شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - nacl - 2014-09-04 10:37 AM

با سلام.
امروز فرصت شد تا فایل pdf نقد و بررسی تفنگ نخجیر 1 رو آماده کنم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - MAX - 2014-09-11 10:26 PM

دوستان یک سوال مبتدی.
در این اسلحه تنگ شدن لول یا همون چوک سراسری هست یا فقط جلوش تنگ میشه؟
Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - RAK - 2014-09-11 11:13 PM

با سلام.
دوست عزیر چوک و یا همون تنگ شدن قطر داخلی لوله فقط در انتهای لوله وجود داره البته مقدار تنگ شدن قطر لوله با هم فرق میکنه که چوک فول تا سیلندر تقویت شده و یا بدون تنگ شدن که همون چوک سیلندر هست را به وجود میاورد طول چوک هم در اسلحه های مختلف متفاوته در بعضی از سلاحها این تنگ شدگی در 7 سانتیمتر ودر بعضی از اسلحه ها همون میزان تنگ شدگی در طول 15 سانتیمتر در لوله ایجاد میشه که گروه پرتابی را با شیب ملایمتر و روانتر به بیرون لوله هدایت میکنه که اکثر سلاح های قدیمی دارای چوک بلند هستند و شاید هم نخجیر هم همینطور باشه اندازه نگرفتم البته به نظر من طول کلی لوله تاثیر بسزایی در طول چوک داره یعنی بیشتر چوکهای بلند در لولهای 80 به بالا و چوکهای کوتاه بیشتر در لوله های 70 سانتمتری وجود داره

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rezajf - 2014-09-12 12:03 AM

اگر از داخل خزانه لول به سمت خروجي لول نگاه كنيد در قسمت هاي آخر متوجه يك چيز رينگ مانند مي شويد كه طول آن به نظر در حد 1 سانتي متر ميايد و اين به دليل تغيير زاويه و تنگ شدگي لول است ولي طول آن در حد 6-5 سانتي متر است تفنگ نخجير هم جزء اين سري است و آن تصير رينگ مانند در سلاح هاي چوك ثابت، اثبات كننده تنگ شدگي سر لول است و اين حالت را من در هوگلو 901 خودم كه چوكش سيلندر و ثابت است نمي بينم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - MAX - 2014-09-12 12:23 AM

ممنون از شما که جواب دادید.Khansariha (8)
من فکر میکردم که از قسمتی که فشنگ میزاریم به صورت ملایم تا سر لول شیب داره(یعنی کل لوله).بنظرم اگر اینطور میبود خیلی بهتر بود.تفنگی هست که اینطور باشه؟
Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - royall - 2014-09-12 12:38 AM

(2014-09-12 12:23 AM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از شما که جواب دادید.Khansariha (8)
من فکر میکردم که از قسمتی که فشنگ میزاریم به صورت ملایم تا سر لول شیب داره(یعنی کل لوله).بنظرم اگر اینطور میبود خیلی بهتر بود.تفنگی هست که اینطور باشه؟
Khansariha (256)

من تا جایی که اطلاع دارم بعضی برند ها و مدل های خاص لوله رو طوری طراحی میکنند که یه شیب ملایم در طول کل لوله (همراه با کمی موج و به عبارت دیگه به صورت پلکانی) باعث متراکم شدن ساچمه ها میشه.که این روش خیلی بهتره چون هم پترن جمع تری داره همچنین فشار کمتری به سر لوله وارد میشه
Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - titan - 2014-09-12 12:39 PM

دوستانی که نخجیر1 دارن غیر از گذاشتن مگسک هیچ راهی نیست تا مشکل پایین زدنش رو رفع کرد؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - akhahir - 2014-09-12 02:01 PM

(2014-09-12 12:39 PM)titan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستانی که نخجیر1 دارن غیر از گذاشتن مگسک هیچ راهی نیست تا مشکل پایین زدنش رو رفع کرد؟

دوست عزيز با يك تعمير كار خوب مشورت كنيد چون مشكل شما رو يك از دوستان با اسلحه اش داشت و با ساخت قنداق
مشكل حل شد بايد يك تعميركار وارد كار اسلحه رو بررسي و اظهار نظر كنه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rezajf - 2014-09-12 09:57 PM

پاسخ سوال دوست عزيز titan را در پيغام خصوصي عرض كردم كه جهت استفاده ديگر عزيزان اينجا نقل قول مي كنم:

