شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - صدف - 2012-03-30 05:44 PM

سلام سال نو همه دوستان مبارک.چند وقتیه سایت خلوته .چطوریاس؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - sorooshsaharfekr - 2012-03-31 06:10 PM

خب چقدر؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - choliche - 2012-03-31 06:37 PM

1400 فکر کنم خوب باشه چون تمام قطعات داخل کپش (چکش، فنر ،پایه فنر، ماشه ،اهرم مسلح کردن ، فشنگ کش ، میخ فشنگ کش) عوض کردم و خوذشم 1250 گرفتم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - bettles - 2012-04-05 10:56 AM

با سلام
دوستان از این نخجیر 1 حسابی انتقاد کردند......اما چرا سازندگان نخجیر 1 به فکر اصلاح این اسلحه نمی افتن؟.....یعنی این فرومها و نظرات رو نمی خونن؟........مطمئنا می خونن اما اهمیت نمی دن.....به هر حال یه نیمچه رقابتی بین اسلحه های ایرانی و ترک و روس تو بازار وجود داره اما مثل اینکه برای سازندگان این اسلحه مهم نیست دلیلشم اینه که این اسلحه ساخت دولته و حالا کسی بخره یا نه براشون اهمیتی نداره..............دقیقا مثل پراید می مونه که کیفیتش رو به افوله........و سازندگانش هم مطمئنن که مردم می خرن......جدیداش تو شهر صدی 9 تا 9.5 مصرف می کنن....Khansariha (125)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - sorooshsaharfekr - 2012-04-05 11:15 AM

نه داداش اون طوریا هم نیست که فکر میکنی اعضای این سایت اکثرا سلاح های گرون قیمت دارن به خاطر همین میگن این بده ولی ما قبلا تک بلژیک داشتیم(البته فروختیمش داییم)یکی از فامیلامون هم نخجیر داشت نشونه گیریشم مثل بابام نبود ولی هر دف میرفتیم شکار اون از ما بیش تر میزد تازه یه بار اسلحه مون رو با اون عوض کردیم این دف ما بیش تر زدیم چون نخجیر دور زنه و لازم نیست زیاد بری جلو که فرار کنن از دور میزنی یارو رو مضمحل میکنی فقط هوا زنیش یه کم برا تازه کارا سخته چون باید بیش تر دقت کنی که خدارو شکر اعضای این سایت همه باتجربه و دست به تیرشون عالیه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - bettles - 2012-04-05 11:24 AM

درسته............منظورم این نیست که همه نخجیر دارن.......منظورم اینه که برای سازندگان کشور ما بهتره که کیفیت محصولاتشونو بالا ببرن......و به فکر رقابت باشن........تا همه بگن ما فقط نخجیر می خریم و تفنگای روس و ترک رو دیگه کسی نخره......
الان مثلا تو لباس ایران داره با ترکیه رقابت می کنه و خداوکیلی تو بعضی از محصولات داره بشون میرسه.......... الان مد شده همه لباس فروشا لباسهارو میگن کار ترکه..........درصورتی که اکثرشون کار ایرانه.... اما برای اینکه مردم بخرن اسم ترک روشون می ذارن و طرف می خره کلی هم براش کار می کنه و اصلا نمی دونه یه لباس ایرانی خریده...........بنابراین اگر تو بازار تفنگ هم حس رقابت باشه حتما کیفیت میره بالا.........

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - AIRKING - 2012-04-05 12:00 PM

دوست عزیز اسلحه نخجیر یک اسلحه خوبی هست .بنده خودم استفاده میکنم و این اسلحه با توجه به شکار هایی که میشه باهاش زد در نوع خودش خیلی خوب عمل کرده.
از لحاظ ظاهر هم بنده می پسندم با توجه به تک لول بودنش .
البته نباید هیچ گاه از پیشرفت غافل شد و الان خوشبختانه محصولات جدید این اسلحه با شکل و شمایل زیبا تر داره وارد بازار میشه.
اگر با این اسلحه به درستی رفتار بشه و به موقع سرویس بشه بعید میدونم مشکلی به هم بزنه اما اگه باهاش تک گلوله شلیک بشه و توش شل و گرد و خاک بره و تمیز نشه مطمئنا اگه برونینگ هم باشه بعد یه مدتی داغون میشه.
ولی بازم انتقاد شما وارده و باید سازندگان محترم به فکر ارتقا کیفیت و زیبایی هر چه بیشتر این اسلحه باشند که فکر کنم شروع شده.
یا علی

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - royal - 2012-04-05 01:00 PM

اقای مدیر من نمیدونم شما به چی میگید خوب عمل میکنه اومدن کپی تک لول ترک رو گذاشتن اونجا و چه بسا تک لول ترک هم باشه بعد میگن نخجیر 1 جدید میدن 1200 اگه به این میگید پیشرفت و خوب بودن نباشه خیلی بهتره Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - choliche - 2012-04-05 03:30 PM

دوستان به خاطر خريد يكي از اين تكلولهاي نخجير من شانس خريد دولول روس MP233با قيمت دولتي 2500 ازدست دادم پس تا ميتونيد از اين آهن پاره ها نخريد

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - bettles - 2012-04-05 03:37 PM

متخصصان سلاح در ایران اگر بخوان می تونن بهترین تفنگای بازارو تهیه کنن..........اما فعلا تمام فکرو ذکرشون معطوف به تفنگای جنگی هست نه شکاری........و کلا چون تو کشور ما به شکار اهمیت زیادی داده نمیشه لذا کسی هم تو این زمینه سرمایه گذاری نمی کنه.........و الا اگر مسئولین بخوان به کیفیت تفنگ شکاری گیر بدن مطمئن باشید خیلی بهتر از ترک می تونن اسلحه بسازن..........