شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-05-18 03:51 PM

نه این برگه رو ازم نگرفتن چون خود اسلحه فروش نبود و پسرش بود این زیر مگسک داخل یک نخجیر دیگه هم همون اولش می خواستم تفنگ بگیرم بود ولی این مورد چوک رو دقت نکردم این داخل عکس هم بد افتاده ریزش نداره فک کنم چون تنگ تره این شکلی معلوم میشه حالا فعلا که جواز موقته تیر نمی تونم باهاش بزنم ولی به یکی دوتا تعمیر کار هم نشون میدم ببینم اونا چی میگن.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - soheilabou - 2015-05-18 04:43 PM

داداش یکی از دوستام گفته اگه تفنگ خشکه احتمال داره از برش گیوتینش باشه و با سوهان درست میشه.. عکس بهتر نمیتونی بزاری؟؟؟ اگه میشه از لول و نمای کلی هم عکس بزار
شماره اسلحه رو جوازو با شماره رو اسلحه مطابقت بده ببین درسته؟؟ کاره دیگه شاید اشتباه داده!!!

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-05-18 05:33 PM

سلامی دوباره
دوستان عکس ازسر لوله همون عکس اولی جزئیات را خیلی خوب نشان می دهد و اما از عکس از بقیه قسمت های لوله:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2015-05-18 07:47 PM

مبارکه *زاج چشم نوازی داره*انشاالله که مشکلی نداشته باشه/

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - arashkian - 2015-05-18 09:28 PM

(2015-05-18 05:33 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامی دوباره
دوستان عکس ازسر لوله همون عکس اولی جزئیات را خیلی خوب نشان می دهد و اما از عکس از بقیه قسمت های لوله:

Khansariha (8)Khansariha (256)بنظر من یک کمی مشکوکه...چون تقریبا محال ممکن است*مسئول کیفی صنایع دفاع این رو تایید کرده باشه(بالاخره واحد نظامی است دیگه)-معمولا اینجور موارد رو میذارن توی ضایعات خط تولید(با هر نقص و کیفیتی که تولید میکنند*اما روی نقص در ظاهر و طبق نقشه و الگو بودن حساس هستن)...احتمالا باید مشکلی در بین باشه یا بعد از تولید (بدست شخص)این مورد پیش اومده باشه...بالاخره بی دلیل نیست.ولی اینکه میگید چند مورد مشابه دیگه هم دیدین*معادله رو دو مجهولی میکنه(احتمال ته دیگ و آخرین سری بودنش هست).انشاالله که مشکل سطحی و جزئی باشه و به سادگی برطرف میشه.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - کوهنورد - 2015-05-18 09:39 PM

(2015-05-18 01:33 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان امروز بالاخره جواز موقت نخجیرم رو گرفتم ولی وقتی اومدم خونه یک چیزی خیلی حالم رو گرفت سر لوله یک حالت شیار شیار هست که داخل عکس مشخصه از اساتید می خواستم ببینم طبیعیه و یا اسلحه مشکل داره در ضمن به نام آک هم به من فروختن.
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
با سلام :
حسن آقا مبارک باشه انشالله Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
بالاخره از خرید اون 5 تیر کذایی دوست محترم منصرف شدید !!!!!!خخخخخخخخ
امیدوارم بهترین لحظات رو باهاش در کوه بیابان سپری کنید من خودم شخصا نخجیر یک رو خیلی دوست دارم فقط یک لطفی کنید طول لوله رو اندازه گیری کنید و به ما هم بگین . نخجیر یک طول لولش باید 80 باشه اما مثل اینکه جدید ها رو کمی کوتاه دارن میزنن من یک مورد 72 دیدم که دستکاری هم نشده بود (شخص بخواد کوتاهش کنه )
اینکه باید پیش تعمیر کار ببرید و نشونش بدید که هیچ شکی نیست ولی من از تو مونیتور یه چیز خیلی جالب دارم میبینم و اون اینکه انگار یک چوک متحرک رو در سر لوله جاسازی کرده اند بعد در محل فیکس شده که بیرون نیاد و باز نشه . این خودش میتونه یک مزیت بزرگ باشه .با آسیب دیدن سر لوله میشه این چوک رو تعویض کرد (البته توسط تعمیرکار یا اسلحه مهمات ) این پلیسه ها و .........ها رو میشه خیلی راحت درست کرد طوری که معلوم نشه . توصیه بنده اینه بعد از نشون دادن به تعمیرکار (چون بنده و سایر دوستان از راه دور داریم میبینیم ) و اطمینان خاطر ، یه جای خلوتی پیدا کنید و از تفنگ پترن بگیرید که اگر خدایی نکرده مشکلی باشه ، اقلا روی قیمت تخفیف بگیرید .
اگر زحمت نیست قطردهانه رو هم با کولیس اندازه بزنید و بهمون بگین چون تفنگ فول چوک در ایران داره معنی های جدیدی پیدا میکنه !!!!! چوک فول ، تنگ تر از حد معمول هم رویت شده !!!! بعله دیگه اینجا کشور گل و بلبل و گلابه .............
موفق و پیروز باشید

