شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - shahsavar - 2016-05-26 09:51 AM

من خودم تک نخجیر دارم ، تو رنج قیمت خودش خوبه ، بهتر از ترک ها کار میکنه ولی اگه هزینه رو بیشتر کنیم تکلول های اروپایی خیلی سر ترن و قابل مقایسه با نخجیر نیستن ، بهترین تکلول که باهاش کار کردم تک سنت اتین فرانسه بود که نخجیر باید جلوش لنگ بندازه اما دو برابر نخجیر قیمت داره ، پس هزینه شرط اوله . اما کسی که هزینه واسش مهم نباشه خیلی ناشیانه عمل کرده که سمت تفنگ های اروپا نرفته .

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2016-05-26 03:59 PM

من نمیگم روس و آمریکایی و... بده. من قبلا هم گفتم که دنبال یه تفنگ فول چوک و لول بلند و بسیار محکم هستم.از 71 سانت اصلا خوشم نمیاد.تفنگ بلند برا من یه چیز دیگس.

درضمن اسلحه های خارجی موجود تو ایران به غیر از روس که آکبندش هنوز میاد خدا میدونه چند هزار تا شلیک داشتن و دیگه عمر مفیدشون رو کردنKhansariha (8)
درسته نخجیر1 چفت و بست زیاد قابلی نداره ولی از لحاظ محکم بودن 100 تا تفنگ اسم درکرده خارجی رو خاک میکنه
(2016-05-26 08:54 AM)kotlas نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-05-25 11:20 PM)dakotaeshomale نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-05-25 05:41 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[

من تو بازار هیچ تکلولی در حد نخجیر 1 تمام تسمه ندیدم.
.از یه طرف به دولول بغلشم اعتماد ندارم
بخاطر همین بهترین گزینه رو نخجیر 1 تمام تسمه دیدمKhansariha (8)Khansariha (8)

من با این جمله ها مشکل دارم وبرام قابل هضم نیست
مگه میشه هیچ تک لولی درحد نخجیر 1 نباشه
مگه میشه به سلاح روس اعتماد نداشت
ایا سلاحهای امریکایی واروپایی وروس از نخجیر1 کمترند
خاک توسرشون
نخجیر 1و2 از لحاظ لول محکمند اما از لحاظ کپ وچفت وبست اصلا وابدا حرفی واسه گفتن ندارن
به سلاحی میشه گفت بهترین که واقعا از هرلحاظ برتر باشه چه ظاهر ( لول کپ قنداق بچه قنداق وسایر اجزا )وچه باطن (کیفیت درپترن وذهرو زدن )

دوست خوبم جناب dakotaeshomale شما هم مثل بنده و خیلی از دوستان فقط پست ببین و با لبخند از کنارش رد شو پیش خودت بگو باشه تو راست میگی
خخخخخخخخ Khansariha (215)Khansariha (215)Khansariha (215)
شده داستان طرف دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف !
مگر میشه بایکال حتی بغلش از نخجیر کمتر باشه شما برو ببین همون هایی که میگن بایکال بغل پاکستانی و .... میبینی زیر 9 تا 10 تومن نمیدن ! اگر پاکستانی چرا 10 تومن اگر نیست چرا اینقدر گزافه گویی؟
من خودم نخجیر 2 دارم و بایکال ندارم ولی انصافا بایکال که دیدم و واقعا دور از انصافه کیفیتی رو که دیدم انکار کنم.... آدم باید منصف باشه و تو هر موقعیتی واقعیت بگه ولو من توانایی رسیدن به اون موقعیت نداشته باشم ....

من کلا حرف های امثال شما رو که گوش میدم پیش خودم میگم خخخخخخخخخ بذار یه چیز گفته باشه.

طلا که پاکه چه منتش خاکه..............خوش باش(همین جوری دور همی)Khansariha (214)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - dakotaeshomale - 2016-05-27 07:28 AM

میرلوحی عزیز
از یه طرف تایید میکنید که نخجیر چفت وبست قابلی نداره از یه طرف میگیدکه نخجیر از لحاظ استحکام 100 تا سلاح خارجی رو خاک میکنه( کسی که میخواد نخجیر 1 بخره به کدوم حرف شما گوش بده ؟؟) مگه همچین چیزی صادقه ؟؟؟
ازیه طرف میگید روس وامریکایی و ..... بد نیست ازیه طرف میگید به روس بغل اعتماد نداشتم ورفتم نخجیر خریدم
ایا سلاحی که کپ وچفت وبست محکمی نداشته باشه وبچه قنداق تعطیلی هم داشته باشه چی ازش مونده بجز یه لوله گاز خخخخخخخخخخ
نمیدونم چه کسی شما رو گول زده و متقاعدتون کرده که با داشتن 8 تومن بازم برید سمت نخجیر1 درحالی که با8 تومن میشد یه روس بغل کارکرده سالم خرید
کسی نخجیر 1 میخره که حداکثر پولش 3 تومن باشه ودرموردش تعصب به خرج نده
این جمله شما (من کلا حرف های* امثال شما *رو که گوش میدم پیش خودم میگم خخخخخخخخخ بذار یه چیز گفته باشه.)
توهین بزرگیه به اعضا عزیز انجمن( امثال شما )معنی زیاد جالبی نداره
لطفا بدون تعصب وغرور وتخریب دیگران ونیز از لحاظ فنی مطالب بی ایراد قید کنید

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2016-05-27 09:44 AM

من میگم لولش محکمه.به فارسی گفتماKhansariha (8)
اره لوله گاز که میگی درسته ولی برا نخجیر جدیدا صدق میکنه.من دیگه چجوری باید حرف بزنم.میخواین ترکی بگمKhansariha (8)
از لحاظ فنی:1_لولش که عااااااالیه2_چفت و بست زیاد قابلی نداره3_لول به ملایمت چوک شده4_فنر قوی داره5_نسبت به تفنگای خارجی قدیمی که هزاران فشنگ تا حالا باهاشون شلیک شده قابل اعتماد تره.