اول فكر مي كردم كه خط نشانه يعني تراز لبه كپ با نوك مگسك موازي لول نيست ، بنا براين با اندازه گيري توسط كوليس ديدم كه خط نشانه با محور طولي تقارن لول موازي است
تفنگم رو به يك تعمير كار به همراه دو نفر شكارچي قديمي نشان دادم ايشان ايراد را از قنداق دانستند و پيشنهاد دادند كه تفنگ را در تعمير گاه بگذارم كه من نپذيرفتم تا اينكه شب هنگام در منزلي كه اقامت كرده بوديم آن شكارچي قديمي (75 ساله) لول را از سلاح جدا كرد و روي اوپن آشپزخانه قرار داد و از داخل لول نقطه اي را هدف گرفت و سپس از روي كپ نگاه كرد و گفت كه خط نشانه با لول تراز است و سپس سلاح خودش را از كف قنداق روي اوپن گذاشت و سلاح مرا هم كنارش ، نكته جالب داشتن زاويه 15 درجه بين امتداد لول سلاح من و خودش بود و مشكل در كف قنداق من بود ديديم كه كف قنداق من مورب بريده شده است و مساله حل گشت
راه حل هاي 1 و 2 شما مي توانند مشكل را حل كنند ولي حل مشكل اصلي نيست با كوتاه شدن مگسك و يا بلند شدن شكاف درجه (در ساچمه زني ها ارتفاع روي كپ) سلاح بالاتر مي زند و به دليل نداشتن تسمه كامل در نخجير 1 جديد تير انداز فكر مي كند كه هنگام شانه كشيدن سلاح،‌مگسك در تراز كپ است ولي در اصل اين طور نيست و بهترين راه اصلاح زاويه كف قنداق است و قبل از بريدن و تراشيدن كف قنداق شما مي توانيد زير يكي از پيچ هاي كف قنداق واشر اضافه كنيد و با آزمون و خطا به زاويه مطلوب برسيد و سپس با همان زاويه كف قنداق را مورب ببريد تا كجي كفي قنداق اصلاح شود البته من تا به حال اقدام نكرده ام چرا كه علاقه چنداني به شكار ندارم ( سلاح شكاري من نخجير 1 است) ولي براي باشگاه و تيراندازي لانبر 2099 و هوگلو 901 در اختيار دارم.
دوسلاح هوگلو و نخجير : كف هر دو سلاح روي زمين است و به اختلاف زاويه لول هر دو سلاح توجه فرماييد:

[تصویر: 12_14141054662682021.jpg]

محلي كه با فلش آبي مشخص شده است بايد در زير پيچ با واشر گذاري و كم و زياد كردن مقدار تراز قنداق بدست آيد و پس از آن با در يافتن زاويه مناسب از امتداد خط بدست آمده مانند خط زرد رنگ قنداق برش بخورد:
[تصویر: 12_14141054662688012.jpg]

و در آخر قنداق لانبر كه در عكس هم زاويه كف آن نسبت به نخجير 1 فرق مي كند:

[تصویر: 12_14141054662692953.jpg]

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - djdream - 2014-09-21 10:56 PM

آقا انگار اين نخجير 1 چيزه خوبيه كه آقاي كوهنورد هم تائيدش كرده. شايد بخرمش البته نو و آزاد. فقط آيا اين طرح هاي منبت و نقش و نگار دارش كه دو برابر سادش قيمت دارن فقط بخاطر زيبائيش گرونتر هستن يا كيفيتشون هم بهتره ؟ تو تهران كدوم مغازه واسه خريد خوبه ؟
تشكر
(2014-09-21 10:56 PM)djdream نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا انگار اين نخجير 1 چيزه خوبيه كه آقاي كوهنورد هم تائيدش كرده. شايد بخرمش البته نو و آزاد. فقط آيا اين طرح هاي منبت و نقش و نگار دارش كه دو برابر سادش قيمت دارن فقط بخاطر زيبائيش گرونتر هستن يا كيفيتشون هم بهتره ؟ تو تهران كدوم مغازه واسه خريد خوبه ؟
تشكر

تاپيك رو خوندم همه چي دستم اومد . فقط مغازه خوب سراغ داريد يك آماري بديد البته تو تهران. دم همگي گرم.