شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات ساخت کشور چین (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- موضوع: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 (/showthread.php?tid=100)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mehrdadjan - 2013-09-13 08:09 PM

برای جا زدن فنر دونفر لازمه یکی با فشار دادن تفنگ به سمت زمین فنر را جمع کنه یکی هم پین را جا بزنهKhansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2013-09-13 08:10 PM

(2013-09-13 07:57 PM)mehrdadjan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-13 07:43 PM)صمد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت تمامی دوستان
سوالی داشتم شاید اینجا جاش نباشه ولی خب میگم .فنر چینی b3 خیلی بد جا میخوره ، میخواستم ببینم ایا با دستگاه خاصی اونو جا میندازن یا فقط تجربه لازم داره؟
ممنون میشم اساتید جواب بدن

صمد جان یعنی سفته یا گیر داره بیشتر دوستان با دست فنر دیانا را جا میزنند شاید فنری که گرفتید
ماله این تفنگ نیست یا درست این کار را انجام نمیدید Khansariha (8)

اقا مهرداد به نظر من به احتمال 95%همون حدس اخر شما درسته و فنر برای این اسلحه نیست.
حالا عکس های کاملش را دارم و باید یک روز فرصت کنم اپشون کنم و توی همین تاپیک توضیحات زیادی روی عکس ها بدم.ولی چیزی که معلوم خنده داره اینه که طول فنر نخجیر امل که برای بی3 زده دقیقا برابر طول فنر 54 هست!!!
اخه یکی نیست بهشون بگه مرد مومئن این چه فنری هست...و منم موقع بستن با راهنمایی یکی از اساتید فنر را کوچک تر کردم.(در حد 7،6 حلقه مجبور شدم کوچکش کنم)
برای واشر پیستون هم که خیلی بد قلق هست و هر مغازه ای یک سایزی داره و من تاحالا نتوانستم سایز خودش را پیدا کنم و واشر با قطر کمتر الان توش هست(اگه 1 میلیمتر واشر بزرگ تر بود عالی میشد)
کلا برای چینی ها قطعات یدکی با کیفیت خوب نتوانستم گیر بیارمKhansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
(2013-09-13 08:01 PM)صمد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیگه ما مثل شما ها تجربه کافی هم که نداریم برا همین فکر کردم نکنه اینو با دستگاه خاصی جا میندازن
دستگاه خاصی هم داره اما برای فنر چینی را با دست راحت میشه جا زد.Khansariha (8)
(2013-09-13 08:09 PM)mehrdadjan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای جا زدن فنر دونفر لازمه یکی با فشار دادن تفنگ به سمت زمین فنر را جمع کنه یکی هم پین را جا بزنهKhansariha (8)
اقا مهرداد اما من بعضی مواقع تک نفری این کار را میکردم(در باز کردن)خخخخخخخخKhansariha (266)Khansariha (266)Khansariha (266)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2013-09-22 07:09 AM

