شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ahp2009 - 2013-02-11 09:18 AM

سلام به دوستانKhansariha (8)
یکی از دوستان من یه نخجیر 1 خریده هفته قبل تحویل گرفته ولی مشکلی که داره فشنگ بعد شلیک تو لوله گیر میکنه و با یه تقه باید درش بیاری میشه بگید چطوری باید این مشکل رو حل کرد.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - tirdad - 2013-02-12 07:33 PM

(2013-02-11 09:18 AM)ahp2009 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یکی از دوستان من یه نخجیر 1 خریده هفته قبل تحویل گرفته ولی مشکلی که داره فشنگ بعد شلیک تو لوله گیر میکنه و با یه تقه باید درش بیاری میشه بگید چطوری باید این مشکل رو حل کرد.

از ما هم سلام دوست عزیز
اگر:
1.‏ اسلحه نو هست و چمبر دست کاری نشده
2.‏ بعد از فشنگ گذاری، بستن و باز کردن مجدد قبل از شلیک، فشنگ شلیک نشده به راحتی و بدون گیر خارج میشه
3.‏ با بعضی از مارک های فشنگ ها این مشکل رو داره نه با همه...
اسلحه سالم هست!!! و فقط کافیه از فشنگ هایی استقاده کنید که برنجی سخت تری دارن و در اثر فشار باروت کمتر تغییر شکل میدن و کمتر ورم میکنن.
این هم از استاندارد های ما!!!
البته من به اندازه اساتید این سایت تفنگ دست نگرفتم اما خودم نخجیر یک رو بسیار می پسندم و گاهی وقتا تو شکار تفنگمو با دوستی که نخجیر یک داشته باشه جابجا می کنم.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ahp2009 - 2013-02-13 11:04 AM

کسی دیگه در خصوص این تفنگ نخجیر نظری نداره
تفنگ نوه و تازه تحویل گرفته هنوز جواز موقتش اومده

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - choliche - 2013-02-13 05:26 PM

دوست عزیز پیچ تنظیم فشنگ کش رو کمی شل کن تا بهتر بشه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Hossein-AT44 - 2013-02-15 09:08 PM

دوستان توی سهمیه هایی که امسال دادن، مدل جدید نخجیر 1 هم موجود بود؟
منظورم مدل JS-101 هست که نخجیر توی سایتش اعلام کرده: "تعداد قطعات این سلاح نسبت به نخجیر JS-100 کمتر بوده و وزن کمتری نیز دارد" .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - حسین - 2013-02-15 09:43 PM

(2013-02-15 09:08 PM)Hossein-AT44 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظورم مدل JS-101 هست که نخجیر توی سایتش اعلام کرده: "تعداد قطعات این سلاح نسبت به نخجیر JS-100 کمتر بوده و وزن کمتری نیز دارد" .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این همون مدل سیاوش معروفه.......خخخخخ
خدا نکنه از این مدل بدن!

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - tirdad - 2013-02-15 10:17 PM

(2013-02-15 09:08 PM)Hossein-AT44 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من تا حالا سیاوش رو ندیدم ولی به نظر میرسه مدل 101 از نظر ظاهر و مکانیسم های کپ بی شباهت به بایکال نباشه. اگه سیاوش باشه که طبق تعاریف دوستان نباید چیز خوبی باشه. جالب اینجاست که تو سایت نخجیر تو توضیحات گفته با کم شدن قطعات!!! وزنش کاهش پیدا کرده ولی تو جدول وزن هر دو مدل رو زده 3000 گرم!

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rezajf - 2013-02-15 10:28 PM

يكي ديگه از علت هاي گير نخجير پس از شليك فشنگ سوراخ شدن چاشني توسط سوزن و گير كردن سوزن تو چاشنيه و بيشتر تو چاشني هاي زرد اتفاق مي افته و در نتيجه كمر اسلحه جهت تعويض فشنگ نمي شكنه و چاره اون زدن ضربه توسط سمبه از سر لول به داخل پوكه است(هرگز اين كار رو با فشنگ شليك نشده نكنيد)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - tirdad - 2013-02-16 02:38 AM

(2013-02-15 10:28 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
يكي ديگه از علت هاي گير نخجير پس از شليك فشنگ سوراخ شدن چاشني توسط سوزن و گير كردن سوزن تو چاشنيه و بيشتر تو چاشني هاي زرد اتفاق مي افته و در نتيجه كمر اسلحه جهت تعويض فشنگ نمي شكنه و چاره اون زدن ضربه توسط سمبه از سر لول به داخل پوكه است(هرگز اين كار رو با فشنگ شليك نشده نكنيد)

پس با این حساب این مشکل جدیدی که می فرمایید نتیجهء تلاش های بیش از حد تولید کننده جهت برطرف کردن مشکل سری های قدیمی تره که خیلی هاشون مبتلا به بیماری کوتاهی و ضعیف بودن سوزن بودند. واقعا دست مریزاد. از دوستان کسی اگه اندازه های صحیح مکانیسم چکانندهء این اسلحه رو داره یه زحمتی بکشه با حروف bold‏ برای تولید کننده ارسال کنه تا بلکه دیگه کسی مثل برادر خانم بنده نهایتا مجبور نشه تفنگ آک رو ببره بده سوزنش رو به هزینهء خودش براش تعویض کنن.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - smails - 2013-02-24 01:22 PM

(2013-02-12 07:33 PM)tirdad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-11 09:18 AM)ahp2009 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از ما هم سلام دوست عزیز
اگر:
1.‏ اسلحه نو هست و چمبر دست کاری نشده
2.‏ بعد از فشنگ گذاری، بستن و باز کردن مجدد قبل از شلیک، فشنگ شلیک نشده به راحتی و بدون گیر خارج میشه
3.‏ با بعضی از مارک های فشنگ ها این مشکل رو داره نه با همه...
اسلحه سالم هست!!! و فقط کافیه از فشنگ هایی استقاده کنید که برنجی سخت تری دارن و در اثر فشار باروت کمتر تغییر شکل میدن و کمتر ورم میکنن.
این هم از استاندارد های ما!!!
البته من به اندازه اساتید این سایت تفنگ دست نگرفتم اما خودم نخجیر یک رو بسیار می پسندم و گاهی وقتا تو شکار تفنگمو با دوستی که نخجیر یک داشته باشه جابجا می کنم.
با سلام.دوستان من در مورد این تفنگ نخجیر جدید از یکی از تعمیر کارها سوال کردم که می گفت دومشکل داره اولیش همین موضوع استفاده از انواع فشنگ ها هست. همان طور که دوستمون اشاره کردن فشنگ هایی که نرنجی انها نرم باشد رو وقتی که با این تفنگ شلیک می شه گیر می کنه یعنی بهتر هست با این تفنگ فشنگهای مارک ترک مانند استر لینگ شلیک نشه که البته یکی از بهترین مارک های فشنگ هست وبهتر هست از فشنگ های ساخت داخل که برنجی سخت تری دارند استفاده بشه که این هم جای تاسف داره اخه بسیاری از فشنگهای معروف از برنجی نرم در ساخت انها استفاده شده.و اما مشکل دوم این هست که این تفنگ از تعادل خوبی بر خوردار نیست یعنی سر تفنگ یا همان لوله تفنگ بسیار سنگین تر از ته تفنگ یا همان قسمتهای کپ و قنداق هست و این در هنگام شکار تاثیر گزار هست.البته دوستان من خودم هنوز این تفنگو از نزدیک ندیدم و نمی دونم که واقعا این مشکلاتو داره یا نه دوستان اگر اطلاعاتم نادرست یا کامل نیست تصحیح بفرمایند.