شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - royal - 2012-01-31 05:04 PM

دوست عزیز باید بگم که اگه بلژِک اصل باشه تفنگ بسیار خوبی هست و یه عمر واسه ادم کارز میکنه و اگه نیم چوک باشه فک نکنم براش مشکلی پیش بیاد اگه شد یه عکس ازش بزار Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - sorooshsaharfekr - 2012-01-31 05:41 PM

باشه در اصرع وقتKhansariha (214)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - AIRKING - 2012-02-03 06:56 PM

یک نما از نگاه شکارچی در زمان شلیک با نخجیر 1
[تصویر: 6.jpg]

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - royal - 2012-02-03 10:39 PM

زیباست ولی شکار کجاست خخخخخKhansariha (219)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - AIRKING - 2012-02-04 12:53 PM

ایران ایر رایفل هست دیگه.مشخصه که!!! خخخخ

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - choliche - 2012-02-04 06:37 PM

(2011-10-17 10:52 AM)omidyaran نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لااقل یک عکس از نخجیر تک لول یا دو لول می گذاشتید.من یک تک لول نخجیر دارم .توی دفترچش نوشته چهار پاره باهاش شلیک نکنید .می خواستم بدونم اگه چهار پاره شلیک کنم چی میشه؟لولش منفجر میشه یا فشنگ شکنش خورد میشه یا مکانیسم ماشه؟اصلا به چه نوع فشنگهایی چهار پاره میگن-فشنگهایی که من دارم گیج 12 مهام و ساچمه هاش خیلی ریزه به اندازه نصف یک ماش-می خواستم بدونم می تونم ساچمه های درشت تری بگیرم و اگه کمی درشت تر باشه به تفنگ اسیب میزنه یا نه؟با تشکر محمد

سلا دوست عزيز
من 2ساله تك تير نخجير دارم تا حالا هم 100 چژارپاره دستساز باش زدم اخم نگفته البته مال من مدل1386است وتموم داخشو دستساز درست كردم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - royal - 2012-02-04 06:45 PM

دوست عزیز ربطی نداره که شما باهاش 100 تا یا 1000 تا چارپاره زدید اولا تفنگ ساچمه زنی برای چارپاره یا اسلاگ طراحی نشده مگر بعضی مدل ها و در مورد تک لول نخجیر هم چون سر لوله اون تنگ هست و برای محافظت از خودتون و اسلحه تون نوشتن که نباید باهاش چارپاره بزنید و یادتونم باشه حادثه خبر نمیکنه ممکنه شما 100 تا دیگه هم یاهاش چارپاره بزنید ولی یه بار خدانکرده لوله تون بترکه اونوقت دیگه ارزشی نداره پس پیشگیری بهتر از درمان هست ؟؟؟؟!!!! ( خخخخخ)Khansariha (290)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - amir74 - 2012-02-05 03:05 PM

دوستانی که دارم یا تجربشو دارن یا شنیدن و اطلاعات دارن چنتا سوال داشتم؟
1-این سلاح واسه ما که تازه می خوایم بریم تو وادی شکاری(البته قبلا تجربه زیادی داشتم ولی واسه خودم نبوده خخخخ)خوبه این سلاح نسبت به قیمتش چون خودم می خوام بخرم؟منم دیگه همش باهاش تیر نمی زنم بخواد 2 هفته هیچی نزنم یه هفته یکدفعه فرصت پیش میاد کلی بزنم (30 40 تا)؟
2-چه ساچمه ای بهتره واسش من شنیدم نمره 5 6 خوبه؟می گن چهار پاره یا ساچمه درشت مثل 1 می ترکونه لولرو اره؟
3-اگه دولتی بگیریم بعد از عید چقدر طول میکشه بدن به نام بابام می گیرم چون خودم نمی تونم؟
4-کجاها باید بریم اسم نویسی کنیم؟
5-مدارک لازم؟
6-قیمتش سال دیگه گرون میشه؟چون الان 530 540 تومنه؟
7- لول این سلاحو میشه با لولای دیگه مثل روس عوض کرد؟
راستی کسانی که جانبازن یا جبهه دارن یا خوانواده شهیدن سهمیه چیزی دارن؟مثلا ارزون تر بگیرن یا بهتر بگیرن یا زودتر بدن؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - royal - 2012-02-05 03:16 PM

در مورد سوال اولتون اگه پست های قبلی رو بخونید به جواب میرسید و باید عرض کنم که هر تفنگ مشکلاتی داره و خوبی هاییم داره مثلا نخجیر از نظر وزن و سورن مشکل داره و تفنگ محکم و دور زنی هست Khansariha (8)

در مورد سوال دوم ساچمه درشت تا شماره 1 هیچ مشکلی نداره و حتی میتونید باهاش چارپاره هم شلیک کنید ولی شلیک چارپاره برای هیچ تفگ ساچمه زنی توصیه نمیشه و بهتر هست فقط تا شماره 1 باهاش شلیک کنید که عمر اسلحتون پایین نیاد Khansariha (48)

بقیه سوالاتونو دوستان اطلاعات بیشتری نسبت به من دارن Khansariha (290)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - choliche - 2012-02-05 03:37 PM

با سلام خدمت دوستان
خواستم بگم كه هرچي حرف در رابطه با اين نخجير ها ميزنن دروغ محضه من تك لول ژاپني كه اين توپ را از روش درست كردند ديدم سبك وخيلي خوش دست اما من دوساله كه خونم تو شيشه شده با يه نخجير تا حالا 300 تومن خرجش كردم و 1200 هم پولشو دادم جنس اين تفنگ خيلي بد،سنگين، برخلاف تمام تفنگها اصلا الگوي پخش ندارد بايد در حد تيم ملي باشي تا بتواني باهاش شكار هواي بكني تازه رو زمينم اينقدر شت ميزنه كه اگه يه چزي رو رو زمين هدف بگيري از 20 متر قبل از هدف ساچمه ميزنه تاه تعداد كمي ساچمه به هدف بخوره و هزاران عيب ديگر.... راستي وزن اين سلاح با دولول بغل بلژيكي يكي و 300 گرم هم از دولول بغل ترك و 300گرم از دو لول رويهم يلديز سبكتره محضه اطلاع و يك كيلو هم از تك لول تركي سنگين تره