شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - bakhtiari - 2015-01-04 08:14 PM

دوستان سپاسKhansariha (8)
شماره یه تعمیرکار ماهر تو تهران که بتونم باش مشورت کنم و در صورت نیاز برم پیشش برام بنویسید یا خصوصی ارسال کنید.Khansariha (8)
بازم ممنونم

RE: نخجیر 3 - bakhtiari - 2015-01-05 12:14 AM

از کاربر رک ممنونم و دیگر دوستان گلم که مشکل من رو مشکل خودشون میدوننKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2015-01-05 11:09 AM

دوست عزیز هرچه که ظاهر 270 جای کار داره ولی باطنش و داخل لوله دقت لوله و کیفیت پرداخت ان ادم را به تحسین وا میداره بنابر این احتمال ایراد لوله ضعیفه
راهنمایی های دوستان عالی بود در کل روی مگسک زیاد تکیه نکن و این مگسک بیشتر جنبه زیبایی داره تا کارایی
در مورد دقت هم روی قنداق بیشتر کار کن موقع سفت کردن اگر در سر جلوی قنداق یک طرف موقع سفت کردن قنداق ابتدا با لوله تماس پیدا کند و با سفت کردن نهایی طرف بعدی هم به لوله بچسبد با وجود استحکام لوله در حد دهم میلیمتر لوله را منحرف خواهد کرد و در فواصل بالا تاثیر گذار خواهد بود
بهترین و با صرفه جویی ترین روش برای شما به این روش اینترنتی ابتدا بررسی قنداق و پایه دوربین و ارائه گزارش به دوستان و مرحله بعد تنظیم دوربین در وسط و پایه ها به اندازه استاندارد و شلیک دو فشنگ در 25 متر و ارائه نتیجه میباشد.
در مورد تعمیر کاران هم خیلی احتیاط کن اکثرا فوق العاده ادعا می کنند ولی اگر فنی وارد بحث بشید به عمق فاجعه پی میبرید بهتر اینه که یا یک متخصص پیدا کنید یا ایراد را فهمیده و ازشون بخواهید فلان کار را انجام دهند ان هم در حضور خودتان

مورد دیگر اینکه شما گفتید تفنگتان خان پهنه
نخجیر های خان پهن یک سوراخ در قسمت انتهایی کپ دارند و مخصوص پایه یک تکه هستندو پایه دو تکه روی انها نصب نمی شه

اسلحه های جدید خان نازک در قسمت انتهایی دو سوراخ دارند و پایه دو تکه هم دو سوراخ داشته و باهم سازگاری دارند
میشه این مسئله را توضیح دهید
البته اینرا هم توضیح بدهم که پایه یک تکه 270 مجموعه رینگ دوربین و پایه است و پایه دو تکه که گفتم تنها دو تکه فولاد شکل داده شده است که شیار محل نصب رینگ دو تکه را فراهم میکنه و رینگ امریکایی یا هر مدل دیگر هم جداگانه روی ان نصب و باز و بست میشه

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2015-01-05 02:52 PM

تفنگ ایشون احتمال خیلی زیاد از این جدیدای خان نازک هست ولی چون به هر حال خانهای ۲۷۰ مقداری پهنا داره و ایشون خان پهن های قدیمی رو ندیدن فرمودن تفنگ خان پهن هست
اصلا روی هیچکدوم از تفنگهای خان پهن قدیمی پایه دو تکه وارن نیست مگر اینکه کسی خودش عوض کرده باشه

RE: نخجیر 3 - ahmadE - 2015-01-05 04:45 PM

سلام خدمت دوستان بامرام که وقت میزارن سوالای ما رو جواب میدن
عزیزانی که ۲۷۰دارن ازش راضی هستین؟
اخه من تمام پولاموجمع کردم تقریبا۱۱ تومنی شده موندم بین ۲۷۰یابرنویا هم۸.۵۷ کدوم رو انتخاب کنم.
راهنمایم کنید لطفا
Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - مهدى١٣٦١ - 2015-01-05 05:39 PM

(2015-01-05 04:45 PM)ahmadE نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اخه من تمام پولاموجمع کردم تقریبا۱۱ تومنی شده موندم بین ۲۷۰یابرنویا هم۸.۵۷ کدوم رو انتخاب کنم.
راهنمایم کنید لطفا
Khansariha (8)

