شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - KRALARMS - 2019-08-09 02:13 PM

البته این یه قانون نیست ولی زمان خریداسلحه محل قرارگرفتن انتهای لول(خزانه)روی کپ (پیشانی جنگی)رو جلوی نور میگیرن ،نورازمحل اتصال کپ ولول نبایدعبورکنه ،اگرنوردیده نشه اسلحه لقی نداره

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mohammadpb - 2019-08-09 03:24 PM

(2019-08-09 02:13 PM)KRALARMS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته این یه قانون نیست ولی زمان خریداسلحه محل قرارگرفتن انتهای لول(خزانه)روی کپ (پیشانی جنگی)رو جلوی نور میگیرن ،نورازمحل اتصال کپ ولول نبایدعبورکنه ،اگرنوردیده نشه اسلحه لقی نداره
بله خیلی خیلی ممنونم. این موضوع رو بررسی کردم یک مقدار خیلی جزئی صرفا در بالای محل اتصال وجود داره.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - fmad - 2019-08-11 07:36 AM

(2019-08-09 08:39 AM)mohammadpb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-08-03 01:15 PM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-08-03 09:44 AM)mohammadpb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت بزرگان
بنده تک لول نخجیری رو تازه خریداری کردم و مقداری احساس میکنم لول در کپ لق هست. به این صورت که کاغذ از کنارهای لول وارد نمیشه، ولی وقتی لول رو باز میکنم و کاغذ رو میزارم و میبندم کاملا لقی رفع میشه آیا این میزان لقی نیاز به رفع و تعمیر داره؟؟؟
ممنونم

سلام دوست عزیز
لول و کپ نباید لقی داشته باشند در شرایط ایده ال
ببین مشکل از قفل هاش نیست و تو اون قسمت خوردگی نداره ؟؟
این مقدار لقی تاثیری تو تیراندازی شما نداره ولی نگرانی من از بابت باز شدن هنگام تیراندازی و اسیب به خودتونه
اگه دوروبرتون تعمیرکار هست نشون بدید و مطمعن شید

سلام مجدد خیلی ممنون از پاسختون.
قفل هاشو چک کردم هیچ اثری از خوردگی نداره. تفنگ رو از مغازه آورده بودم چک کردم هیچ لقی نداشت بعد که روغن کاری کردم ایم میزان لقی ایجاد شد

سلام
این مشکل را حتما توسط یک تعمیر کار مجرب برطرف کن

بله حتما ولی آیا روشی برای تست لقی لول وجود نداره؟
[/quote]
سلام
یک روش هست به نام بلوچک که یک ماده ابی رنگی هست (تقریبا به جنس گچ) روی سطح کپ را کاملا بکشید بعد اسلحه را ببندید و دو باره باز کنید در بهترین حالت باید کاملا پاک شود هر جا در گیر نبود یعنی در ان قسمت لقی وجود دارد
این روش با دوده هم می شود انجام داد فیلم این روش هم در یوتیوپ موجود می باشد.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - haamidreza - 2019-08-11 08:49 AM

(2019-08-11 07:36 AM)fmad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-08-09 08:39 AM)mohammadpb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-08-03 01:15 PM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-08-03 09:44 AM)mohammadpb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت بزرگان
بنده تک لول نخجیری رو تازه خریداری کردم و مقداری احساس میکنم لول در کپ لق هست. به این صورت که کاغذ از کنارهای لول وارد نمیشه، ولی وقتی لول رو باز میکنم و کاغذ رو میزارم و میبندم کاملا لقی رفع میشه آیا این میزان لقی نیاز به رفع و تعمیر داره؟؟؟
ممنونم

سلام دوست عزیز
این مقدار لقی تاثیری تو تیراندازی شما نداره ولی نگرانی من از بابت باز شدن هنگام تیراندازی و اسیب به خودتونه

قفل هاشو چک کردم هیچ اثری از خوردگی نداره. تفنگ رو از مغازه آورده بودم چک کردم هیچ لقی نداشت بعد که روغن کاری کردم ایم میزان لقی ایجاد شد

سلام

سلام
یک روش هست به نام بلوچک که یک ماده ابی رنگی هست (تقریبا به جنس گچ) روی سطح کپ را کاملا بکشید بعد اسلحه را ببندید و دو باره باز کنید در بهترین حالت باید کاملا پاک شود هر جا در گیر نبود یعنی در ان قسمت لقی وجود دارد

[/quote]

سلام
بدر تکمیل حرف دوستمون اضافه کنم که به جای دود با کاغذ کاربن هم میشه این کار رو کرد
ولی مشکل شما خیلی بعیده که بخاطر کپ و لول باشه علت اصلی لقی سلاح شما خوردگی تو قسمت اتصالات و قفل لول هست

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - fmad - 2019-08-11 10:06 AM

(2019-08-11 08:49 AM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2019-08-11 07:36 AM)fmad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت بزرگان
ممنونم

سلام دوست عزیز

سلام

سلام

سلام
بدر تکمیل حرف دوستمون اضافه کنم که به جای دود با کاغذ کاربن هم میشه این کار رو کرد
ولی مشکل شما خیلی بعیده که بخاطر کپ و لول باشه علت اصلی لقی سلاح شما خوردگی تو قسمت اتصالات و قفل لول هست

[/quote]
در هر دو صورت باید به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کنید تا عیب سلاحتون را بر طرف کند

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mohammadpb - 2019-08-11 10:28 AM

ممنون از توجه و دقت نظر عزیزان انشالله همیشه سالم و موفق باشین

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - fmad - 2019-08-11 10:34 AM

(2019-08-11 10:28 AM)mohammadpb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از توجه و دقت نظر عزیزان انشالله همیشه سالم و موفق باشین

خواهش مکنم
وظیفه هست

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - imaniman - 2019-10-16 12:14 AM

الحمدلله رب العالمین
خدا را صدهزار مرتبه شکر که ما توانستیم بعد از سه سال این به اصطلاح تفنگ را بفروشیم و از شر این آشغال راحت بشیم
[/size]

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Saeedtz - 2019-10-18 06:38 PM

(2019-10-16 12:14 AM)imaniman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الحمدلله رب العالمین
خدا را صدهزار مرتبه شکر که ما توانستیم بعد از سه سال این به اصطلاح تفنگ را بفروشیم و از شر این آشغال راحت بشیم
[/size]

سلام عزیز، جسارتا چند فروختید؟ میگن باز گرون شده اسلحه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - sinaahoora - 2019-10-18 08:12 PM

(2019-10-16 12:14 AM)imaniman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الحمدلله رب العالمین
[/size]
تصمیم دارین دوباره تفنگ بخرین