شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2015-04-20 10:37 PM

(2015-04-18 01:35 PM)hunter extreme نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول : و منطقه خودمون روز عاشورا برا تعذیه طرف یه نخجیر 1 تولید سال 91 داشت که سر شرط بندی با شلیک یک عدد چهارپاره 9 تایی استاندارد استرلینگ ترک لولش سر تا ته جر خورد.داد جاش یه نو گرفت.تفنگی که با یه 9 تایی استاندارد لولش پاره بشه که تفنگ نیست.خزانه آکار از خزانه نخجیر نازک تره ولی من تا حالا باهاش اسلاگ 12 فابریک زدم 9تایی رمینگتون یکی باهاش انداختم و 9 تایی استرلینگ هم که الا ماشاالله.یه سری هم پدر بزرگم با تکلول نخجیرزه دارش یه فشنگ با 3 گرم باروت انداخت.خزانش همه شارژی رو هضم میکنه.

عجیب است. و همینطور نحوه ترکیدنش از سر تا ته لوله .

برای تست 3 گرم باروت همرا با چندگرم ساچمه ریختید ؟

تقریبا با 20 گرم ساچمه.یعنی بیشتر ازاین جاش نمیشد

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - hunter extreme - 2015-04-20 10:53 PM

سلام
شما خودتون واردید 20 گرم ساچمه فکر نکنم فشار انچنانی ایجاد کنه و باروت نسوخته هم بجا میزاره اگر با 2.5 گرم باروت و فشنگ 76 میلیمتر و 50 گرم ساچمه میریختید به مراتب فشار قریب به 1100 بار ایجاد میکرد البته نوع باروت هم مهمه و خیلی از تفنگها این فشار براشون غیر قابل تحمله و سرتیفیتی اکثر شاتگان ها ترکی درست حسابی تو این فشاره. و تست بهتری میشد

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mirlohi - 2015-04-21 08:32 PM

سلام.درسته دوست عزیز شما کاملا صحیح فرمایش میکنید.ولی فشنگی که پر کرد لبه پوکه رو به هزارتا بد بختی کریمپ کرد.حسابی تنگ فشنگ کشیده شد و باروت فشرده شد.مسلما اگه 2 گرم باروت و 40 گرم ساچمه تو فشنگ باشه بیشتر از این کاری که ما کردیم فشار وارد میکنه.ولی بحث اینجاست که باروت حسابی فشرده و لبه پوکه ضخیم تر کریمپ شد.هرچی کریمپ سفت تر باشه فشنگ یبشتر زور میزنه و پترن رو حسابی باز میکنه.چون فشنگ دیوانه وار زور میزنه.اگه تنگ باروت کشیده نشه و توازن باروت و ساچمه خوب باشه و کریمپ هم به حساب سفت باشه اونوقت پترن جمع و رضایت بخشی میده.Khansariha (8)
شما مثلا میری یه تک نخجیر جدید میخری و ممکنه 20 تا چهارپاره 9 تایی هم باش بزنی.اگه لول نترکه به مرور زمان ضعیف میشه و خطرساز.کلا شلیک 9تایی با چوک فول معقول نیست.چرا؟؟؟؟؟ چون این 9 تا گلوله فیت لول میشه و میره بیرون.اسلاگ که نیست توخالی باشه خودشو جمع کنه.ببینید دوستان شما برا زدن 9 تایی فابریک یا باید تفنگ سگ جون مثل مرکل و AYA و بایکال داشته باشی یا یه سلاح چوک متغیر که هنگام شلیک 9 تایی از چوک سیلندرش استفاده کنی.در غیر این صورت لول به خودی خود ضعیف میشه.مثلا طرف با دولول ترک چوک ثابت 9 تایی میندازه.به صورت علمی این کار اشتباهه.لول تفنگ ترک هر چی باشه ترکه اون چنان محکم نیست که ضعیف نشه.
و اما نتیجه گیری:دوستان نخجیر سوار(چه دولول چه تکلول) شما میتونید به راحتی اسلاگ12 فابریک با تفنگ تون بزنید چون هنگامی که به قسمت تنگ لول میرسه خودشو جمع میکنه یا میتونید از اسلاگ 16 استفاده کنید که در این صورت دقت گلوله پایین میاد.کسی رو سراغ دارم که تاحالا بیش از 100 تا اسلاگ 12 MKE با دولول نخجیرش زده.ولی بدیش اینه که لول زیادی کثیف میشهKhansariha (8) راه حل دوم:میتونید به راحتی از 12 تایی دستپر استفاده کنید.به این صورت که 1.7 گرم باروت (برا تک لول نخجیر بدلیل بلند بودن لول 1.8 گرم باروت) رو بریزید تو پوکه بعد 12 تا گلوله بچینید تو ود نیکا و سر فشنگو کریمپ کنید.اینجوری اگه با فول چوک هم بزنی مثل صابون از تو لول رد میشه.اگه کار بلد باشین میتونین با همین 12 تایی تا 60 متر هم راحت گراز بزنید.بستگی به نقطه برخورد گلوله ها داره.Khansariha (8) همه تفنگا خوبن به شرطی که درست ازشون استفاده بشه.Khansariha (256)Khansariha (214)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-04-22 01:39 PM

