شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - sohrab30 - 2011-06-26 08:25 AM

دوست عزیز بحث اسلحه بادی در سطح 1 تومن به بالا یا کلا اسلحه های بادی با ساچمه زنی متفاوت هست و در بادی عشق تک تیر اندازی پشت دوربین به امثال من فاز میده و اما در مورد کشتار جمعی مثله ساچمه زنی بحث هوا زنی و شکار گروهی هست که من خودم مدتی نخجیر یک دستم بود و ازش استفاده میکردم و به نظرم قابل قیاس با سلاح روس نیست چون سلاح روس جدن سلاح دقیق تریه و اگر میخوای بگیری من یودم تک لول روس میگرفتم!Khansariha (226)

ولی ساچمه زنی گرفتاری تهیه جواز حمل داره که تو بادی این داستان کاملا خنثی هست!Khansariha (214)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ahp2009 - 2011-06-26 08:38 AM

تشکر دوست عزیز.Khansariha (8)
میخواستم نظردوستان رو در خصوص 5 تیر بدونم چیه من شنیدم سری های جدید اون که امسال میاد ساخت سپاه است و کلیه مشکلات قبل اون هم رفع شده است.
اینم ادرسش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - slug - 2011-06-26 09:04 AM

(2011-06-26 08:38 AM)ahp2009 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر دوست عزیز.Khansariha (8)
میخواستم نظردوستان رو در خصوص 5 تیر بدونم چیه من شنیدم سری های جدید اون که امسال میاد ساخت سپاه است و کلیه مشکلات قبل اون هم رفع شده است.
اینم ادرسش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بايد منتظر موند تا در عمل جواب بده،كيفيت قبلي ها كه اصلا خوب نبود.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ahp2009 - 2011-06-26 09:06 PM

اقا این تفنگ ها روشون دوربین هم نصب میشه کرد.
Khansariha (214)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - AIRKING - 2011-07-16 05:25 PM

با سلام.
امروز فرصت شد و رفتیم برای تست الگوی پخش ساچمه های نخجیر 1
فیلم اول مربوط به شلیک به یک کاغذ 1 در 70 هست که با ساچمه شماره 4 ترکیه ای از فاصله 40 متری شلیک شده .با توجه به اینکه برای الگوی پخش باید بعد از شلیک یه دایره به قطر تقریبا 73 سانت رو در نظر گرفت و میزان ساچمه رو حساب کرد احساس میکنم که تعداد ساچمه ای که توی دایره ای به این قطر نشسته بادی حدودا 70 یا 80 تا باشه و با توجه به اینکه تقریبا در یک فشنگ سایز 4 تعداد کل ساچمه تقریبا 130 است حدودا میشه 60% ساچمه ها توی دایره خورده و برای یه اسلحه فول چوک توی این فاصله به نظرم خوبه.البته من منتظر نظر اساتید هستم خصوصا اقا جاوید و اقا هادی عزیز.
کلیپ اول موقع شلیک هست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کلیپ دوم هم نشون میده چه تعداد ساچمه توی سیبل نشسته.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان لطفا نظشرشون راجع به کلیپ های شماره 3و 4 رو هم بفرمایند.من احساس میکنم که بیشتر این اسلحه خط زن یا شط زن هست .منتظر نظر عزیزان هستم

یه نکته دیگه هم اینکه من فکر میکنم تفنگ من یکم پایین میزنه.با توجه به اینکه من وسط سی دی هارو گرفتم اما بازم مقدار خاکی که جلوی سی دی ها بلند میشه این تصور رو در ذهن تداعی میکنه که تعداد بیشتری ساچمه جاوی سی دی ها به زمین نشسته
Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - هادی - 2011-07-16 07:05 PM

استاد بزرگ شما هستید بنده ابدارچی و چای دم کن هستم و هیزم جم کن

دوست عزیز تفنگ شما نو است اگر نو است ته میکشد این مال قیف فشنگ و باروت زیاد است میتوانستید یک سی دی را نشانه و بعد الگوی پخش را ببینید

از ساچمه های با باروت کمتر استفاده کنید واگر با سرمقوای بزنید ته کشیدن بیشتر است

شما کاغذ را به یک + تقسیم کنید و ببینید دست شما لرزیده یا نه

البته در 40 متر برای نخجیر نمره خوبی است ولی از ساچمه 3 استفاده کنید و فاصله را در 60 مترامتحان کنید ببینید اگر مثل ساچمه 4 در 40 متری زد ساچمه 3 را انتخاب کنید

یک اجر که اندازه کبک است در 50 متر وکمی بالاتر از راستای افق و شیب داشته باشد و در یک دیوار بتونی بزنید در روی زمین درسته خاک بلند میشه ولی قضاوت قابل قبول نیست و در این کاغز کمی راست و هیج ساچمه ای رو به بالا نیست مزیت بالا زدن یک تفنگ اینه که تا حدودی خود تفنگ یشگیری میکند

ولی این تفنگ باید در اهداف پروازی ثابت شود پیشنهاد چند کلاغ با ساچمه های 3 4 بزنید

در پایان 20 سی دی را فقط در 40 متر از خودتان بطول 20 متر بگذارید یعنی اولین سی دی 40 متر از شما و اخرین سی دی 60 متر از شما فاصله داشته باشد