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-05-18 09:53 PM

(2015-05-18 09:39 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-18 01:33 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان امروز بالاخره جواز موقت نخجیرم رو گرفتم ولی وقتی اومدم خونه یک چیزی خیلی حالم رو گرفت سر لوله یک حالت شیار شیار هست که داخل عکس مشخصه از اساتید می خواستم ببینم طبیعیه و یا اسلحه مشکل داره در ضمن به نام آک هم به من فروختن.
با سلام :
حسن آقا مبارک باشه انشالله Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
بالاخره از خرید اون 5 تیر کذایی دوست محترم منصرف شدید !!!!!!خخخخخخخخ
امیدوارم بهترین لحظات رو باهاش در کوه بیابان سپری کنید من خودم شخصا نخجیر یک رو خیلی دوست دارم فقط یک لطفی کنید طول لوله رو اندازه گیری کنید و به ما هم بگین . نخجیر یک طول لولش باید 80 باشه اما مثل اینکه جدید ها رو کمی کوتاه دارن میزنن من یک مورد 72 دیدم که دستکاری هم نشده بود (شخص بخواد کوتاهش کنه )
اینکه باید پیش تعمیر کار ببرید و نشونش بدید که هیچ شکی نیست ولی من از تو مونیتور یه چیز خیلی جالب دارم میبینم و اون اینکه انگار یک چوک متحرک رو در سر لوله جاسازی کرده اند بعد در محل فیکس شده که بیرون نیاد و باز نشه . این خودش میتونه یک مزیت بزرگ باشه .با آسیب دیدن سر لوله میشه این چوک رو تعویض کرد (البته توسط تعمیرکار یا اسلحه مهمات ) این پلیسه ها و .........ها رو میشه خیلی راحت درست کرد طوری که معلوم نشه . توصیه بنده اینه بعد از نشون دادن به تعمیرکار (چون بنده و سایر دوستان از راه دور داریم میبینیم ) و اطمینان خاطر ، یه جای خلوتی پیدا کنید و از تفنگ پترن بگیرید که اگر خدایی نکرده مشکلی باشه ، اقلا روی قیمت تخفیف بگیرید .
اگر زحمت نیست قطردهانه رو هم با کولیس اندازه بزنید و بهمون بگین چون تفنگ فول چوک در ایران داره معنی های جدیدی پیدا میکنه !!!!! چوک فول ، تنگ تر از حد معمول هم رویت شده !!!! بعله دیگه اینجا کشور گل و بلبل و گلابه .............
موفق و پیروز باشید

حقیقتش من کولیس ندارم و با متر هم دقیق نمیشه اندازه گرفت سر لوله رو اما طول لوله دقیق 80 سانت است پنج تیر دوستمون هم هست سلام می رسونه انصافا تفنگ بدی نیست فقط این که تو طرح جواز کرده یک خورده غلط اندازه چون لولش سرداره و بقیش زیروه.
فقط یک سوال اگه تفنگو حین تیراندازی با جواز موقت بگیرین چی میشه ؟کلا تفنگو دیگه میگیرن ؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2015-05-18 10:22 PM

علیک سلام ///اگه توخونه خط کش بخصوص فلزی ( از اون استیلا) منظورمه داشته باشید تاحدی میتونید اندازه گیری کنید که ایا17/5 میله یا نه ///اگرم خواستید تیر اندازی کنید ببرید یه جای دور افتاده وچند پترن استاندارد ازش بگیرید اگه شمارو در حال پترن گیری ببینن ( بستگی داره که ماموری که در حال انجام وظیفه است چقدر سخت گیر باشه که بهتون گیر بده یا نده اما قانونا میتونه گیر بده) 50 *50 حساب کن

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-05-19 01:50 PM

(2015-05-18 10:22 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علیک سلام ///اگه توخونه خط کش بخصوص فلزی ( از اون استیلا) منظورمه داشته باشید تاحدی میتونید اندازه گیری کنید که ایا17/5 میله یا نه ///اگرم خواستید تیر اندازی کنید ببرید یه جای دور افتاده وچند پترن استاندارد ازش بگیرید اگه شمارو در حال پترن گیری ببینن ( بستگی داره که ماموری که در حال انجام وظیفه است چقدر سخت گیر باشه که بهتون گیر بده یا نده اما قانونا میتونه گیر بده) 50 *50 حساب کن
سلام
دوستان اندازه گرفتم بین 18 تا 17 میل بود ولی بیشتر به 17 میل نزدیک بود فکر کنم همون 17.5 یا 17.4 باشه .

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2015-05-19 03:12 PM

در مورد چوکهای معمول به ازای هر مرحله تنگ شدن از 1 خط تا 4 خط چوک 0/25 میل تنگتر میشه مثلا چوک اکار از 17/5 (فول) شروع وتا سیلندر(18/5) ادامه داره//// mikجان ببخشید اسم شریفتونو نمیدوتن ایا رفتید پترن بگیرید یا نه؟؟؟ من توی لوازم التحریر فروشا دیدم خطکشای استیلی رو که 0/5 میل 0/5 میل درجه بندی شده اگرم خواستید مطمن بشید یا یه کولیس ارزون بخریداز ابزارفروشا یا تفنگو ببرید پیش یه تراشکار بگو سر لول رو با کولیس اندازه بگیره اونا هم کولیس عادی دارن هم کامپیوتری ///