(2015-04-21 08:32 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.درسته دوست عزیز شما کاملا صحیح فرمایش میکنید.ولی فشنگی که پر کرد لبه پوکه رو به هزارتا بد بختی کریمپ کرد.حسابی تنگ فشنگ کشیده شد و باروت فشرده شد.مسلما اگه 2 گرم باروت و 40 گرم ساچمه تو فشنگ باشه بیشتر از این کاری که ما کردیم فشار وارد میکنه.ولی بحث اینجاست که باروت حسابی فشرده و لبه پوکه ضخیم تر کریمپ شد.هرچی کریمپ سفت تر باشه فشنگ یبشتر زور میزنه و پترن رو حسابی باز میکنه.چون فشنگ دیوانه وار زور میزنه.اگه تنگ باروت کشیده نشه و توازن باروت و ساچمه خوب باشه و کریمپ هم به حساب سفت باشه اونوقت پترن جمع و رضایت بخشی میده.Khansariha (8)
شما مثلا میری یه تک نخجیر جدید میخری و ممکنه 20 تا چهارپاره 9 تایی هم باش بزنی.اگه لول نترکه به مرور زمان ضعیف میشه و خطرساز.کلا شلیک 9تایی با چوک فول معقول نیست.چرا؟؟؟؟؟ چون این 9 تا گلوله فیت لول میشه و میره بیرون.اسلاگ که نیست توخالی باشه خودشو جمع کنه.ببینید دوستان شما برا زدن 9 تایی فابریک یا باید تفنگ سگ جون مثل مرکل و AYA و بایکال داشته باشی یا یه سلاح چوک متغیر که هنگام شلیک 9 تایی از چوک سیلندرش استفاده کنی.در غیر این صورت لول به خودی خود ضعیف میشه.مثلا طرف با دولول ترک چوک ثابت 9 تایی میندازه.به صورت علمی این کار اشتباهه.لول تفنگ ترک هر چی باشه ترکه اون چنان محکم نیست که ضعیف نشه.
و اما نتیجه گیری:دوستان نخجیر سوار(چه دولول چه تکلول) شما میتونید به راحتی اسلاگ12 فابریک با تفنگ تون بزنید چون هنگامی که به قسمت تنگ لول میرسه خودشو جمع میکنه یا میتونید از اسلاگ 16 استفاده کنید که در این صورت دقت گلوله پایین میاد.کسی رو سراغ دارم که تاحالا بیش از 100 تا اسلاگ 12 MKE با دولول نخجیرش زده.ولی بدیش اینه که لول زیادی کثیف میشهKhansariha (8) راه حل دوم:میتونید به راحتی از 12 تایی دستپر استفاده کنید.به این صورت که 1.7 گرم باروت (برا تک لول نخجیر بدلیل بلند بودن لول 1.8 گرم باروت) رو بریزید تو پوکه بعد 12 تا گلوله بچینید تو ود نیکا و سر فشنگو کریمپ کنید.اینجوری اگه با فول چوک هم بزنی مثل صابون از تو لول رد میشه.اگه کار بلد باشین میتونین با همین 12 تایی تا 60 متر هم راحت گراز بزنید.بستگی به نقطه برخورد گلوله ها داره.Khansariha (8) همه تفنگا خوبن به شرطی که درست ازشون استفاده بشه.Khansariha (256)Khansariha (214)
سلام
مگه وقت شلیک چهار پاره ها داخل لول از هم جدا نمیشن و از هم فاصله نمیگیرن چون داخل اسلوموشن های شلیک میشه دید که وقتی از سر لوله میان بیرون از هم فاصله گرفتن آیا این حرف من درسته؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - shekarmi - 2015-04-22 02:10 PM

