شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - MehdiNiyati - 2014-05-29 02:04 PM

(2014-05-28 06:24 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب تيتان نخجير من هم پايين ميزنه من ابتدا خيال مي كردم كه خط نشانه (سطح بالاي كپ و مگسك) موازي با محور طولي لول نيستند و با اندازه گيري با كوليس و محاسبه ديدم كه موازي هستند و براي اصلاح ارتفاع كپ يا مگسك حدود 2 يا 3 سانت لازم است ( مقدار دقيقش يادم نيست) تا اينكه با دو تن از شكارچيان قديمي رفتيم بيرون و من مشكل را مطرح كردم شكارچي مسن تر آزمايش بهتر و ساده تري را انجام داد:
سلاح را باز كرد و لول را روي سطح اوپن آشيز خانه قرار داد و از داخل لول شيئي را هدف گرفت و از بالاي كپ نگاه كرد و هر دو يكجا را هدف داشتند.
شكارچي ديگر سلاح را بست و كف قنداق را روي اوپن قرار داد و سلاح ديگري را كه تنظيم بود و پايين نمي زد كنار تفنگ من به همان حالت عمودي قرار داد و جالب اينكه سر لول سلاح من با سلاح ايشان و همچنين نخجير ديگري كه تنظيم بود چند سانت اختلاف داشت و اين يعني زاويه دار بودن كف قنداق و براي اينكه معلوم شود چقدر بايد كف قنداق بريده شود تا تفنگ عمود بايستد ، ابتدا بايد كفي پلاستيكي قنداق را باز كرده و زير يكي از پيچ ها واشر يا مهره هرز قرار داد يا آن مقدار لازم تراز شود و آزمايش تيراندازي صورت گيرد و سپس اقدام به بريده يا اضافه كردن به كف قنداق صورت پذيرد.
آقا رضا
مشکل سلاح من هم همین بود که حلش کردم یا شاید بگم برای من حل شد روی تسمه نزدیک کوپ رو یک تیکه خار فلزی متری نصب کردم و مشکل تا حدودی حل شد

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - samani - 2014-06-24 01:06 PM

دوستان یه سوال دارم ممنون میشم اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید
نخجیر 2 معمولی که حدود 1800 هست سهمیه ای
ولی نخجیر 2 ویژه که حالا به اسامی دیگه
s
p
گفته میشه قیمتیش بالای 3 میلیون هست
سوال بنده اینه که ایا بجز ظاهر که خب روی بدنه و کپ اسحله نخجیر ویژه حکاکی هست ایا کیفیت و سیستم چکاننده هم متفاوت هست یا خیر؟
بیشتر من از سیستم سوزن نخجیر خوشم نمیاد بخاطر اینکه سوزن برنمیگرده و بیرون میمونه ایا تو ویژه هم به همین شکل هست یا خیر؟
در اخر احیانا دوستان مدل ویژه رو از نزدیک دیدید؟میخوام بدون حکاکی و قلمزنی در چه حد هست ایا با کیفیت و زیبا و ظریف هستش یا نه
ممنون

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - amin.faraji - 2014-06-24 01:15 PM

کلا سیستم داخلیشون یکی هست چه نخجیر 1 چه دو اون حکاکی ها هم چنگی به دل نمیزنه اصلا از نزدیک بمینین متوجه میشن.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - کوهنورد - 2014-06-24 07:03 PM

