شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات ساخت کشور چین (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- موضوع: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 (/showthread.php?tid=100)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - Areno - 2015-05-03 03:54 PM

(2015-02-18 08:06 PM)kohestani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یک تفنگ مدل b3-1 دارم که اونو سال 67 یعنی حدود 16 سال پیش خریدم .روش علامت H داره و زیرش نوشته شانگهای چین . تا بحال باهاش حدود 400 تا شاچمه شلیک کردم. میخواستم بدونم لازمه روغن کاریش کنم یا نه و اگه لازمه کجاهاش باید روغن کاری بشه.ضمنا برای گریس کاری فنرش و طریقه باز کردنش راهنماییم کنید ممنون میشم.

داداش من هم یکی دارم از اینا هر بار که استفاده میکنم بدش روغن کاریش میکنم...شما 16ساله داری یه قطره روغن هم نریختی؟؟؟؟هه هه
آره باید داخل جایی که هوا پمپ میشرو روغن بریزی البته در حد 2-3قطره و دیگه اگه دوست داشتی جایی که اهروم مصلح کردن تفنگ به وسیله ی 2تا پرچ به هم متصل شدن برای رفع استهلاک و روان شدن روغن کاری کنی همین...

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - ln 1 - 2015-05-03 05:42 PM

اگه سر پیستون پکینگ داره نیاز به روغن نیست اما اگه چرم باشه چند قطره روغن لازمه

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2015-05-04 09:08 PM

(2015-05-04 08:39 PM)alimaleki نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام Khansariha (8)Khansariha (8)خریدار ماشه زیر شکن چینی !!ولی بابقی فرق میکند مشهد از هرکس پرسدم نداشتند یک ماشه کامل بادوعدد فنر ماشهKhansariha (8)Khansariha (8) باتشکر [تصویر: 14307591922.jpg]
سلام
اون قطعه سفید تر را برعکس گذاشتین(بالا و پایین هست)
اول باید بتوانید نحوه عملکرد ماشه را متوجه بشین و بعدش دیگه مشکلی در بستن نخواهین داشت.
ان جوری هم که من میبینم زیاد چیزی کم نداره.
نحوه صحیح قرار گیری این 2 قطعه(تصویر قدیمی هست و کیفیت خوبی نداره)البته برای بی 3 ای که 12 ساله هست.
[تصویر: 13798196743.jpg]
ماشه شما کمی فرق میکنه ولی اصولش یکی هست،ان پین بزرگ باید توی سوراخ بیضی قطعه سفیده بیفته،دیگه بقیه اش را باید روی زمین و خارج از بدنه سلاح منتاژ بکنید تا ارتباط صحیح قطعات و پین ها را متوجه بشین و بعدش قطعات(مفتول و یا فنر)لازم را تهیه بکنید و قطعات را ببندین.
امیدوارم سلاحتون زود تر درست بشهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mehranht - 2015-06-12 02:11 AM

با سلام خدمت دوستان
یه تفنگ زیر تاشو 5.5 دارم که یادم نیست آخرین بار کی بهش روغن زده بودم. به همین دلیل خیلی کم سر و صدا شده بود و به نظرم قدرتش هم کم شده بود در حدی که وقتی ساچمه رو از فاصله نیم متری به دیوار سنگی میزدم به زور لهش میکرد تا اینکه امروز چند قطره روغن چرخ خیای بهش زدم و در نتیجه صداش دو برابر زیاد تر شد و تست له کردن ساچمه رو هم عالی جواب دادبه صورتی که چند تا تیکه از ساچمه ازش جدا شد.
پس در نتیجه تفنگ بنده به روغن اعتیاد داره Khansariha (214)Khansariha (367)

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - alimaleki - 2015-06-12 08:41 AM

(2015-05-04 09:08 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-04 08:39 PM)alimaleki نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام Khansariha (8)Khansariha (8)خریدار ماشه زیر شکن چینی !!ولی بابقی فرق میکند مشهد از هرکس پرسدم نداشتند یک ماشه کامل بادوعدد فنر ماشهKhansariha (8)Khansariha (8) باتشکر [تصویر: 14307591922.jpg]
سلام
اون قطعه سفید تر را برعکس گذاشتین(بالا و پایین هست)
اول باید بتوانید نحوه عملکرد ماشه را متوجه بشین و بعدش دیگه مشکلی در بستن نخواهین داشت.
ان جوری هم که من میبینم زیاد چیزی کم نداره.
نحوه صحیح قرار گیری این 2 قطعه(تصویر قدیمی هست و کیفیت خوبی نداره)البته برای بی 3 ای که 12 ساله هست.
[تصویر: 13798196743.jpg]
ماشه شما کمی فرق میکنه ولی اصولش یکی هست،ان پین بزرگ باید توی سوراخ بیضی قطعه سفیده بیفته،دیگه بقیه اش را باید روی زمین و خارج از بدنه سلاح منتاژ بکنید تا ارتباط صحیح قطعات و پین ها را متوجه بشین و بعدش قطعات(مفتول و یا فنر)لازم را تهیه بکنید و قطعات را ببندین.
امیدوارم سلاحتون زود تر درست بشهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام دوست عزیزKhansariha (8)Khansariha (8)باتشکر از پاسخ ارزشمند شما Khansariha (8)ولی دوست من شما گویا متوجه منظور واضح من نشدید نیاز به ماشه برای تفنگی دیگر Khansariha (367)این تفنگ که خودش کارمیکند !Khansariha (367)!!من ازاین مدل 3عدد دارم که 2عدد ماشه ندارد ومن به 2عدد ماشه از این مدل نیاز دارم !!!از ازاین مدل معمولی که شما زحمت کشیدید عکسش را گذاشتید !! 7یا8 عدد موجود دارم !! لوازم که ماشاالله ....Khansariha (8) ولی بازهم ممنونKhansariha (8)Khansariha (8) باتشکر

