شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Hamer - 2024-01-03 10:54 AM

(2023-12-31 08:00 PM)alisalimi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
وقت بخیرKhansariha (48)
میخواستم بدونم الان تمام نخجیر ۱ های صفر و خشک از نوع کاوه هستن یا نه؟
از چند تا اسلحه فروش تهران و مشهد سوال پرسیدم خیلیا نمیدونستن کاوه چیه بقیه هم جواب درست و حسابی ندادن یا گفتن فرقی نداره
واقعا فرقی ندارن؟

درود - صنایع جنگ افزار سازی چند سالی است که تولید بعضی از محصولات را به شرکت کاوه مشهد واگذار نموده ، نخجیر 1 اطلاع دقیق ندارم ولی نخجیر 3 که توسط کاوه تولید میشود ، واقعیت تولیدات اولیه این شرکت در قیاس با تولیدات قبلی افت کیفیت داشت مثل اینکه به مرور زمان کیفیت بهتر شده است اما کلا در مورد نخیر یک فروشنده ها و کاربران مدعی هستند که تولیدات اولیه که لول تمام تسمه است کیفیت بهتری دارند و حتی برای شلیک اسلاگ طرفدارن زیادی دارند البته در بازار ایران همیشه تولیدات قدیمی بهتر از جدید اعلام میشود

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - alisalimi - 2024-02-04 03:31 PM

سلام دوستان
وقت بخیر
سرانجام بعد از چند ماه متر کردن خیابون ها و بررسی زیاد با مشورت یکی از بهترین و مطمئن ترین تعمیرکاران سلاح شکاری شهرمون یه نخجیر ۱ صفر تو جعبه به قیمت ۴۲ تومن خریداری کردم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فعلا تو جواز موقت هستش منتظرم جواز دائم بیاد برم پترن بگیرم ازشKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Hamer - 2024-02-05 09:23 AM

(2024-02-04 03:31 PM)alisalimi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
وقت بخیر
سرانجام بعد از چند ماه متر کردن خیابون ها و بررسی زیاد با مشورت یکی از بهترین و مطمئن ترین تعمیرکاران سلاح شکاری شهرمون یه نخجیر ۱ صفر تو جعبه به قیمت ۴۲ تومن خریداری کردم

فعلا تو جواز موقت هستش منتظرم جواز دائم بیاد برم پترن بگیرم ازشKhansariha (8)

درود - مبارکه - انتخاب خوبی انجام دادی ، نخیر یک تفنگ محکم و دور زنی است و با توجه به لول 80 سانتی طرفداران زیادی دارد و برای شکار در ایران که معمولا فاصله زیاد است عملکرد خوبی را به اثبات رسانده

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - alisalimi - 2024-02-05 03:50 PM

سلام
ممنونم از تبریکت دوست عزیزKhansariha (48)
من تمام تلاشمو کردم که کم ایراد ترین سلاح رو پیدا کنم
یه سری ایراداتی داشت که گفتن مهم نیست و قابل حله
یه تیکه از خزانه سلاح کروم سخت نخورده و ماشه خیلی سفتی داره
اینا ایراداتی بود که قبل خرید متوجه شدم

ولی یه ایرادی رو تازه متوجه و راستش تو ذوقم خورد حسابی
یه تیکه خیلی جزئی از لوله تو یه زاویه خاصی که نگاه میکنم داخل لوله یکم برآمدگی داره
در حالت عادی به چشم نمیاد خیلی سعی کردم تو عکس بیوفته

اگه اساتید راهنمایی کنن خیلی ممنون میشم
Khansariha (226)
راستی چوک لوله ۱۷.۵۸ با کولیس دیجیتال

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Hamer - 2024-02-07 11:30 AM

(2024-02-05 03:50 PM)alisalimi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

یه تیکه خیلی جزئی از لوله تو یه زاویه خاصی که نگاه میکنم داخل لوله یکم برآمدگی داره

Khansariha (226)

درود - این موارد ایراد نیست تفنگهای ساچمه زنی قدیمی کروم ندارند و سالها بدون ایراد کار کرده اند کروم باعث سیقلی شدن داخل لول و هدایت بهتر ساچمه است و تاثیری بر مقاومت و استحکام لول ندارد ضمنا کروم در خزانه که هیچ کاربردی ندارد و تفنگ من هم در خزانه کروم کاملی ندارد در خصوص قسمت برآمده نشان داده شده در عکس طوری که من میبینم یک خط کلی در کل محیط داخلی لول است یا تغییر سایز در داخل است که ایرادی ندارد یا تجمع کروم بیش از سایر قسمتها است که احتمالا با تیراندازی در طول زمان رفع میشود و بهتر است به یک تعمییر کار خبره نشان دهید ماشه هم در تفنگهای ساخت ایران سفت است و برای ساچمه زنی ایرادی محسوب نمیشود

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - alisalimi - 2024-02-07 06:44 PM

(2024-02-07 11:30 AM)Hamer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2024-02-05 03:50 PM)alisalimi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

Khansariha (226)

درود - این موارد ایراد نیست تفنگهای ساچمه زنی قدیمی کروم ندارند و سالها بدون ایراد کار کرده اند کروم باعث سیقلی شدن داخل لول و هدایت بهتر ساچمه است و تاثیری بر مقاومت و استحکام لول ندارد ضمنا کروم در خزانه که هیچ کاربردی ندارد و تفنگ من هم در خزانه کروم کاملی ندارد در خصوص قسمت برآمده نشان داده شده در عکس طوری که من میبینم یک خط کلی در کل محیط داخلی لول است یا تغییر سایز در داخل است که ایرادی ندارد یا تجمع کروم بیش از سایر قسمتها است که احتمالا با تیراندازی در طول زمان رفع میشود و بهتر است به یک تعمییر کار خبره نشان دهید ماشه هم در تفنگهای ساخت ایران سفت است و برای ساچمه زنی ایرادی محسوب نمیشود

با سلام
ممنون از وقتی که گذاشتید
اون خط نیست تو عکس خط دیده میشه
من هم حس میکردم تجمع کروم باشه به یک تعمیرکار ماهر نشون دادم گفت رد جوش آرگون زبونه بچه قنداق هستش که اصلا چیز مهمی نیست و گفتن توی اکثر تفنگ ها هستش
برای کروم خزانه هم میخواستم بدم ترمیمش کنن که تعمیرکارم منصرفم کرد
درکل تفنگ ایرانی رو آدم میخره یکم تو ذوقش میخورهKhansariha (226)
خوشحال میشم بقیه دوستان هم اگر نظری دارن بدنKhansariha (8)