قبلا گفته بودم یک سری عکس از فنر بی3 میزارم.
این ارسال هم برای اون مورد هست و هم یک توضیح کوچکی روی بی3.قبلا بعضی از دوستان به من گفتن چرا این قدر طرف بی3 را میگیر!!!منم بهشون گفتم چون سلاح کم خرجی هست خخخخخخ
این یک تصویر کامل از مخلفات و محتویات این بچه(البته فقط روزنه دید و مگسکش نیست)
[تصویر: 13798196741.jpg]
اینم تمام وسایل ماشش
[تصویر: 13798196743.jpg]
این سلاح ماشه زیاد پیچیده ای نداره اما مشکلی که داره اینه که سر اون پین مانند ها را جوری درست نکردن که سفت سر جاش بمونه و اگه قنداق را جدا کنید هر 4 تای اونا میریزه زمین و باید از دو طرف بهش چسب نواری بزنید و جا زدن ماشش هم زیاد سخت نیست و خودتون را هم اذیت نکنید و سراغ فهمیدن چگونگی کارکرد ماشه نرین و فقط ماشه را سر جاش بزارین و پین هاش را رد کنید و بعدش میبیند درست کار میکنهKhansariha (226)
کلا نباید روی طرز کار سلاح چینی ادم فکر کنه و سعی در سالم کردن قطعات توش کنه چون خیلی سلاح عجیبی هست و فقط باید به اون قطعاتی که نیاز هست دست بزنید و اگه چیزی خم شده بود نیاین صاف کاریش کنید چون وقتی اون قطعه را تعمیر کنید اسلحتون دیگه کار نمیکنه(برای 62 این مورد را دیدم)
اینم درس عبرتی بشه که مثل بچگی های من نباشین و از سر پیستون توی قسمت حرکت واشر روغن پر کنید خخخخ
[تصویر: 13798196742.jpg]
چون هم واشر خراب میشه و هم پیدا کردن واشر هم سایز خودش سخت هست و منم نتوانستم واشر هم سایز خودش پیدا کنم و اینی که روی اسلحه قرار داره یکم کوچک تر از سیلندر و توش راحت حرکت میکنه و هوا را خوب کمپرس نمیکنه،اما در کمال تعجب موقع شلیک قدرت خیلی بالایی داره!!!Khansariha (134)Khansariha (134)Khansariha (134)
تنها قسمتی از بی3(ارم اچ توی لوزی دار)که پلاستیکی هست همین لول فنرش میباشد.
[تصویر: 13798196744.jpg]
که یکی از تولید کننده های ایرانی(محمدی)که مغازه و کارگاهش انتهای کوچه بلژیک فردوسی هست مدل فلزی اینو قبلا تولید کرده بوده ولی تموم کرده بود و گفت معلوم هم نیست که دوباره کی تولید بشه چند باری هم بهش سر زدم و گفت که تولید نکرده هنوز.Khansariha (172)
و اما موضوع خنده دار و عجیب در رابطه با فنر!!!
فنر ابی فنر نخجیر امل برای بی3 هست و فنر زرد بازم فنر نخجیر امل هست اما برای 54.
[تصویر: 13798196745.jpg]
اندازه این 2 فنر یکی هست و فقط در قطر تفاوت دارن و نخجیر امل برای بی3 فنری به این بزرگی زده!!!!
به ترتیب از چپ به راست.فنر فابریک بی3-فنر نخجیر امل بی3-فنر نخجیر امل 54
[تصویر: 13798194311.jpg]
که با راهنمایی گرفتن از اقا عبدالله فنر را کوچک کردم و به اندازه مورد نظرم رساندم تا توی اسلحه درست بشه.
[تصویر: 13798194322.jpg]
[تصویر: 13798194323.jpg]
یک چیزی را هم در اخر بگم،برای دوستانی که بی3 یا هر سلاح چینی دیگه ای در کنار تفنگ اصلی خودشون دارن.زیاد خودشون را درگیر این اسلحه نکنند و نیان براش خرج الکی بکنند و بیان مثلا روش دوربین ببندند و دوپایه براش بخرن و خلاصه براش خرج الکی نکنید این و فقط در حد یک سلاح چینی ازش انتظار داشته باشین.
من خودم نمونه بارزش اون موقع برام بی3 را 24 تومن خریدن و به من هدیه دادن ولی تا الان 50،60 تومن الکی براش خرج بی خودی کردم و اون قطعات را هم انداختم کنار(البته هزینه دوربین را براش حساب نکردم چون دیگه برای بی3 نیست)به نظر من فقط برین سراغ قطعات یدکی با کیفیت.
اینم یک نمونه خرید برای بی3(تاحالا 3 سری رفتم برای بی3 وسایل خریدم ولی بازم چیزی که میخواستم نشده و هربار دل و رودش را ریختم بیرون و توش را عوض کردم و الان از همه چیز چند تا چند تا دارم)
[تصویر: 13798196921.jpg]
اگه سوالی هم بود در خدمتم.Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
ببخشید یکم زیاد شد اما من عادت دارم کامل توضیح بدمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - سید علی - 2013-09-22 12:37 PM

