شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - meysamhunter - 2015-12-09 05:12 PM

(2015-12-09 11:27 AM)vahidccf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه تفنگداران

یه سوال داشتم

نخجیر1 نوع معمولی نو آک بند الآن هست تو بازار؟ اگه هست چند قیمته؟

ممنون

سلام بله گیرمیادبگردی.قیمت همونطور که دوستان گفتن تو هرشهری یجوره و بعدشم بستگی به انصاف فروشنده داره.ولی مشهد همون حدود 3تومن تا 3.100گیرمیاد

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - meysamhunter - 2015-12-12 11:53 PM

سلام به تمام اساتید و دوستان عزیز
همونجور که توعکسا دیدین من کپ و ماشه و قسمت ضامن تفنگ و رنگش و عوض کردم با سمباده خیلی نرم ازهمونا که توصافکاریا برای گرفتن خط و خش ماشین استفاده میشه.الان همه ی قسمت های فلزی تفنگم بجز لولش رنگ نقره ای داره.حتی قسمت چمبر لوله هم نقره ایه.جدیدا تصمیم گرفتم لوله رو هم با سمباده خیلی نرم و باحوصله تغییررنگ بدم.حالا سوالم از سروران گرامی اینه که بنظرتون واس لوله مشکلی پیش نمیاد؟جوری سمباده میکشم که فقط رنگ عوض شه،بنطرتون اینکارو انجام بدم یا نه؟اگه میشه نظربدین راهنمایی کنین.مخلص همگی

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - yahyarav - 2015-12-13 12:01 AM

سلام آقامیثمKhansariha (8)
بااجازه اساتیدKhansariha (8)
به نظربنده این کاررانکنید،چون اگرزاج تفنگتون راباسنباده ازبین ببرید،قطعا تفنگ بیشتردرمعرض اکسیدشدن(زنگ زدن)قرارمیگیرهKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - karbakhsh - 2015-12-13 12:55 AM

شما میخوای زاج تفنگتون عوض کنید یا برنامه دیگه براش دارین؟!؟! ولی با برداشتن زاج برا لول مشکلی پیش نمیاد جز زنگ زدن فلز.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - meysamhunter - 2015-12-13 12:58 AM

(2015-12-13 12:01 AM)yahyarav نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقامیثمKhansariha (8)
بااجازه اساتیدKhansariha (8)
به نظربنده این کاررانکنید،چون اگرزاج تفنگتون راباسنباده ازبین ببرید،قطعا تفنگ بیشتردرمعرض اکسیدشدن(زنگ

حتی اگه مرتبا روغنکاری کنم؟
[quote='karbakhsh' pid='254877' dateline='1449955525']
شما میخوای زاج تفنگتون عوض کنید یا برنامه دیگه براش دارین؟!؟! ولی با برداشتن زاج برا لول مشکلی پیش نمیاد جز زنگ زدن فلز.

نه برنامه دیگه ای ندارم فقط میخوام رنگش نقره ای شه.فقط خواستم بدونم به دلیل کم شدن ضخامت لوله مشکلی پیش نمیاد؟البته سمباده نرم ضخامت کم نمیکنه

پاسخ : سلاح شکاری نخجیر 1 - shahsavar - 2015-12-13 07:11 AM

دوست عزیز اکه میخوای نقره ای باشه به نظر من فقط کپ رو بدید کروم بزنه که عمری باشه . به لول سلاح کاری نداشته باش اینجوری زیباتر هم میشه .

RE: پاسخ : سلاح شکاری نخجیر 1 - meysamhunter - 2015-12-13 01:14 PM

(2015-12-13 07:11 AM)shahsavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اکه میخوای نقره ای باشه به نظر من فقط کپ رو بدید کروم بزنه که عمری باشه . به لول سلاح کاری نداشته باش اینجوری زیباتر هم میشه .

کپ روکه خودم باسمباده نرم نقره ای کردم و اینجا میمونه لوله که مشکیه و میخوام نقره ای شه.میخوام اونم نقرهدای بشه،حالا بنظر شما و بقیه دوستان لوله روهم با سمباده نقره کنم یا ببرم کروم بزنم؟کجا اینکارو انجام میدن و هزینه حدودیش چقده و ایا اینکه برای چفت و درز های سلاح مشکلی پیش نمیاد؟اخه کروم که بزنن یک لایه اضافه میشه
(2015-12-13 07:11 AM)shahsavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کپ وقسمت ضامن و ماشه و اطراف ضامن و ماشه روکه خودم باسمباده نرم نقره ای کردم و اینجا میمونه لوله که مشکیه و میخوام نقره ای شه.میخوام اونم نقره ای بشه،حالا بنظر شما و بقیه دوستان لوله روهم با سمباده نقره کنم یا ببرم کروم بزنم؟کجا اینکارو انجام میدن و هزینه حدودیش چقده و ایا اینکه برای چفت و درز های سلاح مشکلی پیش نمیاد؟اخه کروم که بزنن یک لایه اضافه میشه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - sajadm - 2015-12-13 03:32 PM

نمیدونم کجا بود دیدم یه نفر زاج براق نقره ای زده بود یا شایدم نقره ای به نظر میامد ولی مشکی نبود و براق بود

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - amin.faraji - 2015-12-13 03:56 PM

با سنباده 2000 میشه اینه کرد لوله اسلحه رو با روغن هم میشه همینجوری بدون زاج نگهش داشت با سنباده 2000 هیچ اسیبی به لوله نمیرسه. در مورد کروم مراکزی هستن که این کار رو انجام میدن تو نت سرچ کنین شماره و ادرسشون موجود هستش ولی هزینه بالای داره فکر کنم بالای 600 تا 700 هزینه برمیداره.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - 300WSM - 2015-12-13 04:07 PM

با سلام
با توجه اصل ضروری استتار و پنهانکاری در شکار ,سلاح و ادوات شکار باید حداقل جلب توجه را داشته باشند بنابراین پوششهای کروم ,زاج براق و حتی پوشش روغن روی لوله که پاک نشده از جمله علل عدم موفقیت در شکار خصوصا پرندگانی مثل غاز و مرغابی هست.