شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - snipershot - 2013-07-28 04:10 PM

(2013-07-27 08:46 PM)KRALMAGNUM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز
من خودم كارمند اونجا هستم چرا الكي ايراد روي اسلحه ميزاري ....
خيلي مردي بيا صنايع جنگ افزار قسمت فروش انتقادات و پيشنهادات اونجا مشكلت رو بگو اگه شما درست گفتي من يه شاهين بهت ميدم ولي اگر غير از اين شد عواقبش پاي خودت تا ديگه الكي بين دوستان بحث و مجادله راه نيندازي

سلام داداش والا اگه کارمند اونجای چرا تفنگاتون انقد ایراد داره.
یکیش اصلا بعضی هاشون یا سوزن خوب به چاشنی ضربه نمیزنن یا جوری میزنن سوزن میره توی چاشنی گیر میکنه.
این چه تفنگیه؟ حالا نخجیر 3بماند که خودش ایرادای خودشو داره اینجام جاش نیست گفت.
ببخشید قصد بی احترامی نداشتم فقط انتقاد بودKhansariha (8).

[/quote]

دوست عزيز اين مشكل به سوزن بر نميگرده سوزن سلاح كه يه حالت حلالي داره طبق استاندارد iso ساخته شده و قبل از اينكه ما بديم تو خط توليد تست ميشه .. مشكل از نوع كپ هست .
تو سلاح نخجير چه 1 و چه نخجير 2 ما 2 نوع كپ داريم يه نوع فولادي كه واسه سلاح هاي سفارشي هم بكار ميره و يه نوع ساده كه الياژ ساده تري داره ... تو كپ فولادي سوزن و كلا عمل چكاننده به راحتي انجام ميشه و سوزن از ته كپ ميزنه بيرون همين كه اين مشكل الان ديگه حل شده دوست خوبم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rezajf - 2013-07-28 06:08 PM

