شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات ساخت کشور چین (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- موضوع: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 (/showthread.php?tid=100)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - N.Sniper - 2014-03-29 01:31 AM

دوستان من دنبال بهونه بودم که دل و روده این تفنگ و بریزم بیرون
امروز یکم سخت مسلح میشد و وقتی که دسته کوکینگ رو پایین میاوردم،در همون ابتدا و قبل از عقب رفتن پیستون(یا شاید سیلندر) یه صدای تلق میداد
کلا بازش کردم اول از همه دیدم که فنرش پیچ و تاب داشت،کلی هم همه جاش روغنی بود،وفتی که پیستون رو داخل سیلندر فشار میدادم و دستم رو قسمت خروجی هوا میزاشتم براحتی پیستون به جلو حرکت میکرد در صورتی که نباید اینطور باشه و ظاهرا هوا درست کمپرس نمیشه،اما قدرتش انصافا با همین اوضاع خوبه،مثلا تو 12 متری با ساچمه شهاب وقتی تیر به دیوار میخوره دوباره برمیگرده و زوزه کشان ار بالای سرم رد میشه طوری که اگه بصورتم بخوره آسیب میزنه
یکم بی دقت میزنه،گاهی خوبه گاهی بی دقت،البته فعلا فقط با ساچمه سپر و شهاب تست کردم که شهاب خیلی بهتر بود(کلا سپهر واسه ذلت دادن ساخته شده)
اینکه گاهی بی دقت هست مربوط به پیچ و تاب فنره؟
روی واشر جلوی پیستون هم مقداری زنگ زدگی بود،همه جاشو تمیز کردم و همه روغن ها رو پاک کردم
کجاهاشو باید روغن یا گریس بزنم؟
آها الان که دوباره بستمش وقتی دسته کوکین رو پایین میدم فنر رو تقریبا 3 سانت جمع میکنه و بیشتر از اون عقب نمیره،طوری که انگار از اون بیشتر جا نداره،یعنی با فشار بیشتر هم حتی اندکی تکون نمیخوره،مشکل از کجاست؟
Khansariha (8)Khansariha (8)
اینجا رو هم الان دیدم،ظاهرا اون قسمت رو جوش دادن و تراش کاری کردن
این کار توسط کارخونه صورت گرفته؟همه B3-1 ها اینجوری هستند؟
اصلا به تفنگ نمیخوره که کارکرده باشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 13960457051.jpg]
زیر دسته کوکین هست

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - royall - 2014-03-29 02:39 AM

-حتما روغن ها رو کاملا پاک کنید (با استفاده از بنزین یا تینر1000)
-اگه برتون ممکنه یه فنر نو تهیه کنید چون تاب برداشتن فنر باعث کاهش قدرت و دقت میشه
-واشر سلاحتون رو عوض کنید تا قدرت و دقت اون افزایش پیدا کنه
-شما مقدار خیلی کمی گریس نسوز به خود فنر بزنید کافیه
-اگه دسته کوکینگ تا انتها نمیره به احتمال زیاد فنر رو درست جا نزدید.یکبار دیگه سلاح رو باز کنید و ومقعیت فنر رو چک کنید

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - N.Sniper - 2014-03-29 10:48 AM

(2014-03-29 01:31 AM)NHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز یکم سخت مسلح میشد و وقتی که دسته کوکینگ رو پایین میاوردم،در همون ابتدا و قبل از عقب رفتن پیستون(یا شاید سیلندر) یه صدای تلق میداد
وفتی که پیستون رو داخل سیلندر فشار میدادم و دستم رو قسمت خروجی هوا میزاشتم براحتی پیستون به جلو حرکت میکرد در صورتی که نباید اینطور باشه
Khansariha (8)Khansariha (8)
اینجا رو هم الان دیدم،ظاهرا اون قسمت رو جوش دادن و تراش کاری کردن
این کار توسط کارخونه صورت گرفته؟همه B3-1 ها اینجوری هستند؟
اصلا به تفنگ نمیخوره که کارکرده باشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 13960457051.jpg]
زیر دسته کوکین هست

3 تا مورد بالا رو هم بفرمایید،صدای تلق هنوز هم هست
با چه واشری باید جایگزین کنم؟
فنر نخجیر آمل که آبی هست و روش نوشته B3-1 مناسبه؟اینکه بزرگتره مشکلی نداره؟ماشه و سلاح توان تحمل فنر بزرگتر رو دارند؟ یا کلا باید کوتاه بشه؟
Khansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2014-03-31 12:58 PM

