۳_۲۵۴/۱
۶۶_۷۸
۲۵۵/۱_۲۵۳/۱_۲۵۲/۷_۲۵۲/۵_فشار ۹۰بار و محدوده سبز به پایان رسید ۲۴۵/۵_۲۴۸/۷_۲۴۵/۷_۲۴۵/۴_۲۴۲_۲۴۱/۲_۲۴۱_۲۴۱/۷_۲۴۱/۵
۷۹_۹۱
۲۴۰_۲۳۹/۹_۲۳۷/۲_۲۳۷/۱_۲۳۲_۲۳۴/۱_۲۲۹/۲_۲۳۰/۱_۲۳۲/۲_۲۲۸/۶_۲۲۶/۶_۲۲۵/۹
تلورانس تا سه متر برای بازهای مختلف دارده ولی در کل تلورانس ۵ متر در ۶۰شات خیلی خوبه،
بیشترین قدرت مقدار ۴۰/۶ ژول با سرعت ۲۶۲/۴ و کمترین قدرت در چهار خشاب اول 56shot مقدار ۳۸/۷ ژول با سرعت ۲۵۶ متر بر ثانیه ثبت شد.
میانگین با ساچمه ۱۸/۲گرین مقدار ۳۹/۵ ژول ثبت شد
آیا در ریویوی اول شما مقدار کلی رو در نظر نگرفتید !؟ یا این مقدار رو در تعداد شات هر خشاب ذکر کردید!؟

نقل قول : درضمن تا فشار ۴۰ بار هم شاتها رگوله هستند منتهی از فشار ۸۰ بار به پایین قدرت افت ۱۰ ژولی دارد ولی باز هم شاتها رگوله و منظم هستند.
افت 10 ژولی یعنی افت سرعت و میانگین سرعت و قدرت ، اینکه ES در تعداد شات هر خشاب مقدار خوبی دارد دلیل بر ES کلی نیست! lمحمد جان کنجکاوی بنده هستش و اگه نه کار و رویکرد بهینه سازی شما در جای خودش ارزشمند هست. در سلاح CZ S200 مقدار شات مفید در کالیبر 4.5 حدود 50 شات هست ، در این تعداد شات با مخزن 122 سی سی ES بین شاتی بسیار مطلوب هست و معمولا در صورت نرمال بودن سلاح از لحاظ فنی بین 1 تا 2 متر بر ثانیه متغیر هست ولی در تعداد 50 شات ES به حدود 8 تا 10 متر بر ثانیه می رسد که ملاک اصلی نیز همین مقدار هست.
البته چیزی هست که من استنباط کردم (شاید درست متوجه نشدم) و اگر امکان دارد دیدگاه خودتون و روش تعریف دو شاخص فوق رو برام توضیح دهید.

ممنون

سلام اقا صادق عزیز
ریویو اول گفتم که تلورانس es مقدار پنج متر در ۶۰ شات هست، و بهتره دیگه ادامه نداد ، در ریویو اعضای سایتی که اقابهروز لینک گذاشتن هم تا همین تعدادمحاسبه شده .
در مورد مطلب بعدیتون عرض شود منظورم از رگوله بودن شاتها در فشار پایین این هست که رگولاتور از مدار خارج نمیشود و تحت افت فشار فنرها طوری تنظیم شدند که گولاتور در فشار پایینتری قرار میگیرد و همچنان تلورانس بین شاتی حفظ میشود.
در مورد نگاهم پرسیدید خوب چون جهت تمرین بنچ رست دیگه تیراندازی میکنم مقدار تلورانس بین شاتی برام مهم شده و بیشتر از تلورانس کلی بکارم میاد، چه کنم دیگه ما ته جدولیها باید به همه چی دقت کنیم تا یه چندتا پله بالا بیاییم.
شما دادا با دید حرفه ایتون برما ببخشیدKhansariha (8)