شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Azin Mehr - 2015-12-21 01:50 PM

آکبند نگرفتم سری اول تمام زه البته انصافآ تمیز تو تصاویر هم مشخصه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اولین روز ک برای خرید رفتم چندین بار تست کردم مشکلی نداشت و ماشه میچکید اما الان بعد 3 هفته ک تحویل گرفتم اینطور شده
حالا غروب میبرم پیش فروشنده ببینم چی میگه
بد جور خورد تو ذوقمKhansariha (226)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - shekarmi - 2015-12-21 02:06 PM

(2015-12-21 12:45 PM)alizakeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ب همگی
دوستان بالاخره امروز جواز موقت رو گرفتم و تفنگ رو هم از اصلحه فروش تحویل گرفتم منتها از عجله اصلآ حواسم ب تست کردن دوباره تفنگ نبود
الان اومدم خونه کمرش رو شکستم اما ماشه نمیچکه
ضامن وقتی عقب میدم ماشه رو نگه میداره اما وقتی ضامن رو آزاد میکنم و جلو میدم ماشه تا ته میره اما سوزن نمیچکه و جلو نمیاد همون تو گیر کردهKhansariha (367)
اینم از شانس خوش ماKhansariha (290)

تصاویرش رو هم الان میفرستم
تفنگ رو باز میکنی کمر تفنگ رو زیاد خم کن شاید سفته و خوب تفنگ رو رو مسلح نمیکنی

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Azin Mehr - 2015-12-21 02:23 PM

ب قول ارسطو ندومبه...چدومبه
نه ب این خاطر نیست اگر تو عکس 6 و 7 هم نگاه کنید مشخصه تا آخر کمرش خم شده

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - meysamhunter - 2015-12-21 03:20 PM

(2015-12-21 12:45 PM)alizakeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ب همگی
دوستان بالاخره امروز جواز موقت رو گرفتم و تفنگ رو هم از اصلحه فروش تحویل گرفتم منتها از عجله اصلآ حواسم ب تست کردن دوباره تفنگ نبود
الان اومدم خونه کمرش رو شکستم اما ماشه نمیچکه
ضامن وقتی عقب میدم ماشه رو نگه میداره اما وقتی ضامن رو آزاد میکنم و جلو میدم ماشه تا ته میره اما سوزن نمیچکه و جلو نمیاد همون تو گیر کردهKhansariha (367)
اینم از شانس خوش ماKhansariha (290)

تصاویرش رو هم الان میفرستم

وای چقد بده باذوق تفنگ و تحویل بگیری بعد اینجوری بشه آدم چرخاش میخوابه خخخخ درکت میکنم علی اقا.راستی تفنگت قشنگه امیدوارم ماشش برات بچکه.محافظ ماشه رنگش نقره ایه یا مشکی؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Azin Mehr - 2015-12-21 08:07 PM

خیلی ممنون
طلاییه معروف ب ماشه طلا
بردم پیش فروشنده میگه نباید ماشه ساچمه زنی رو زیاد بدون تیر بچکونی برا همین یا سوزن شکونده یا از فنرشه ممکنه در رفته باشه !!
البته بعید میدونم چکوندن ماشه بدون تیر برا سلاح مشکلی بوجود بیاره من تا اونجایی ک شنیدم فقط برا بادی فنری ک بدون تیر شلیک کردن مشکل پیش میاد
تا نظر اساتید چی باشه
خودم فکر میکنم فنر در رفته چون اگر سوزن شکونده باشه حداقل ی صدایی باید بده در صورتی ک بعد از چکوندن ماشه کوچکترین صدایی شنیده نمیشه
رفتم تعمیرگاه بسته بود زنگ زدم گفت شب یلدا زود بستم رفتم مهمانی پشت تلفن سوال کرد تفنگ چیه گفتم نخجیر تا شنید گفت همشون همین مشکل رو دارن سوزن و فنر و ... کلی جاهای دیگش رو گفت باید تعویض و تعمیر بشه تا تفنگ دیگه ب عیب نیفته !!
هیچی دیگه فکر کنم اینم برا مانیه ما کیسه دوختهKhansariha (226)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - yahyarav - 2015-12-21 08:30 PM

سلام جناب علی ذاکریKhansariha (8)
چکوندن ماشه تفنگ هنگامی سلاح خالیست موجب شکستن سوزن میشه،وهرگزنبایداین کارراکرد،بهترین راه استفاده ازپوکه خالیست،باقراردادن یک پوکه خالی داخل لول تفنگ به هنگام چکاندن ماشه میشه ازاینگونه مسایل جلوگیری کردKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Azin Mehr - 2015-12-21 09:27 PM

خیلی ممنون نمیدونستم
البته متوجه شدیم سوزن کاملآ سالمه و فنر متاسفانه شکسته
دوستان کسی اطلاعی از هزینه تعمیرش داره؟ حالا درسه بسته ب انصاف تعمیرکار و تو هر شهر هم متفاوته اما میخوام حدودی بدونم
یکی از آشناهانمون وارد و میتونه فنر رو تعویض کنه حالا تعمیرگاه مجاز میتونه فنر یدکی به ما بده یا اجازه همچین کاری رو ندارن؟
راستی یلداتون خوش
از هر چی امروز بد شانسی آوردم از هندونه شب یلدا فکر میکنم خوشانسترین بودیم شخصآ تو تابستون ی همچین هندوانه ای نخوردم جای دوستان خالیKhansariha (8)Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2015-12-21 09:32 PM

تفنگتون مبارکه انشاالله که با کمترین هزینه مشکل حل بشه
درمورد خشک چکاندن ماشه یه مطلبو عارض میشم
بنده حقیر برای جلوگیری از خشک چکاندن ماشه همیشه دوتا پوکه خالی با دوتا چاشنی سالم رو همراه دارم که از شکستن سوزنها جلوگیری بشه استفاده از پوکه خالی با چاشنی عمل کرده که فایده نداره چون چاشنی عمل کرده گود شده ودیگه سوزن بارهای دیگه زیاد نمیتونه گودترش کنه تا انرژی سوزن و فنر رووش تخلیه بشه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Azin Mehr - 2015-12-21 09:45 PM

مخلصیم جناب asman شما ب ما لطف داری
آهان حالا این شد ی دلیل قانع کننده
تا قبل از گفته شما قانع نشده بودم چون پوکه خالی چون چاشنیش گود شده عملآ ضربه رو دفع نمیکنه

اینطور ک معلومه تا ما بخوایم مثل شما دوستان بزرگوار تجربه کسب کنیم ی تفنگ رو باید جنازه کنیم
البته شانس آوردم تو این مورد مقصر نبودم و ایراد از سوزن نبود
راستی ی سوال زمانی ک لول رو مشکونیم و سوزن شارژ میشه اگر نخوایم تفنگ مسلحه باقی بمونه دیدم قبل اینکه لول رو ببندن ماشه رو نگه میدارن و بعد لول رو میبندن تا سوزن شارژ نشه
این کار مشکلی برای قطعات داخلی تفنگ ایجاد نمیکنه؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2015-12-21 09:51 PM

سلام دوست گرامی این روشی که میفرمایید هیچ ضرری نداره امابرای همه ساچمه زنها کاربرد نداره چرا که این روش برای ازاد کردن فنر تفنگ بادی هم استفاده میشه