سلام داداش محراب عزیز لازم نبود فنر نخجیر روکوتاه کنی چون من الان حدود چند ماه هست که رو تفنگم هست وهفته ای هم حدود 200 تا 300 ساچمه با هاش شلیک میکنم به هر چه که بگی ولی هیچ مشکلی هم پیش نیومده درضمن بردشم 2برابر شده چون چند وقت پیش باهاش توفاصله 50 قدمی حدود 45 متری بطری نوشابه رو زدم تیرم هم سولاخش کرد هم دقیق اونجایی رو که هدف گرفتم خوردKhansariha (214)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2013-09-22 02:34 PM

(2013-09-22 12:37 PM)aliss نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام داداش محراب عزیز لازم نبود فنر نخجیر روکوتاه کنی چون من الان حدود چند ماه هست که رو تفنگم هست وهفته ای هم حدود 200 تا 300 ساچمه با هاش شلیک میکنم به هر چه که بگی ولی هیچ مشکلی هم پیش نیومده درضمن بردشم 2برابر شده چون چند وقت پیش باهاش توفاصله 50 قدمی حدود 45 متری بطری نوشابه رو زدم تیرم هم سولاخش کرد هم دقیق اونجایی رو که هدف گرفتم خوردKhansariha (214)

سلام اقا علی
اخه فنرش برای بی 3من خیلی بلند بود و اصلا و ابدا جا نمیرفت.قبلا هم یک فنر دیگه براش خریده بودم که روش زده بود برای دیانا 27 هست و طرف برام کوچیکش کرد ولی اون موقع بازم 4،5 سانت بلند بود(با طول حلقه های مساوی)و بشدت هم سخت اسلحه مسلح میشد جوری که 54 را راحت تر میشد مسلح کرد!!!
و بعدش که اسلحه را باز کردم دیدم اون فنر که طرف میگفت خارجی و استیل مانند هم بود یکم تاب برداشته و با خودم گفتم اشتباه کردم که فنر متفرقه خریدم و اونم به این بلندی!!!و کلا سر قطعات یدکی بی3 من خیلی عذاب کشیدم تا چیز مناسبی تهیه کنم اما بازم واشر پیستونش خوب نشدهKhansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
و این فنر نخجیر هم دقیقا از لحاظ طولی هم اندازه فنر دیانا 52 بود(دیانا 52،54 و 56 یک فنر میخورن)ولی سیلندر بی3 در قد و قواره اون فنر نبود و هیچ کاریش نمیشد کرد.البته یک پیشنهاد هم دارم برای این که فنر تاب ور نداره،و باید یکم لول فنر را بلند تر کنیم،چون پیستون از زیر با ماشه درگیر میشه هیچ موردی هم نداره و راحته.
اگه توی 40،50 متری افت نداشته خیلی خیلی عالیه هست و باید حتما یک کرنو گرافی بشه تا قدرتش مشخص بشه.کالیبرش 4.5 هست یا 5.5؟Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - سید علی - 2013-09-22 08:11 PM

سلام داداش
راستش راحت مسلح میشه ومشکلی نداره اما لگدش زیاد تر شده ولی هم دقتش خیلی بیشتر شده هم قدرتش
کالیبرشم 4.5Khansariha (8)
درضمن داداش قطعات یدکی بی3 تو مشهد زیاده من خودم هرچی که خواستم راحت پیدا کردم خصوصا واشر این تفنگ که چند مدل داره گشتم درجه یکش رو خریدمKhansariha (48)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - nasr - 2013-12-26 04:26 PM

دوستان من یدونه از همین مدلو فقط به نیت (تقویت) تقویت دیدن نتیجش گرفتم.

از یه رفیق کار بلد خواهشمندم تا موبمو کارایی ک لازمه انجام بدمو بم بگه تا بتونم ای سلاح رو به حد کمالش برسونم...

اومدین شمال در خدمتیم
دوستان من یدونه از همین مدلو فقط به نیت (تقویت) و دیدن نتیجش گرفتم.

