شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - turkavci - 2014-01-19 11:49 PM

دوست عزیز شکار و تراپش که نه ولی در حد همون بطری نوشابه تو 40 متری خوب میزنن .Khansariha (48)
فقط اگه زحمتی نیست لینک تاپیک رمینگتون رو بگذارید ممنون میشم .

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - marshalPcP - 2014-01-21 12:05 AM

(2014-01-19 11:21 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز هر فلزی میشه ابکاری کرد هم از کروم تزئینی یا کروم سخت. یا اینکه سخت کاری کرد بنا بر نوع فلز البته.

بله شما درست میفرمایید اما کپ سلاح رو ابکاری نمیکنند ...
یک دلیلش این هست که باید عملیات قلمزنی روش انجام بشه .

کپ فولادی سلاح استقامتش به اندازه ای هست که احتیاج به ابکاری نیاشه .. اما قطعات داخل چرا ابکاری هست

موفق باشید

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - amin.faraji - 2014-01-21 12:09 AM

قلم زنیرو قبل سخت کاری انجام میدن. همیشه. کپ سلاح هم بستگی داره از چه فولادی بزنن فولاد به تنهای استقامت کافیرو نداره برای همین سخت کاریو انجام میدن. تفنگ کالیبر 12 چی داره که فقط بخان قطعات داخلو سخت کاری کنن یه زبانه ماشه پوکه کش

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - turkavci - 2014-01-21 01:58 AM

بله دوست گرامی اول قلم زنی میشه بعد سخت کاری کپ این آکار هارو که دیدی حتی موقع آرم و سنبه با سختی زیاد این کار انجام میشه .

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - amin.faraji - 2014-01-21 02:10 AM

ایشون برای نخجیرو میگفتن اصلا سخت کاری نمیشه کپ به جز قطعات داخلی البته از منبع معتبری هست این اطلاعاتشون. منم نمیدونستم که سخت کاری نمیکنن نخجیرو در حالت کارخونه ای فابریک واقعا. ولی میشه به طور شخصی این کارارو انجام داد رو کپ هم از عملیات کروم هم سخت کاری

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - safo - 2014-01-24 09:49 PM

دوستان نخجیر تفنگ شط زن بسیار خوبی که در مقایسه با بایکال گذشته از وزنش تفنگ بسار خوبی است واز طرقی استقاده از نخجیر بستگی به جثه فرد نیز دارد و آدم های ضعیف قدرت شلیک با آنرا ندارند.باتشکر

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - nacl - 2014-01-27 12:11 PM

با سلام خدمت دوستان. من تازگی به جمع دوستان پیوستم و ازاین بابت خیلی خوشحالم چونکه اطلاعات بسیار خوبی از مطالب این فروم به دست آوردم.
راستش من یکی دوماه پیش یه تفنگ تک لول نخجیر ثبت نام کردم. چند تا سوال داشتم که اگه دوستان اطلاعاتی در این زمینه داشته باشن و جوابگو باشن ممنون میشم.
1)وقت ثبت نام، نوع تفنگ رو میشه انتخاب کرد؟ مثلا بگی نخجیر 1 معمولی میخوام یا منبت یا آرش؟یا اینکه به اجبار هر کدوم رو خودشون دادن باید تحویل بگیری؟(البته از طولانی بودن پروسه تحویل سلاح اطلاع دارم و فعلا عجله ای ندارم)
2)با توجه به اینکه به لحاظ بدنی خیلی قوی نیستم و حمل اسلحه سنگین خیلی برام سخته شما کدوم مدل رو پیشنهاد میدین؟مدل آرش رو دیدم که دوستان وزن 3 کیلوگرم رو براش زده بودن. مدل معمولی و منبت چه وزنی داره؟ و درکل چه مدلی برام بهتره؟
3) اگه کسی مدل آرش رو داره لطفا مزایا و معایبش رو بهم بگه.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - arash1324 - 2014-01-27 12:20 PM

(2014-01-27 12:11 PM)nacl نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان. من تازگی به جمع دوستان پیوستم و ازاین بابت خیلی خوشحالم چونکه اطلاعات بسیار خوبی از مطالب این فروم به دست آوردم.
راستش من یکی دوماه پیش یه تفنگ تک لول نخجیر ثبت نام کردم. چند تا سوال داشتم که اگه دوستان اطلاعاتی در این زمینه داشته باشن و جوابگو باشن ممنون میشم.
1)وقت ثبت نام، نوع تفنگ رو میشه انتخاب کرد؟ مثلا بگی نخجیر 1 معمولی میخوام یا منبت یا آرش؟یا اینکه به اجبار هر کدوم رو خودشون دادن باید تحویل بگیری؟(البته از طولانی بودن پروسه تحویل سلاح اطلاع دارم و فعلا عجله ای ندارم)
2)با توجه به اینکه به لحاظ بدنی خیلی قوی نیستم و حمل اسلحه سنگین خیلی برام سخته شما کدوم مدل رو پیشنهاد میدین؟مدل آرش رو دیدم که دوستان وزن 3 کیلوگرم رو براش زده بودن. مدل معمولی و منبت چه وزنی داره؟ و درکل چه مدلی برام بهتره؟
3) اگه کسی مدل آرش رو داره لطفا مزایا و معایبش رو بهم بگه.
سلام و درود دوست عزيز Khansariha (8)
درخصوص زمان ثبت نام تفنگ دولتي معمولا زمان مشخصي نداره ولي سالي دوبار و شايد هم يكبار توزيع بشه . ارديبهشت ماه و مهرماه معمولا سهميه فروشگاه ها داده ميشه . حالا شايد ماه هاي ديگه هم توزيع بشه . زمان مشخصي نداره !

درخصوص انتخاب نوع تفنگ ، بستگي به اون فروشگاه كه مراجعه مي كني داره . مدل هايي رو كه فروشگاه داره مي توني انتخاب كنيد .

درخصوص تفنگ آرش ، تاپيك مجزا واسه خودش داره كه دوستان بررسي كرده اند و تصاوير پترن اين تفنگ رو گذاشته اند . Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - nacl - 2014-01-31 07:12 PM

تشکر. اگه سایر دوستان باز هم نظر یا راهنمایی خاصی داشته باشن ممنون میشم.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ln 1 - 2014-02-01 12:41 PM

در حال حاضر به نظر میرسه انتخاب شما انجام شده ولی در مقایسه با ارش به نظر من نخجیر بهتره . مزیتش لوله بلندتره که بیش از 50 متر هم امکان اصابت به هدف داره با درصدد خطای کمتری. در مورد وزن زیاد تفاوتش محسوس نیست چند باری که به دوش بکشید عادی میشه.اصلا فلسفه تولید تفنگی مثل ار ش برای من سواله؟ خوب اگر قرار به بهینه سازی بود همین نخجیر پتانسیل بالایی برای کار داره میشه وزنش را در حد تک لول روس کم کنند و اصلاح قنداق و ...