شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - karbakhsh - 2016-09-09 11:11 PM

سلام؛خسته نباشی؛ منتظریم.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ataei - 2016-09-21 03:15 PM

باسلام خدمت دوستان
من سال 83 نخجیر1 خریدم البته یه تفنگ سرپرتحویل دادم حدود 260هزارتومن هم واریز کردم تحویل گرفتم .
باید بگم تفنگ خوب زیاده اما باید ببینی چقدر میخای هزینه کنی نسبت به قیمت باز میگم نسبت به قیمت که الان آزاد حدود سه میلیونه بسیار تفنگ خوبیه ضمن اینکه سری اولی های اون که زی داره بهتره
توی این مدت خیلی باهاش تیر انداختم هیچ مشکلی هم نداشته خیلی هم راضیم
بطور کلی محاسن این تفنگ عبارت است از:

1- نسبت به قیمت و هزینه پرداختی بسیار مناسبه (الان باسه ملیون تفنگ بادی هم نمیدن )
2- الگوی پخش ساچمه بسیار خوبه چون فول چوکه مخصوصا فواصل دور من تا هفتادمتر هم باش پرنده زده ولی تا40- 50 متر عالیه
3- آلیاژ لول و قنداقش خوبه
4- برای چهاپاره مشکلی نداره فقط 12تایی به بالا

معایب عبارتنداز:
1- وزن تفنگ کمی زیاده
2- برا فاصله نزدیک و هوازنی چون جمع میزنه خیلی مناسب نیست البته باتمرین قلقش دستتون میاد
3- خط دید ونشانه روی اون خوب نیست یعنی اینکه کامل باید کج بشی روی تفنگ

امیدوارم مطالب عنوان شده به کارتون بیاد
عطایی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2016-09-21 08:54 PM

مهدی جان دستت درد نکنه
قنداق زیبایی شده این نوع قنداق که قسمت زیرینش ( از ابتدا تا انتهای ) قتداق بدون خمیدگی وکاملا راست هست رو مثل قنداق سلاحهای انگلیسی ساختید دمتون گرم
زیباست Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - MehdiNiyati - 2016-09-23 10:26 AM

خواهش میکنم احمدی جان قابل شما رو نداره البته کار زیاد روش کردم منتظر یه فرصت هستم که آج بچه قنداق رو تموم کنم و قنداق و بچه قنداق رو رنگ کنم و سلاح کاراش تموم بشه
ولی مهمترین قسمت کاری که کردم اینه که حالا تک نخجیر بجای این که پایین بزنه بالا میزنه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - soheilabou - 2016-09-23 02:36 PM

سلام خدمت اساتید گل انجمن..اقا مهدی مطمعنی که کار روی قنداق باعث شد تفنگ بالا بزنه؟؟ مطمعنی که خط قراول روی چشمتون عوض نشده؟؟( چشمتونو بالا تر از حالت قبل قراول نمیدین؟).... والا من طی این یک سالو نیمی که نخجیر(۲) دارم به این نتیجه رسیدم که نطقه اصابت و برخورد هیچ ربطی به قنداق نداشته( حالا اگر اشتباه میگم اساتید راهنمایی کنند) . اوایل که تفنگو گرفتم میخوندم که با اصلاح قنداق میشه نقطه برخورد رو اصلاح کرد( در حالت نشانه روی با ساپورت و با تمرکز روی انواع و اقسام عواملی که دخیل هستند) در حالی که تجربه بهم ثابت کرد اصلا قنداق تو حالت نشانه روی با ساپورت هیچ تاثیری نداره... چرا که خط قراول و نشانه روی از روو کوپ به سمت مگسک است و تنها با ایجاد تغییرات تو این قسمت ها و تغییر خط قراوله که میشه نقطه اصابت رو عوض کرد. به عنوان مثال شما تفنگو بدون قنداق ببند به گیره و باهاش شلیک کن هر چند بار ( حالا با توجه به کیفیت فشنگ) باید الگوی تقریبا مشابه ای بدست بیاد... بحث اصلاح قنداق هم به نظرم فقط به پرو کردن قنداق بر میگرده که باعث شه تفنگ به راحتی روی کتف و گونه سوار شه و خط قراول روی چشم سوار شه.... بازم ممنون از اساتید ، نظر شخصی بنده بود . اگر اشتباه میکنم بنده را روشن بفرمایید