سلام ... جناب mik من هم با حرف شما صد درصد موافقم ..اگر قرار باشه 9 تا دونه چهار پاره با هم از سر لول خارج بشه یا به عبارتی دیگر 3 تا باهم از لول خارج بشه که دیگه اون دونه گرد چارپاره تبدیل به ورق صاف میشه ... هنگام شلیک مقدار زیادی چهار پاره ها تحت فشار خارج میشن اما 80 درصد حرکت لغزشی و غلطشی میشه و بعد از لول خارج میشن... اگه توجه کرده باشین هنگام شلیک چارپاره اسلحه لگد بدی میزنه چون واقعا لول تحت فشار قرار میگیره اما وقتی اسلاگ شلیک میکنیم لگدش نصف میشه چون هنگام فشار اسلاگ سریع جمع میشه و یکنواخت از لول خارج میشه ..اما در مورد ترکیدن سرتا سری لول که جناب میر لوحی دیده بودن کمی غیر قابل باور هست چون خودم که هیچ چقدر با دو لول نخجیر که سابق داشتم چهار پاره و اسلاک شلیک کردم دوستی دارم که میر شکار دفع آفات هست تک لول نخجیر سری دوم نیم تسمه داره به جرات میگم هزار تا فشنگ اسلاگ و چهارپاره سنگین باهاش شلیک کرده هنوز هم هیچ اتفاقی براش رخ نداده و کار میکنه ..احتمالا اون تفنگ که آقای میر لوحی دیدن ترکیده یه دستمال یا مقوا داخل لول مانده و یا سر لول داخل برف یا گل رفته و پس از شلیک جلوی گاز باروت رو گرفته و ترکیده ..

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-04-22 06:08 PM

(2015-04-22 02:10 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ... جناب mik من هم با حرف شما صد درصد موافقم ..اگر قرار باشه 9 تا دونه چهار پاره با هم از سر لول خارج بشه یا به عبارتی دیگر 3 تا باهم از لول خارج بشه که دیگه اون دونه گرد چارپاره تبدیل به ورق صاف میشه ... هنگام شلیک مقدار زیادی چهار پاره ها تحت فشار خارج میشن اما 80 درصد حرکت لغزشی و غلطشی میشه و بعد از لول خارج میشن... اگه توجه کرده باشین هنگام شلیک چارپاره اسلحه لگد بدی میزنه چون واقعا لول تحت فشار قرار میگیره اما وقتی اسلاگ شلیک میکنیم لگدش نصف میشه چون هنگام فشار اسلاگ سریع جمع میشه و یکنواخت از لول خارج میشه ..اما در مورد ترکیدن سرتا سری لول که جناب میر لوحی دیده بودن کمی غیر قابل باور هست چون خودم که هیچ چقدر با دو لول نخجیر که سابق داشتم چهار پاره و اسلاک شلیک کردم دوستی دارم که میر شکار دفع آفات هست تک لول نخجیر سری دوم نیم تسمه داره به جرات میگم هزار تا فشنگ اسلاگ و چهارپاره سنگین باهاش شلیک کرده هنوز هم هیچ اتفاقی براش رخ نداده و کار میکنه ..احتمالا اون تفنگ که آقای میر لوحی دیدن ترکیده یه دستمال یا مقوا داخل لول مانده و یا سر لول داخل برف یا گل رفته و پس از شلیک جلوی گاز باروت رو گرفته و ترکیده ..
این دوستتون اسلاگ12 فابریک استفاده میکرده ؟ و به نظر شما اسلاگ 12 فابریک از چهار چاره نه تایی فابریک فشار کمتری به لوله وارد میکنه؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - sajadm - 2015-04-22 06:21 PM

به نظرمن که اسلاگ نسبت به چارپاره فشار بیشتری به لول وارد میکنه مگه اینکه اسلاگ تو خالی باشه شاید کمتر فشار وارد کنه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - garin - 2015-04-22 06:52 PM

باسلام من خودم تکلول بایکال روس دارم اسلاگ توخالی دستپر با شارژ بالا باهاش شلیک کردم خیلی کمتر از چهارپاره فشار به لول مياره ولگد کمتری داره

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mehti - 2015-04-22 07:49 PM

سلام دوستان در مورد چهار پاره های مختلف این قضیه چطوریه؟نمره های 9 و 12 و28 و 36 به ترتیب بیشتر از هم فشار میارن به دلیل درشت تر بودن یا اینکه چون از نظر وزنی برابرند فرقی نمیکنه.؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - garin - 2015-04-22 07:53 PM

(2015-04-22 07:49 PM)mehti نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان در مورد چهار پاره های مختلف این قضیه چطوریه؟نمره های 9 و 12 و28 و 36 به ترتیب بیشتر از هم فشار میارن به دلیل درشت تر بودن یا اینکه چون از نظر وزنی برابرند فرقی نمیکنه.؟

کلا هرچه ساچمه ريزتر باشه راحتر از لول خارج میشه