شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - میثم کماسایی - 2012-04-08 08:01 PM

من در این مورد با royal عزیز موافقم (البته منم مثل همه ایرانی ها عاشق ایرانم و دلم میخواد در علم و فناوری های نوین همونطور که تو سالهای اخیر خیلی از نشدنی ها رو انجام دادیم روزی در صنعت اسلحه هم برای دنیا الگو باشیم و حرف برای گفتن داشته باشیم و فکر میکنم تا اینجا هم راه خوبی اومدیم ولی نظرم در مورد اینکه سلاح های تراز اول دنیا دارن نون اسمشون رو میخورن کاملا منفیه چون اصولا نام بدون کیفیت بدست نمیاد و اگر ما هم در هر زمینه ای بخوایم به کشورهای پیشرفته صنعتی برسیم بنظر من اولین قدم قبول برتری اونها هست (بدون خود کم بینی و نا امیدی از رسیدن به جایگاه اونها) چون اگر این رو قبول نکنیم معنیش اینه که باید تمام راه رو از صفر شروع کنیم و آزمایشات اونها رو از اول انجام بدیم و تازه به نتایج اونها برسیم و این دقیقا در بهترین حالت میشه مثل چرخ های عقب ماشین که اگر خیلی هنر کنه مثل جلویی ها میچرخه و هیچوقت به چرخ های جلو نمیرسه (تازه مگه اونها از صفر شروع کردن ؟ مگر غیر از اینه که از تمدن و دین ما حداکثر استفاده رو بردن ؟
نمیخوام بحث رو از اصل خارج کنم داستان مقایسه این دو سلاح هم نه کاملا غلط هست و نه کاملا درست چون بدون شک برونینگ بالاتره ولی اگر به حرفه ای شدن صنعتمون هم به اندازه حرفه ای شدن خودمون اهمیت بدیم شاید ارزش همین نخجیر بالاتر از برونینگ باشه Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Don Corleone - 2012-04-08 08:31 PM

(2012-04-08 05:13 PM)choliche نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-04-08 04:57 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز تفاوت الیاژی رو با وزن کردن لول و امثالهم نمیشه فهمید.مشخصه که برندی مثل براونینگ از لحاظ الیاژی بسیار بهتر از نخجیر هست.کلا تولیدات ایران در زمینه ی الیاژی قابل رقابت با محصولات معتبر نیستند اما امیدواریم که بلاخره به اونها برسیمKhansariha (8)

دوست عزیز اولا وزن دو شي هم خانواده مثلا فولاد وقتي برابر باشن نشوندهنده اينه كه عناصر تشكيل دهنده اينها بالاي 90 درصد يكيه و در مورد بروننينگ و امثالهم اينها نون برندشونو و خود كم بيني مارو ميخورند آخه تو كشوري كه هسته اي شده درست كردن آلياژ تفنگ ساچمه زني سخته ودرپايان اگه بين تفنگها فرقي باشه فقط تو نحوه عملكردقطعات داخل كپشونه
دوستان تنها مشكل تفنگ ايراني عدم طراحي وبها ندادن به شكل ظاهريه اونه و اگر بخوان تفنگ در حد جهاني بخوان توليد كنند ميتونند اگر دست بخشه خصوصي بود ... ودر پايان عكسي گذاشتم نفر دوماز سمت راست تو دستش يه تك لول ايراني دست ساز داره هركي ديده و ميبينه ميگه استيونس آمريكاست تا جوازشو نشون نده كسي باور نداره كه ايرانيه و نفر سوم يه دولول بغل ترك دستشه كه با فشنگ صدم جفت لولاش از خزانه جداشد و خزانه تركيد

[تصویر: 13331935681.jpg]
دوست عزیز من خودم رشتم متالوژی هست و تا به حال چنین چیزی نشنیدم که با وزن کردن دو جسم بشه به تشابه الیاژی انها پی برد .تازه بحث الیاژ به کنار.نوع ریخته گری و پرداخت و ترکیب و شکل دهی مواد هم نخجیر با براونینگ یکی هست؟؟
اما اینکه لول نخجیر وارداتی هست من هم شنیدم در سری های اول وارداتی بوده اما جدیدا ساخت داخل هست ولی باید تحقیق کرد و نظر داد.
در اخر سلاح نخجیر رو فقط میشه با خودش مقایسه کرد به نظر من شباهتی به تفنگهای ترک هم نداره.بهتره کمی واقع بین باشیم.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - saeidth - 2012-04-08 08:42 PM

دوستان با توجه به تجربه چند ساله اینجانب و سایر دوستان در این امر،نخجیر 1 با توجه به هزینه خرید و کارایی نه تنها دارای برتری چند برابر هست و تا حالا هم نشون داده که سلاحی کاملا موفق بوده و به نظر من با صرفه نظر از سلیقه های مختلف افراد و وزنش،سلاحی است در نوع خود کارا و بی نظیر...جالا از ما گفتنKhansariha (266)
Khansariha (266)Khansariha (266)Khansariha (266)ولی جدا میگم،بیشتر ما ایرانی ها در خصوص خرید احساسی و سلیقهایی عمل میکنیم نه با در نظر گرفتن توازن بین هزینه و کارایی.من یکی که اینجوریم.یه روز جو گیر میشم از آکار خوشم میاد و تا سر حد مرگ ازش دفاع میکنم،یه روز دیکه چشمم برونینگو میگیره و هی خودمو فانع میکمنم که بخرم،یه مدت دیگه میرم سراغ روس و....ولی در کل من هر چی که در آن واحد داشته باشم بهترینه حتی شاهین..
]ولی در کل کسی میتونه عادلانه نسبت به مارکها و انواع مختلف نظر مطلق بده که همه را آزموده و باهاشون در شرایط مساوی کار کرده باشه چون ایشان است که تفاوتها را احساس میکنه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ALIANA-54-T06 - 2012-04-08 08:59 PM

