شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - karbakhsh - 2015-09-24 10:00 PM

تا بهتر بودن توی چی ببینیم؟

پاسخ : سلاح شکاری نخجیر 1 - shahsavar - 2015-09-25 09:35 AM

فرقی نکرده . فقط ایکاش تسمه رو بر نمیداشتن . با یکی از اسلحه ساز های صنایع دفاع درباره همین تسمه روی لول صحبت میکردم . گفتم چرا فقط دو تیکه روی لول نصب کردین ؟ گفت : موقع شلیک به دو قسمت فشار وارد میشه . یکی اول لول و یکی هم موقع خروج از دهانه چوک . بین این دوتا دیگه سیلندره و فشار زیادی نیست . گفتم خوب این چه ربطی داره ؟ دوتا تسمه که از هم جدا هستن که فایده ای نداره . حداقل اگه یکپارچه باشه فشار ناشی از انفجار باروت بصورت یکپارچه توی لول پخش میشه و به هر نقطه فشار برابری میرسه . الآن که از هم جدا هستن فایده اش چیه ؟ دیدم فقط سر تکون میده

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2015-09-27 03:11 PM

نخجیر های قدیم با الان زمین تا آسمون فرق میکنه.هم از لحاظ وزن و هم از لحاظ استحکام.یکیش نخجیر تکلول زه دار خودم بسیار خوشدست و سنگین تر از نخجیر 1 جدید و لولش خیلی گوشته دار تر از نخجیر های جدیده.اصلا به هیچ عنوان قابل قیاس نیستن.نخجیر 1 جدیدا عین لوله گازه کلا آشغالهKhansariha (214) فرق نخجیر 1 زه دار با نخجیر 1 بدون زه اینه که اگه با سری قدیمی اون 9تایی رمینگتون بندازی هیییییچ مشکلی پیش نمیاد ولی مرد میخواد که با نخجیر 1 جدید 9 تایی رمینگتون بندازه.فرقش تو ترکیدن خود شکارچی و سلاحه همینKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Gestapo - 2015-09-27 04:23 PM

همسایه ما یه نخجیر داره خیلی قدیمیه فک کنم ده سال پیش لوله هاش بیش از حد ضخامت داره همشم چارپاره و ازین فشنگ های قوی میزنه تو این ده سال هیچیش نشده
بچه ها میخواستم بپرسم آکار های الان بهتره یا قدیم؟دو لول رویهم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - alipoor - 2015-09-27 05:20 PM

آره جناب میرلوحی این نخجیر های جدید خیلی لولشون نازک هست .واقعا دل میخواد باهاش چارپاره رمینگتون شلیک کنی.اگه لول نخجیر از اینی که هست ضخیم تر و مقاوم ترباشه به جرات میشه گفت تو تیر اندازی از خیلی اسلحه های معروف دنیا بهتر میزنه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ars - 2015-09-27 06:13 PM

فکر کنم نخجیر1 قدیمی ترها لولش رو وارد میکردند که خیلی هم مرگی بود ولی این جدیدا کار خودمونه وخیلی هم تعریفی نیست.
نخجیر1 نو هم حدود 3600 من قیمت گرفتم.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2015-09-28 10:02 AM

(2015-09-27 04:23 PM)Gestapo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همسایه ما یه نخجیر داره خیلی قدیمیه فک کنم ده سال پیش لوله هاش بیش از حد ضخامت داره همشم چارپاره و ازین فشنگ های قوی میزنه تو این ده سال هیچیش نشده
بچه ها میخواستم بپرسم آکار های الان بهتره یا قدیم؟دو لول رویهم

جای جواب دادن به سوال شما اینجا نیست ولی همین یه دفعه مشکلی نیست.شما سعی کن همیشه تو انجمن در جاهای مربوطه سوال کنی.آکار سری اول که قنداق روشن تری دارن و روی خزانه به رنگ سفید نوشته شده نخجیر چرچیل 205 هستش و 250 گرم از اکار چرچیل 206 سبک تره.206 رنگ قنداقش تیره تره و از جنس گردوی سیاهه.هر دوشن خوبن ولی 206 یکم بهتره.Khansariha (8)
نخجیر تکلول سری اول یکم آلیاژش سنگین تره و قالبش یکم بزرگتر بوده که با گذشت زمان یواش یواش قالب و آلیاژ رو سبک تر میکنن تا میرسه به نخجیر 1 نیم تسمه جدید.هر وقت تفنگم رو از سلاح مهمات آوردم چنتا عکس ازش میذارم تا متوجه تفاوتش با مدل های جدید بشین.زمین تا آسمون با هم فرق میکننKhansariha (8)

پاسخ : سلاح شکاری نخجیر 1 - shahsavar - 2015-09-28 10:49 PM

سلام به همه دوستان
امروز تفنگ نخجیر رو بردم تعمیرگاه طرف آشنا بود گفت بشین تا واست مشکلش رو برطرف کنم . مشکل این بود که چاشنی های زرد رنگ رو نمیزد یا شانسی چندتا رو میزد . ولی چاشنی سفید ها رو کامل میزد . هیچی دیگه کپ اسلحه رو باز کرد و 3 تا اشکال گرفت . یک اینکه سوزن وسط چاشنی نمیزد مقداری پایین میزد . دوم اینکه اندازه سوزن کوتاه بود . سوم هم به اندازه کافی مسلح نمیشد . یعنی اون فاصله ای که باید سوزن عقب می اومد تا آماده شلیک بشه کم بود . یدونه جای سوزن جدید درست کرد و الآن وسط چاشنی میزنه . سوزن رو هم با یه نمونه بلند تر حدود 1 میلیمتر عوض کرد و قسمت مسلح سازی رو هم رگلاژ کرد . الآن همه اون چاشنی ها رو هم دقیقا وسط میزنه و هم بی دردسر شلیک میکنه .

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rezad - 2015-10-09 12:07 AM

سلام دوستان من میخام یدونه دولتیشو بخرم.با تمام هزینه ها سر جمع چقد خرجم میشه
باتشکرKhansariha (48)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - karbakhsh - 2015-10-09 01:01 AM

بنظر بنده اگر دولتی گیر اوردی تا دو تومان هم دادی خوبهKhansariha (48)