شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - hunter extreme - 2015-04-18 01:35 PM

نقل قول : و منطقه خودمون روز عاشورا برا تعذیه طرف یه نخجیر 1 تولید سال 91 داشت که سر شرط بندی با شلیک یک عدد چهارپاره 9 تایی استاندارد استرلینگ ترک لولش سر تا ته جر خورد.داد جاش یه نو گرفت.تفنگی که با یه 9 تایی استاندارد لولش پاره بشه که تفنگ نیست.خزانه آکار از خزانه نخجیر نازک تره ولی من تا حالا باهاش اسلاگ 12 فابریک زدم 9تایی رمینگتون یکی باهاش انداختم و 9 تایی استرلینگ هم که الا ماشاالله.یه سری هم پدر بزرگم با تکلول نخجیرزه دارش یه فشنگ با 3 گرم باروت انداخت.خزانش همه شارژی رو هضم میکنه.

عجیب است. و همینطور نحوه ترکیدنش از سر تا ته لوله .

برای تست 3 گرم باروت همرا با چندگرم ساچمه ریختید ؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-04-18 01:55 PM

(2015-04-18 07:38 AM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-04-17 11:02 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-04-17 10:32 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه داداش گلم مقاومت لولش به پای سری قدیم نمیرسه.دلیل شم اینه که سری اولا لولش ساخت کروپ آلمانه.تو منطقه خودمون روز عاشورا برا تعذیه طرف یه نخجیر 1 تولید سال 91 داشت که سر شرط بندی با شلیک یک عدد چهارپاره 9 تایی استاندارد استرلینگ ترک لولش سر تا ته جر خورد.داد جاش یه نو گرفت.تفنگی که با یه 9 تایی استاندارد لولش پاره بشه که تفنگ نیست.خزانه آکار از خزانه نخجیر نازک تره ولی من تا حالا باهاش اسلاگ 12 فابریک زدم 9تایی رمینگتون یکی باهاش انداختم و 9 تایی استرلینگ هم که الا ماشاالله.یه سری هم پدر بزرگم با تکلول نخجیرزه دارش یه فشنگ با 3 گرم باروت انداخت.خزانش همه شارژی رو هضم میکنه.
عجب...
با چهار پاره استاندارد خیلی عجیبه که تر کیده چون خودم با پنج تیر ترک یکی از دوستان خیلی چهار پاره زدیم ولی لولش چیزی نشد با این که می گن از نخجیر بد ترن بعدش یکی از اشناها هم که نخجیر داره من ازش پرسیدم وقتی خودم می خواستم تفنگ بگیرم گفت چهار پاره و تک گلوله خیلی باهاش زدم لولش چیزی نشده ولی گفت دو سه بار وقتی تیر زدم بعدش کمر تفنگ خود به خود شکسته شما مطمنی لوله کثیف نبوده یا از قبل لوله مشکلی نداشته ؟

سلام.دوست من* mik عزیز:کیفیت 5تیر ترک به مارک و کمپانی سازنده اش بستگی داره(ترک*تفنگ درجه یک و مرغوب در سطح سلاحهای آمریکا و اروپا هم داره میزنه).....5تیر ترک*صد تا مارک از درجه یک تا 6-7 کارگاهی داریم که توی ایران هم اکثر مارکها(کم و بیش)هست*پس ترک همه سلاحهاش بد نیست(ما توی ایرانیم و آشغالهاش رو بیشتر دیدیم)...در مورد کیفیت متفاوت سلاحهای ساخت ایران(از نظر سال یا حتی گاها ماه ساخت)*با نظر آقای میرلوحی موافقم....چون کلا صنعت ایران*هرچی دم دست و به صرفه باشه هست دیگه...حالا ورق آلمان باشه-چین باشه-ایتالیا باشه یا هند یا خلاصه هرچی آید*تولید کن و بفروش*بره...و خدا رو شکر ما هم میخریم دیگه....نخریم*چه کنیم(ایول به فضای رقابت).......آشنا شما*احتمالا نخجیر1 با کیفیتترش گیرش اومده اما در کل تک لول های ایران(نخجیر1 و آرش) از دو لولها و پنج تیرش بی دردسرتر است...Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (8)Khansariha (256)
این پنج تیر مارک زیروه بود. اما در مورد نخجیر اینو چون مطمئن بودم راسته گفتم و گر نه من خودم هم پیش اسلحه فروش ها می رفتم( گفتم شاید برای بازار گرمی می گفتن) می گفتن نخجیر هر عیبی داره ولی لولش مقاومه .