با 3 امتحان کنید و سی دی اول را نشانه و شلیک

با 3 سی دی اخر و شلیک انوقت برداشت وفیلم خود رابزارید

اگر اخرین سی دی را نشانه و از ابتدا شروع به زدن و قبل از سی دیها خاک بلند شد ته میکشد واز سی دی اول شرو ع به زدن کرد شط میزند

سیدی اول تا انتها زد بدانید شط زن خوب ودور زن است مزیت شط زنی اینه که دیواره ای از ساچمه پیش روی پرنده قرار و پرنده نه راه پس و نه پیشKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - AIRKING - 2011-07-16 07:20 PM

دست شما درد نکنه اقا هادی.
حتما امتحان میکنم و نتیجه رو میذارم تو سایت.
من خودم فقط قصدم پی بردن به الگوی شلیک هست و از تفنگم هم خیلی راضیم و باهاش به قول معروف حال میکنم.فقط میخوام بدونم ته میکشه یا نه.
برای فشنگ ها هم همشون دولتی ترکیه ای بودن همون قرمز ها که پارسال دادن.
پس من برای ازمایش 20 تا سی دی رو از 40 متر تا 60 متر توی یه خط می کارم و بعد با با فشنگ 3 بهشون شلیک میکنم.
خدا کنه فشنگ 3 داشته باشم.
فکر کنم همش 4 و 1 باشه.
ممنونم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - عبدالرحمن - 2011-07-16 07:38 PM

جلال جان مباره مگه نخجیر 1 چشه که نمیتونی باهاش چهار پاره بزنی ؟ Khansariha (8) اگه خطر داره بگو تا ما دیگه نزنیم باهاش Khansariha (214)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - هادی - 2011-07-16 08:05 PM

فشنگ 1 اصلا بدرد نخجیر نمخوره

فشنگ 4 اسم انها استرلینگ است اگر بتونی 4 ترکی بنام چدیت گیر بیاری بهتره

ببین مقوله چهار پاره با ساچمه تفاوت زیادی دارد باید کروم داخل لوله ضخیم و با تفنگ فول چوک تا امکانش هست نزنید و از همه مهمتر لول باید الیاژ باشد نه یک نوع فلز

من در خدمت گذاری حاضرمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - craftsman - 2011-07-17 01:21 AM

دوست عزيز مباركتون باشه
نسبت ساچمه هاي داخل دايره به كل ساچمه هاي يك فشنگ درصدي به شما ميده كه مشخص ميكنه چوك تفنگتون چطوره
ضمنا اينجوري اگه انحرافي به چپ و راست داشته باشه خودشو نشون ميده.كه با سوهان كشيدن سمت مخالف مگسك اصلاح ميشه
شايد نكته اي كه به نظر من ايراده اين باشه كه كلا سعي ميكنيم از ساچمه هاي درشتتر استفاده كنيم اما اينو بد نيست بگم كه با ساچمه 5 به راحتي ميشه حيوونايي اندازه روباره رو شكار كرد هر دونه ساچمه كروي با سرعت -400-350 متر بر ثانيه از دهانه لوله خارج ميشه!من شخصا بجز چهار پاره ساچمه درشتتر از 4 ندارم و ساچمه مورد علاقه م شماره 6 هست.چون تعدادش زيادتره پرنده خيلي بايد حرفه اي باشه تا بتونه از لابلاي ساچمه ها سالم در بره!!ضمنا هر تفنگي ممكنه با يه ساچمه خاص بهترين الگوي پخش رو بده فشنگ ايراني با سر بقچه اي و كاغذي رو تست كنيد فشنگهاي ترك تا جايي كه ميدونم انگار باروت تندسوزتري دارن و پترن اون با پترن فشنگ ايراني فرق داره(بازتره) ضمن اينكه فشنگ بقچه اي ستاره اي و كاغذي پترنشون متفاوته بعلاوه بستگي زيادي به ود زيرش هم داره!!خلاصه كلي احتمال هست كه بايد تست بشه تا دقيقا متوجه بشيد كه مثلا تفنگتون ساچمه 4 با سر بقچه اي و نمد زيرش بهترين الگو رو داره يا اينكه فشنگ ايراني با سركاغذي و ساچمه 6 با ود پلاستيكي يا فشنگ ترك با ساچمه3(اينا مثال بود)وقتي به مورد ( مشابه مجيك پلت )رسيديد با خيال راحت بعدها فقط از همون فشنگ با همون شماره ساچمه استفاده كنيد.
عليرغم اينكه سلير بلوت فشنگ معروفي هست ولي با تفنگ خودم اصلا راضي نبودم ازش حتي چهارپاره ش از چهار پاره دست ساز خودم بدتر بود!!در صورتي كه سلير بلوت ساچمه هاش بطرز عجيبي گرد و كروي هستند و دونه اي 1500 خريدم و ايراني رو 200-300 تومن!
مجدد تكرار ميكنم سعي كنيد فشنگ مناسب رو پيدا كنيدبا تغيير اين متغير ها(1 :شماره ساچمه 2: نحوه بستن سر فشنگ كه ستاره اي يا كاغذي ميتونه باشه 3: ود زيرش كه پلاستيكي يا نمد يا كوتاه و بلند باشه و 4 :سازنده ش)