شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2015-04-22 08:48 PM

(2015-04-22 07:49 PM)mehti نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان در مورد چهار پاره های مختلف این قضیه چطوریه؟نمره های 9 و 12 و28 و 36 به ترتیب بیشتر از هم فشار میارن به دلیل درشت تر بودن یا اینکه چون از نظر وزنی برابرند فرقی نمیکنه.؟

جریان از این قراره که شما یه قیف یا یه ظرف مخروطی شکل رو در نظر بگیرید بعد ی مقدار ساچمه شماره 6 رو بریزید تو قیف با دهانه خروج مثلا قطر1 سانت زمان زیادی نخواهد برد که ساچمه ها از قیف رد بشه حالا به همون وزن ساچمه 1رو بریزید توی قیف ببینید چقدر در زمان خارج شدنشون تاثیر داره ودیرتر خارج میشن وهمدیگررو تنگ قرار میدن وبه ترتیب قطر ساچمه هارو افزایش بدید تا حدی که قطر یه ساچمه بشه مثلا 6میل واینجاست که تنگ افتادن ساچمه ها وفشار اوردن به هم دیگه که کدومشون زودتر خارج بشن نمایان میشه وفشار به دیواره قیف خودشو نشون میده در مورد تفنگ ساچمه زنی هم داستان براین منواله مثلاساچمه 9 تایی چون قطرش از 36تایی بیشتره دیرتر وبا فشار ولگد بیشتر از لول رد میشه واما درمورد وزن یه فشنگ کالیبر 12 دارای ی جزر ومد استاندارد درمورد وزن ساچمه وباروت هست مثل سایر کالیبرها

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - benyaminshaho - 2015-04-22 08:56 PM

سلام دو ستان کسی نمیدونه سهمیه سلاح سال ۹۴ رو کی میدن?? من میخوام یه نخجیر ۱ بگیرم.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-04-22 09:36 PM

با سلام
دوستان این چهار پاره ها و تک گلوله های فابریک و استاندارد امکان داره داخل لوله خش بندازه ‌?

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - shekarmi - 2015-04-23 12:25 AM

(2015-04-22 06:08 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-04-22 02:10 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ... جناب mik من هم با حرف شما صد درصد موافقم ..اگر قرار باشه 9 تا دونه چهار پاره با هم از سر لول خارج بشه یا به عبارتی دیگر 3 تا باهم از لول خارج بشه که دیگه اون دونه گرد چارپاره تبدیل به ورق صاف میشه ... هنگام شلیک مقدار زیادی چهار پاره ها تحت فشار خارج میشن اما 80 درصد حرکت لغزشی و غلطشی میشه و بعد از لول خارج میشن... اگه توجه کرده باشین هنگام شلیک چارپاره اسلحه لگد بدی میزنه چون واقعا لول تحت فشار قرار میگیره اما وقتی اسلاگ شلیک میکنیم لگدش نصف میشه چون هنگام فشار اسلاگ سریع جمع میشه و یکنواخت از لول خارج میشه ..اما در مورد ترکیدن سرتا سری لول که جناب میر لوحی دیده بودن کمی غیر قابل باور هست چون خودم که هیچ چقدر با دو لول نخجیر که سابق داشتم چهار پاره و اسلاک شلیک کردم دوستی دارم که میر شکار دفع آفات هست تک لول نخجیر سری دوم نیم تسمه داره به جرات میگم هزار تا فشنگ اسلاگ و چهارپاره سنگین باهاش شلیک کرده هنوز هم هیچ اتفاقی براش رخ نداده و کار میکنه ..احتمالا اون تفنگ که آقای میر لوحی دیدن ترکیده یه دستمال یا مقوا داخل لول مانده و یا سر لول داخل برف یا گل رفته و پس از شلیک جلوی گاز باروت رو گرفته و ترکیده ..
این دوستتون اسلاگ12 فابریک استفاده میکرده ؟ و به نظر شما اسلاگ 12 فابریک از چهار چاره نه تایی فابریک فشار کمتری به لوله وارد میکنه؟

سلام.. دوستمون اسلاگ کالیبر 12 دست ساز گرد تو پر استفاده میکنه و راحت هزار شلیک داشته .. تک لول نخجیر یه تفنگ محکم مطمعن و عالی است و کشش همه نوع فشنگی رو داره...البته بنده معتقدم از تک گلوله استاندارد تو خالی ساخت ترکیه استفاده کنیم هم مطمن هست و هم دقتش خیلی بیشتر از تک گلوله گرد است...
(2015-04-22 09:36 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان این چهار پاره ها و تک گلوله های فابریک و استاندارد امکان داره داخل لوله خش بندازه ‌?

تا به حال ندیدم تک گلوله داخل لول خط بندازد فقط در اثر سایش مقداری سرب داخل لول میماند که باید پاکش کرد ...اما یه بار چهار پاره 6 تایی انداختم توی لول تفنگم خط افتاد ...یکی از دوستان هم آکار داره اون هم چهارپاره 9 تایی شلیک کرد و خط افتاد..به نظرم نوع چهارپاره جنس سفتی داشته

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2015-04-23 07:23 AM

(2015-04-22 09:36 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

جدای ازفشاری که به لول میاد در اثر تنگ افتادن چهار پاره ها و تک گلوله ها میزان خلوص سرب به کاررفته درفشنگها خیلی تاثیر گذار هست که هر چه سرب خالصتر باشه نرمتره واگه ناخالصی داشته باشه هم لول رو خط میندازه هم سرب سفت تره

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - baracuda - 2015-04-24 07:38 PM

من با جناب شکارمی موافقم چون واسه منم با نخجیر۲ اتفاق افتاده که چهارپاره ۹تایی به لول خط انداخته ولی با اسلاگ تا حالا به مشکل نخوردم

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-04-24 08:07 PM

(2015-04-24 07:38 PM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من با جناب شکارمی موافقم چون واسه منم با نخجیر۲ اتفاق افتاده که چهارپاره ۹تایی به لول خط انداخته ولی با اسلاگ تا حالا به مشکل نخوردم
سلام
این نه تایی فابریک بوده یا نه؟ و بعدش دیگه خش بر طرف نشده؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - baracuda - 2015-04-25 09:05 AM

اینجور که ازش پیداست به احتمال خیلی زیاد ۹تایی دست پر با شارژ بالا بوده چون رد ۹تا ساچمه ها مونده و اینکه من با نمد و اینجور چیزا امتحان کردم پاک نشد
به این خاطر میگم احتمالا چون قبل از اینکه اسلحه به دستم برسه اینطوری شده لول چپش هست

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - sada - 2015-04-25 01:17 PM

باسلام خدمت دوستان

دوستان بنده هم یه دونه استیونس دیدم که ازابتدای لول تاآخرچهارتا خط درشت توی لولش افتاده بود ( البته درحدتورفتگی) ازصاحبش که پرسیدم

چرااینجوری شده گفت پسرم فشنگ دست پر شده باساچمه های خیلی درشت بلبرینگ باهاش شلیک کرده ولی بعدازاینکه اینجوری شده بود من

خودم باهاش چندین شلیک داشتم مشکلی نداشت.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - oryal - 2015-04-25 09:11 PM

سلام
دوستان اگر اسلاگ 16 ترک روی وود کالیبر12 اسلاگ ترک سوار کنیم و باهاش فشنگ پر کنیم میشه با نخجیر یک شلیک کرد؟
با توجه به اینکه نخجیر یک فول چوک هست مشکل ایجاد نمیشه؟