شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - smails - 2012-04-13 08:19 PM

(2012-04-08 09:34 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز از یکی از فروشنده های اسلحه شکاری که از فروشگاههای مجاز و قدیمی اهواز هست.... پرسیدم چرا اسلحه نخجیر از اسلحه های خارجی نظیرش سنگین تره.........طرف گفت به خاطر آلیاژ مرغوبیه که تو ساختش بکار رفته لذا این سلاح بسیار ایمنی هست.......اما انواع خارجی از آلیاژهای سبک تر استفاده شده بویژه اسلحه های ترک و زیاد هم بشون اعتماد نیست..........راست و دروغش گردن خودش.........
با سلام به شما دوست عزیز.کی گفته که تفنگ های ترک اعتمادی بهشون نیست.ما باید سعی کنیم که اطلاعات درست و صحیح در اختیار بازدید کنندگان این سایت قرار بدیم.من تا به حال شاید 30 تا 40 تا چهار پاره و اسلاگ با هر نوع تفنگ ترک شلیک کردم اما اخ هم نمی گه.حالا کسی از دوستان هست که اسلاگو با تفنگ نخجیر 1شلیک کنه.اما اینو بگم که نخجیر1 واقا دورزن و به نظر من تفنگ خوبی هست اما یه مشکلی داره اونم اینه که الگوی پخش نداره.البته من تفنگ های زیادی دیدم که لوله اون به خاطر استفاده نادرست ترکیده.در ضمن به نظر من سنگینی یه تفنگ دلیل به محکم بودن اون تفنگ نیست.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - gorjimahalle - 2012-04-13 08:38 PM

سلام.داداش نخجیر به نظر من نخجیر الگوی پخش بسیار مناسبی داره شاید به پای تفنگهای نامدار نرسه ولی به نسبت خوبه.اگه الگوی پخش مناسب نداشته باشه که نمیتونه فواصل دورتر رو مورد اصابت قرار بده.لول هر تفنگی به علت استفاده نادرست میترکه حتی تفنگهای معروف.نخجیر و غیر نخجیر نداره.Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - choliche - 2012-04-13 09:44 PM

دوستان علت اينكه با نخجير نبايد تك گلوله زد فقط فول چوك بودن اونه و ربطي به چيز ديگري ندارد مثل اينه كه مثلا لول تفنگو بكني تو گل يا برف و بعد شليك كني من با چشم خودم تك لول آمريكايي ديم كه تركيده پس نبايد لول نخجيرو بد نام كرد واقعا لول نخجير از تركا بهتره اونا كه اسلحه شناسن ميدونن و بعضيها چون خودشون ترك دارند بدون اطلاع لول نخجيرو بدون كاربد تلقي ميكنند ودر ضمن بعضي از دوستان اصلا نميدونند الگوي پخش چيه و هي ميگن نخجير الگوي پخش نداره

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - carbon - 2012-04-13 09:55 PM

سلام دوستان
منم یه قبضه تفنگ نخجیر 1 دارم؛ البته جزء سریهای اولیش هست؛ بسیار دور زن و خوش دسته ولی به نظرم آلیاز به کار رفته در قسمتهای کپ و خصوصا لولا از آهن نرم هست نه فولاد و به مرور ساییده میشه؛ ولی جنس لوله خوب به نظر میرسهKhansariha (214)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - smails - 2012-04-13 11:08 PM

دوستان حرف من دوستانه بود و فقط نظر خودم رو گفتم و نخواستم کسی رو ناراحت کنم .البته در مورد نخجیر1 بابای خودم یه دونشو داره و البته منم یه تک لول ترک دارم.در ضمن اون دوست عزیز منظورشون من بودم که میگه نمی دونم الگوی پخش چی هست و هی حرفشو میزنم.از شما این حرف بعید بود.در ضمن من که گفتم که نخجیر تفنگ خوبی هست اما الگوی پخش درستی نداره یه بار خطی میزنه و یه بار کاملا ساچمه هارو پخش میکنه شما خودتون می تونید امتحان کنید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - royal - 2012-04-13 11:19 PM

دوستان تو گفتارتون ادب رو رعایت کنید نخجیر تفنگ بدی نیست ولی من به شخصه تک لول ترک رو بیشتر ترجیع میدم و جنس لوله نخجیر خوبه ولی بقیه قست هاش به درد نمیخوره Khansariha (214)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - aghajoon - 2012-04-14 12:36 AM

(2012-04-13 11:08 PM)smails نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان حرف من دوستانه بود و فقط نظر خودم رو گفتم و نخواستم کسی رو ناراحت کنم .البته در مورد نخجیر1 بابای خودم یه دونشو داره و البته منم یه تک لول ترک دارم.در ضمن اون دوست عزیز منظورشون من بودم که میگه نمی دونم الگوی پخش چی هست و هی حرفشو میزنم.از شما این حرف بعید بود.در ضمن من که گفتم که نخجیر تفنگ خوبی هست اما الگوی پخش درستی نداره یه بار خطی میزنه و یه بار کاملا ساچمه هارو پخش میکنه شما خودتون می تونید امتحان کنید.

من هم دقیقا همین تجربه را با نخجیر 1 داشتم(هر دفعه یه جوری میزدو اصلا الگوی پخش خوبی نداشت) و در همون موقع با آکار هم تیراندازی کردم که در موردش توی پست 104 لینک زیر کاملا توضیح دادم.
ولی باز هم میگم ، من فکر میکنم تفنگ نخجیر مثل بقیه محصولات ساخت وطن شانسیه و بخاطر همینه که اینقدر اختلاف نظر در موردش وجود داره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mohajr - 2012-04-14 08:34 AM

داداش من یه بار از یکی شنیدم که ( حالا نمیدونم درست گفت یا نه ) اگه تفنگ را سریع به بالا بیاری و بزنی تیر ها را خطی میزنه .
حالا این موضوع درسته و برای نخجیر هم میشه گفتش یا نه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - 300WSM - 2012-04-14 08:48 AM

یکی از مهمترین ویژگیهای نخجیر1 جمع زن بودن اونه ولی مسلما معایبی هم داره ولی در این بین نقش فشنگ رو هم فراموش نکنیم,چون فشنگها هم کیفیت مطلوبی ندارن. دیروز بنده یه فشنگ شماره 4 سر مقوایی عقاب رو واسه تهیه اسلاگ باز کردم چیزی که دیدم واقعا شاهکار بود ,تو فشنگ همه چیز بود بغیر از ساچمه 4 و بجاش مخلوطی از 6 و تعدادی شبه ساچمه بدفرم ,حالا کیفیت باروت و وزن ساچمه و ...بماند!!!!!!!!!!!!!!Khansariha (367)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mohajr - 2012-04-14 10:04 AM

اقا شما درست میگید من هم یه بار یکی از دوستان پدرم گفت بیا اجزای داخلش را نشوند بدم وقتی بازش کرد بیشتر ساچمه ها با شماره های مختلف بودم و بعضیاشون هم که خراب بودن
نمیدونم این ها چرا با مردم این کار را میکنن Khansariha (226)