شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mehdi4591 - 2011-12-04 05:28 PM

سلام دوستان عزیز.

اسلحه های بیجواز رو سالی یه بار اونم بین اذرماه تا بهمن بمدت چندروز ومعمولا سپاه اعلام جواز میکند وفکر کنم تا چند روز دیگه اعلام بشه.باید منتظر اعلام عمومی باشی و گوش بزنگ.Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - miladx - 2011-12-04 06:26 PM

دوستان مرسی از جوابتون
امروز رفتم یه مغازه اسلحه فروشی توی اصفهان
نخجیر دو لول سفارشی رو میداد 2000000 و معمولی رو هم میگفت 1600000 و 1700000
این قیمت هایی که شما زدین که که زیر یک میلیون هستن جریان چیه؟
و با این قیمت من از کجا میتونم تهیه کنم این اسلحه ها رو ؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Hunter - 2011-12-04 06:33 PM

دوست عزیز این قیمت ها قیمت های دولتی است.
شما باید صبر کنی و یا بری تو لیست انتظار اسلحه ی دولتیKhansariha (8)
قیمتای شما ازاده البته یه کم زیاده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

قیمت ازاد و دولتی رو اینجا برو ببین

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - miladx - 2011-12-04 06:55 PM

hanter جان اونوقت چند وقت باید توی لیست انتظار بمونی تا اسلحه رو بگیری بالاخره؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ahp2009 - 2011-12-04 07:51 PM

(2011-12-04 05:28 PM)mehdi4591 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز.

اسلحه های بیجواز رو سالی یه بار اونم بین اذرماه تا بهمن بمدت چندروز ومعمولا سپاه اعلام جواز میکند وفکر کنم تا چند روز دیگه اعلام بشه.باید منتظر اعلام عمومی باشی و گوش بزنگ.Khansariha (256)

اگه اعلام به ماهم خبر بدید ممنون میشم البته شرایط رو هم ذکر کنیدKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - AIRKING - 2011-12-04 07:55 PM

معمولا این جواز ها برای عشایر هست و نه افراد عادی.بازم باید سوال کرد و مطمئن شد

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - alireza - 2011-12-04 09:19 PM

سلام: اگه اشتباه نکنم ارتش میخواد اعلام کنه برای اسلحه های بی جواز

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Hunter - 2011-12-05 05:25 PM

(2011-12-04 06:55 PM)miladx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
hanter جان اونوقت چند وقت باید توی لیست انتظار بمونی تا اسلحه رو بگیری بالاخره؟

بسته به میزان تقاضای اسلحه در استان سکونت شما ونوع اسلحه.
مثلا در شیراز و شمال کشور تقاضای خرید اسلحه ی دولتی خیلی زیادهKhansariha (256)
و یا اینکه اسلحه ی ساخت داخل نظیر خانواده های نخجیر و صیاد خیلی راحت تر دولتی ان گیر میاد تا روس و ترک.Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - missmop - 2011-12-06 04:49 PM

سلام دوستان.
من قصد دارم یک تفنگ ساچمه زنی و یک گلوله زنی بخرم.
یک شرکتی هست که یلدیز ترک(تراپ) رو با جواز ورزشی میده یک میلیون و چهارصد هزار تومان آیا میشه جواز شکار روش گرفت؟ کدوم کالیبر رای شکار بهتر ،یکی از دوستام میگه کالیبر 12 خوب نیست تیرش کم گیر میاد. آیا این درسته؟تفنگهای که تراپ هستند رو برای شکار هم میشه استفاده کرد؟منظورم از نظر استحکام هست.
دوستان آکار بهتر یا یلداز؟

با یک میلیون و پانصد هزارتومان چه تفنگ گلوله زنی میشه خرید؟ لطفا" نو و دست دوم معرفی کنید؟

کلا" راهنماییم کنید. متشکرم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Hunter - 2011-12-06 08:33 PM

این سوالایی که شما پرسیدی!کلا یه سایت میخواد تا جواب داده بشه.......
1.در مورد اسلحه های ورزشی نمیشه روشون پروانه شکار گرفت.
2.دوست عزیز کالیبر 12 بهترین کالیبر و فراوان ترین کالیبر در ایران است.و کالیبر 16 هم متداول است ولی 12 در ایران از فراوانی بیشتری برخوردار است.
3.اسلحه های تراپ رو میشه برای شکار انتخاب کرد اینا همش سلیقه ای که سوار باشه یا بغل یا پنج تیر یا تک تیر!شکارچی با هر تفنگی میتونه شکار کنهKhansariha (8)
در مورد استحکام هم اسلحه های تراپ نسبت به اسلحه های هانتینگ یا همون شکاری استحکام بیشتری دارند شما برای یه تمرین یک روزه نزدیک به 40 الی 50 تیر باهاشون شلیک میکنید.
4.اکار و یلدیز جفتشون عالیه،ولی اکار فراوانی اش بیشتره به اصطلاح تو بورسهKhansariha (214)
5.با یک و نیم اسلحه خوب نمیتونی گیر بیاری!در مورد نو که باید بگم اگه اسلحه ی با جواز دار داشته باشی و از رده خارج شده باشه میتونی ببری اسلحه مهمات تحویل بدی و یه دونه نخجیر 3 باقیمت یک و دویست بگیری..
اما دست دوم و تمیزش برنو را الان تو لرستان میشه با قیمتی حدود 3-4 تومن پیدا کنی البته رو جواز ارتش پروانه شکار میدن ولی رو جواز سپاه نه بیشتر برای عشایر و مرزداری توسط عشایر به مردم داده شده با سهمیه ی 200 تیر درسال ولی ارتش30 تیر در سالKhansariha (8)