شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - AIRKING - 2011-07-17 08:51 AM

سلام.
ممنون اقا جاوید.
فشنگی که من استفاده کردم سر بقچه ای بود و فکر میکنم ود زیرش پلاستیکی بلند باشه.
باید برم بازار و چند بسته ساچمه متفاوت رو انتخاب کنم.
در مورد هوا زنی برای پرندگان کوچک با 6 موافقم اما احساس میکنم ممکنه زود قدرتش رو از دست بده و به نظرم برای انداختن یه شکار باید تعداد بیشتری ساچمه به شکار بخوره.
یا علی

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - عبدالرحمن - 2011-07-17 09:20 AM

جلال جان کلیپ رو نگاه کردم بنظرم خیلی خوب زد اگه روی سی دی اولی گرفته باشی موقع شلیک .. Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - هادی - 2011-07-17 09:22 AM

بسیار جالب بود ولی فشنگهای ترک باروتش با ایرانی تفاوتی ندارد ولی در این حال فشار روی باروت در ترک کمتر از ایرانی هست در خصوص ساچمه 6 باید بگم این تست را بنده انجام دادم یادتان باشدبقول با جناغ بنده که بسیار تیر انداز ماهری است [b][size=large]بیابان خشن است وتفنگ هم باید خشن باشد و درخصوص فشنگ سلیر تفنگ بنده عالی میزنه و باور کنید زیر 40 متر بنده شلیک نمیکنم

فشنگهای ترک در کل نمره قابل قبولتری نسبت به ایران میگیرند و وزن باروت وساچمه با یک شماره در ایرانی دارای نوسان زیاد وباهم فرق میکنند

ولی شما استاد بنده هستید و با شما کاملا موافق وهم عقیده ام

شاگرد شماKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - AIRKING - 2011-08-25 02:59 PM

به زودی یک ریویو کامل همراه با عکس و پترن(الگوی پخش)از این اسلحه در همین مکان قرار داده خواهد شد.
Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ham - 2011-08-25 03:20 PM

با تشکر از دوستان.آقا کسی از سهمیه تفنگای ایرانی خبر داره؟اصلا قرار هست امسال سهمیه بدن؟منم قصد خرید نخجیر1 دارم.لطفا اگه خبری شد حتما اطلاع رسانی کنید.ممنونKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - AIRKING - 2011-08-25 03:41 PM

فکر کنم باشه.
قشمت هم همون 550 برای منبت کاری شده و 500 برای ساده هست.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - craftsman - 2011-08-27 09:46 AM

من باشم تك لول روس رو ميخرم!واقعا سبك و سگ جونه خيلي هم خوشدسته بر خلاف ظاهر ساده ش
تا چن روز قبل مرددبودم كه تك لول روس بخرم يا دولول بغل هم روسي وقتي عكس دولول بغل هم رو ديدم واقعا خوشم نيومد!Khansariha (226)عين ماشينهاي ماز و كاماز روسيه البته كيفيتش اصلا ربطي به قيافه ش نداره ها اينم گفته باشم!!
برعكسش دولول ترك كه هرچي داره قيافه ست ولا غير!
من ترجيح ميدم يه تك لول روس داشته باشم كه واقعا كار كنه و قابل اطمينان باشه تا اينكه دولول ايراني داشته باشم كه از خود تفنگ بيشتر بترسم تا خرس و پلنگ!!!
تك لول روس فقط ايرداي كه داره اينه كه قنداقش فاقد هرگونه زيباييه و كافيه با يه قنداق چوب گردوي خوشگل عوض بشه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Ali - 2011-08-27 09:53 AM

جاوید جان تک لول روس رو چند گرفتی؟یه تاپیک بزن برای مزای و معایبش و عکسش رو هم بذار.خدارو چه دیدی شاید درآینده منم گرفتم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - craftsman - 2011-08-27 10:16 AM

به به علي آقاي مشهدي!!كم پيدايي چه عجب از اينورا!!Khansariha (48)
آقا من هنوز تفنگو نخريدم چون مال خودمو بايد ببرم داغي تحويل بدم مسئول اونجا ميگفت يه دونه سراغ دارهKhansariha (226) قيمتشم حدود 1150البته دولتي يا اينكه تفنگ داغي مجوز دار تحويل بدي!آزادش فكر نميكنم از 2.5 كمتر باشه
متاسفانه فرداش يه موقعيتي پيش اومد كه از شر ماشين لگنم خلاص بشم و عوضش كنم(به دوستم گفتم اگه ماشين جور نشد فردا صبح ميرم براي تفنگ!!!)متاسفانه جور شد.
اما من با اين تفنگ قبلا كار كردم و از نزديك ديدمش واقعا مي ارزه به اين قيمت حتي بنظرم قابل رقابت با تك لول كانادايي و اسپانيايي هم هست!واقعا سبكه و استحكام از سرو كله ش ميباره!ميگم پاشنه آشيلش همون قنداق ساده شه البته اينم بگم قيمتش برابر با دولول بغل هم نخجيره!و با حدود 500-600 تومن بيشتر ميتوني يه پنج تير دستكش صياد بخري!
اما فلسفه من همونيه كه تو پست قبلي گفتم
تاپيك مشخصاتشم چشم به زودي بزار اطلاعات كافي و مستند جمع كنم Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - هادی - 2011-08-27 12:10 PM

دوستان بنده تک لول روس دارم از نوع چاپ توله از کار خانه بایکال

این تک لول ها ی مرسوم البته روس کارخانه های دیگری هم داره که سفارشی میزنه ولی در بازار ایران اینها هستند و تمامی انها اهرم شکسته شدن لول و برای مسلح شدن از زیر و کنار حفاظ ماشه است

این کارخانه چند نوع تفنگ مبزنه البته صحبت بنده فقط در مورد تک لول است نه چیز دیگر

چاپ توله که عکس سگ روی کوپ ان است که تمام چوک یا فول چوک و پران و لول ان 81 و قدیمی و بهترین نوع تک لول و دور زن و شط زن یا در یک خط زن و بهترین برای چهار پاره 9 دونه

چاپ مرغ که عکس مرغ روی ان است لول ان 76 تمام چوک و فول چوک و نیمه چوک هم داره و هم پران و هم پوکه کش و مخصوص پرنده زنی در هوا و شط زن و زیاد دور زن نیست و چهار پاره هم 9 دونه

چاپ گل که عکس یه گیاه یا گل روی ان است تفنگی است برای افراد مبتدی و لول هم 71 و هم سانت76 است مخصوص اهداف پروازی و پرنده و نیمه چوک و هم پران و هم پوکه کش

عکس ان هم در تصاویر شکار و تیر اندازی صفحه 18 از بالا تایپیک دوم در کنار چند کبوتر

اما تمامی انها تفنگهای ساده ولی بسیار بادوام و قنداق بسیار ساده ولی دارای لگد بسیار ولی خوش دست و کم وزن و یک پیم زیر بچه قنداق دارد که هم پران و هم پوکه کش میشود

چون در سرمای روسیه این تفنگ و در زیر 20 - باید تیر بزند دارای دوام بسیار و دلیل ارزانی ان اینه که شما اگر سفارشی بدید گرانتر و از همه مهمتر اینه که به ایران نزدیک است و اگر دور ودر اروپا یا امریکا بود بسیار گران میشد

قیمت نها هم اگر نو و از جعبه بیرون بیارید در بازار ازاد 3500000 به بالا است و من خودم در گریس در جعبه بود دراوردم

دست دوم ان از 2000000 به بالا و بستگی به تفنگ داره

مخلصیمKhansariha (8)