آقاي اسنايپر شات
پاسخ بنده رو هم در ارتباط با سوراخ شدن چاشني مربوط به كپ دانستيد
آيا كپ را مشتري بعدا" روي سلاح سوار مي كند؟
اگر مي فرماييد اين عيب برطرف شده است پس تكليف مدلهاي سنوات پيشين چه مي شود؟
فرموديد اگر مردي (به كاربر ديگر) بيا اسلحه مهمات و آنجا انتقاد كن
برادر من ، بنده سال 86 يك قبضه نخجير تك لول گرفتم و همان سال در فرم انتقاد و پيشنهاد كه همراه سلاح ارائه مي شد انتقادت و پيشنهاد هايي را ارائه كردم ولي حتي پاسخي نيامد منجمله نام سلاح ، تاريخ ساخت وكاليبر بر روي سلاح درج نشده بود(مدل هاي جديد را نمي دانم) انجام اين عمليات هيچ گونه تغييري در توليد سلاح ايجاد نمي كرد
اهرم آزاد كننده لوله پس از آزاد سازي قفل نمي شود و به جاي خود برمي گردد
سوزن در حالت خلاص و غير مسلح از سوراخ پيشاني جنگي بيرون است و موقع سوار كردن سلاح اگر ناخن فشنگ كش را با انگشت سر جاي خود نگه نداريم امكان دارد سوزن را بشكند
زبانه جوش خورده به لوله كه بچه قنداق را قفل مي كند از كيفيت متريال پايين و شكل نامناسب برخوردار بود كه برخي اوقات پس از شليك بچه قنداق باز مي شد و من خودم آن را با جوش آرگون و فرز الماسه اصلاح كردم
درج دو حرف لاتين براي ضامن و آتش (SوF) روي كپ چقدر سخت و هزينه بر بود؟
شايد بگوييد كه تمام شكارچيان مي دانند كه دكمه ضامن در حالت عقب ضامن و در حالت جلو آماده شليك است ، پس اين همه سلاح كه در دنيا توليد مي شوند چرا اين كار را مي كنند
بحث بنده اين نيست كه جنگ افزار سازي تفنگي در حد بلازر و يا مركل توليد كند و يا تراش قنداق در حد تفنگ هاي انگليسي داشته باشد ولي آيا درج چند كاراكتر و حروف بر روي سلاح كار سختي است
آنچه كه بنده نتيجه گيري مي كنم اين است كه در ساخت سلاح هاي نخجير هيچ گونه انديشه تجاري و بازار يابي به كار نرفته باشد شايد از آلياژ بسيار محكم و مقاوم و بيش از حد نياز و استاندارد براي لول استفاده شده باشد(كه در تضاد با فاكتورهاي درآمد و سود است) در همان مقابل هم عدم درج نام و مشخصات سلاح بر روي آن از آن يك سلاح بي رنگ و لعاب مي سازد
همان طور در خصوص سلاح برنو من گفته ام كه برنو هاي ايران از آن جايي كه در اصل جنگي و نظامي و دولتي ساخته شده اند و هدف سود شركت و كارخانه سازنده نبوده است از متريال مرغوب و كيفيت بالا در ساخت آن استفاده شده است (چه بسا كه ژ3 و كالاش نيكوف هاي اير ان هم همين طور باشند).
تفنگ سياوش كه معرف حضور هست
در قسمت انتهاي لول و قسمت خزانه كاملا رد سوهان مشهود است و انصافا آن سلاح با تكنولوژي امروزه كشور ما سازگار است؟
شايد بگوييد كه نخجير 450 هزار توماني (سال 86) ارزانتر از يك تفنگ بادي بود بنده هم در پاسخ عرض مي كنم كه در تركيه شركت هاتسان تفنگ بادي گالاتيان را به 1700 لير مي فروشد و ساچمه زن هايش را به نصف قيمت (البته دو لول و پنج تير را) تك لول ها كه قيمتي در حدود 200 لير
به نظر من تعصب بيش از حد باعث عدم پيشرفت مي شود من به عنوان يك ايراني و مشتري بايد از توليدات كشورم دفاع كنم ولي آيا فقط همين مقدار كافي است؟ توليد كننده هيچ نبايد به فكر پيشرفت باشد(فقط مقوله سلاح نيست و اين مي تواند در خصوص حتي استكان و نعلبكي هم باشد چرا كه يك دست استكان ساخت جمحهوري چك كه فقط يك برچسب جمهوري چك دارد به 120 هزار تومان به فروش مي رسد)
آيا ما از شركت هايي مانند زيروه هم ضعيف تريم گه جاي اره آهن بر و سوهان بر روي دهانه لول مانده است و اكثر آنها داراي پليسه هستند؟
به نظر من غرور ملي بايد همه جانبه باشد و يك طرفه راه به جايي نمي برد و من سعي كرده ام همواره مسايل را منصفانه نگاه كنم در جايي از همين فروم در خصوص فشنگ هاي تراپ ،‌من مدل هاي ايراني را برتر از مدل ترك دانستم و .......

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - snipershot - 2013-07-29 03:58 PM

