شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - azimia - 2013-12-28 10:23 PM

سلام دوست من ارش برای خودش تاپیک داره بری اونجا اطلاعات خوبی میتونی گیر بیاری

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ESI - 2013-12-28 10:32 PM

کسی از دوستان میدونه اولین سری نخجیر که تو ایران تولید شد مربوط به کدوم ساله؟
و ایا فرق هم با الان دارد؟
تشکرKhansariha (256)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - azimia - 2013-12-28 10:54 PM

دوست من این سئوال شما چوابش تو صفحه اول تاپیک نخچیر دولول به طور دقیق و توضیح داده شده

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rezajf - 2013-12-29 08:52 AM

(2013-12-28 10:32 PM)ESI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی از دوستان میدونه اولین سری نخجیر که تو ایران تولید شد مربوط به کدوم ساله؟
و ایا فرق هم با الان دارد؟
تشکرKhansariha (256)

در پاسخ به سوال شما بايد به نقل قول از احمد آقا جوان متالوژيست ساكن كانادا عرض كنم:
در اوايل دهه هفتاد يك گروهي از جنگ افزارسازي تصميم به توليد و ساخت سلاح شكاري مي گيرند ، به علت عدم دسترسي كامل به استاندارد ها ، از يك نوع فولاد آلياژي بسيار گران براي لول استفاده مي كنند و جهت تاييد مقاومت لول آزمايشي به شرح ذيل ترتيب مي دهند:
لول را تقريبا با ارتفاع 20 سانتي متر از باروت پر كرده و سپس به اندازه كافي نمد قرار دادند و روي آن را يك وجب ساچمه ريخته و سپس لول بسته شده به گيره را با كنترل از راه دور شليك مي كنند كه صداي بسيار مهيبي از آن بر مي خيزد و پس از شليك كه به محل مراجعه مي كنند ،‌مي بينند كه نه تنها لول آسيب نديده است بلكه حتي يك ميكرون هم گشاد نشده است و ايشان مشخصات آلياژ فوق را وزن سنگين آن و اينكه زاج را نگه نمي دارد و لول پس از مدت اندكي مانند لول آب سفيد مي شود اعلام نمودند و ديگر اينكه از اين نوع سلاح تعداد كمي ساخته شد و به مرور با آزمايش گريد لول را پايين آوردند.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2013-12-29 12:30 PM

درمورد تکلول سری اولی اینو بگم که لولش ساخت کشور آلمانه.پدر بزرگم یکیشو داره.به زودی ازش یه عکس میزارم.اولین روزی که اینو خرید (10 سال پیش) یه پترن با شماره 5 تو فاصله 40متر ازش گرفت.85درصد ساچمه هارو بطور یکنواخت روی سیبل پخش کرده بود.بردش پیش اسلحه ساز و چوک ثابت توی لول رو تراشید.با وجود این کار درصد برخورد به 80رسید.خلاصه هزاران چهارپاره و تک گلوله باهاش زده و آخ نگفت و نمیگه.لول 81سانتی داره و خلاصه یه تفنگ غول پیکری هستش.هرکی داره واقعا قدرشو داشته باشه.Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - shekarmi - 2013-12-29 12:52 PM

(2013-12-29 12:30 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درمورد تکلول سری اولی اینو بگم که لولش ساخت کشور آلمانه.پدر بزرگم یکیشو داره.به زودی ازش یه عکس میزارم.اولین روزی که اینو خرید (10 سال پیش) یه پترن با شماره 5 تو فاصله 40متر ازش گرفت.85درصد ساچمه هارو بطور یکنواخت روی سیبل پخش کرده بود.بردش پیش اسلحه ساز و چوک ثابت توی لول رو تراشید.با وجود این کار درصد برخورد به 80رسید.خلاصه هزاران چهارپاره و تک گلوله باهاش زده و آخ نگفت و نمیگه.لول 81سانتی داره و خلاصه یه تفنگ غول پیکری هستش.هرکی داره واقعا قدرشو داشته باشه.Khansariha (8)

سلام اینکه لول اسلحه نخجیر مال کدوم کشوره معلوم نیست یکی مثل شما میگه آلمانیه یکی میگه اتریش یکی میگه کانادا یکی مثل من میگه ایران ........ پس نتیجه میگیریم غیر از سازمان جنگ افزار سازی هیچکس با خبر از این موضوع نیست ... اما درمورد تراش چوک ثابت تفنگتان حیف کردید مقاومت اسلحه در دراز مدت پایین میاد احتمالا به خاطر جمع بردن ساچمه این کار را کردین میتوانستید ازفشنگ ریزتر برا شکار استفاده کنید یا اینکه فشنگ با نمد دست پر میکردید یا مقداری از لبه ود ها را میبریدید ....

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2013-12-30 06:02 PM

پدر بزرگم بیشتر میرفت کوه و نیاز شدیدی به شلیک چهاپاره داشت.یه بار هم باهاش تک گلوله 12زد که بد لگدی داشت ولی خوب بالاخره از توی لول رد شد و هر تفنگ دیگه ای که بود لولش منفجر شده بود.خودمم متعجب شدم از اینکه چطور تک گلوله از لولش رد شد!!!!جمعه گذشته تفنگو ازش گرفتم و یه کلاغ رو توی فاصله 75 متر(دقیق) با شماره 5دستپر از روی درخت انداختم.خلاصه توی جمع زدن بودن کم نمیاره.من با نظر شما موافقم.حیف شد که چوک ثابت توی لول رو تراشیدیم.Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - shekarmi - 2013-12-30 06:17 PM

(2013-12-30 06:02 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پدر بزرگم بیشتر میرفت کوه و نیاز شدیدی به شلیک چهاپاره داشت.یه بار هم باهاش تک گلوله 12زد که بد لگدی داشت ولی خوب بالاخره از توی لول رد شد و هر تفنگ دیگه ای که بود لولش منفجر شده بود.خودمم متعجب شدم از اینکه چطور تک گلوله از لولش رد شد!!!!جمعه گذشته تفنگو ازش گرفتم و یه کلاغ رو توی فاصله 75 متر(دقیق) با شماره 5دستپر از روی درخت انداختم.خلاصه توی جمع زدن بودن کم نمیاره.من با نظر شما موافقم.حیف شد که چوک ثابت توی لول رو تراشیدیم.Khansariha (8)

سلام یعنی تکگلوله 12 نمیشه با تفنگهای دیگه انداخت ؟ فکر کنم در مورد این موضوع زیاد اطلاعاتی نداری !!! با تمام تفگنهای کالیبر 12 که چوک ثابت هستند میشود تک گلوله انداخت اگر به قسمت فشنگهای ساچمه زنی سری بزنی رفع ابهام میشود

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2013-12-30 06:25 PM

منظورم اینه که این لول با این تنگ بودنش تونست تک گلوله رو رد کنه.مگر نه کی گفته که نمیشه با همه تفنگا تک گلوله زد؟؟؟؟؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - shekarmi - 2013-12-30 06:41 PM

(2013-12-30 06:25 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظورم اینه که این لول با این تنگ بودنش تونست تک گلوله رو رد کنه.مگر نه کی گفته که نمیشه با همه تفنگا تک گلوله زد؟؟؟؟؟

تکگلوله یه سرب تو خالیه به قسمت تنگ لول که میرسه در اثر فشار گاز باروت که پشتش است خود به خود ساییده شده و بلندتر میشود واز لول خارج میشود