شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات ساخت کشور چین (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- موضوع: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 (/showthread.php?tid=100)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2012-08-23 07:58 PM

چشم میزارم.
البته فکنم برای فردا اما باید اسلحه را باز کنم و از زیر سلاح هم عکس بزارم و همین طور ماشه سلاح.

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2012-08-25 01:08 AM

خوب عکسایی که قرار بود بزارم.فقط یه چند جا توضیح داره که میگم.
[تصویر: 13458431711.jpg]
[تصویر: 13458431712.jpg]
[تصویر: 13458431723.jpg]
اون تیکه فلز هست که دو طرف شکاف وجود داره اون وقتی اهرم مسلح کننده پایین میاد شروع به عقب رفتن میکنه و باعث قفل شدن ماشه میشه.
[تصویر: 13458431745.jpg]
[تصویر: 13458431392.jpg]
و همین جور که میبینید یک تیکه فلز میاد و جلوی شلیک شدن را میگیره البته من هیچ وقت بازش نکردم ببینم چه جوری این کار را انجام میده.چون یه بار اومدم باز کنم از 4تا پین ماشه 2،3تاش افتاد زمین خداییش بود ننداختمشون دور.البته اون چسب برای همین است که دوباره پین ها نیفته(چینی ها این قدر عقل نداشتن دو سر پین را یکم بزرک تر درست کنن دقیقا همه جای پین ها یه اندازه است.)Khansariha (367)
[تصویر: 13458431403.jpg]
و البته وقتی سلاح باز هست به هیچ وجه نمیشه مسلحش کرد چون همون تیکه فلز بلند میشه و اهرم مسلح کننده ازاد کار میکنه البته وقتی سلاح بسته باشه قنداق به همون تیکه فلز فشار میاره و نمیزاره بلند بشه.
[تصویر: 13458431381.jpg]
اگه عکس از جای دیگری هم میخواهید بگیید تا من بگیرم.

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - killer - 2012-08-25 09:55 AM

خیلی ممنون دستت دردنکنه فقط یک سوال:وقتی مسلح میشه ضامن به طور خودکار پشت ماشه قرار می گیره یا باید با دکمه یا ضامن دیگه ای این کار رو کرد؟Khansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2012-08-25 12:46 PM

(2012-08-25 09:55 AM)killer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون دستت دردنکنه فقط یک سوال:وقتی مسلح میشه ضامن به طور خودکار پشت ماشه قرار می گیره یا باید با دکمه یا ضامن دیگه ای این کار رو کرد؟Khansariha (8)
وقتی اهرم به سمت پایین میاد این فنر ها باز میشن و همون ضامن را هول میدهند و این سلاح(b3-1)هیچ ضامن دیگری نداره(چه دستی و چه اتوماتیک)Khansariha (8)
[تصویر: 13458431392.jpg]
[تصویر: 13458431403.jpg]
موفق باشید اگه بازم سوالی بود در خدمتم.

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - tika - 2012-09-18 05:22 PM

سلام بر اساتید عزیز، دوستان من نیاز به راهنمایی فوری دارم
من یک تفنگ چینی زیرتاشو بی 3 ساخت 12 سال قبل دارم، از نوع اصلی، فوق العاده ازش راضی بودم، با تعویض فنر و چرم پیستون عالی برام کار کرد از لحاظ دقت و قدرت
اما یه بار باز کردم و دوباره که بستم از اون به بعد هنگام شارژ فنر سر و صدا داشت، اول فکر کردم فنر تاپ داره ولی اینطور نبود
بیرون دادم دوباره که باز کردن و بستن ستاش تقریباً حذف شد ولی هنگام شارژ خوب هوا رو میک نمی زد و تیر افت زیادی پیدا شدو دقت پرت و پلاKhansariha (367)
با مشاوره یکی از آشنایان بردم پیش یه تعمیرکار کاملاً حرفه ای در شهر نکا که کارش فقط تعمیرات انواع تفنگ بادی و ساچمه زنیه، همه بی نهایت خودشو و وجدانشو قبول دارند
اون میگه استفاده از چرم پیستون به جای پکینگ پلاستیکی فابریک (مثل دیانا) عاملشه، میگه با ضمانت یه سیستم پکینگ اصلی برام میتراشه و نصب میکنه و تست تیراندازی ساچمه رو ساچمه انجام میده و 70 میگیره (برای تراش قطعه پیستون که میگه یدکش نیست و نصب پکینگ پلاستیکی آلمانی)، فنر هم نوع عالیشو 20 تومن میده (نه اونی که رو ش زده دینا)
کلاً 90 تومن میشه، من نمیتونم پول دیانا بدم، از طرفی این تفنگ برام ایده آل بود، دقت و قدرت کافی برای شکار پرنده تا 30 متر بدون دوربین
تفنگم با این چینی های زباله تو بازار خیلی فرق داره، آرم اچ داره و شماره سریال خورده بدنش
11 سال فقط دو یا سه بار فنر عوض کردم و بینهایت تا تیر هم زدم
سوالم اینه:
آیا می ارزه، یا داره گرون میگه؟Khansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - alborzshop - 2012-09-18 09:38 PM