(2013-07-28 06:08 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقاي اسنايپر شات
پاسخ بنده رو هم در ارتباط با سوراخ شدن چاشني مربوط به كپ دانستيد
آيا كپ را مشتري بعدا" روي سلاح سوار مي كند؟
اگر مي فرماييد اين عيب برطرف شده است پس تكليف مدلهاي سنوات پيشين چه مي شود؟
فرموديد اگر مردي (به كاربر ديگر) بيا اسلحه مهمات و آنجا انتقاد كن
برادر من ، بنده سال 86 يك قبضه نخجير تك لول گرفتم و همان سال در فرم انتقاد و پيشنهاد كه همراه سلاح ارائه مي شد انتقادت و پيشنهاد هايي را ارائه كردم ولي حتي پاسخي نيامد منجمله نام سلاح ، تاريخ ساخت وكاليبر بر روي سلاح درج نشده بود(مدل هاي جديد را نمي دانم) انجام اين عمليات هيچ گونه تغييري در توليد سلاح ايجاد نمي كرد
اهرم آزاد كننده لوله پس از آزاد سازي قفل نمي شود و به جاي خود برمي گردد
سوزن در حالت خلاص و غير مسلح از سوراخ پيشاني جنگي بيرون است و موقع سوار كردن سلاح اگر ناخن فشنگ كش را با انگشت سر جاي خود نگه نداريم امكان دارد سوزن را بشكند
زبانه جوش خورده به لوله كه بچه قنداق را قفل مي كند از كيفيت متريال پايين و شكل نامناسب برخوردار بود كه برخي اوقات پس از شليك بچه قنداق باز مي شد و من خودم آن را با جوش آرگون و فرز الماسه اصلاح كردم
درج دو حرف لاتين براي ضامن و آتش (SوF) روي كپ چقدر سخت و هزينه بر بود؟
شايد بگوييد كه تمام شكارچيان مي دانند كه دكمه ضامن در حالت عقب ضامن و در حالت جلو آماده شليك است ، پس اين همه سلاح كه در دنيا توليد مي شوند چرا اين كار را مي كنند
بحث بنده اين نيست كه جنگ افزار سازي تفنگي در حد بلازر و يا مركل توليد كند و يا تراش قنداق در حد تفنگ هاي انگليسي داشته باشد ولي آيا درج چند كاراكتر و حروف بر روي سلاح كار سختي است
آنچه كه بنده نتيجه گيري مي كنم اين است كه در ساخت سلاح هاي نخجير هيچ گونه انديشه تجاري و بازار يابي به كار نرفته باشد شايد از آلياژ بسيار محكم و مقاوم و بيش از حد نياز و استاندارد براي لول استفاده شده باشد(كه در تضاد با فاكتورهاي درآمد و سود است) در همان مقابل هم عدم درج نام و مشخصات سلاح بر روي آن از آن يك سلاح بي رنگ و لعاب مي سازد
همان طور در خصوص سلاح برنو من گفته ام كه برنو هاي ايران از آن جايي كه در اصل جنگي و نظامي و دولتي ساخته شده اند و هدف سود شركت و كارخانه سازنده نبوده است از متريال مرغوب و كيفيت بالا در ساخت آن استفاده شده است (چه بسا كه ژ3 و كالاش نيكوف هاي اير ان هم همين طور باشند).
تفنگ سياوش كه معرف حضور هست
در قسمت انتهاي لول و قسمت خزانه كاملا رد سوهان مشهود است و انصافا آن سلاح با تكنولوژي امروزه كشور ما سازگار است؟
شايد بگوييد كه نخجير 450 هزار توماني (سال 86) ارزانتر از يك تفنگ بادي بود بنده هم در پاسخ عرض مي كنم كه در تركيه شركت هاتسان تفنگ بادي گالاتيان را به 1700 لير مي فروشد و ساچمه زن هايش را به نصف قيمت (البته دو لول و پنج تير را) تك لول ها كه قيمتي در حدود 200 لير
به نظر من تعصب بيش از حد باعث عدم پيشرفت مي شود من به عنوان يك ايراني و مشتري بايد از توليدات كشورم دفاع كنم ولي آيا فقط همين مقدار كافي است؟ توليد كننده هيچ نبايد به فكر پيشرفت باشد(فقط مقوله سلاح نيست و اين مي تواند در خصوص حتي استكان و نعلبكي هم باشد چرا كه يك دست استكان ساخت جمحهوري چك كه فقط يك برچسب جمهوري چك دارد به 120 هزار تومان به فروش مي رسد)
آيا ما از شركت هايي مانند زيروه هم ضعيف تريم گه جاي اره آهن بر و سوهان بر روي دهانه لول مانده است و اكثر آنها داراي پليسه هستند؟
به نظر من غرور ملي بايد همه جانبه باشد و يك طرفه راه به جايي نمي برد و من سعي كرده ام همواره مسايل را منصفانه نگاه كنم در جايي از همين فروم در خصوص فشنگ هاي تراپ ،‌من مدل هاي ايراني را برتر از مدل ترك دانستم و .......

