شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - meysamhunter - 2015-12-07 01:05 AM

(2015-12-06 09:16 PM)alipoor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مبارکه باشه دوست عزیز.به نظر من اگه تعمیر کارشکاف درجه رو بالای خزانه روی تسمه نصب میکرد بهتر بود چون الان موقع در آوردن پوکه شکاف درجه مزاحم میشه و سرعت عملو رو از شکارچی میگیره .البته این نظر شخصی منه شاید اون هم برای کارش دلیل داره

مرسی داداش.نه ولا پوکه رو که داخل لوله میزارم اززیرپوکه تا اون تیکه آهنی که جوش دادم 1سانت و خورده ای فاصله داره و اصلا مشکل ایجادنمیکنه.اتفاقا برات عکسم گرفتم ولی خیلی سرعت اپلود کمه.بااینکه ازرایتل استفاده میکنم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - meysamhunter - 2015-12-07 12:56 PM

(2015-12-06 09:16 PM)alipoor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مبارکه باشه دوست عزیز.به نظر من اگه تعمیر کارشکاف درجه رو بالای خزانه روی تسمه نصب میکرد بهتر بود چون الان موقع در آوردن پوکه شکاف درجه مزاحم میشه و سرعت عملو رو از شکارچی میگیره .البته این نظر شخصی منه شاید اون هم برای کارش دلیل داره

اینم لینک عکس

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - alipoor - 2015-12-07 01:35 PM

مبارکت باشه .ولی تعمیر کاره دمش گرم چیز تمیزی از کار در آورده

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - soheilabou - 2015-12-07 02:48 PM

سلام خدمت اساتید ..از جمله اقا میثم....
اونجوری ک من تو عکس میبینم زیر مگسک تفنگتون تسمه وصله... به نظرم اصلا نیازی نبود ک شما شکاف وصل کنین... اگر اون تسمه زیر مگسکو بر میداشتین و یه مگسک ریز خشگل وصل میکردین به احتمال زیاد مشکلتون حل بود...... بازم مبارکه.ً تفنگ بسیار زیبا و تمیز... ماشش بچکه برادررررر

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Azin Mehr - 2015-12-07 04:16 PM

(2015-12-07 02:48 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اونجوری ک من تو عکس میبینم زیر مگسک تفنگتون تسمه وصله... به نظرم اصلا نیازی نبود ک شما شکاف وصل کنین... اگر اون تسمه زیر مگسکو بر میداشتین و یه مگسک ریز خشگل وصل میکردین به احتمال زیاد مشکلتون حل بود...... بازم مبارکه.ً تفنگ بسیار زیبا و تمیز... ماشش بچکه برادررررر

طبق بحثی ک دوستان قبلآ کردن گفته شده دلیل وصل کردن تسمه اول و آخر ب گفته سازنده سلاح ب خاطر فشاریه ک موقع شلیک ب خزانه و چوک وارد میشه
و احتمالآ هم این نظریه درسته و برداشتنش اشتباه
Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - soheilabou - 2015-12-07 06:59 PM

طبق بحثی ک دوستان قبلآ کردن گفته شده دلیل وصل کردن تسمه اول و آخر ب گفته سازنده سلاح ب خاطر فشاریه ک موقع شلیک ب خزانه و چوک وارد میشه
Khansariha (8)

[/quote]

سلامی دوباره...
اما به نظر من اون تسمه فقط و فقط جهت خط قراول هست و هیچ تاثیر دیگه ای نداره......
حالا حالا فرضا اون عقیده درست باشه... ما فقط رو یه قسمت لول تسمه داریم درسته؟؟؟؟! با این اوصاف فقط ناحیه زیر تسمه مقاومتش بالا تر میره و بقیه قسمت های لول که تسمه نداره مقاومتی پایین تر از خودشون نشون میدن..... این در حالیه که وقتی فشنگ شلیک میشه ،،، فشار ناشی از اون باید به نسبت مساوی تو کل لوله تقسیم شه و لوله نسبت به اون فشار واکنش نشون بده..... حال اگر این تشمه تاثیر مقاومتی داشته باشه فشار به طور نامساوی پخش میشه که میتونه در دراز مدت تاثیر بدی داشته باشه.....
به همین خاطره ک من عقیدم اینه ک این تسمه هیچ تاثیری نداره... با تشکر از اهالی انجمنKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-12-07 07:20 PM

(2015-12-07 04:16 PM)alizakeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-12-07 02:48 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)
سلام
خیر برداشتنش مشکلی نداره کرمان هم من اسلحهم رو بردم پیش تعمیر کار گفت تسمه سر لوله رو بر می دارم و دیگه پایین زدنش درست میشه افرادی رو هم دیدم که تسمه برداشتن و مشکلی نداشته...