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - arashkian - 2015-04-18 02:50 PM

(2015-04-18 11:59 AM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه خندتون نمیگیره یه آشنایی داریم که توی یکی از روستاهای نزدیک کرمانشاه که عین آب خوردن اسلحه ریخته یه چن تا دوست داره که هفته پیش اونجا بود و وقتی برگشت گفت که اینقد اسلحه اونجاس و براشون تکراری شده که بایه لوله آب اسلحه ساختن و نزدیک دوساله که باهاش تیر میندازن هنوزم نترکیده قسم میخورد این حرفو از دوستش تابستان شنیده بود و هفته پیش دیگه مطمعن شد

آقا سجاد.لوله آب!!!!!...بالاخره همه جور آدم پیدا میشه دیگه و از قدیم هم میگن: 2تا رو*خدا نگهدارست.......یکی بچه و دیگری------.البته بلانسبت تمام دوستان.اما بنده هم نمونه اش رو زیاد دیدم و واقعا خدانگهدار است
(2015-04-18 01:35 PM)hunter extreme نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول : و منطقه خودمون روز عاشورا برا تعذیه طرف یه نخجیر 1 تولید سال 91 داشت که سر شرط بندی با شلیک یک عدد چهارپاره 9 تایی استاندارد استرلینگ ترک لولش سر تا ته جر خورد.داد جاش یه نو گرفت.تفنگی که با یه 9 تایی استاندارد لولش پاره بشه که تفنگ نیست.خزانه آکار از خزانه نخجیر نازک تره ولی من تا حالا باهاش اسلاگ 12 فابریک زدم 9تایی رمینگتون یکی باهاش انداختم و 9 تایی استرلینگ هم که الا ماشاالله.یه سری هم پدر بزرگم با تکلول نخجیرزه دارش یه فشنگ با 3 گرم باروت انداخت.خزانش همه شارژی رو هضم میکنه.

عجیب است. و همینطور نحوه ترکیدنش از سر تا ته لوله .

برای تست 3 گرم باروت همرا با چندگرم ساچمه ریختید ؟

سلام.ببخشید اما حتما در مورد 3 گرم باروت اشتباه میکنی....بالاخره گاهی توی محاسبات و اندازه گیری اشتباه میشه دیگه.البته در مورد جر خوردن لوله*خیلی شانس آوردین...شوک در کل لوله پخش شده و لوله رو شکافته.اینم البته از کرامات صنعت ما هست دیگه.Khansariha (214)Khansariha (8)Khansariha (256)
در ضمن یک مطلب:یادمون نره که قدیم هم لوله سرپرها رو آهنگرها میساختن و ملت خودشون رو به خدا میسپردن و شلیک میکردن دیگه....پس اینی که الان هم چنین کارهایی توی روستاها و بعضی مناطق دور افتاده انجام بشه بعید نیست...اما واقعا ریسک است*آدم احتمال داره ملکوتی بشه-زودتر از موعد.Khansariha (8)Khansariha (172)Khansariha (256)

این پنج تیر مارک زیروه بود. اما در مورد نخجیر اینو چون مطمئن بودم راسته گفتم و گر نه من خودم هم پیش اسلحه فروش ها می رفتم( گفتم شاید برای بازار گرمی می گفتن) می گفتن نخجیر هر عیبی داره ولی لولش مقاومه .