(2014-03-29 10:48 AM)NHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با چه واشری باید جایگزین کنم؟
فنر نخجیر آمل که آبی هست و روش نوشته B3-1 مناسبه؟اینکه بزرگتره مشکلی نداره؟ماشه و سلاح توان تحمل فنر بزرگتر رو دارند؟ یا کلا باید کوتاه بشه؟
Khansariha (8)
برای واشر بهترین کار اینه که شما به همراه پیستون برین به فروشگاه تا سایز مناسب پیدا کنید،چون این نمونه های اماده سایزش به بی 3 نمیخوره و کوچک تره.و یا این که از اول خیال خودتون را راحت کنید و بدین براتون یک 4،5 تا بتراشن که هر وقت لازم داشتین راحت باشین و اندازه هاش هم دقیق باشه.
اما برای فنر:
اقا عبدالله(old.hunter)در تاپیک تعمیر سلاح توضیحات را دادند.
اون موقع هم که اسلحم را تعمیر کردم،برای کوتاه کردن فنر از اقا عبدالله کمک میگرفتم.Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - N.Sniper - 2014-04-01 12:53 PM

دوستان فنر نخجیر آمل که روش نوشته B3-1 36 حلقه هست و نیاز به کوتاه کردن داره،اما این فنر که روش نوشته 62 دارای 33 حلقه هست و حدود 2-3 سانت بلند تر از فنر فابریک هست و نیاز به کوتاه کردن نداره
فنر داخل پلاستیک فنر 62 هست و بیرونی فنر فابریک B3-1
[تصویر: 13963439831.jpg]

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - jsm - 2014-08-23 08:15 PM

با سلام. من مدتی پیش یک عدد تفنگ زیر تاشو چینی(بی 3-3) که گفته میشه نوع با کیفیت زیر تا شو ساخت چین هستش خریدم شاید دوستان دیده باشند از نظر شکل ظاهری از (بی 3-1)خیلی زیباتر هستش قنداقش و ادوات نشانه گیری روی تفنگ و همچنین حافظ ماشه هم داره از نظر قدرت هم نسبتآ خوب بود دقتش هم عالی بود بعد از350 شات که باهاش داشتم شروع کرد به بالا زدن ادوات نشانه روی را تغییر دادم خوب شد بعد شروع به پایین زدن کرد و کلا الان تا فاصله حدود 5 متری خوبه ولی فاصله بالاتر را پرت میزنه هر نوع ساچمه ایرانی و خارجی را امتحان کردم گاهی اوقات چند تای اول را خوب میزنه بعدش پرت میزنه واشر بین سیلندر و لوله را عوض کردم تآثیری نداشت لوله را هم با اسپری مخصوص تمیز کردم بی تآثیر بود البته مقداری هم قدرتش نسبت به قبل کم شده. خان لوله که به این زودی خراب نمیشه ؟ این مشکل میتونه از فنر یا واشر سر پیستون باشه؟ از دوستان هم عذرخواهی میکنم بابت حروف فارسی که بجای لاتین بکار بردم کیبورد مشکل داشت

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2014-08-23 08:33 PM

(2014-08-23 08:15 PM)jsm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام. من مدتی پیش یک عدد تفنگ زیر تاشو چینی(بی 3-3) که گفته میشه نوع با کیفیت زیر تا شو ساخت چین هستش خریدم شاید دوستان دیده باشند از نظر شکل ظاهری از (بی 3-1)خیلی زیباتر هستش قنداقش و ادوات نشانه گیری روی تفنگ و همچنین حافظ ماشه هم داره از نظر قدرت هم نسبتآ خوب بود دقتش هم عالی بود بعد از350 شات که باهاش داشتم شروع کرد به بالا زدن ادوات نشانه روی را تغییر دادم خوب شد بعد شروع به پایین زدن کرد و کلا الان تا فاصله حدود 5 متری خوبه ولی فاصله بالاتر را پرت میزنه هر نوع ساچمه ایرانی و خارجی را امتحان کردم گاهی اوقات چند تای اول را خوب میزنه بعدش پرت میزنه واشر بین سیلندر و لوله را عوض کردم تآثیری نداشت لوله را هم با اسپری مخصوص تمیز کردم بی تآثیر بود البته مقداری هم قدرتش نسبت به قبل کم شده. خان لوله که به این زودی خراب نمیشه ؟ این مشکل میتونه از فنر یا واشر سر پیستون باشه؟ از دوستان هم عذرخواهی میکنم بابت حروف فارسی که بجای لاتین بکار بردم کیبورد مشکل داشت
سلام دوست عزیز
مبارکتون باشه.Khansariha (8)
البته بعضا دیدم این سری جدیدیا کیفیتشون پایین تر از قبل بوده!!! اما اگه ارم H توی لوزی داره خوبه.Khansariha (256)
ببینید موقع شارژ کردن تفنگ صدای عجیبی نمیشنوید(یعنی فنر شکسته باشه!)و همچنین شما از سر لوله مکش و دمش انجام بدین و نباید هوا رد بکنه(البته در حالتی که تفنگ مسلح نیست).
این 2 مورد را چک بکنید،احتمال داره از این 2 مورد باشه.چون مورد دیگه ای نیست.و هرچقدر هم ساچمه بد باشه دیگه در این حدی که شما گفتین نخواهد شد،هرچند بهتون پیشنهاد میکنم ساچمه ها را دست چین بکنید و موقع گروپ گرفتن(تیراندازی) اجازه بدین یکم تفنگ به عقب بیاد و بازی بکنه(تا سر تفنگ بالا نره)
و 5 متر هم یکم خیلی خیلی فاصله کمی هست.شما حداقل در 10،15 متری تست بکنید.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - jsm - 2014-08-25 06:06 PM

