شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - shahsavar - 2016-01-31 11:26 PM

این پترنی که اینجا میبینم واسه فاصله ۲۰ متریه شک نکن داداش

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

سلاح شکاری نخجیر 1 - hossinmahmodi.1376 - 2016-02-04 02:25 AM

[تصویر: 9ed2fcfdbbadfe357695f8235313c081.jpg]با این ک[تصویر: f2ff9210364c0f230fe67e38fcb58162.jpg]ار مشکل ته کشیدن‌چقدر حل میشه؟

hossin

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2016-02-04 08:27 AM

درمورد برداشتن ریب (تسمه ) ومگسک من یه پیشنهاد دارم همانطور که خودتون اندازه گرفتید ارتفاع تسمه 4 میله وارتفاع مگسک 2 میل اول شما چندتا پترن با فشنگ خوب با همین وضع موجود و در شرایط استاندارد( فاصله 36.5متر وقطر سیبل 76 سانت) بگیرید بعد راحت ترین کار اینه که مگسک رو که پیچی هست رو بردارید واین بار مرکز سیبل رو مماس با ریب قرار بدید وبازم اقدام به پترن گیری کنید ونتیجه قطعا تغییر خواهد کرد(اما تا چه حد باید دید) واگر ته کشیدن حل شد که شد وشما بخاطر اینکه سلاحتون بی مگسک نباشه میتونید یه دونه مگسک اکار پیدا کنید وفسفری مگسک رو بردارید وهدفو از داخل حلقه مگسک دید بزنید( مثل شاهین اکار خودم ) حتی میتونید نصف مرکز سیبل ( هدف ) رو بندازید نیمه پایینی حلقه ونصف دیگر هدف ببیوفته پشت ریب و اگه نه مشکل حل نشد این بار سرلول رو 4 میل بالاتر از مرکز سیبل قرار بدید به نحوی که مرکز سیبل مماس با دیواره بالای لول باشه واین بار چند تاپترن داشته باشید اگه پترن خوبی داد میتونید اقدام به برداشتن ریب کرده ومگسک رو روی لول نصب کنید
تا نظر استاتید چی باشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مستطیل رو هدف فرض میکنم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - romin - 2016-02-04 12:58 PM

[
همیشه از نطر شما لذت بردم کاربر اسمان ..... یکی از دوستان نخجیر مدل پرشین یا pداشت ولی همیشه از دقتش گله مند بود به توری که برای هدف از لول استفاده می کرد . همین فصل شکاری که گذشت متوجه شدم کفشک بلندی داره به مراتب نرم تر ولی دو بند انگشت بلند بود وسلاح دیر قراول می رفت کفشک رو برداشتیم بجاش یک کفشک 4 تومانی ساده انداخت . العان شده باب میلش هم زود تو شانه جا می گیره و هم دقیق شده .... گاهی ..باز می گم گاهی شیب کفشک وحتی بلندیش باعث پایین پایین زدن سلاح می شه .تا نظر اساتید چی باشه که قابل احترام وسپاس

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - sajadm - 2016-02-04 01:57 PM

کفشک و قنداق نامناسب صد در صد تاثیر داره چون تیرانداز نشانه روی براش سخت میشه و مجبور میشه برای اینکار معمولا در حالتی نامتعادل (از الحاظ راحتی منظورمه )به قراول بره یا بهتر بگ مجبوره خودشو تحت فشار ی قرار بده که بتونه خوب نشانه گیری کنه حتی شایدم خودش متوجه نشه و هرچن هم این فشار روقبل شلیک تحمل کنه بازم هم لحظه شلیک چون معمولا انسان خودشو در این جور مواقع برای مقابه با تکان شدید اماده میکنه همین اماده کردن باعث میشه که در هنگام شلیک اون تحت فشار بودن رو ازش غافل بشه و نتیجه میشه تیراندازی بد اما باید دید واقعا همیشه اون پاشنه موثره؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2016-02-04 02:08 PM

ممنونم رومین جان این نظر لطف شماست به بنده حقیر

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - soheilabou - 2016-02-04 06:34 PM

سلام خدمت اساتید گل.... اقای محمودی عزیز عکسای سمت راستتون مربوط به تسمه ی الانه که اصلاح شده؟؟؟ اگر اینطوره ک ۱۰۰٪ با کم کردن اون تسمه مشکلت حل میشه نگران نباش..فقط یه نکته دیگه ام اینه ک تو اهداف ثابت به نظرم در حالتی که شما برای تیر اندازی تفنگ رو تقریبا ثابت و تراز نگه میدارین و همچنین ارتفاع اسلحه و سیبل از سطح زمین یکی هست قنداق تاثیر چندانی روی پترن شما نمیگذارد

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - hossinmahmodi.1376 - 2016-02-04 11:25 PM

(2016-02-04 06:34 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت اساتید گل.... اقای محمودی عزیز عکسای سمت راستتون مربوط به تسمه ی الانه که اصلاح شده؟؟؟ اگر اینطوره ک ۱۰۰٪ با کم کردن اون تسمه مشکلت حل میشه نگران نباش..فقط یه نکته دیگه ام اینه ک تو اهداف ثابت به نظرم در حالتی که شما برای تیر اندازی تفنگ رو تقریبا ثابت و تراز نگه میدارین و همچنین ارتفاع اسلحه و سیبل از سطح زمین یکی هست قنداق تاثیر چندانی روی پترن شما نمیگذارد
به نظر شما مشکل کامل حل میشه

hossin

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2016-02-05 11:16 AM

آقای محمودی من که همون اول بهتون گفتم.کل تسمه سر لول باید برداشته بشه.اگه بازم نشد باید ارتفاع مگسک عقبی رو یکم بلند کنیKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mehti - 2016-02-06 03:01 PM

سلام دوستان ی نخجیر 1 داریم که سوزن عمل نمیکنه و جاشنی و نمیکشه میخواستم ببینم این دوستمون علی رقم تاکید چند بار خالی شلیک کرده سوزن شکسته یا کمانی شکسته یا عیب دیگه و ایا میشه خودمون بازش کنیم و درستش کنیم با خرید یدکی.لطفا دوستان راهنمایی کنند