شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات ساخت کشور چین (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- موضوع: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 (/showthread.php?tid=100)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2014-10-01 12:40 PM

(2014-10-01 11:48 AM)nokinoor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی جواب مارو نمیده؟؟؟
سلام
دوست عزیز سوالتان ربطی به این تاپیک نداشت،لطفا برای سوالات بعدی دقت بفرمایید.Khansariha (8)
و اما جواب:
بهترین کار این هست که نمونه واشر قبلی(خرابش)را با خودتون ببرین مغازه های اسلحه فروشی(معمولا بعضی از مغازه ها به صورت تخصصی قطعات یدکی تفنگ میفروشن،حداقل توی فردوسی که به این شکل هست)و مشابهش را تهیه بکنید،فقط یادتون باشه تا میتوانید جنس بهتر را انتخواب بکنید چون کیفیت قطعات یدکی برای سلاح های چینی یکم پایین هست و شاید بعدش مجبور بشین 4،5 بار اسلحه را هی باز و بسته بکنید تا درست بشه.Khansariha (172)
فنر را هم اگه بتوانید با خودتون برای خرید ببرین خوب هست،توی فنر ها هم قبلا شرکت نخجیر امل فنر هاش خوب بود.Khansariha (399)
فکر نکنم خرید از سایت های اینترنتی برای این گونه موارد توجیه اقتصادی و ... داشته باشه.Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - MrParak - 2014-10-01 05:06 PM

باسلام دوستان
بنده بغیر از شادو1000 که قبل از سال 93 خریدمش یک چینی ساید لور (طرح کلاش)داشتم و دارم که حداقل باهاش 40-50بسته تیر ایرانی دنیا و پژمان و ... شلیک کردم و بنا به گفته دوستان براثر ریخت روغن به داخل سیلندر که گفتند واشرش سوخته اسلحه رو بعد از این همه سال بازکردم و دیدم نه واشرش چرمیه و اصلا نسوخته و مکشش هم بسیار عالی بود ولی واشر اتصال سیلندر به لوله خراب بود و همچنین فنر سلاح فشرده و تاب برداشته بود که هم فنر رو عوض کردم (نمیدونین باچه زحمتی 2نفره جا زدیم و بستیمش)
و البته گفتم حالا که بازش کردم واشرش رو هم عوض کنم ولی تاثیری نداشت و مکش با تعویض واشری که گفتم (بین سیلندر و لوله)عالی شد . ولی قدرت اسلحه بسیار کم بود و از فاصله زیر3متر هم یک طرف بطری نوشابه رو هم سوراخ نمیکرد . ولی دوباره بعداز ریختن روغن به داخل سیلندر و بعداز 5-6تا شلیک که غلظت روغن کمتر شد قدرت بسیار عالی شد و از دوطرف بطری رد کرد.
کلا من معتقدم برای چینی های ضعیف که واشرشون هم چرمی هست ریختن روغن به داخل سیلندر مشکلی نداشته باشه و برعکس قدرت و روانی اسلحه رو بیشتر میکنه و ریختن روغن داخل سیلندر برای تفنگ های بزرگتر و قوی تر که جنس واشر پیستونشون فرق داره مضر هست و باعث دیزلینگ واشر میشه.

