شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - guilanshekar - 2014-10-23 10:39 AM

اینجا جاش نیست ولی
یه خال جوش رو پین نگهدارنده زیر بچه قنداق بده بعد با سوهان یکم یکم از روش بردار تا بسته بشه و لق نزنه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mohammad4917 - 2014-11-05 03:12 PM

نخجیر1 منبت
[تصویر: 14151876111.jpg]
[تصویر: 14151876112.jpg]

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mمهدي - 2014-11-11 04:29 PM

بجه قنداقوبازكن ازرولوله دوتابيج داخله بجه رويكي دو رزوه شل كن درست ميشه اكه نشد بايدباجند ضربه اروم روقفل لوله بزني كه بره داخل (البته اكه ناوارديدتوصيه نميشه)وسرجاش بشينه.علت لقي بجه قنداق هم ضامن بجست كه زياد سوهان اهن خورده.
به دوستان توصيه ميكنم كه اكه ميخوان ازلحاظ ظاهري قنداقشون ديرترازرخ بيفته ازقنداقاي منبت استفاده نكنن وقنداقايي كه اج ليزري خوردن بكيرن بهتره.من تازه عضوسايت شدم وشغل وتخصصم ساخت قنداق منتاز نخجير1ه.البته نخجيردوهم جيزايي بلدم.سوالي بود درخدمتم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - HOSSEINDM - 2014-11-12 10:35 PM

سلام
یه دوستی که نخجیر 1 مدل قدیمی (ماشه طلا) داره به من زنگ زد وگفت فنر سوزن تفنگش شکسته در بجنورد هم گیر نمیاد و از شمال که تلفنی پرسیده گفته حتما باید تفنگ باشه تا فنرو بهت بدیم حالا میخواستم ببینم این ماجراش چیه و میشه گیر اورد فنرو ؟
در ضمن من خودم مشهد هستم و هنوز سئوالی از اسلحه سازها نکردم از دوستان هم کسی تونست مارو یاری کنه و قیمت تقریبی رو هم بی زحمت بگید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - hunter extreme - 2014-11-12 10:46 PM

سلامKhansariha (8)

فروشگاه کوهسار نیشابور یه سوال بگیرید قبلا موجود داشته و 14 تومن بوده

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم آدرس و شماره تماس

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - کوهنورد - 2014-11-12 11:50 PM