با سلام خدمت آقا رضا (اگر اشتباه نكرده باشم )
دوست عزيز مدل هاي قبل كه ديگه زده شده و روانه بازار شده در مورد اون هيچ بحثي نيست .
در مورد سلاح هاي جديد گفتم اين مورد تا حدي اصلاح شده . در مورد انتقاد من اصلا اسمي از اسلحه مهمات نبردم دوست گرامي شما صورت مسله رو داري برعكس ميكني من گفتم كارخانه سازنده (صنايع جنگ افزار ) جايي كه سلاح داره توليد ميشه نه اسلحه مهمات كه تنها وضيفه اش يه آرم سمبه زدن روي سلاح و 4تا جواز و نميدونم دادان 5 تا فشنگ هست
در مورد نام سلاح و تاريخ توليد كاليبر تاريخ توليد روي كپ به صورت عددي و حروف لاتين درج شده دوست عزيز همينطوري الكي كه سلاح رو نمره گذاري نميكنند بدن دست من و شما . بعد هم تمامي سلاح ها دفترچه راهنما دارند داخل اون دفترچه همه چيز به طور كامل توضيح داده شده .
در مورد اهرم تا زماني كه سلاح دوباره به حالت اول برنگرده اهرم برنميگرده جاي خودش ... زماني كه شما قفل را آزاد كني و سلاح رو بشكني واسه فشنگ گزاري اهرم تحت فشاره و بر نميگرده تا زماني كه شما سلاح رو به حالت اول برگردوني اون موقع اهرم خود به خود قفل ميشه .

داخل همون دفترچه كامل توضيح داده شده كه شما زماني كه ميخواي سلاح رو سر هم كني ( زماني كه ميخواي لوله و كپ رو سر هم كني ) بايد موقع بستن لوله روي كپ تو زاويه 30 درجه فشنگ كش رو با شصت انگشت بدي داخل تا به سوزن گير نكنه .گفتم فقط بار اول بعد از اون هر دفعه ميخواي شما فشنگ گزاري و شليك كن هيچ ارتباطي به سوزن ديگه نداره .. اين در جايي هست كه ديگه شما لوله و كپ را از هم جدا نكني .
در مورد درج حروف لاتين رو ي دنباله كپ روي ضامن حق باشماست من هيچ حرفي ندارم كاملا درست ميفرماييد اما خود فرم و مكانيزم اون ضامن بيانگر همه چيز هست .
ببينيد ما دنبال اين هستيم كه اين پايداري و اصلاح برخي از موارد جزئي رو بيشتر برسي كنيم تا بتونيم يه محصول مشتري پسند بديم بيرون ... بله حق با مشتري هست در اين هيچ شكي نيست نمونه بارز اون سلاح شاهين هست كه داريم ميديم بيرون و به زودي يه سلاح تل لول جديد به اسم آرش
موفق باشيد Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rezajf - 2013-07-29 05:18 PM