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Azin Mehr - 2015-12-07 08:01 PM

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - meysamhunter - 2015-12-07 10:21 PM

(2015-12-07 06:59 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)

سلامی دوباره...
اما به نظر من اون تسمه فقط و فقط جهت خط قراول هست و هیچ تاثیر دیگه ای نداره......
حالا حالا فرضا اون عقیده درست باشه... ما فقط رو یه قسمت لول تسمه داریم درسته؟؟؟؟! با این اوصاف فقط ناحیه زیر تسمه مقاومتش بالا تر میره و بقیه قسمت های لول که تسمه نداره مقاومتی پایین تر از خودشون نشون میدن..... این در حالیه که وقتی فشنگ شلیک میشه ،،، فشار ناشی از اون باید به نسبت مساوی تو کل لوله تقسیم شه و لوله نسبت به اون فشار واکنش نشون بده..... حال اگر این تشمه تاثیر مقاومتی داشته باشه فشار به طور نامساوی پخش میشه که میتونه در دراز مدت تاثیر بدی داشته باشه.....
به همین خاطره ک من عقیدم اینه ک این تسمه هیچ تاثیری نداره... با تشکر از اهالی انجمنKhansariha (8)
[/quote]

سلام دوست عزیزتسمه رو به این دلیل اول و اخر لوله گذاشتن که بیشترین فشار به همون اول و اخر لوله وارد میشه.من هروقت تک گلوله میزنم داخل لوله رو که بعدش نگاه میکنم میبینم سرب تک گلوله بیشترین اثار و ازخودش تو همین دوقسمت به جای گذاشته مخصوصا اون تیکه ی سرلوله.چون این اسلحه فول چوک هش
هستش و برداشتن تسمه( شاید )باعث بشه مقاومت لوله پایین بیاد.من خودم شخصا ترجیح میدم تفنگم یه مقداری پایین تر بزنه اما تسمه روبرندارم.تومدلای قبلی تسمه کامل بود و ازاول تااخرلوله تسمه داشت ولی بخاطر وزن بالای اسلحه اونو برداشتن اما بازم اون تیکه ی اول و اخرلوله رو برنداشتن پس حتمااوناهم دلایل قانع کننده ای دارن برای اینکار.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Azin Mehr - 2015-12-07 10:37 PM

سری قبل هر چقدر پیام دادم نمیدونم چرا نمایش داده نشد
اگر تو پیامم نقل قول رو بزنید متن رو میبینید
البته دوباره ارسال میکنم امیدوارم مشکل حل شده باشه
-------------------------------------------------
خب اینطور ک نیست بمحض اینکه برش دارن برا سلاح مشکل پیش بیاد
مطمئنن تاثیرش تو سری جدید اینقدر نیست اما مسلمآ رو عمر لول تاثیر داره نه اینکه با نبودنش لول سریع ترک ورداره یا باد کنه
البته نظر خودم اینه ک تو سری اول چون تمام قسمت زه داشته فشار قسمت بالا رو لول یک نواخت پخش میشده
اما بعد تو سری جدید ک حالا نمیدونم دلیلش اقتصادی بوده یا کاهش وزن اومدن اول و آخر رو گذاشتن ک بنظرم بیشتر جنبه زیبایی داره
اما نمیشه گفت هیچ تاثیری نداره
و در کل بودنش بهتر از نبودنشه
برا همین هم بنده وقتم رو گرفتم و سری اول رو انتخاب کردم مثل خیلی ها ک ب سری اول اعتقاد دارن
البته بازم میگم نظر شخصیه بندست و هر شخص نظری داره ک قابل احترامه