دوستان بنظرم این بحث و مقایسه هم مفیده و هم غیر ضرور ، مفید از این جهت که کمک میکنه به باز شدن مسائل و افزودن اطلاعات و ضرر از این جهت که ممکنه باعث انحراف بحث و خدائی نکرده دلخوری بشه ببینید دوستان همه شما خوب میدونید که بهترین شرکتهای اسلحه سازی و حتی سازندگان تفنگهای شکاری و بادی هیچگاه صفر تا صد یک سلاح را خودشون نمیسازند بلکه قسمتی از قطعات و حتی لوله را به شرکتهای دیگه که در این زمینه پیشرو هستند سفارش میدهند و حتی بعضی از سلاحها بدون تغییر از قطعات سلاح دیگری استفاده میکنند مثلا شرکت والتر آلمان با اون لوله تفنگهای معروفش برای اکثر تفنگها و ایرگانها داره لوله درست میکنه حتی تفنگهای آمریکائی این موضوع بین شرکتهای تولید قطعه و سازندگان سلاح کاملا عادی هست اگر بخواهیم ریز بشیم شاید خیلی از قطعات را بتوان نام برد .
اما در خصوص نخجیر آنچه که مهم است این است که این سلاح در حد خودش (از نظر قیمت و کارائی) خیلی هم خوبه و اکثر دارندگانش بالنسبه راضی هستند در بخشهای مثل لوله واقعا عالیه و بلطبع بقیه قسمتها داره بهتر میشه این گفته یکی از مشاورین فنی اش که اتفاقا مشاور و کارشناس چند کارخانه ترک هم بود اذعان شده (بعضی دوستان میدونند من چه کسی رو میگم)
امید هست واقعا روزی بشه این سلاحهای ساخت داخل رو با بهترین برندها مقایسه کرد . Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - bettles - 2012-04-08 09:02 PM

با سلام
دوستان به نظر بنده ایران به اندازه ای هست که دیگه بتونه یه آلیاژ مناسب برای یه تفنگ شکاری بسازه.............وقتی که می تونه توپ دور برد بسازه (البته تا 25 سال پیش نمی تونست)........بنابراین ساخت آلیاژ مرغوب برای یه تفنگ شکاری براشون مثل آب خوردنه..........البته اگر بخوان و اهمیت بدن و بخوان تو بحث صادرات با دیگر برندها رقابت کنن.......
ضمنا دوستان بنده امروز رفتم فروشگاه مجاز شکار در اهواز و تفنگ نخجیر 1 مدل 90 رو قیمت کردم..... البته آزاد...........گفت 2 میلیون تومن.........گفتم چرا اینقدر گرون........گفت چون درخواستش کمه و تولیدشم کم.........لذا گرون شده........

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - royal - 2012-04-08 09:10 PM

دوست عزیز کسی نمیگه نمیتونه ولی وقته نمیسازه مثل اینه که نباشه با حلولا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه شما پیشرفت روز افزون شرکت های چون برتا و بنلی و برونینگ و غیره رو ببینن ولی چندین ساله نخجیر همینجوری مونده Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - bettles - 2012-04-08 09:34 PM

امروز از یکی از فروشنده های اسلحه شکاری که از فروشگاههای مجاز و قدیمی اهواز هست.... پرسیدم چرا اسلحه نخجیر از اسلحه های خارجی نظیرش سنگین تره.........طرف گفت به خاطر آلیاژ مرغوبیه که تو ساختش بکار رفته لذا این سلاح بسیار ایمنی هست.......اما انواع خارجی از آلیاژهای سبک تر استفاده شده بویژه اسلحه های ترک و زیاد هم بشون اعتماد نیست..........راست و دروغش گردن خودش.........

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - royal - 2012-04-08 11:45 PM

دوست عزیز چه زبطی داره به سنگین و سبک بودن دنیا هر روز در حال پیشرفته یعنی برتا و بنلی برو نینگ چون سبک ترند الیاژشون نامررغوبه !!!!!!!!!!!!! نه دوست عزیز اینا از ترکیب ها و الیاز های به روز تر استفاده میکنن Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - sorooshsaharfekr - 2012-04-11 07:33 PM

دوستان یکی گفت که نخجیر مدل های مختلفی داره میشه اسم و عکساشونو بذارید ممنون

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - bettles - 2012-04-12 11:33 AM

(2012-04-11 07:33 PM)sorooshsaharfekr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یکی گفت که نخجیر مدل های مختلفی داره میشه اسم و عکساشونو بذارید ممنون
مگر از نخجیر 1 و 2 و 3 بازم مدلهای دیگه هست...........
این عکس هم تو تاپیکهای فروم اومده............
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امروز یکی از بچه ها می گفت فروشگاهها سودشون توی فروش آزاد اسلحه هست...... لذا خود همین فروشگاهها یه جورایی لابی می کنن تا اسلحه به صورت دولتی دست مشتری نرسه.......الله اعلم.......