جناب اسنايپر شات با سلام و در اول ممنون به خاطر پاسخ شما اما چند نكته:
1-در خصوص اسلحه و مهمات اشتباه از من بوده و منظور همان جنگ افزار سازي است كه فكر كنم در خيابان پيروزي باشد
2- وظيفه اسلحه و مهمات فقط آرم و سنبه و چهار تا فشنگ نيست و شرح اختيارات و وظايف ايشان فراتر از اين صحبت هاست
3-من نخجير هاي سري جديد را نديده ام ولي سري 86 كه بنده دارم از لحاظ نام سلاح،كشور سازنده،كاليبر و تاريخ ساخت ، منهاي شماره سريال فرقي با سرپرهاي دست ساز قديمي ندارد
4- در سلاح هاي كمر شكن اگر اهرم تا آخر كشيده شود قفل شده و حتي اگر لول را كپ جدا كنيم اهرم سرجاي خود باقي مي ماند و با بسته شده كامل در جاي خود ويا فشردن پين مربوطه در حالتي كه لول جداست سرجاي خود بر مي گردد
5-اكثر سلاح هاي كمر شكن از مكانيزم هاي مشابهي برخوردارند و اينكه سلاح را 30 درجه خم كنيم و يا با انگشت ناخن فشنگ كش را نگه داريم هنگام سوار كردن سلاح به سوزن برنخورد يك مقدار مساله جالبي نمي باشد و طراحي خوب آن طراحي است كه اگر كاربر به صورت نرمال از آن وسيله استفاده كند نياز به رعايت قلق هاي خاصي نباشد.
5- در خصوص سلاح شاهين هم من اعتقادي به بومي بودن آن ندارم و انتظار من از شما عزيزان طراحي و توليد يك سلاح كاملا بومي و ملي مي باشد و به اميد آن روز

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - baracuda - 2013-09-16 08:36 AM

سلام خدمت آقا رضا دادا چکار کردی با نشانه روی نخجیر درستش کردی یا بازم پرنده رو میندازی پایین لول

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rezajf - 2013-09-16 09:31 AM

جناب باراكودا عرض به خدمت شما كه بنده هنوز كار خاصي براش نكردم ولي چند تا نكته:
از اونجايي كه نخجير هاي جديد تسمه روي لول ندارند من گفتم كه شايد خط نشانه روي كپ و مگسك موازي با محور لول نباشند و رو به بالا باشد كه لول پايين تر مي زند ولي با كوليس اندازه گرفتم و طبق محاسبه معلوم شد كه خط نشانه و يا بهتر بگم مگسك 1 ميل رو به پايين تر از محور يا آكس لول بود و ميزان افت اون در 26 مت به ميزان 30 سانتي متر بودبا اين حساب بايد يا كپ12 ميلي متر بياد بالا و يا ارتفاع مگسك 12 ميل بياد پايين و يا هر كدوم به اندازه 6 ميل تغيير كنند كه رقم وحشتناكي به شمار ميره
ولي بهترين و منطقي ترين اقدام نصب ريب روي لوله و اصلاح قنداق است به طوري كه هنگام قنداق كشيدن و گونه گذاري حدود 1 سانتي متر از ريب(ا سانت در ارتفاع) ديده بشه
و از اونجايي كه بنده زياد به شكار علاقه اي ندارم و بيشتر تفريحي تير مي اندازم (دولول لانبر و يه پنج تير به اسم عيال دارم) اين بيچاره نخجير يه مقدار مورد كم توجهي قرار گرفتهKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - baracuda - 2013-09-16 09:44 AM

دقیقأ حرف شما درسته ولی من هردو مدل(جدیدا بدون ریب و قدیمیاش که ریب داشت)رو امتحان کردم که هردو همین مشکلی که در بالا شما فرمودید رو داشتن که با اضافه کردن یه روزنه دید روی کپ که حدود 1سانت بلند درست کردمش(با چسب دوقلو چکار کنیم لوازم دم دستی و خوب و ارزانیه به درد ما فقیرا میخوره خخخ)مشکل هردو حل شد

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - faramarz - 2013-09-25 10:11 PM