[/quote]
Khansariha (8)مارک زیروه*مارک خوبیه.عرض کردم*صنعت ایران روی شانس و هرچی شد بساز و بفروش بنا شده(البته متاسفانه)....و آلیاژ لوله هم بستگی به این داره که چه ورق و مواد اولیه ای (از کدام کشور و چه مرغوبیت و استحکامی) به خط تولید تحویل بشه و ضمنا چه سطحی روی اتصالات و غیره کار بشه...والسلام.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - benyaminshaho - 2015-04-18 09:12 PM

باعرض سلام خدمت دوستان. من چند ماهیه تصمیم دارم یک نخجیر ۱ بخرم. اماتا حالا صفرش به قیمت واقعی یعنی تا ۲یا ۲ونیم گیرم نیومده. ولی بااین پول میشه اینجا یه ترک تک لول گرفت حااا موندم چیکار کنم ترک رو بگیرم یاپیگیر همین نخجیر یک باشم. البته مهمترین چیز برای من ایمنی سلاحه.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - RAK - 2015-04-18 09:35 PM

با سلام .
دوست عزیز اسلحه های ترک از تنوع بالایی برخودار هستند جنسهای مثل دوعقابهای قدیمی هستند که هنوز هم بعد 40 -50 سال دارن کار میکنند و کیفیت خوبی دارند هم از نظر لول و هم کپ و هم قنداق و از طرفی اسلحه های هم وجود دارند با اینکه اسلحه نو و اکبنده مفتشم گرونه
اسلحه های ترک جدید زیاد قابل اعتماد نیستند و کیفیت خوبی ندارند
ولی نخجیر تکلیفش مشخص و تو همین قسمت هم نظر دوستان در رابطه با این اسلحه هست
به صورت کلی شما جستجو کن و قبل خرید مشخصات و عکس اسلحه ای که انتخاب کردی را قرار بده که دوستان راهنمای کامل انجام میدهند

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - arashkian - 2015-04-18 10:12 PM

(2015-04-18 09:12 PM)benyaminshaho نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باعرض سلام خدمت دوستان. من چند ماهیه تصمیم دارم یک نخجیر ۱ بخرم. اماتا حالا صفرش به قیمت واقعی یعنی تا ۲یا ۲ونیم گیرم نیومده. ولی بااین پول میشه اینجا یه ترک تک لول گرفت حااا موندم چیکار کنم ترک رو بگیرم یاپیگیر همین نخجیر یک باشم. البته مهمترین چیز برای من ایمنی سلاحه.

سلام.در مورد سلاحهای ترک با دوست گرامی RAK موافقم...سلاحهای ترک مارکهای مختلف داره و البته یکی از بهترینهاش دو عقاب است...طبق فرمایش دوستمون*شما حتما اولا با یک فرد وارد و معتمد و با حوصله(وقت گذار و دقیق) برای خرید اقدام کن....و برای تایید آخر و قبل از نهایی کردن خرید:چند تا عکس و مقداری شرح و تفاسیر داخل تایپک بذار که با همفکری اساتید* انشاالله به نتیجه قاطعتر و مطمئنتری برسی(تا 3سال مال خودته و بس...پس جای آزمون و خطا نداره)....در مورد نخجیر 1: زیاد من یکنفر موافق خریدش نیستم...چون هندونه سر بسته در عین حال با مصائب مشخص و آشکار است...تفنگ ترک درجه یک و مرغوب بهتر از صد تا نخجیر است...حالا اگه قدرت پرداخت هزینه بیشتر داری که برو توی فاز سلاحهای مرغوبتر و با کیفیتتر(مارکهای معتبر اروپایی)...چون الان موقع خرید است...پس چرا بهترینها رو برای یک عمر استفاده نخری؟...Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - karbakhsh - 2015-04-18 11:45 PM

هر چی پول بدی اش میخوری. خرید اسلحه چون یه مدت نمیشه از خودت جداش کنی دقت میخواد و بعد علاقه میمونه نوع استفاده که اگر تعداد شلیک و نوع شلیک بسنجی ان وقت خرید مطمین تره. تک نخجیر اون ترک داراش اگه سالم باشن تفنگ خیلی خوبیه. دور میزنه ولی پس تیر نداری ، بسته و جم میزنه ولی نزدیک و هوازنی سخته و و . یکی میخواد سالی 20عدد شلیک داشته باشه ولی یکی روزی 20فشنگ بالاخره نوع استفاده هم شرطه. من چند روز پیش یه دونه سری اول دیدم که لولش عین روز اول بود. Khansariha (219)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mehti - 2015-04-19 12:28 AM