من هیچ وقت با تعصب حرف نزدم.فقط منطق گفتم.در ضمن این مزایا و معایبی که گفتم فقط برای نخجیر تمام تسمه هستKhansariha (8) فارسی گفتم
تمام این بحث ها فقط سر یک چیز بوجود میاد: بی تجربگی(منظوری ندارم) شما نمیخواد برا کسی که از بچگی تو دنیای شکار و اسلحه بوده سر مشق بذاری.اصلا تعریف از خود نباشه خیلی ها بالا تر هستن.دست بالا دست خیلی هست.

طرف به سال نمیرسه تفنگ خریده خط و نشون میکشه که فلان تفنگ خوبه و فلان تفنگ بده ..... از این حرفای سه من سه شاهی
برید دنبال این دو تا چیز:1-تجربه 2-علمKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - dakotaeshomale - 2016-05-27 10:10 AM

(2016-05-27 09:44 AM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تمام این بحث ها فقط سر یک چیز بوجود میاد: بی تجربگی(منظوری ندارم) شما نمیخواد برا کسی که از بچگی تو دنیای شکار و اسلحه بوده سر مشق بذاری.

من 50 سالمه
شما چند سالتونه ؟؟ که میفرماییداز بچگی دردنیای شکار هستید

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2016-05-27 10:15 AM

من 24 سالمه ولی بیش از سنم از بزرگام درس گرفتم.Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mehti - 2016-05-27 11:06 AM

سلام به همه.
هر اسلحه ای نقاط ضعف و قوتی داره یکی کمتر و یکی بیشتر.
خدایی اسلحه های تولید داخل خیلی شانسی شدن جدیدا اما این ضعف ها کاملا قابل رفع هستن و اگه رفع بشن دست کمی از اسلحه های خوب ندارن.نخجیر تک لول هم باس دست بگیری بری تو شکارگاه کلا اسلحه بزنیه خدایی اما خوب قطعا بهترین نیست اما تو این رنج قیمت بهترینه و از تک روس هم دور زن تره قطعا اما کیفیت کلی خوب بالاتر نیست.
نخجیر و ارش و اسلحه های ایرانی لول بی نهایت قابل اعتمادی دارند اما خوب کیفیت قنداق مخصوصا جدید ها بالا نیست.و زاج عالی ندارن.اما اینقدر که چفت بست دو لول نخجیر مشکل داره تک لول ها مشکل چندانی ندارند و از گپ لق نمیشن بیشتر از چفت و زبانه لق میشند که راحت تعمیر کار انجامش میده طوری که ارش خودم بعد کلی چهارپاره زدن و شلیک ساچمه هیچ مشکلی نداره دیگه اونم شارژ بالا دست پر.
کاش یکم دقت تو تولید داشتیم و یکم زاج و قنداق با کیفیت تر اون موقع دیگه چیزی کم نداشتیم از خارجی ها.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - karbakhsh - 2016-05-27 02:46 PM

اقا از تفنگ به اندازه پولش و نوع ساختش و و و توقع داشته باشین. این چه کش و واکشیه. نباید داشتهاتون به رخ هم بکشین. یکی با نخجیر به اندازه ده تا بنلی کار کشیده و تیر خطا هم نداده یکی هم ی نخجیر خریده که هنوز ته کشیدنش درست کنه. منم رو تفنگ روس تعصب دارم و دوستش دارم ولی دلیل نمیشه تمام تفنگاه رو رد کنم دیگه. هر دوتاتون استادین و با تجربه ولی نوع گفتمان و بیان تجربه زیادتووون خوب نیست. اینجوری دیگران از بحث نتیجه نمیگیرن. نخجیر خوبه در حد خودش و عیوب زیادی هم داره. من تک نخجیر بزارم کنار ی تفنگ لول 71 بعد بگم ببینید این تفنگ عالیه چون بردش بالاتره. این نتیجه گیریها درست نیست.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2016-05-27 05:01 PM

بله درسته میفرمایید.تفنگ روس رو که واقعا باید روش تعصب داشت ولی این موضوع بیشتر سلیقه ای و تجربی من کاری به نتیجه گیری ندارم.
زمانی که میخواستم تفنگ بخرم اولین بار پیش آقای هاشمی بودم که تک روس آکبند رو میگفت 7 تومن!!!!!!!!!! شهرضا قیمت کردم 5 تومن و
میتونستم بخرم ولی هر کسی بسته به سلیقه و علاقه و منطقه شکاری که میره و .... تفنگ انتخاب میکنه

نظر و سلیقه هر شخصی قابل احترامهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - kotlas - 2016-05-27 06:44 PM

(2016-05-27 10:15 AM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من 24 سالمه ولی بیش از سنم از بزرگام درس گرفتم.Khansariha (8)

اگه از اول میگفتی 24 سالته اصلا بحث نمیکردیم ... وقت خودمو تلف هم نمیکردم ...

در هر صورت تفنگ های ایرانی خوب هستن اما به قیمتشون حتی قیمت آزاد !
الان با 4 تومن میشه نخجیر 2 صفر خرید انصافا خیلی خوبه..... البته به 4 تومن Khansariha (226) چون پول یه pcp معمولی هستش....
ولی خوب انصافا آکار خوبه و روس هم خیلی خوبه مخصوصا رویهم Khansariha (399)