سلام به دوستان و اساتيد محترم
ضامني كه دوستمون فرمودند در همه تقنگهاي زيرتاشو چيني وجود داره . اين قطعه به صورت كشويي حركت ميكنه و وقتي اهرم را ميكشيم تا سلاح مسلح شود اين قطعه روي ماشه رفته و مانع آزادشدن ماشه و شليك ميگردد.
بعد از قراردادن ساچمه اهرم را به طرف جلو ميكشيم و بالطبع ماشه آزاد ميگردد و اگر فنر ماشه سالم باشد كه هيچ ولي در غير اينصورت به محض اينكه اين ضامن از روي ماشه حركت كند اسلحه شليك ميكند و پيستون با تمام قدرتش به جلو رانده مي شود و اگر مواظب نباشيم به دست آسيب جدي ميرساند و اگر پيستون به لوله برسد ساچمه داخل آن شليك مي شود .پس بايد دقت كرد هنگام مسلح كردن سر لوله به طرف زمين باشد.
اين مدل داراي پيستون و سيلندر متحرك ميباشد و بهتر است هنگام تعويض فنر اين دو قطعه را از نظر مكش امتحان كرد تا از سالم بودن لاستيك پيستون اطمينان حاصل كرد.
بهترين لاستيك پيستون از نوع پرسي است (نه پيچي) كه به خوبي در اين مدل كار ميكند.
از لحاظ قيمت پيستون حدود 6 تومن و لاستيك پيستون 2 تومن ميباشد.
هزينه زياد در اين تفنگها مقرون به صرفه نيست و در ضمن براي تيونينگ ، قطعات داخلي مانند پيستون و ماشه بايد تحمل فشار بيشتر راداشته باشند كه در اين مدل امكان پذير نيست.
البته اين نظر خودم است و از تجربه اي كه در تعمير تفنگ دارم استفاده ميكنم و از اساتيد عذرخواهي ميكنم. Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - old.hunter - 2012-09-18 11:11 PM

سلام دوستان Khansariha (8)
این اسلحله منو برد به 10 الی 12 سال پش
لنگه همین اسلحه رو دارم می خوام برم از تو کمد درش بیارم
یه دستی به سر و گوشش بکشم
فکر کنم یه فنر بخواد و یه واشر سه گل و یه واشر پیستون
ولی چنتا مشکل پیدا کرد
1 اون موقعی که واشر پیستون تفنگم خراب شد واشر پیستون فابریکش گیرم نیومد مجبور شدم بدم تراش کار ببره اون قسمت رو و برام مدل دیانایی بزاره
2 شکاف درجه تفنگم شکست دادم تراش کار فلزیش کرد
ای کاش اون فلز داخل سیلندر رو نمی دادم تراش کار ببره و الان براش واشر فابریک می گذاشتم Khansariha (226)
چه هدفایی که با این تفنگ نزدم از سوزن تزیقات گرفته تا چوب کبریت وووووو

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - tika - 2012-10-05 06:50 PM

سلام، یه تفنگ بی 3 اصلی دارم مال 10 سال قبل، عصای دستم بود، دقیق و قوی
فنر و چرم پیستون رو عوض کرده بودم
واقعاً برای شکار تا کبوتر تا 25 متری با مگسک عالی بود
اما یه ماه قبل دادم دسته تعمیرکار بعدش ضعیف شد و دقتش افت کرد
دوباره بردم چرم پیستون نو زدم و کلاً رسیدم، قدرش عالی شد ولی گروپ خوبی نمیده
با ساچمه ایرانی دنیا تا 10 متری گروب 5 سانتی میده و با بیژن 3 سانتی
گفتم شاید ساچمه باشه رفتم پرومگنوم بخرم دیدم 10 تومن اونم تقلبیش اصلی هم گیر نمیومد
گذاشتم برای فروش
بچه ها آیا با توجه به این که تفنگم لول ثابت هست احتمال داره مشکل از لوله باشه؟
ساچمه دیابلو برای این تفنگ خوبه؟، باید بگم الان قویه، از 10 متری ساچمه بیژن که میخورد به دیوار پودر میشد
از قدیمی های اصله، خداییش از خیلی تفنگ های جدید بهترهKhansariha (226)

بنظرتون چیکار کنم
با یه دوربین لئوپولد 25 تومنی زوم دار گذاشتم واسه فروش تو مغازه 70 تومن
دلم پیششه اماKhansariha (226)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - THUNDER - 2012-10-05 06:57 PM

داداش میدونم عاشقی بد دردیه ولی اینجور اجناس دردسر ساز رو بهتره آدم نگه نداره...قیمتی که گذاشتید نسبتاً خوبه...

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - HALFMAN2010 - 2012-10-05 09:21 PM

احتمالا به دلیل افزایش قدرت هست
گام لوله های چینی برای سرعت معین برنامه ریزی شدن و اگهسرعت زیاد بشه مسلما دقت پایین میاد
اگه لوله کج باشه دلیل نداره تو یه فاصله معین گروپ 5 سانتی و باید بازم دقیق باشه
من یه تفنگ چینی داشتم و لولش کج شده بود
باید کمی پایین و کمی راست میگرفتم ولی بسیار دقیق بود و همه تیرهام به هدف میخوردKhansariha (8)