(2014-11-11 04:29 PM)mمهدي نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بجه قنداقوبازكن ازرولوله دوتابيج داخله بجه رويكي دو رزوه شل كن درست ميشه اكه نشد بايدباجند ضربه اروم روقفل لوله بزني كه بره داخل (البته اكه ناوارديدتوصيه نميشه)وسرجاش بشينه.علت لقي بجه قنداق هم ضامن بجست كه زياد سوهان اهن خورده.
به دوستان توصيه ميكنم كه اكه ميخوان ازلحاظ ظاهري قنداقشون ديرترازرخ بيفته ازقنداقاي منبت استفاده نكنن وقنداقايي كه اج ليزري خوردن بكيرن بهتره.من تازه عضوسايت شدم وشغل وتخصصم ساخت قنداق منتاز نخجير1ه.البته نخجيردوهم جيزايي بلدم.سوالي بود درخدمتم
با سلام :
دوست عزیز ورودتون رو به انجمن خوشامد میگم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
چقدر خوبه که کسی مثل شما در این انجمن حضور داشته باشه تا تولید کننده حداقل از دیدگاه مصرف کننده ها خبر داشته باشه قبلا در تاپیک نخجیر دو عزیزی که همکار شما بود بحثی رو شروع کرد که متاسفانه نتیجه مناسبی نداشت ......................
امیدوارم دوستان در مورد بیان نظراتشون کمی خویشتن دار باشن و شما هم بتونید با صبر به دوستان پاسخ بدید .
من خودم یک قبضه نخجیر 2 دارم( برای همین منتقد سر سخت این محصول هستم ) ، که برخلاف تفنگهای دوستان ، کمترین خرابی ها رو از کارخونه با خود داشته ( البته نزدیک 10 سالی از عمرش داره میگذره ) ولی تفنگهای دوستان ، چه نخجیر 1 چه 2 خیلی ایراد داره . شما به عنوان مونتاژ کننده و یا سازنده قنداق ، خودتون از این ایرادات ناراحت نیستید ؟ بنده قبلا تولیدی داشتم اینکه تولید کننده بدونه داره جنس معیوب و کیفیت پایین میده بازار ، خیلی آزار دهنده است . برای اینکه وقت رو تلف نکنیم میرم سر اصل موضوع :
دوست خوبم ، چیزی که من و بسیاری از دوستانم رو ناراحت کرده این به اصطلاح منبت ها و تزئینات بیربط و زشت و زمخت روی تفنگهاست . قبول دارم خیلی ها دوست دارن روی تفنگشون نقشی باشه ولی خداییش شما نقش روی سلاحهای قدیمی اروپایی رو ببینید چقدر ظریف و زیبا و مرتبط با نوع سلاح کار شده . واقعا صنعت امروز ما به اندازه 50 سال پیش اروپا نیست ؟ اصلا چرا باید روی تفنگ نقش تخت جمشید انداخته بشه ؟ چرا روی سلاحهای مدرن مثل بنلی یا وینچستر عکس سبزی خوردن که هیچ ، اصلا نقشی نمیبینیم ؟ یعنی اونها زیبایی رو دوست ندارن ؟
مسئله بعدی این قنداق هست که بسیار بد دست و ساده و خارج از هر گونه ابعاد حساب شده و فنی است . این طرح رو کی داده و چرا باید تا ابد اجرا بشه ؟ این قنداق نه راسته ( انگلیسی ) نه قبضه دار و خوش استیل . تا کی باید در هر دو مدل نخجیر برای این یک تکه چوب از طرح های ابتدای خلقت استفاده بشه ؟ تعویض این طرح که نه هزینه آنچنانی داره نه اجرای طرح جدید غیر ممکن و سخت !!!!!!!!!!! لبه های سلاح (در هر دو مدل ) تیز و غیر راحته در حالی که خیلی راحت میشه لبه هاش رو گرد کرد ( کما اینکه خیلی ها این کار ها رو خودشون میکنن ) تا دست رو نبره و اذیت نکنه .
دوست خوبم مورد زیاده ، اگر اجازه بدید در پست های بعدی ادامه بدیم . ضمن اینکه همه ما میدونیم شما مسبب این کم و کاستی ها نیستید و شما فقط میتونید حرف مصرف کننده ها رو به گوش مدیران برسونید
از همه دوستان هم خواهش میکنم در صورت ورود به بحث رعایت احترام و مهمان نوازی رو در مورد این دوست جدیدمون ، داشته باشن .
با تشکر

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mمهدي - 2014-11-13 09:41 AM

باعرض سلام خدمت كاربركوهنورد مطالب ذكرشدتون واقعا بجاودرد دل مصرف كننده بود.بنده علاقه زيادي به اسلحه وشكاردارم ولي واقعا هم خودم هم دوستان همكارم كم وكاستي بابت ساخت قنداقو رعايت استحكام و....رودرنظرداريم ايرادات اصلي طراحي غلط وناصحيح اين محصولاته واين كه كارازريشه خرابه مثلادرنخجير2من موندم بااين همه وزن لوله وعينكي متصل به لوله وكب سنكين (دوستان ببخشن من حروف نوشتاريم عربيه وبعضي ازكلمات رونداره)جطوررواون قنداق جواب ميده كه تمام وزن لقد اسلحه هنكام شليك متصل به يه تيكه جوبه كه اسمش تكيه كاه اسلحست درسته قنداق ازجوب كردو هست ولي به نظرمن جواب كونيست بماند بخوام ايراد بكيرم اصلا حرفشونزنيدكه دل بر خوني دارم وشماهم زده ميشيد.اين طرح حدود18ساله كه داره اجراميشه بابيشرفت هاي لاك بشتي.علت اصليه كيفيت بايين اسلحه جي ميتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فقط سوووووووووووووووووووود.كاروميدن دست بيمان كارمعلومه جي درمياد(باكمترين هزينه ساخت يه اسلحه)به كفته خوده امريكايي هازمان ساخت تفنك شكاريشون 500ساعت طول ميكشه ولي اسلحه ماجي؟؟؟..................... .حالاكندش نكنيم اونام استاد تبليغات رسانه اين.حالاهم بااين تجربه جندين ساله كه تازه به اين كيفيت رسيده واين همه ادم متخصص سلاح شكاري روكلن دارن انتقالش ميدن مشهد.كه يه عده تازه واردديكه بشينن 20سال تجربه كسب كنن. البته خداروجه ديدي شايدبهترشد.(عدوشودسبب خيراكرخداخواهد)..... .كاري هم نميشه كرد بايدباداشته هامون ساخت علي ايوحال اميدوارم بنده بتونم كمكي براي انجمن باشم تورفع ايرادات سلاحتون ياانتخاب صحيح يه نخجيرساخت داخل.ومن الله التوفيق

