شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - hossein1haghighi - 2015-08-28 10:18 PM

دوست عزیز قفل پیش قنداق شما ضعیف شده بدین تعمیرکار اصلاحش کنه. در تفنگهایی که این قفل ضعیف ونازک بشه این موارد زیاد دیده شده.

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - KRALMAGNUM - 2015-08-28 10:47 PM

دوستان من یه فنر خوب واسه سوزن تک لول نخجیر 1 میخوام کسی هست بتونه واسم تهیه کنهKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - hondaxl - 2015-08-28 10:50 PM

(2015-08-28 08:41 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان امروز با نخحیر یکم رفته بودیم تیر اندازی 14 تا شلیک تقریبا پشت سر هم داشتم و از شلیک ده به بعد دو بار کمر تفنگ خود به خود تا نصف شکست و لوله هم به شدت داغ شده بود.
آیا این مسئله شکستن تفنگ بعد از شلیک زیاد در همه تفنگ های شکاری هست ؟ و برای رفع مشکلش باید چه کار کرد؟

داغ شدن لول !!!!!Khansariha (172) اسلحه ساچمه زن و داغ کردن؟؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - karbakhsh - 2015-08-28 11:06 PM

قفل تفنگ اگر ضعیف و مورد دار باشه تفگ باز میشه والا با هر فشنگی نباید قفل ازاد بشه. شاید از شما اماده بوده و در همون لحظه شروع کرده و عیبش رو کرده. تعداد شلیک اندازه داره و باید بالاخره ملاحظه هم کرد و نیاز هم نمیشه که این تعداد فشنگ زده بشه. یه فاصله معقول در شلیک :: نه داغ میشه و نه موارد دیگه پیش میاد. شما خودتون استادین ولی بعضی افراد مثل خود من وقتی از یه تفنگ به خوبی و محکم بودن یاد میشه دیگه فکر میکنن هر فشاری بهش بیارن درسته. خیر باید ملاحظه کرد حتی در بهترین برندهای دنیا. خیلی از این مواردم بر میگرده به فیلمهای داخل اینترنت که فیلمه دیگه و با واقعیت فاصله داره. ببخشیدKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-08-28 11:15 PM

ممنون از توجه دوستان
حقیقتش خودم همیشه حواسم به این موضوع هست ولی امروز بحث مهارت در تیر اندازی و .... بود از تفنگ غافل شده بودم و تند و تند پشت سر هم شلیک می کردم حالا یکی دو مرتبه دیگه برم ببینم چه کار می کنه ...

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - sajadm - 2015-08-29 02:51 PM

داغ کردن توی شلیکهای پشت سر هم طبیعیه حتی در تفیگهای نظامی البته تعداد شلیک هم بستگی داره

به هرحال انفجار داخل تفنگ انرژی زیادی داره اگه فاصله زمانی مناسب بین شلیکها نباشه باعث داغ شدن میشه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2015-08-29 04:06 PM

(2015-08-28 10:50 PM)hondaxl نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-28 08:41 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان امروز با نخحیر یکم رفته بودیم تیر اندازی 14 تا شلیک تقریبا پشت سر هم داشتم و از شلیک ده به بعد دو بار کمر تفنگ خود به خود تا نصف شکست و لوله هم به شدت داغ شده بود.
آیا این مسئله شکستن تفنگ بعد از شلیک زیاد در همه تفنگ های شکاری هست ؟ و برای رفع مشکلش باید چه کار کرد؟

داغ شدن لول !!!!!Khansariha (172) اسلحه ساچمه زن و داغ کردن؟؟

ورودتونو به انجمن خوشامد میگم // بله هوندا جان گرم شدن وداغ شدن برای سلاح گرم طبیعیه //

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - radreza - 2015-08-30 09:36 AM

سلام
با سلام بنظر بنده مشکل باز شدن لول بعد از شلیک میتونه ناشی از موارد زیر باشه
1.فنر لا شکل زیر اهرم شکستن لول(داخل کپ) ضعیف شده که احتیاج به تعویض یا تقویت شدن داره
2.ریل جلو کپ و زیر لول که قطعه قفل کننده لوله داخل اون حرکت میکنه کثیف شده و قفل لول کامل بسته نمیشه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - کوهنورد - 2015-08-30 08:01 PM

(2015-08-28 11:15 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از توجه دوستان
حقیقتش خودم همیشه حواسم به این موضوع هست ولی امروز بحث مهارت در تیر اندازی و .... بود از تفنگ غافل شده بودم و تند و تند پشت سر هم شلیک می کردم حالا یکی دو مرتبه دیگه برم ببینم چه کار می کنه ...
با سلام:

همونطور که کاربخش عزیز گفتن احتمال داره قفل و بست لوله در آخرین مرحله سایش خودش بوده و تو دست شما خودشو نشون داده . کما اینکه این مسئله (اگر نوشته های دوستان رو از ابتدای تاپیک بخونیم ) یکی از نقاط ضعف این تفنگ بوده و خیلی ها رو گله مند کرده .حتی بعضی از دوستان نقل میکنند با شلیکهای سنگین علاوه بر باز شدن ، بچه قنداق هم از جای خودش جدا شده و روی زمین افتاده !!!!!!!!!!!!!!!خخخخخخخخخ
اینها موردی نداره و با کمی دقت و تعمیرات جزئی میشه درستش کرد حالا خودتون یا تعمیرکار اسلحه ، ولی خب آدم رو دل چرکین میکنه که اسلحه نو یا کم کارکرد چرا باید اینجوری باشه . بعد از رفع عیب هم من ندیدم کسی دوباره گله کنه و این نشون میده اگر موقع ساخت کمی دقت هم بکار میرفت دیگه کسی مجبور نبود کم کاری کارخونه رو خودش اصلاح کنه .
در مورد داغ شدن هم نگران نباشید طبیعیه دیگه ، من فکر میکنم اقلا تا 50 تیر پشت هم مشکلی پیش نیاره چون تو باشگاه دیدم با دو لول نخجیر این تعداد میزدند و مشکلی هم نبود .بیشتر هم حتما تفنگ جوابگو هست ولی کتف من و شما فکر کنم یخورده کم بیاره !!!!!!!!!!!خخخخخخخخخخخخخخخخ

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - کوهنورد - 2015-08-30 10:29 PM

با سلام :
حسن آقای عزیز(کاربر mik) در خصوصی سوالی پرسیدن بد ندیدم اینجا مطرح کنم اگر دوستان نظری داشتند ، بتونیم از اطلاعات هم استفاده کنیم .سوال این بود که چطور میشه بدون مراجعه به تعمیرکار در منزل تفنگ رو تعمیر کرد . اگر شما در یوتیوب راجع به هر مطلبی اعم از لباس و خوراک و ابزار و تفنگ و تیروکمان و...... واژه homemade رو به اول کلمه اضافه کنید و سرچ کنید با دنیایی از مطالب مواجه خواهید شد تا اینجا رو که همه دوستان میدونستند .
چیزی که برای من جالب بود اینه که وقتی شما در آمریکا میتونید با 200-300 دلار یک رولور بخرید یا 150 دلار یک کمان کمپاوند پس این هوم-مید چی میگه این وسط ؟؟ این همون عشقیه که من و شما رو جمع کرده اینجا تا با کمک هم قنداق بسازیم وتفنگ تعمیر کنیم وفشنگ پر کنیم و...............
بگذریم ،برای شروع عیب یابی پیشنهاد من اینه که ابتدا کپ سلاح رو باز کنید تا کمی با مکانیزم سلاح آشنا تر بشید . مکانیزمی وجود داره که حرکت دورانی اهرم باز کردن لول رو به حرکت خطی تبدیل میکنه (در عین سادگی ولی کار آمد ) و باعث میشه یک زبانه از کپ بیرون بزنه (برای قفل شدن) ویا بیاد عقب (برای باز کردن لول) با کمی دقت به لوله ومحل این زبانه میشه فهمید کجا با هم درگیر میشن . اون محل رو با ماژیک رنگ کنید و لوله رو ببندید و باز کنید .ببینید کجا ها پاک شده . در اکثر سلاحها میبینید رنگ تماما پاک نشده و فقط در نقاطی ساییده شده و این یعنی زبانه با لوله تماس کامل نداره و تنها درگیری جزئی با هم دارند برای همین هم مشکل باز شدن نابهنگام بوجود میاد . با سوهانکاری دقیق میشه کاری کرد که وقتی آزمایش رو تکرار میکنید کل رنگ پاک بشه ولی ریسک هم داره بعضی اوقات درست میشه (چون حالا زبانه میتونه بطور کامل از کپ بیرون بیاد ) و گاهی باعث لقی میشه و باید اون نقطه رو با جوش پر کرد و دوباره سوهانکاری کرد . بهترین جوش هم آرگون هست و اگر در دسترس نبود جوش برق ولی با الکترود نازک که محل جوشکاری رو آب نکنه و از ریخت نندازه
اینکار برای کسانی که به کار های فنی علاقه مند هستن و امکانات هم در منزل دارند بسیار لذت بخش است ولی برای کسی که به اینکار ها علاقه زیادی ندارد و فقط از نظر مادی به اینکار میپردازد اعصاب خرد کن نیز هست .
امیدوارم کمکی کرده باشم و اگر امر دیگری بود در خدمتم