شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - djronin - 2015-11-03 07:55 PM

سلام کسی از قیمت دوربین بوریس المیناتور تیپ 3 خبر داره

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2015-11-03 08:11 PM

دوست گرامی ضمن خوشامد گویی لطفا سوالتونو درجای مربوط اظهار کنید نه دراینجا ممنونم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - hossinmahmodi.1376 - 2015-11-06 02:57 AM

برادر بهترین فشنگ برای کبوتر و خرگوش با نخجیر یک نیم تسمه که پایین میزنه چی هستش با تشکر

حسین محمودی

پاسخ : RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - shahsavar - 2015-11-06 07:26 AM

(2015-11-06 02:57 AM)hossinmahmodi.1376 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برادر بهترین فشنگ برای کبوتر و خرگوش با نخجیر یک نیم تسمه که پایین میزنه چی هستش با تشکر

حسین محمودی

پایین زدن ربطی به فشنگ نداره . شما اول باید به یه تعمیر کار بگی قنداق تقنگتو اصلاح کنه تا پایین نزنه .
دوما فشنگ 6 و 7 برای کبوتر خوب جواب داده و خرگوش 1 و 2

RE: پاسخ : سلاح شکاری نخجیر 1 - hossinmahmodi.1376 - 2015-11-06 12:08 PM

(2015-11-06 07:26 AM)shahsavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-11-06 02:57 AM)hossinmahmodi.1376 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حسین محمودی

پایین زدن ربطی به فشنگ نداره . شما اول باید به یه تعمیر کار بگی قنداق تقنگتو اصلاح کنه تا پایین نزنه .
دوما فشنگ 6 و 7 برای کبوتر خوب جواب داده و خرگوش 1 و 2
حرف شما صحیح ولی اسلحه من بیشتر بعد ۴۰مترته میکشه و بیشتر با فشنگ های ترک خوب میزنه که اونم موقع درآوردن کمر اسلحه به سختی با میشه

حسین محمودی

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - karbakhsh - 2015-11-06 02:49 PM

شما ی چک کامل بکن اسلحه خودتو تا خیالت راحت بشه. ی پترن درست و اصولی هم بگیر. این بعد 40 متر پایین زدن معمولا برا ساچمه ریز ریزه. برا نخجیر جم زن نمره 6 عالیه و کار میکنه اساسی و برای خرگوشتم اگر از فاصله منطقی بزنی و با توجه به گوشت و پوستش 4 بگیر و بزن البته این به اون معنا نیست که دیگر شمارهها رد بشه بلکه سلیقه و تجربه شخصه. مثلا شما از1 تا 8 میتونی خرگوش بزنی ولی چون با4بهتر نتیجه گرفتی پیشنهادم میدی.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - hossinmahmodi.1376 - 2015-11-07 02:10 PM

پترن رو بردم صنایع دفاع گرفت گفت با ساپورت انجام میشه ولی پترن خودم فرق میکنه دقیقا در۳۰متر ناخن کبوتر رو‌میزنه

حسین محمودی

در ۵۰.۶۰متر ساچمه ها به زیر هدف میخورند با دوسانت بالا گرفتن

حسین محمودی

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mehti - 2015-11-07 06:24 PM

(2015-11-07 02:10 PM)hossinmahmodi.1376 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پترن رو بردم صنایع دفاع گرفت گفت با ساپورت انجام میشه ولی پترن خودم فرق میکنه دقیقا در۳۰متر ناخن کبوتر رو‌میزنه

حسین محمودی

در ۵۰.۶۰متر ساچمه ها به زیر هدف میخورند با دوسانت بالا گرفتن

حسین محمودی

سلام دوست عزیز پایین زدن اسلحه به چندتا چیز مربوط میشه فشنگ و که دوستان گفتن احتمالش هست اما فشنگ کم باروت شما با شاهین امتحان کن که دیگه از فشنگ خیالت راحت راحت باشه عقاب ها یکی کم باروت یکی بیشتر استاندارد نیستن.
اما من قبلا هم گفتم با هر نخجیر سری جدیدی که تیراندازی کردم برا پترن تو فاصله و سیبل استاندارد متاسفانه کوتاه کرده حتی با دست پر خودم که مطمئن بودم ازش پس خیالتون راحت این تو نخجیر ها ی چیز عادی البته سری جدید من قدیمی و پترن نگرفتم.
در مورد اصلاحش باید عرض کنم اگه قنداق اسلحت صاف هست منظور از دو طرف که نگاه کنی و اندازه دستته طوری که وقتی انگشتتو میذاری رو ماشه و دستتو خم کنی ته قنداق بشینه پشت ارنجت برات خوبه و نیازی به اصلاحش نیست فایده ای هم نداره.به نظر من شما پیشنهادم اینه که ببری بدی یکم لول و برات بالا بیارن حتی حدس میزنم تراز نباشه.یا اینکه شکاف درجه رو بلند تر کنی .

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - hossinmahmodi.1376 - 2015-11-07 07:11 PM

لول رو بالا بیارن!!!!

حسین محمودی

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mehti - 2015-11-07 07:36 PM

اره برو پیش تعمیر کار چکش کنه لازم باشه بالا هم میارن.
متاسفانه اکثر غریب به اتفاق اسلحه های ایرانی عیب پایین زدن و دارند و هر کدوم و باید به صورت اصولی درست کرد یا تمام عیب هارو با هم دارند یا یکی دوتا عیب اما عیب هایی دارند بالاخره و اجتناب ناپذیره تازه بعد خرید اسلحه باید به فکر اسلحه کردنش باشید.