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2014-10-01 05:30 PM

(2014-10-01 05:06 PM)MrParak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام دوستان
بنده بغیر از شادو1000 که قبل از سال 93 خریدمش یک چینی ساید لور (طرح کلاش)داشتم و دارم که حداقل باهاش 40-50بسته تیر ایرانی دنیا و پژمان و ... شلیک کردم و بنا به گفته دوستان براثر ریخت روغن به داخل سیلندر که گفتند واشرش سوخته اسلحه رو بعد از این همه سال بازکردم و دیدم نه واشرش چرمیه و اصلا نسوخته و مکشش هم بسیار عالی بود ولی واشر اتصال سیلندر به لوله خراب بود و همچنین فنر سلاح فشرده و تاب برداشته بود که هم فنر رو عوض کردم (نمیدونین باچه زحمتی 2نفره جا زدیم و بستیمش)
و البته گفتم حالا که بازش کردم واشرش رو هم عوض کنم ولی تاثیری نداشت و مکش با تعویض واشری که گفتم (بین سیلندر و لوله)عالی شد . ولی قدرت اسلحه بسیار کم بود و از فاصله زیر3متر هم یک طرف بطری نوشابه رو هم سوراخ نمیکرد . ولی دوباره بعداز ریختن روغن به داخل سیلندر و بعداز 5-6تا شلیک که غلظت روغن کمتر شد قدرت بسیار عالی شد و از دوطرف بطری رد کرد.
کلا من معتقدم برای چینی های ضعیف که واشرشون هم چرمی هست ریختن روغن به داخل سیلندر مشکلی نداشته باشه و برعکس قدرت و روانی اسلحه رو بیشتر میکنه و ریختن روغن داخل سیلندر برای تفنگ های بزرگتر و قوی تر که جنس واشر پیستونشون فرق داره مضر هست و باعث دیزلینگ واشر میشه.
سلام دوست عزیز
اول از همه این که سلاح بی 3 واشر چرمی نداره و یک مدل پلاستیکی هست که با فشار جا میره.
و ثانیا لطفا در پی اصلاح تفنگتون باشین و ادامه بحث تعمیراتش را در تاپیک تعمیرات و یا در تاپیک سلاح چینی(چون بی3 نیست) در خدمتتون هستم.
به هیچ وجه نباید روغن به واشر زدKhansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
من برای 62 که واشر چرمی داره هم دیدم یکم روغن که به واشر بخوره چه جوری اسلحه به فنا میره،تازه دقتش هم که در حد پترن شات گان شده بود.Khansariha (226)
دوست عزیز خواهشا این گونه تجربیات را به عنوان پیشنهاد به دیگران عرضه نکنید.Khansariha (172)
من احتمال میدم فنر سلاح شما بیش از حد بزرگ بوده و در سیلندر اسلحه شما جا نمیشده و برای همین قدرت اسلحتون پایین امده و بهتون قول میدم اگه اسلحه را باز کنید میبینید که فنر تاب برداشته،برای تعویض فنر بهترین راه استفاده از فنری هست که مشخصات فابریک(طول،تعداد حلقه و ضخامت مفتول)خود اسلحه را داشته باشه و فوقش یکی دو حلقه بزرگ تر بگیرین که بعد از افت قدرت فنر اندازه اش مشابه فابریک بشه.Khansariha (256)
فنر اسلحه اگه به اندازه باشه زیاد زور نمیخواهد،مگر این که فنر دیانا 350 را بخواهیم توی این گونه اسلحه ها جا بدیمKhansariha (266)
هیچ نوع روغن کاری،گریس کاری و ... ای بیش از 50 شلیک دوام نمیاره و توی همین 50 تا شلیک اسلحه خیلی خیلی ضربه میخوره.و در ضمن این سلاح های چینی که تاب و توان تیون کردن ندارن و ریسکش خیلی بالاست،باید از یک سلاح فنری چینی(حالا هر مدلی که هست)در حد خودش ازش انتظار داشته باشیم نه بیشتر و بعدش سال ها بی دردسر کار میکنه.Khansariha (399)
ولی اگه اسلحه را بخواهیم یکم قوی تر میشه مقدار کمی گیریس پایه مس با تحمل درجه حرارتی بالا(فکر کنم 1500 درجه)به دور پیستون بزنیم.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - MrParak - 2014-10-04 12:30 AM

با عرض سلام خدمت شما بزرگواران بالاخص کاربر mhrSB
ولی برادر برای اسلحه من که جواب داد و واشرش رو خودم نگاه کردم چرمی بود و بعد از این همه شات نسوخته بود و حالا حالا ها کار میکرد و دلیل افت نیرو هم اول واشر اتصال پیستون به لوله بود و دوم فنرش که هم تاب برداشته بود و هم جمع شده بود که با فنر نو عوض کردم و بدون مشکل کار میکنه دقتش هم توی 10متر که با شادو یکی هست و بالاترش فرق میکنه.
من توصیه ای برای ریختن روغن به دیگران نمیکنم ولی خودم اینکار را میکنم.
موفق باشید

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - ln 1 - 2014-10-16 09:01 AM

این هم یه راه حل ساده و کارامد برای افزایش ایمنی b3-1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عکسها از نت

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - KRALMAGNUM - 2014-10-16 01:33 PM

یه روش دیگه هم هست که مثه دیانا 54 ریل زیر پیستون میاد بالا یکی از دوستام ساخته اگر بودش ازش عکس میزارم.
یا علی

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - اشکان - 2014-10-16 03:56 PM

(2014-10-16 09:01 AM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم یه راه حل ساده و کارامد برای افزایش ایمنی b3-1

عکسها از نت

سلام و احترامKhansariha (8)
با تشکر از دوست عزیزم جناب آقای حسینی و در تایید فرمایش ایشان :
دوستان جهت ساخت مرحله به مرحله با کمی توضیحات به این آدرس مراجعه فرمائید.دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (48)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - bettles - 2014-11-16 08:31 PM

با سلام خدمت دوستان
عرض شود که بنده یه تفنگ بادی چینی زیرتاشو 5.5 قدیمی دارم که مربوط به 12 تا 14 سال پیشه و روش به انگلیسی نوشته Snow peak و ضمنا یه چیزایی هم به زبون چینی نوشته......... می خواستم بدونم که این تفنگ درجه یک هست یا نه؟........... و ضمنا اصلا جزء b3 ها حساب میشه یا نه؟......... ممنون

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - kohestani - 2015-02-18 08:06 PM

من یک تفنگ مدل b3-1 دارم که اونو سال 67 یعنی حدود 16 سال پیش خریدم .روش علامت H داره و زیرش نوشته شانگهای چین . تا بحال باهاش حدود 400 تا شاچمه شلیک کردم. میخواستم بدونم لازمه روغن کاریش کنم یا نه و اگه لازمه کجاهاش باید روغن کاری بشه.ضمنا برای گریس کاری فنرش و طریقه باز کردنش راهنماییم کنید ممنون میشم.

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - romin - 2015-02-18 10:07 PM

فنر ماشه زیر تاشو قدیمیم شکسته بود بازش کردم برای تعویض ولی متاسفانه خود ماشه گم شد خیلی وقته دنبال ماشه ی اصلی می گردم این ماشه های جدید کار نمی ده خیلی هم خطر ناک هست ..دوستان جای رو می شناسید که بتونم یه اصلی شو پیدا کنم تا خاطراتم از بین نره با این یادکاری دوران کودکی