شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - ROOBAH - 2014-09-22 03:13 PM

سلام دوستان
میخواستم بدونم اگه با نخجیر 1 فشنگ شاهین 36 گرمی شلیک کنیم برای تفنگ مشکلی پیش نمیاد ؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - guilanshekar - 2014-09-22 03:41 PM

نه دادش بزن حالشو ببر
(2014-09-11 10:26 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یک سوال مبتدی.
در این اسلحه تنگ شدن لول یا همون چوک سراسری هست یا فقط جلوش تنگ میشه؟
Khansariha (256)

من اعتقاد به کلی بودن یا سرتسری بودن دارم
یه کولیس برداشتم
80 cm لول رو از شروع تا انتهای لول به 7 قسمت تقسیم کردم
نتایج
26.3
24.5
23.4
22.4
22
21.5
20.4

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - djdream - 2014-09-22 09:23 PM

امروز رفنم مغازه مقدم گفت تكلول 3 دولول 4 تومن. به نظرتون 3 تومن نخجير 1 نو خوب ميده ؟ ضمنا مغازه ديگه اي تو محدود مغازش نديدم كه شكاري بفروشه تو فردوسي. بعدشم گفت آرش هم خوبه ولي بعضي ها ديدم تو اين خيلي از آرش خوب نميگفتن. لطفا راهنمايي كنيد.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2014-09-22 10:09 PM

(2014-09-22 09:23 PM)djdream نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز رفنم مغازه مقدم گفت تكلول 3 دولول 4 تومن. به نظرتون 3 تومن نخجير 1 نو خوب ميده ؟ ضمنا مغازه ديگه اي تو محدود مغازش نديدم كه شكاري بفروشه تو فردوسي. بعدشم گفت آرش هم خوبه ولي بعضي ها ديدم تو اين خيلي از آرش خوب نميگفتن. لطفا راهنمايي كنيد.
سلام
سه تومن خوب گفته اینجا هم همین قیمته ولی پای خرید بری تا 2500 هم شاید بده.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - کوهنورد - 2014-09-22 11:02 PM

(2014-09-22 03:41 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه دادش بزن حالشو ببر
(2014-09-11 10:26 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یک سوال مبتدی.
در این اسلحه تنگ شدن لول یا همون چوک سراسری هست یا فقط جلوش تنگ میشه؟
Khansariha (256)

من اعتقاد به کلی بودن یا سرتسری بودن دارم
یه کولیس برداشتم
80 cm لول رو از شروع تا انتهای لول به 7 قسمت تقسیم کردم
نتایج
26.3
24.5
23.4
22.4
22
21.5
20.4
با سلام :
دوست عزیز من عاشق تفنگهای قدیمی هستم فقط بخاطر چوک سر تا سری اش . هنوز لولهای ندیدم مثل اون تفنگها پترن بده ( البته دروغ نگم ، فقط 5تیر بایکال رو دیدم که پترنش اونجوری بود ، بیژن جون مخلصیم Khansariha (8))
مطلب بعدی اینه که با کولیس نمیشه چنین چیزی رو سنجید، من نمیدونم شما با چه فکری روی لوله رو اندازه گیری کردی برادر .البته این اعداد هم به ما کمک میکنه بتونیم حدود گوشته لوله نخجیر رو بفهمیم و با تفنگهای دیگه مقایسه کنیم .
در هر صورت خوب بود .
با تشکر

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - RAK - 2014-09-23 12:07 AM

با سلام.
دوست عزیز با تشکر از وقتی که برای اندازه گیری قطر لوله اسلحه گذاشتید ولی با اندازه گیری قطر خارجی لوله سلاح نمیشه به اندازه قطر داخلی لوله پی برد چون تقریبا همیشه ضخامت گوشت لول از خزانه به سمت چوک کم میشه برای به دست آوردن قطر داخلی راه های زیادی هست و راحت ترین روش قالب گیری از قسمتهای در داخل لوله هست که تقریبا هر کسی میتونه انجام بده که دقیقا اندازه واقعی را به شما نشان میده یک مقدار وقت میخواد و حوصله که متاسفانه من ندارم.
در مورد اینکه تفنگهای هستند که از قسمت بعد از جان تا نوک لوله با یک شیب ملایم و خیلی کم تنگ بشوند (چوک سرتاسری)من تا حالا چنین اسلحه ای ندیدم البته شاید ما هنوز سعادت نداشتیم البته در تئوری شاید کار آمدتر باشه ولی برای ساخت چنین لوله ای باید تکنولوژی خیلی بالا و دقت خیلی خیلی خیلی زیادی به خرج داد که دقت هزارم میلیمتر در هر سانتیمتر طول لوله مثلا 80 سانتیمتر یک مقدار مشکله و محاسبات طراحی این لوله و مقدار فشاری متحمل توسط لوله یک مقدار به دلیل افزایش فشار متقابل توسط گاز باروت و هم توسط گروه پرتابی کار را سخت میکنه تقریبا تمامی اسلحه های دو لول قسمت لوله اصلی به قسمت عینکی بعدا به هم متصل میشوند ولی در برخی از سلاحهای تک لول خرانه با لول یکی هست و دو قسمت جدا از هم نیست لوله بعد از جان قطر یکسان داره تا تقریبا به انتهای لوله برسه و چوک شروع میشه که در برخی چوک کوتاه 6-7 سانتیمتره و در برخی اسلحه ها ممکنه بیشتر از 10 سانتیمتر هم برسه که معمولا این چوکهای بلند علاوه بر الگوی پخش یکنواختر قابلیت شلیک فشنکهای سنگین رو هم دارند و زهر دار تر هستند .

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - djdream - 2014-09-23 08:02 AM

وزن لوله رو تقسيم بر طولش كنيد بعيد مقايسه كنيد.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - guilanshekar - 2014-09-23 09:24 AM

تشکر میکنم از دوستان کوهنورد و rak
رنگ رخسار نشان میدهد از سر درون
این منطق من بود واسه این دست به کولیس شدن
ولی خوشبختانه یه وسیله دیگر هم دارم که کارش در اصل یه چیز دیگست ولی میشه اندازه قطر داخل لول تو فواصل مختلف را اندازه گیری کرد
مع الوصف بعد از انجامش نتایج قبلی را با ان مقایسه میکنیم ببینیم
منطق ما ذرست بود یانه
(سرتسری)خخخخخخ

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - dieselpower - 2014-09-24 01:53 AM

نه داداش اون حداکثر هست کمترش مشکل نداره
کلا منظور اینه که از فشنگ ۷۵ م م که معمولا مگنوم هستند استفاده نشه وگرنه شما با خیال راحت کل فشنگهایی که داخل ایران سهمیه میدن را میتونید استفاده کنید حتی شاهین ۳۶ گرمی

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - guilanshekar - 2014-09-24 12:43 PM

(2014-09-23 09:24 AM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر میکنم از دوستان کوهنورد و rak
رنگ رخسار نشان میدهد از سر درون
این منطق من بود واسه این دست به کولیس شدن
ولی خوشبختانه یه وسیله دیگر هم دارم که کارش در اصل یه چیز دیگست ولی میشه اندازه قطر داخل لول تو فواصل مختلف را اندازه گیری کرد
مع الوصف بعد از انجامش نتایج قبلی را با ان مقایسه میکنیم ببینیم
منطق ما ذرست بود یانه
(سرتسری)خخخخخخ
متاسفانه وقتی وسیله رو اوردم
اسلحه رو ....... بودیم
ایشا... یکی دیگه امد ادامه این تحقیقو انجام میدم
با پوزش از وقفه ی که پیش میاد