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mمهدي - 2014-11-13 11:12 AM

سوال يكي ازكاربران كه شايد دوستان هم دركيرش باشن با عرض سلام و خوشامدگویی بابت ورودتون به انجمن.
شما فرمودین در انتخاب صحیح اسلحه نخجیر میتونید راهنمایی بفرمایین.من یه تک لول نخجیر نام نویسی کردم که با گذشت حدود 8ماه هنوز بهم تحویل ندادن. میگن طبق درخواست سازمان محیط زیست خط تولید متوقف شده و فعلا حواله تفنگ رو به اسلحه فروش ها نمیدن. اولا خواستم بدونم این مطلب صحت داره یا خیر؟ ثانیا در انتخاب نوع تفنگ همونطور که خودتون فرمودین اگه توصیه ای هست بفرمایید تا یه اسلحه کم عیب تهیه کنم. اکثر بچه هایی که تک نخجیر دارن از پایین زدن اون به علت زاویه نامناسب قنداق ناراحت هستن.اگه برا این عیب هم راهکاری دارین بفرمایین.
پیشاپیش از پاسخگوییتون سپاسگزارم.

دوست عزيزبله درسته خط توليدمتوقف شده وايرادازسازمان محيط زيست بوده.من درجريان اين خريدوفروش هانيستم كه مثلااكه سفارش تك داديدبتونيدعوضش كنيدباجيزديكه ولي اكه مايل به استفاده ازتك لول هستيد سعي كنيد1-اسلحتون منبت نباشه) البته صليقه ايه ولي به نظرمن منبت ربطي به قنداق نداره وشمابراي اينكه لب برنشه اون نقش هاي منبت مستلزم به نكهداري بيش ازحدازقنداق هستيد.درمرحله دوم به استحكام لوله وقنداق توجه كنيد كه 2_بدون درزدركناهم قراركرفته باشن.3-(كب وقنداق)كوجك ترين درزمساويست بالقي وشكستكي قنداق هنكام شليك.4-بجه قنداق نبايدلق باشه بايدراحت دربيادوراحت جابره براي اطمينان بيشتربجه قنداق رو(قسمت ضامنش نه كلي تودست بكيريد)بادست محكم به بيرون بكشيد كه درنياد(عيب اصليه تك لول بجه قنداقشه)و5-جندين بارمسلح كنيد وبجكونيدودرنظرداشته باشيدكه ماشه نه سفت جابره نه حساس باشه.شايد90درصداين قنداق هارومن ساختم تواين دوسال حالاهروقت براتحويلش رفتيدخبربديدبيشتركمك ميكنم.درباب زاويه كج قنداق كارزيادي نميشه كردبورش ازابتدااشتباه بوده كه شايددرصد باييني اينطورباشن كه اون هم باززياده ونبايدباشه.يكي ازراه هاي فهميدن كجي قنداق روهم ازقسمت زيرين اسلحه قسمت كفي قنداق به نوك لوله نكاه كنيد كه تويه راستاباشن.بازم وقتي براتحويل رفتيد يه خبربه ماهم بديدتاشماره تماس بدم اونجابكم جيارودرنظربكيريدمن الله التوفيق

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - barbud - 2014-11-13 01:17 PM

سلام جناب مهدیmشماخودتون اسلحه دارید اگه بله اسلحتون چیه بعداینکه رشته تحصیلی شماچیه من خودم خیلی به خراطی علاقه دارم شماباچه مدرکی وارداین کارخانه شدیداگردوست نداریدمتونیدنگیدمتشکرم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - barbud - 2014-11-14 08:35 PM

سلام یه نخجیر1نودارم که هنوز50تاتیرشلیک نکرده چندرو قبل بعداززدن یه تیرسهمیه هنگام بیرون کشیدن پوکه فشنگ کشش شکست تعمیرکارمیگه 150هزارتومن هزینش گفتم مگه میخوای ازکلیه هات فشنگ کش بسازی کسی جایی روسراغ داره که بتونم فشنگ کش گیربیارم چون تعویض کردنش کاری نداره فقط یه پیچ ستاره ای داره ضمنااینکه این قطعه ازکارخونه ترک داشته وقتی شکست معلوم شدفقط یه ذره به هم وصل بوده