سلام دوستان
به نظر من با شناختی که از تولید لول سلاح دارم حتی تو ایران خودمون میتونم به قاطع اینو بگم که لول اسلحه های ایرانی واقعا از ایمنی خوبی برخوردارند.قطعا تکنولوژی و متالوژی لول سلاح های ایرانی مربوط به آلمان و هنوزم قابل قبوله.من خودم تک آرش دارم و واقعا راضیم از قبل هم با این اسلحه آشنایی داشتم
ی نکته در مورد تولید لول سلاح که بنده رو یکم در مورد اون ترک سرتاسری به فکر فرو میبره اینه که لول سلاح تشکیل شده از لایه های مختلف فولاد که بطور خاصی لول از ابتدا تا انتها لایه ها به دور هم پیچیده شده یکپارچه و در نهایت ابکاری میشوند و در صورت ترکیده شدن اونم به دلیل بعضا استفاده نادرست از سلاح و گذاشتن فشنگ مگنوم که اصلا برا تک نخجیر و امثالهم طراحی نشده اند و چهارپاره های دست پر غیر استاندارد قطعا به این شکل ترک نمیخورند.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - romin - 2015-04-19 12:47 AM

تشبیح لول سلاح نخجیر به لوله اب یه مقدار خیلی غیر واقعی .ودور از حرفه ای گریه .من چها ر پاره زیاد زدم ودوستانی رو می شناسم که استفادشون زیاد تر از بنده هست . وانتخاب یک سلاح سلیقه ای هست . به هر حال هر شرکتی یک استانداردی داره نمیشه به طور قطعی یک سلاح رو مردود اعلام کرد .

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - sajadm - 2015-04-19 02:14 PM

(2015-04-19 12:47 AM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشبیح لول سلاح نخجیر به لوله اب یه مقدار خیلی غیر واقعی .ودور از حرفه ای گریه .من چها ر پاره زیاد زدم ودوستانی رو می شناسم که استفادشون زیاد تر از بنده هست . وانتخاب یک سلاح سلیقه ای هست . به هر حال هر شرکتی یک استانداردی داره نمیشه به طور قطعی یک سلاح رو مردود اعلام کرد .

سلام استاد اگه منظورتون بنده هست که باید بگم که لطفا یه بار دیگه اون پست منو بخونین چون که من گفتم از لوله آب استفاده شده و هنوز هم داره کار میکنه نه اینکه لول نخجیر با لول آب یکی هست.بنده خودم از طرفدارهای لول سلاحهای ایرانی هستم چه نظامی و چه شکاری.
در مورد اون ترک سرتاسری شاید تا ظهور امام عصر هم دیگه هیچ وقت اتفاق نیفته چون خیلی غیر واقعیه!نمیدونم چطوری این اتفاق افتاده اما وقتی لوله آب اینقدر کار میکنه چرا نباید لول نخجیر که تخصصیه این کار هست (حالا نه در حد سلاحهای اروپایی) کارایی خوبی داشته باشه؟دلایل ترکیدن هم مهمه شاید توی لول چیزی بوده مهمات مشکل داشته اصلا توجه کنین که نوع ترکیدن لول (از سر تا ته) معمولا ترکیدن لول از لوله آب گرفته تا لول سلاح به صورت موضعی و نقطه ای است و در یه منطقه لول میترکه و به صورت انفجار ی و شاخه شاخه شدن لول اتفاق میفته نه اینکه عین پارچه جر بخوره. اون چیزی که جناب میرلوحی اشاره کردن یه دلیل خیلی خاصی داشته و به دلیل کیفیت پایین لول نیست چون اصلا نحوه ترکیدن هم خیلی عجیب و قریبه.