شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - hossinmahmodi.1376 - 2016-05-27 11:04 PM

دوستان تراشکاره ماهر میتونه لول رو یکم بالا بیاره تا ته نکشه ولی اگه ماهر نباشه سرب توش جمع میشه یکی از دوستان تو مشهد توسط تعمیرکار ماهر جناب قاسمی این کارو کرده که تو بیست متر دوازده سانت پایین میزد ولی الان حتی اسلاگ هم عالی میزنه

hossin

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2016-05-27 11:30 PM

با سلام
دوستان تو این یک مورد ته کشیدن نخجیر خیلی سخت میگیرن سلاح تک لوله دو لول نیست که یک لول رو تنظیم کنی اون یکی دوباره بد بزنه مسئله خیلی ساده ای هست و میشه با تغییر در روش هدف گیری حلش کرد :
شما هر چه قدر قسمت بیشتری از لوله رو هنگام نشانه روی ببنید اسلحه بالاتر میزنه برای این کار بهتره اوایل روی یک قسمت از لوله (برای اسلحه من از اونجایی که محل اتصال بند هست ده سانت جلوتر به سمت سر لوله)یک علامت مثلا با لاک غلط گیر بگذارید بعدش چند باری برید باهاش باشگاه و یک خورده تمرین هدف زنی کنین با اسلحه کامل جفت و جور میشین میتونید علامت رو هم بعدش پاک کنین و نیازی هم به خم کردن لوله و تراشیدن مگسک و ... نیست این یک مورد رو من به یک نفر دیگه گفتم اون هم جواب گرفته.
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - hossinmahmodi.1376 - 2016-05-27 11:36 PM

لاک!

hossin

کمر نخجیر ها هم بعضی موقع ها به زور میشکنه که یه ایراد دیگه محسوب میشه بارها فشنگ کش هم شل کردم ولی حل نشد

hossin

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2016-05-27 11:45 PM

(2016-05-27 11:36 PM)hossinmahmodi.1376 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لاک!

hossin

کمر نخجیر ها هم بعضی موقع ها به زور میشکنه که یه ایراد دیگه محسوب میشه بارها فشنگ کش هم شل کردم ولی حل نشد

hossin

لاک از این حهت باید علامت گذاری کنید که متوجه شوید از کجا به بعد باید لول رو ببنید حالا شما لاک غلط گیر نمی خواهید با یک نخ ضخیم یا چسب کاغذی و ... فقط یک نشونه باشه که متوجه بشید....اون مورد دوم رو من تا حالا بهش برنخوردم ولی فکر کنم بیشتر به خاطر جنس برنجی پوکه باشه مثلا فشنگ های استرلینگ که برنجی نرم تری دارن احتمال این مورد بیشتر میشه...

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - romin - 2016-05-28 01:31 AM

درود بر تمامی دوستان . اولا تجربه به سن نیست و فکتور سنجش نیست سنتون رو به رخ هم نکشید با اینکه دوست داشتم در سن بیست سالگی بودم . نخجیر چ تک لول و چ دولول یک کپی از همون سلاح های خارجی هستند . تا او نجایی که خاطرم یاری می کنه تک لول از مدل ژاپنی و دو لول از مدل روبوست کپی برداری شده . و مدل دو لول خارجی هم همین معایب رو داشت . با برجستگی خزانه نصبت به لول و ضعف در چفت . حال چرا این مدل انتخاب شد داستان رو نمی دونم .یا شاید من در اشتباهم سلا حای خارجی دیگری هم دیدم که سنتر نبودند و مشکلاتی داشتند و به این معنی نیست که برند زیر سوال بره . در چند صفحه قبل هیچ بار علمی دیده نمی شه که من تازه وارد به تجربم اضافه بشه . دوستانی رو دیدم که خیلی از سلاح شون می نالند ولی در شکار گاه حاضر نیستند سلاح روس .ترک یا فرانسوی دوستشون رو دست بگیرند . دلیلش رو شما بهتر از من می دانید . بدرود

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - karbakhsh - 2016-05-28 01:24 PM

این داستان سن و سال و تجربه زیاد و کم تموم شد رفت و دیگه حرفشم نزنید. بزرگواری دوستان میرسونه.
دوست بسیار کار درستم هم در مورد لاک و علامت گذاری صحبت کردن که منظورشون همون جفت و جور شدن با تفنگه و شناخت عملکرد تفنگشونه که گاهی وقتها باعث میشه عیوب کوچیک پترن حل بشه. ممنون از راهنماییتون.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - nacl - 2016-05-29 02:19 PM

(2016-05-27 11:30 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان تو این یک مورد ته کشیدن نخجیر خیلی سخت میگیرن سلاح تک لوله دو لول نیست که یک لول رو تنظیم کنی اون یکی دوباره بد بزنه مسئله خیلی ساده ای هست و میشه با تغییر در روش هدف گیری حلش کرد :
شما هر چه قدر قسمت بیشتری از لوله رو هنگام نشانه روی ببنید اسلحه بالاتر میزنه برای این کار بهتره اوایل روی یک قسمت از لوله (برای اسلحه من از اونجایی که محل اتصال بند هست ده سانت جلوتر به سمت سر لوله)یک علامت مثلا با لاک غلط گیر بگذارید بعدش چند باری برید باهاش باشگاه و یک خورده تمرین هدف زنی کنین با اسلحه کامل جفت و جور میشین میتونید علامت رو هم بعدش پاک کنین و نیازی هم به خم کردن لوله و تراشیدن مگسک و ... نیست این یک مورد رو من به یک نفر دیگه گفتم اون هم جواب گرفته.
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

با سلام.
نکته جالبی بود . تا حالا دقت نکرده بودم. ممنون که تجربیات گرانبهاتون رو در اختیار سایر دوستان قرار میدین.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mehti - 2016-05-31 11:04 AM

سلام.
یکی از دوستان این مشکل و داشت و نمیخواست دست به اسلحه بزنه .نخحیر 1 مشکل پایین زدن اسلحه که بجای اینکه نیم تسمه سر لول و برداره ک مگسک بگذاره بجاش داد لول و براش تراز کردن مشکل حل شد پترن هم گرفتیم مشکلی نبود.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - hossinmahmodi.1376 - 2016-05-31 11:21 PM

چطور این کارو کرد ؟ یکی ازتعمیرکارها گفتم قبول نکرد

hossin

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - shekarchikohestan - 2016-06-01 03:34 PM

سلام خدمت دوستان بنده تازه وارد میباشم درباره سلاح نخجیر یک باید عرض کنم این سلاح واقعا مناصب چارپاره نیست یک روز که با یکی از دوستان رفته بودیم جنگ افزار سازی یه بنده خدایی همین سلاح رو جهت تعویض لوله اورده بود از سر لوله به اندازه 20 سانت ترکیده بود مثل گل پرپر شده بودعلت رو پرسیدیم خندهای کرد وگفت چارپاره زدم که البته جای شکرش باقی بود به خودش صدمه نزده بود دوستانی که دارند دقت کنند کار یه بار میشه امید وارم برای کسی اتفاق نیفته