شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری نخجیر 1 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: سلاح شکاری نخجیر 1 (/showthread.php?tid=107)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-07-25 12:26 AM

(2015-07-25 12:07 AM)rrrreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس از داخل لوله نمیشه گرفت یعنی اون برآمدگی دیده نمیشه تو عکس.
اما دقیقا 10سانت به سر لوله یک برآمدگی کوچیک اندازه یک عدس بیرون زده!!؟؟Khansariha (214)
امکان تعمیرش هست؟
به نظرم شما اول برو به یک تعمیر کار وارد نشون بده شاید مشکلش یک جوری به غیر عوض کردن لول حل بشه(شاید کلا باد کردگی نباشه ) ولی اگر باد کردگی بود لولشو عوض کن یکی از محاسن سلاح وطنی همینه دیگه....Khansariha (214)Khansariha (214)

یک سوال دیگه : از بیرون لوله هیچ علامتی نداره؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rrrreza - 2015-07-25 01:00 AM

والا از بیرون لوله یک خط افتاده،یک خط خیلی کوچیک . . .

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - asman - 2015-07-25 06:03 AM

با این تفاسیر شما اون خط نیست بلکه ترکه واز اون ترک لول شروع به باز شدن میکنه ولول سلاح باید تعویض بشه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rrrreza - 2015-07-25 11:19 AM

چجوری میشه فهمید اون ترکه یا یک خط ساده؟
امروز بردم پیش یکی از بهترین تعمیرکارای خراسان گفت بده اون برآمدگی را برات بچینمش!!!! گفت 200 تومن میگیرم درستش میکنم.به نظر شما چیکار کنم بهتره؟
مسئله این است:تعمیر یا تعویض؟

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - mik - 2015-07-25 11:41 AM

(2015-07-25 11:19 AM)rrrreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چجوری میشه فهمید اون ترکه یا یک خط ساده؟
امروز بردم پیش یکی از بهترین تعمیرکارای خراسان گفت بده اون برآمدگی را برات بچینمش!!!! گفت 200 تومن میگیرم درستش میکنم.به نظر شما چیکار کنم بهتره؟
مسئله این است:تعمیر یا تعویض؟
با سلام
دوستان این سوال من هم هست:چجوری میشه فهمید اون ترکه یا یک خط ساده؟
و در ضمن این دوستی که به شما میگه بیاد سر لوله رو برای شما ببره اونوقت دیگه کامل چوک اسلحه رو بریده و اسلحه خیلی خیلی پخش میزنه و عملا بی استفاده میشه به نظرم شما برو یک قیمت برای لوله بگیر به نظرم عوض کنی بهتره ....

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rrrreza - 2015-07-25 01:02 PM

میگه بدون اینکه لوله را کوتاه کنم اون برآمدگی را از داخل لوله برش میدارم ولی چجوریش را نگفت.!.

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - baracuda - 2015-07-25 01:47 PM

دوست عزیز اگه از بیرون و داخل لول عکس بگیری بهتر میشه نظر داد دیگه از لول نخجیر۲ من که بدتر نیست هم دارای خطه هم بادکردگی مثل تراکتور هم کار میکنه ولی دلیل بر بی خطر بودنش نیست هرچند از این بدترش هم دیدم اگه احتیاج به تعویض داشت تا شماره جنگ افزار سازی رو بهت بدم قیمت بگیر

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - arashkian - 2015-07-25 02:22 PM

(2015-07-25 01:02 PM)rrrreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میگه بدون اینکه لوله را کوتاه کنم اون برآمدگی را از داخل لوله برش میدارم ولی چجوریش را نگفت.!.

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.دوست گرامي.الان دوتا مسئله-يكيش در تفنگ شما اتفاق افتاده=1-تفنگ شما اون قسمت لوله اش نازك شده(رفته)باشه يا داراي شكستگي و ترك باشه(كه معمولا اگه لوله نازك نشده باشه-بعيد است كه ترك كنه) و اگه هر دو با هم اتفاق افتاده باشه-بدتر=كه مسلما اون لوله بايد تعويض شود..2-لوله شما در اثر فشار همراه با حرارت در يك نقطه دچار برآمدگي بدون تخريب لايه هاي فلز شده باشه(يعني نه نازك و نه دچار شكستگي شده)=در اين صورت يك تعميركار ماهر و منصف و از همه مهمتر داراي امكانات اصلاح لوله پيدا كنيد...لوله رو توي دستگاه مخصوص ميذاره و قسمت برآمدگي را صاف ميكنه.هيچ فرقي هم با لوله سالم نخواهد داشت=بشرط اينكه توسط يك استادكار ماهر انجام شود(الزاما نبايد تعميركار اسلحه باشه-فقط با تجربه و خبره و داراي وسائل لازم)...200000تومان هم براي اينكار زياده(با تفاسيري كه شما گفتي).ضمنا اول بپرس چه جوري صاف ميكنه=روش گداخت بالا تا مرحله نزديك ذوب و زدن با چكش(صاف كردن با ضربه)-فاتحه لول رو ميخونه.ضمنا دوست گرامي-به ادعا*تمام تعميركاران در جهان نظير ندارن اما در انجام كار-هيچي نيستن.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - baracuda - 2015-07-25 02:41 PM

سلام آرش جان اینطور که ایشون گفتن به نظرم باید رد یکی از ساچمه ها مونده باشه و از کروم لول کنده باشه

RE: سلاح شکاری نخجیر 1 - rrrreza - 2015-07-25 03:10 PM

ممنون بابت راهنمایی های همه دوستان به ویژه هم استانی عزیز آرش خان
والا الا رنگ تمام لوله تفنگ رو پاک کردم و متوجه شدم از بیرون ضرب خورده و اون برآمدگی در اثر این ضرب خوردگی از بیرون به وجود آمده.بعدم رفتم بیابون و 20تا تیر در نیم ساعت باهاش انداختم و بعد نگاه کردم ولی هیچ تعقیری در لوله به وجود نیامده بود.فکر کنم چیز مهمی نباشه!!! Khansariha (214)