شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - MehdiNiyati - 2014-10-02 06:29 PM

دوست من نخجیر های جدید همگی نیم تسمه هستند و این دلیل نمیشه که تفنگ های بدی باشن بسیار دور زن و زهر دار هستند اگر موقعیتش رو داری بخر اگه دولتی هست که خیلی بهتر چون با پول یک تفنگ بادی صاحب یک شکاری میشی اگر هم دلت خواست تغییراتی توش بدی یک ملیون خرجش کنی خیلی خیلی عالی میشه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - djdream - 2014-10-02 07:08 PM

حالا فهميدم احتمال زياد اين تفنگي كه ميخواد بفروشه به ما آرش هست نه نخجير . كدومش بهتره به نظرتون ؟ البته انگار آرش 200 تومن گرونتره و يكسالي ميشه كه اومده.
دولتي نميخوام بخرم. براي من هم فرقه پولش زياد نيست حقيقتش من اگه زياد شكار ميرفتم يدونه بايكال دولول رو هم آزاد ميخريدم ولي كسي كه سال 2 يا 3 بار ميخواد بره شكار كه ارزش نداره اينقدر خرج كنه.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - MehdiNiyati - 2014-10-02 07:51 PM

با آرش تیر نزدم ولی تفنگ من پارسال با استیل من پرو نبود من زیاد باهاش توی شکار موفق نبودم ولی امثال درستش کردم و خیلی عالی شده همین امروز باهاش کلی تیر زدم و در حد عالی میزد البته ناگفته نماند که پترن سلاح من بسیار عالی هست ولی ساچمه رو پایین میزد بعد از اصلاح عالی شده و یک تیر رو توی فاصله زیاد امتحان کردم فاصله حدود 70 یا بیشتر از 70 بود بطری نوشابه خانواده رو با ساچمه 2 زده و بیشتر از 10 تا ساچمه بهش گرفته بود و کلی هم پرتش کرد توی همون فاصله 350 مگنومم که توی شرایط نرمال از نظر قدرت هست بطری پر آب رو به سختی سوراخ کرده بود و از طرف دوم رد شده بود ولی نخجیر نه
البته بحث ما ربطی به 350 نداره ولی فقط به جهت مقایسه بعد مسافت گفتم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2014-10-02 08:04 PM

(2014-10-02 07:08 PM)djdream نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا فهميدم احتمال زياد اين تفنگي كه ميخواد بفروشه به ما آرش هست نه نخجير . كدومش بهتره به نظرتون ؟ البته انگار آرش 200 تومن گرونتره و يكسالي ميشه كه اومده.
دولتي نميخوام بخرم. براي من هم فرقه پولش زياد نيست حقيقتش من اگه زياد شكار ميرفتم يدونه بايكال دولول رو هم آزاد ميخريدم ولي كسي كه سال 2 يا 3 بار ميخواد بره شكار كه ارزش نداره اينقدر خرج كنه.
با سلام
دوست من نخجیر بگیری بهتره چون یک تفنگی هست که خیلی وقته داخل ایرانه و امتحان خودش رو پس داده.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - djdream - 2014-10-02 09:45 PM

ظاهرا آرش 200 تومن گرونتر و 300 گرم سبكتر و 11 سانت كوتاه تر و قابليت خم شدن بيشتر لوله و هوازني بهتر و ايراد شكل بچه قنداق و لگد بيشتر و ظاهرا پترن بهتر نسبت به پائين زدن نخجير و زاج بهتر و ضربه گير بزرگتر رو داره البته مطلب در موردش كمه چون يكي دو ساله كه توليد شده ولي جنس لوله ها گويا يكسانه و اسلحه از روي سلاح ترك الگو برداري شده و فول چوك هست. ظاهرا هدف ساخت رفع ايرادات نخجير و سياوش بوده.
البته من حس و حال دنبال تفنگ گشتن رو ندارم مخصوصا با اخلاق گند مغازه دارا و وقت كم خودم. حالا ببينيم چي بهم ميندازن. ولي به نظرم آرش هم تفنگ بدي نيست.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - karbakhsh - 2014-10-03 01:19 AM

[quote='MehdiNiyati' pid='209370' dateline='1412266910']
با آرش تیر نزدم ولی تفنگ من پارسال با استیل من پرو نبود من زیاد باهاش توی شکار موفق نبودم ولی امثال درستش کردم و خیلی ع
سلام جنابmehdiniati این صلاح کردن تفنگ خودتون یه توضیح میدین که کجاها و چکونه دستکاری شده. قیمت و محل این کارم محبت کنید چون یکی از نزدیکتان بنده یه نخجیر یک خریده و میخاد ردیفش کنه. ممنونم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - MehdiNiyati - 2014-10-04 11:42 AM

مشکلات چی هست که میخواد ردیفش کنه اول باید مشکل مشخص بشه دوست من

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rezajf - 2014-10-04 11:50 AM

اگر مشكل پايين زدن باشد يكي از علل آن مي تواند زاويه شيب كف قنداق باشد ارسال 741 آدرس زير را ملاحظه كنيد:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mozafar - 2014-10-06 11:30 AM

سلام به همه
بعد از دوماه و نیم نخجیر1 مارو هم تحویل دادن با موقت
تمام زه سری اول کم کارکرد با زاج فابریکی و قنداق اسلاح شده
اسلحه کاملا دقیق و بسیار جم میزنه
تو 10 شلیک فقط 1 مورد سوزن تو چاشنی فشنگ گیر کرد و کمر سلاح باز نمیشد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - garin - 2014-10-06 01:09 PM

[quote='mozafar' pid='209816' dateline='1412582454']
سلام به همه
بعد از دوماه و نیم نخجیر1 مارو هم تحویل دادن با موقت
تمام زه سری اول کم کارکرد با زاج فابریکی و قنداق اسلاح شده
اسلحه کاملا دقیق و بسیار جم میزنه
تو 10 شلیک فقط 1 مورد سوزن تو چاشنی فشنگ گیر کرد و کمر سلاح باز نمیشد
[ دوست عزیز مبارکتون باشه میتونید سوزن رو یه کم کوتا کنید این مشگل گیر کردن سوزن تو چاشنی رفع میشه