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mehranht - 2015-06-12 09:02 PM

سلام دوست عزیز
اگر واقعا قطعات یدکی ماشه گیر نمیاد فکر کنم ساختنش کار زیاد مشکلی نباشه
یک تراشکار راحت میتونه اینا رو بسازه

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - Areno - 2015-06-30 08:48 PM

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
من چند وقتی هست که با تفنگم به مشکل خوردم کلا دقت همیشگیو نداره میشه گفت خیلی دقتش کم شده...و همین طور از قسمت ضربه گیریش و ماشش روغن پس میده
و دیگه این که این واشر پیستون که دوستان اشاره کردند صفحه های قبل کجای تفنگ که باید تعویض شه؟یه مورد دیگه هم هست ، فک میکنم یه اورینگی در قسمت پیستون هست که حالا نمیدونم ساچمه رو میگیره یا از ساچمه عبور میکنه در هر صورت اگه اشتباه نکنم کلا تو تفنگ من متلاشی شده و هیچ اثری ازش نیست..چون اول که تفنگو خریدم موقعی که ساچمه میزاشتم چشمم بهش میخورد الان دیگه کلا نیست
دو تا عکس از همین قسمت گرفتم ضمنا یه دوسالی میشه تفنگو خریدم حدودا 15یا 20 بسته هم ساچمه باش شلیک کردم....دوستان پیشاپیش عذرخواهی میکنم از کیفیت پایین عکس ها..لطفا راهنماییم کنین مشکل از کجای
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - garshasb - 2015-06-30 09:00 PM

دوست عزیز با این عکس من که نتونستم چیزی تشخیص بدم، اگه صدایه تفنگ عوض شده یا لقی داخله تفنگ حس میکنید، یا موقع مسلح کردن ، حالت قبلی یا نرمال رو نداره، باید تفنگ باز شه عکس بگیرید تا ببینیم چشه،

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - Areno - 2015-06-30 10:19 PM

داداش من که متوجه منظورت نشدم....
ولی فک میکنم تنها لقی-لقی اهرم مسلح کننده باشه....والا در مورد صدا نمیدونم به خدا صداش تغیر کرده یا نه آخه تا حالا توجه بهش نکردم....فقط میدونم روغن از جای ضربه گیرش و جای ماشه پس میده....
بد یه چیزه دیگه..همون جایی که من عکس گرفتم تو همون قسمت نباید اورینگ داشته باشه؟قبلا بود یه چیزی اون داخل

RE: معرفی چینی زیرتاشو-b3-1 - mhrSB - 2015-06-30 10:36 PM

(2015-06-30 08:48 PM)Areno نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
من چند وقتی هست که با تفنگم به مشکل خوردم کلا دقت همیشگیو نداره میشه گفت خیلی دقتش کم شده...و همین طور از قسمت ضربه گیریش و ماشش روغن پس میده
و دیگه این که این واشر پیستون که دوستان اشاره کردند صفحه های قبل کجای تفنگ که باید تعویض شه؟یه مورد دیگه هم هست ، فک میکنم یه اورینگی در قسمت پیستون هست که حالا نمیدونم ساچمه رو میگیره یا از ساچمه عبور میکنه در هر صورت اگه اشتباه نکنم کلا تو تفنگ من متلاشی شده و هیچ اثری ازش نیست..چون اول که تفنگو خریدم موقعی که ساچمه میزاشتم چشمم بهش میخورد الان دیگه کلا نیست
دو تا عکس از همین قسمت گرفتم ضمنا یه دوسالی میشه تفنگو خریدم حدودا 15یا 20 بسته هم ساچمه باش شلیک کردم....دوستان پیشاپیش عذرخواهی میکنم از کیفیت پایین عکس ها..لطفا راهنماییم کنین مشکل از کجای
سلام دوست عزیز
واشر پیستون،دقیقا سر پیستون هست و در محفظه استیلی(که موقع مسلح شدن به عقب میره)حرکت میکنه و برای تعویضش باید اسلحه را باز بکنید و اونو تعویض بکنید.
نه،هیچ اورینگی توی این تفنگ وجود نداره.یک واشر 3 گل هست که میاد پشت لوله تفنگ و کار اب بندی را انجام میده(همونی که ازش عکس گذاشتین)و اون باید سالم باشه،عوض کردنش هم زیاد سخت نیست و دیر هم خراب میشه،شاید ان واشر 3 گل خوب درست نشده بوده و اضافه داشته بوده(برای منم تا جایی که یادمه،حالت فابریکش این جوری بود)و شما تصور کردین چیزی شبیه اورینگ داره.
------------
احتمال میدم شاید توی تمیز کردن و ... تفنگ به اشتباه روغن زیادی توی محفظه پیستون زدین که روغن میچکه و احتمالا دقت نا مناسبش هم میتوانه برای این مورد باشهKhansariha (172)
تیراندازی های خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)