احمد جان با شرايط شكار و جريمه و گرانى و كمى فشنگ من بهت ميگم هيچ كدوم ، چون رك و راست گفتى با زحمت كم كم پس انداز كردى
پس معلومه زحمت كش و صبور هستى
اگه اصرار دارى بخرى چون من هردوش رو داشتم ، شك نكن برنو متوسط ، ٨/٥٧ نخجيرم نه ، فقط برنو١٣١٧ يا ١٣١٢، ١٣٠٩ زمان رضاشاه اجنبى ، همون رو بخر يك عمر برو تيراندازي، هم سلاح عاليه ، هم لولش بسيار كارامده ، هم قنداقش عاليه ، ١٠٠ برابر از ٢٧٠ نخجير بنده بهتره ، فقط بگرد تفنگ سالم خوب پيدا كن كه لولش سالم باشه ، فشنگشم به نسبت فراوان و قيمت مناسبة ( اينم به نسبت ) ، دنبال دردسر هم نباش ، هم برو باهاش تيراندازى و تمرين هم انشالله پروانه ميگيرى يه شكار هم ميزنى ،منم يه ١٣١٧داشتم ولى ..... رو نداشتم ، شما كه تفنگ اول هستى راه رو درست برو

RE: نخجیر 3 - Colt - 2015-01-05 07:55 PM

(2015-01-05 04:45 PM)ahmadE نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راهنمایم کنید لطفا
Khansariha (8)

دوست عزيز منم حدود سه ماه پيش مثل شما توي انتخاب ٨ يا ٢٧٠ مونده بودم. واقعيت اينه كه كاليبر ٢٧٠ يكي از بهترين كاليبر هاست اما فشنگش خيلي گرونه. منم موقعه خريد هم از راهنمايي دوستان اينجا استفاده كردم و هم از منابع در دسترس. مثلا يكي از شكارچيان قديمي و به قولي خسته اين كار به من گفت كه ٤٠ ساله شكار ميكنه اما هيچ وقت براي شكار از فاصله بيش از ٢٠٠ تا ٢٥٠ متر تير ننداخته چون احتمال زخمي شدن و فرار كردنش زياده و به دردسرهاي بعديش نميارزه. درسته كه كاليبر ٨ افت بيشتري داره توي اين فاصله ها يا حتي بيشتر اما وقتي دوربين تنظيم باشه و شما توانايي محاسبه افت را داشته باشي حالا به هر طريق چه از طريق تمرين زياد يا اگر از فشنگ اصل و نسب دار استفاده ميكني و دوربينت داراي اين قابليت باشه با حساب كتاب مقدار افت را به دست بياري هيچ شكاري از دستت در نخواهد رفت ( البته من تا بحال شكار چهارپا نرفتم ممكنه اشتباه فكر كنم). فعلا كه شكار ممنوع شده با اين قيمت فشنگ ٢٧٠ هم كه نميشه رفت تق و تق تير زد به سيبل البته ميشه با وضعيت مالي من نميشه اما برنو با همين فشنگ ١٠ تومني عشايري اگر يك دست شده باشه دقت خوبي ميده و فعلا براي ارضا شدن حس تيراندازي معقول تره. باز هم خود داني خوب فكرهاتو بكن.

RE: نخجیر 3 - bakhtiari - 2015-01-05 08:55 PM

والا من نگفتم خان پهنه خود آشنامون گفت،خودش از تهران آورد.گفت پایه دوربین رو خودم دادم جدید زدن برات.نظامی بانفوذ و معتبریه برا یه تفنگ خودشو خراب نمیکنه
راجع به مگسک هم ،مگسک رو امروز دادم تنظیم کرد برام.سه شلیک از 400 متر به یه هدف 2 در 2 متر کرد و موفق یود.فک کنم مشکل لول منتفی باشه و فقط دوربین مونده که یکم دردسر شده برام.Khansariha (8)
مگسک رو نگاه کردم دقیقا وسط نیس جابجاش کرده.حالا من موندم این مگسکه که وسط نیس یا چیز دیگه اس.
بعدش دوربین رو باید با همین انحراف تنظیم کنم.
ببخشید اگه سوالاتم ابتدایی هستشKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2015-01-06 09:30 AM

خب خدارا شکر که مشکل شما حل شد
کیوان جان شما قبلا دوربین سنتر رو تفنگت بسته بودی ازش راضی بودی ماکزیمم تو چه فاصله ای دقت داشت
سنتر برای مسافت های دور بایستی علی القائده مقداری خطا ی پارالکس داشته باشه نظر شما چیه

RE: نخجیر 3 - ahmadE - 2015-01-06 10:04 AM

ممنون از راهنمایتون
یه 270پیدا کردم n3 هست خیلی تمیزه میگه 12تومن یکی 8.57پیدا کردم میگه 12اونم خیلی تمیزه .تو اسلحه خریدن اصلا صبور نیستم متاسفانه هنوز دو دلم با دایم هماهنگ میکنم شاید فشنگ 270از کویت بفرسه .نظرتون چیه 270بردارم .از لحاظ کیفیت ساخت کدومش بهتره