با سلام :
جناب سامانی ، این قلمزنی و مدل اس-مدل پی و............همش برای اینه که از منو شما پول بیخودی بگیرند اینطور که شما میفرمایید بین مدل ساده و ویژه حدود 1200 تفاوت قیمته که پول کمی نیست در حالیکه از لحاظ فنی هیچ تفاوتی ندارند اگر این 1200 را میگرفتند مثلا لوله را سفارشی میزدند هم مشتری راضی بود هم یه کار اساسی و حرفه ای . شما فکر کنید کارخونه وینچستر مدلsxs (حالا اگر اسمش رو اشتباه گفتم شما بگذارید پای آلزایمر !!!) رو چهار تا گل و بوته بندازه روش اسمش رو بذاره ویژه 500 دلار گرونتر بفروشه !!!!!!(با همین 500 دلار میشه تو آمریکا یه دو لول بایکال گرفت)
در هر صورت بنظرم اگر میخواهید خرید کنید همان ساده را بخرید (پول یه ای-تی 44 را دادید ) بعد خودتان هر طور که میخواهید انرا تزئین کنید (قلمزنی -آبکاری -نقره کاری و.......) هر کاری هم که کنید بازخرجش 1200 نمیشود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
موفق باشید

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - RAK - 2014-06-26 10:37 PM

با سلام.
یکی از دوستان یه اسلحه نخجیر یک داره که سال 74 گرفته و زیاد هم ازش استفاده نکرده از نظر سلامت دقت و برد و الگوی پخش واقعا عالیه میخواد اسلحه را به دلایل مالی بفروشه قیمت اون در حال حاضر با توجه به کیفیت بالای لوله و قطعات سریهای اول و سلامت کامل اسلحه و سال ساخت اون چقدره چون من تو خرید وفروش نیستم از دوستان راهنمایی میخوام عکس اسلحه رو هم قرار میدم [تصویر: 14038092081.jpeg]

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Zoli - 2014-06-26 11:30 PM

سلام جناب راك
جالبه من مدتيه دنبال نخجير ١ هستم ٢ روز قبل يه اكبند ديدم معاملم نشد قيمت ٣٣٠٠ ميليون،مگسكش هم مثل ٢٧٠ بود
اگه از سلامت اسلحه مطمن هستيد با توجه به قوانين سايت يه قيمت بفرماييد كه نظر خودشون چقدرهKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - chiphsun - 2014-06-28 09:54 PM

سلام .جناب راک قیمت تفنگ به سلامت و نوع تفنگ بستگی دارد ولی نخجیر یک در حد آس آخرش فکر نکنم بیشتر از چهار میلیون باشه نخجیر که شما فرمودید از نظر سلامت کاملا سالم باشه و با توجه به تولیدات اولیه کارخانه نخجیر و وارداتی بودن لوله تفنگ و آلیاژ مناسب و دوزنی و ضرب تفنگ خیلی خوب باز هم بیشتر از این نیست میانگین بخای بگیری سه و نیم مناسبه یکی از اشنایان همین اواخر یه تفنگ خوب نخجیر گرفت تقریبا نو 3.650 حالا اگربرای دوستان میخواید قیمت بگیرید ویا خودتون میخاید تفنگو بردارید از سه تا زیر چهار تمون مناسبه همه چیز به سلامت اسلحه بستگی داره.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2014-06-30 08:57 PM

سلام.داداش راک پدر بزرگم یکی از اینا داره فقط فشنگای دستپر با 2 گرم باروت باهاش میزنه.واقعا محشر هستن.محکم و بسیار جمع زن.قیمتش هم نهایتا تا 3800.Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rezafat - 2014-07-10 11:11 PM

سلام دوستان
دیدم اینجا راجب تک لول بحثه گفتم یه سوالی از استادان خوبم بپرسم:

من چند وقتیه دنبال یه تفنگ تک لول خوب هستم ولی نمیدونم دقیقا چی بگیرم و توی شیراز جنس خوب رو از کجا پیدا کنم بعضی از دوستان بهم نخجیر صیاد2 که دست کش هست رو پیشنهاد دادن اگر شما:
1.تک لول کمرشکن
2.دو لول سوار
3. یا دست کش
از مدل های خارجی(غیر نخجیر) خوب سراغ دارین بهم معرفی کنید حدود 6 تومن هم میتونم خرج کنم.

مرسی از همه دوستانKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - Hormozjanahi - 2014-07-11 02:40 AM

دوست عزیز با این بودجه دولول ترکی میتونی گیر بیاری از تک لول بهتر ه