سلام دوستان.
میخوام تجربه ی خودم رو از 7 سال استفاده از نخجیر بگم.
ما نخجیر 1 رو سال 85 و موقعی که قیمتش دقیق نمیدونم ولی فک کنم 445 تومن بود سهمیه ای خریدیم.
از معایبش بگم
موقع شلیک خیلی ضربه میزنه میزنه و بعد از چند تیر متوالی شونه ادم ورم میکنه البته بستگی به هیکل و قدرت بدنی داره که بتونه ضربه رو مهار کنه و واسه من که هیکلی نیستم یخورده اضیتم میکنه.
دوم اینکه موقع بازو بسته کردن لوله باید مراقب زبونه های لوله باشید که بر اثر برخورد قفل گپ به زبونه های لوله باعث میشه تا زبونه های لوله ساییده بشه و بهترین کار اینه که موقع بستن لوله اهرم باز و بسته کردن لوله رو هم نگه دارید تا باعث برخورد و سایش زبون لوله نشه.
و دیگه اینکه رنگ و زاج تفنگ اصلا بدرد نمیخوره و سریع تفنگ رنگش تعقیر میکنه و سفید میشه.
و ضامن تفنگ بعد چند مدت که روغن کاری نشه صفت میشه و عقب و جلو کردنش سخت میشه.
و حالا از خوبی هاش میگم.
تو فواصل دور خیلی خیلی خوب شکلیک میکنه باهاش تو فاصله هایی شکار کردم که باید ببینید تا باور کنید البته بستگی به شماره ساچمه هم داره و شنیدم که هر تفنگ با یه شماره ساچمه خوب میزنه و تفنگ ما با ساچمه شماره 3 تو فواصل دور عالی میزنه
هدفش خیلی دقیق هست و من همیشه باهاش پاهای پرنده رو هدف میگیرم و خیلی کم پیش میاد که پرنده جونه سالم به در ببره و تیر خطا بزنه.
توی این مدت فقط یه بار یه چیزیش به اسم کمان که لوله رو موقع باز و بستن به وسیله اهرمش نگه میداشت شکست.و اونو با یه کمان تفنگ روسی عوض کردیم و تا حالا که هیچ مشکلی نداشته.
ولی تا حالا اصلا سوزنکش نشکسته و بچه قنداق از سر جاش در نیانده.
نسبت به قیمتش تفنگه خیلی خوبی هست و فک نکنم توی این رنج قیمت تفنگ ساچمه زنی پیدا بشه و تو این چند سالی که ما داریم تا حالا تو شکار ازش هیچ بدی ندیدیم و خیلی راضی هستیم.
شرمنده که سرتون رو درد اوردم.
خداحافظ

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - royyal - 2013-10-12 03:03 PM

باسلام خدمت همه دوستان وکارشناسان محترم.راستش چندروز قبل یک اسلحه نخجیر تک لول ازایناکه لولش بالاش زه داره از فروشکاه مجاز گنبدخریدم درحد اک هستش.امروزم رفتم اسلحه مهمات استان کاراش رو انجام دادم برای جواز.دوتاسوال داشتم اول که چند روزطول میکشه تاجواز موقت بیادو سوال دوم اینکه ایا تفنگ خوبیه یا خیر.ازدوستان میخوام نظرشون رو بگن.ممنون.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Amiraliv - 2013-10-12 03:46 PM

(2013-10-12 03:03 PM)royyal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت همه دوستان وکارشناسان محترم.راستش چندروز قبل یک اسلحه نخجیر تک لول ازایناکه لولش بالاش زه داره از فروشکاه مجاز گنبدخریدم درحد اک هستش.امروزم رفتم اسلحه مهمات استان کاراش رو انجام دادم برای جواز.دوتاسوال داشتم اول که چند روزطول میکشه تاجواز موقت بیادو سوال دوم اینکه ایا تفنگ خوبیه یا خیر.ازدوستان میخوام نظرشون رو بگن.ممنون.

سلام ، جواز موقت حدودا ١ ماه طول مي كشه تا صادر بشه اگه مشكلي پيش نياد انشالله ...
تفنگ بدي نيست ، من دوستام دارن و ناراضي نيستن ...
از طرفي به خاطر طول بلند لوله كمي دور زن تر و جمع زن تره و طرفداراي خاص خودشو داره ...
انشالله كه مباركتون باشه