از یه رفیق کار بلد خواهشمندم تا موبمو کارایی ک لازمه انجام بدمو بم بگه تا بتونم ای سلاح رو به حد کمالش برسونم...

اومدین شمال در خدمتیم

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2013-12-26 04:45 PM

(2013-12-26 04:26 PM)nasr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من یدونه از همین مدلو فقط به نیت (تقویت) و دیدن نتیجش گرفتم.
اومدین شمال در خدمتیم
بی 3 را نمیشه زیاد تقویت خاصی کرد.
حداکثر فنر با کیفیت روش بندازین و همه واشر هاش را هم از بهترین جنس استفاده کنید تا هیچ گونه عیبی نداشته باشه،چون اگه فنر را بخواهید قوی تر کنید مسلح کردنش کار حضرت فیل میشه.و علتشم اینه که دسته مسلح کنند برای فنر فابریک طراحی شده و اگه فنر قوی تر باشه باید طول دسته مسلح کنند هم بیشتر باشه.
خودم تست کردم.فنری حدود 4،5 سانت بلند تر توش انداختم و مسلح کردنش خیلی خیلی سخت شد و بعدش هم فنرش تاب برداشت و بعد از 40،50 تا شلیک فنرش را عوض کردم.Khansariha (226)
البته کیفیت بی3 هم در حدی نیست که بشه تقویت های اساسی روش انجام داد.
حدکمال بی3 همین هست که اصول تیراندازی را باهاش یاد گرفته بشه و بعدش هم به انواع اسلحه پشت ماشینی باشه(اسلحه و یک بسته ساچمه توی صندق عقب)تا اگه ادم بیرون رفته بود و یک دفعه حوس تیراندازی کرد و تفنگ با خودش نبرده بود بتوانه با اون تیراندازی بکنه.Khansariha (256)
موفق و سربلند باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - صادق قرنجیکی - 2013-12-26 07:26 PM

محراب جوت توصیف خیلی کاملی از این B-3 ارایه دادید. من هم سلاح بی 3 دوستمون که دستم بود رو پس دادم ، ایشون خواستن که کلی درستش کنم و بعدش براش تقویت هم بکنم و منم گفتم اینجوری هزینه دار میشه و نمی صرفه ، گفت که نمی خواد بلد نیستی !!!! Khansariha (367) منم گفتم اکی برادر ببر پیش تعمیرکار ایشون با تخفیف ویژه Khansariha (226) براتون درستش می کنه ،
دوست عزیز آقا محراب توضیح خوبی دادند گرچه خیلی از دوستان در سایتمون با این مدل چینی خاطره های زیادی دارند (خخخ متاسفانه من جزوشون نیستم ) ولی دیگه نهایتش همون تعویض فنر و واشرهاش و استفاده برای تیراندازی و شکار تفریحی هستش ، موفق باشید Khansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - marshalPcP - 2014-01-03 01:57 PM

سلام به دوستان عزیز ..
من یه چند تا سوال دارم امیدوارم اساتید اهل فن بهم یه جواب درست و حسابی بدن ( رو راست و بدون اغراق ) اگه درست نوشته باشم خخخخخخKhansariha (48)

ببینید دوستان من زیاد اهل شکار و تیراندازی و چمیدونم حدف زنی نیستم ... اما بدم هم نمیاد یعنی در حد اینکه روزهایی که تو خونه هستم گاهی جهت دست گرمی باهاش تیراندازی کنم ...

میخواستم ببینم قدرت این اسلحه چند ژول هست ؟؟؟ قدرت واقعی /

برد این سلاح چند متر هست ؟؟ برد نهایی / یا کلا مفید

میشه روی این سلاح دوربین سوار کرد یا نه ؟؟ چه جور دوربینی که تنظیمش بهم نریزه ...

مدل B3-3 این سلاح تو فردوسی گیر میاد یا نه ؟؟؟

یه مختصر توضیحات کلی میخوام .. ممنون از شما