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ماکان - 2016-09-23 03:43 PM

سلام و خسته نباشید،به نظرم اگر در صورت پرو بودن قنداق انحرافات پترن جزیی باشه میشه با تغییر در خط قراول ،ایراد رو بر طرف کرد(البته معتقدم این حالت نقص فنی در خط قراول حساب میشه که قنداق پرو باشه اما بد بزنه).اما گاهی در صورت گونه گذاری به ظاهر صحیح و راحت،انقدر انحراف زیاده که با توجه به فیزیک بدن ،باید قنداق و خط قراول از ابتدا تعریف بشن .Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - MehdiNiyati - 2016-09-23 04:42 PM

سلام سهیل جان
این که میفرمایید پرو قنداق در تیر اندازی تاثیری نداره فکر کنم یکم جای تامل داره
قنداق برای من یکم کوتاه بود تقریبا 2 سانت و زاویه ای که گونه بر روی اون در حین تیراندازی قرار میگیره هم یکم تغییر نیاز داشت حتی ضخامت خود قنداق از سمتی که گونه بر روی آن قرار میگیره در نقطه برخورد ( چپ و راست زدن ) تاثیر داره و من مجبور شدم از کفش قنداق چرمی استفاده کنم در ضمن مگسک به اون ریزی هم خیلی خیلی در تقطه برخورد تاثیر میذاره
من قنداق رو قبل از تیر اندازی با لیزر در فواصل مختلف چک کردم و سعی کردم که این کار ها رو تقریبا اصولی و دقیق انجام بدم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - soheilabou - 2016-09-23 05:42 PM

(2016-09-23 04:42 PM)MehdiNiyati نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام سهیل جان
این که میفرمایید پرو قنداق در تیر اندازی تاثیری نداره فکر کنم یکم جای تامل داره
قنداق برای من یکم کوتاه بود تقریبا 2 سانت و زاویه ای که گونه بر روی اون در حین تیراندازی قرار میگیره هم یکم تغییر نیاز داشت حتی ضخامت خود قنداق از سمتی که گونه بر روی آن قرار میگیره در نقطه برخورد ( چپ و راست زدن ) تاثیر داره و من مجبور شدم از کفش قنداق چرمی استفاده کنم در ضمن مگسک به اون ریزی هم خیلی خیلی در تقطه برخورد تاثیر میذاره
من قنداق رو قبل از تیر اندازی با لیزر در فواصل مختلف چک کردم و سعی کردم که این کار ها رو تقریبا اصولی و دقیق انجام بدم

سلامی دباره خدمت دوستان.
من تمام جملاتم رو با نیت دقیق به کار بردم.. نگفتم پرو قنداق در تیر اندازی تاثیری نداره... جمله هدف زنی و استفاده از ساپورت رو استفاده کردم..در پایان هم توضیح دادم که پرو قنداق فقط تاثیر بر روی سوار شدن اون روی کتف و گونه و قراول روی راحتتر داره تا تیر انداز دیگه مجبور نشه پس از کشیدن تفنگ روی کتف سرو کله و گونه خودش رو جابجا کنه و به مسیر درست قراول تنظیم بشه( تاثیر اصلی این امر در هوا زنی وسرعت عمل).... به هر حال کل منظور من خط قراول روی کوپ الی مگسک بود که نقطه برخورد رو مشخص میکنه( مثال بستن تفنگ به گیره) ...جسارت منو ببخشین.. با تشکر

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - MehdiNiyati - 2016-09-23 06:05 PM

خواهش میکنم سهیل جان اتفاقا در خلال همین بحث ها هست که کسی مثل من که توی این زمینه دانشی نداره میتونه خیلی چیز ها یاد بگیره ولی در کل سلاح ساچمه زنی علرغم این که یه نقطه رو مورد اصابت قرار نمیده و یه صفحه رو میزنه ولی خیلی خیلی ریزه کاری داره تا با تیرانداز مچ بشه و بشه به راحتی باهاش هوا زنی خوب و موفقی داشت

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - karbakhsh - 2016-09-24 12:27 AM

بسیار نکته مهم و جالبی اشاره کردین. از دید خیلیها شلیک با کمر شکن چون تعداد پرتابه بالا داره راحته و ردخور نداره ولی طبق گفته دوستمون هزار نکته باریکتر از مو اینجاست. توی ساخت تفنگ سفارشی در شرکتهای برند دنیا علاوه بر اندازه گیریه دقیق اندام تیرانداز با ی تفنگ که قنداقش از هر طرفی کج و کوله میشه زوایای قنداق کاملا برسی میکنن و اینکار ی استادکار باتجربه هسته. طول قنداق؛زاویه خمش به پایین ؛زاویه پاشنه؛حتی گاهی قنداق از وسط خم داره به چپ و راست. بنظر حقیر 95% هدف گیری با تفنگ ساچمه زنی روی قنداقه.