شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - karbakhsh - 2015-10-12 12:37 AM

دوستان کمکی ارامتر. لطفا. همه نظر دارن و نظر میدن ولی ادبیات گفتمان در اینکه نظر شخص بدل بشینه و راهنمایی برای امثال من که شاگردی میکنم باشه تاثیر زیادی داره. نخجیرم تفنگ خوبیه و در حد خودش عالیه. حالا در مسیر ساخت تغیراتی کرده همه قبول دارن البته خیلی عوض نشده. در مورد قیمتم؛نمیشه گفته یه نفر ملاک قرار بگیره. ببخشید جسارت کردم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rezad - 2015-10-13 12:29 AM

دوستان تو شیراز کسی فروشنده اشنا و باانصاف سراغ نداره،مارو ارجاع بده اونجا
مچکرKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - peisaz - 2015-10-13 10:31 AM

سلام به دوستان
در پستهای اخیر مطالبی راجع به نخجیر 1 نوشته شده که حاوی برخی نکات گمراه کننده (از نظر بنده) برای افراد مبتدی یا کسانی که قصد خرید اولین سلاحشان را دارند میباشد.

در سالهای دور (78 یا 79) نخجیر 1 با تسمه روی لول به قیمت 270 هزار تومان آزاد به بازار آمد. در آن زمان دو لول بغل هم مجارستان 900، دو لول بغل بلژیک 950، دو لول بغل اسپانیای نو 950 و تک لول استیونس آمریکا 280 تومن قیمت داشتند. ( قیمتها از فردوسی و آقایان نوری و ... ) همچنین دو لول رویهم ترک بسیار تمیز 400 تومن بود.

اولا سالم ماندن تفنگ بستگی زیادی به استفاده دارد و نگهداری و نیز عدم استفاده از مهمات مشکوک نقش بسیار مهمی در طول عمر سلاح دارد.
نخجیر های 1 پس از مدتی که از تولیدشان گذشت ضخامت لول هایشان کمتر شد و این موضوع به دلیل کمتر شدن وزن انجام شد. رویا پردازی در خصوص نخجیر با تسمه روی لول چندان صحیح نیست. من نخجیر 1 سری اولی را دیدم که خزانه آن به شدت گشاد شده بود. این یعنی این سلاح فوق سلاح نیست.

همچنین در خصوص دورزنی آن اگرچه این موضوع کاملا مشهود است ولی در مورد هوازنی که وظیفه اصلی تفنگ ساچمه زنی است زیاد به درد بخور نیست. مثلا در 80 متری چقدر باید پیشگیری کرد تا ساچمه به هدف بخورد؟؟؟؟ همچنین جمع زدن بسیار زیاد آن در فواصل نزدیک کار را مشکل میکند. نکته مهمتر اینکه لول چپ دو لول نخجیر با لول کوتاهتر تقریبا همان کار را انجام میدهد.

مهمترین فاکتور در مورد این سلاح وزن بسیار زیاد آن است. مثلا یکبار که با دولول ییلدیز (که سلاح سنگینی است) در باغ بودم نخجیر 1 یکی از دوستان را گرفتم. واقعا دلم به حالش سوخت. دقیقا حس بلند کردن پلوس ماشین را داشت. و وبه نظر میرسید وزن آن از دولول ییلدیز بیشتر بود!!!

جمع بندی:
این سلاح بسیار مناسب برای افرادی است که نمیخواهند مخارج بالایی برای تهیه سلاح انجام بدهند. لذا پرداخت مثلا 5 میلیون برای آن از نظر من غیر منطقی است. به علت وجود چوک از بسیاری از سلاحهای بدون چوک ترک بهتر است. بنابراین اگر قیمت آن مناسب باشد میتواند به عنوان یک گزینه مطرح شود ولی اگر قرار به قیمت 5 میلیون باشد قطعا باید به سراغ سلاح سبک، فوق العاده محکم و قابل اعتمادی مثل تک لول بایکال رفت.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ALIANA-54-T06 - 2015-10-13 09:41 PM

تذکر :
از دوستان میخواهیم تاپیک را به حاشیه نبرند و مراعات گفتار خود نیز باشند در غیر اینصورت و درصورتی که ادامه داده شود اخطار خواهند گرفت (در صورت مشاهده تخلف دوستان سریعا به مدیریت گزارش نمایند ) . ممنون خواهیم شد

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - esmaeil1356 - 2015-10-14 05:05 PM

پستهاي نا مرتبط حذف شد
هر پست نامرتبط ديگه اي هم حذف خواهد شد . طرفين هم اگر نيازي به ادامه بحث ميبينند ميتونن توي خصوص ادامه بدن نه در يك تاپيك عمومي

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - romin - 2015-10-22 11:26 PM

با عرض سلام .چنی پیش با تک نخجیر البته با فشنگ شاهین ش 3 پارسال یک پترن از 38متری گرفتم که خیلی افتضاح بود قبلا دقیق می زد ولی این بار چپ وپایین خورده ..فکر کنم باید از دست پر وکاملا دقیق 1.7 و34 استفاده کنم بهتر باشه . برای اصلاح کردن سیستم نشانه روی چه کارهایی می شه کرد بخصوص چپ یا راست زدن دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - shekarmi - 2015-10-24 11:25 AM

سلام ..این پترن رو با فشنگ عقاب هم تکرار کن ببین نتیجه ای مثل همین میده ..بعد تصمیم گیری کن

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - amirsaeed - 2015-11-02 03:22 PM

از دوستان کسی نخجیر1 تا حدود 2میلیون سراغ نداره؟میشه با این قیمت نخجیر 1 خریداری کرد؟؟
از دوستان کسی نخجیر1 تا حدود 2 میلیون سراغ نداره؟؟میشه با این قیمت سلاحی خرید اصلا؟
[quote='amirsaeed' pid='250931' dateline='1446465167']
از دوستان کسی نخجیر1 تا حدود 2میلیون سراغ نداره؟میشه با این قیمت نخجیر 1 خریداری کرد؟؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ars - 2015-11-02 05:41 PM

سلام دوست عزیز
توی این رنج قیمت شاید گیرت بیاد ولی فکر نکنم به درد ت بخوره. الانه با یکی از دوستای اسلحه فروش صحبت میکردم یه دونه نو داشت وقیمت 3300 میداد.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - arashkian - 2015-11-02 06:51 PM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.بين قيمت خودتون و قيمت ars گرامي(البته 3300 هم پاي معامله آب ميره)حدود قيمت 2500 گير مياد در حد آكبند و تميزش.يعني بازاري نيست كه فروشنده واقعي و پول لازم(نه دلال و فروشنده شكم سير)بخواد بيشتر از اين قيمت بفروشه و قدرت مانور داشته باشه و بيشتر نميارزه الان نخجير1...تفنگ 2توماني(حتي كمتر)هم گير مياد اما بقول ars گرامي بدرد نميخوره و در بهترين حالتش همون 500 تومان(شايد بيشتر)اختلاف قيمت رو بايد خرجش كنيد...البته اين قائده كلي است و شايد تفنگ بقولي شكار هم گير بياد زير 2500 اما قطعا در اسلحه فروشيهاي شهرتون نبايد دنبالش بگردين.Khansariha (8)Khansariha (256)