با سلام.دوست عزیز از راهنمایی شما متشکرم تمام این جزئیات که شما ذکر کردید انجام دادم مکش و دمش از سر لوله انجام دادم هوا رد نمیکنه فنر هم سالمه یکدفعه اینطور شد از نظر دقت واقعآ عالی بود ازشما سوالی دارم. دوست من ساچمه خراب تا چه حد روی خان لوله تآثیر میگذاره در حد 2تا 3 عدد. خان لوله اینقدر حساس هست که با زدن 2تا 3 عدد ساچمه سربی نافرم بیزن خراب بشه؟

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - royall - 2014-08-25 06:13 PM

خیر دوست عزیز،خان سلاح با استفاده از ساچمه های سربی هیچوقت خراب نمیشه حالا چه جی اس بی باشه،چه بیژن دفرمه!!!!
اما تیرهای پری و برنجی و ... به خان ها اسیب وارد میکنند !

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mohammadhoseini - 2014-08-26 02:03 PM

درود بر اساتید
و تشکر از اساتید که تجربیاتشون رو به نحو احسنت در اختیار ما تازه کارا میزارن.
بعد از بررسی به این نتیجه رسیدم که تفنگ منم b3_1 هستش با آرم لوزی و H. کاملا شبیه همون تفنگ استاد mhr SB(ببخشید اسمتون رو نمیدونم)
من انتظار دارم که این تفنگ از فاصله ی 10 متر دوطرف یه بطری نوشابه خانواده رو سوراخ کنه.انتظار زیادی دارم ازش؟؟
فنر تفنگ که انداختم توش فک کنم 36 حلقه به طول 26 سانت بود که بعد از یه هفته طول فنر شد 24 سانت.افت فنر توو این مدت زیاد نبوده؟؟؟در ضمن برای تقویتش شش حلقه ازفنر قبلیش بریم و سرش رو تخت کردم و گذاشتم کنار همون فنر و بستم که سلاح مسلح نمیشد،بازش کردم و دو حلقه کم کردم و...که بازم نشد.دوباره یه حلقه کم کردم(یعنی سه حلقه) و جا زدم و بستم که مشکلی نداشت و تفنگ مسلح میشد.قدرتش قابل قبول شده بود.طوری که از فاصله حدود پنج متر دوطرف بطری نوشابه رو سوراخ میکرد و ساچمه بعد از برخورد به دیوار پشت بطری تقریبا له میشد(بطری با پنج سانت فاصله از دیوار قرار داشت)اما بعد از حدود بیست تا شلیک دیگه حتی یه طرف بطری هم سوراخ نمیکنه.تفنگ رو باز کردم دیدم طول فنر 26 سانتی شده24سانت.بعد سیلندر و پیستون رو در آوردم و دستم رو گذاشتم رو سوراخ سیلندر و پیستون رو کشیدم عقب که مکشش عالی بود.یعنی اصلا هوا نمیکشید و خلا خوبی ایجاد میشد.ولی قدرتش خیلی کم شده.در ضمن اون واشر روی خروجی سیلندر که فک کنم اسمش سه گل باشه رو عوض کردم.اون واشر باید نرم باشه؟؟؟چون این که انداختم انگار خیلی خشکه.
(درضمن وقتی سلندر و پیستون رو برده بودم پیش فروشنده که ازش فنر بگیرم یه مقدار روغن ریخت روی پیستون و گفت باید چرب باشه.و فنر هم از همونجا خریدم.که توو چند شلیک اول بخاطر دیزلینگ دود میکرد)