شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
هاتسان گالاتیان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: هاتسان گالاتیان (/showthread.php?tid=1411)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

RE: هاتسان گالاتیان - mmahdighomi - 2014-11-16 08:53 AM

سلام، جناب كوهنورد عزيز راستش من تا حالا شكافش رو روش نصب نكردم، براي من از اول هم وقتي شليك ميكردي اگر يكم تند مي دويدي ميتونستي ساچمه رو سالم بگيري و دوباره استفاده كني(تفنك كم خرجيه)Khansariha (77)

RE: هاتسان گالاتیان - smart - 2014-11-16 09:05 AM

آقای کوهنورد از کجا متوجه شدید مشکل از شکاف درجه اش هست؟
آلیاژ اون ساچمه ها خیلی خوبه عجیبه به هر هدفی بخورن پودر بشن.

RE: هاتسان گالاتیان - کوهنورد - 2014-11-18 01:05 PM

با سلام :
مهدی جان در جریان مشکلات تفنگت هستم ، انشالله که الان راضی شده باشی . دوست نداشتن تفنگی که داری ، آیوم بده !!!!!آیوم بده!!!!!!!!!خخخخخخخخخ
دوست عزیز ، آقا محمد (اسمارت )، ما دوربین رو نبستیم فقط داشتیم با شکاف درجه کار میکردیم که همه تیر ها سمت راست صفحه میخورد هر کاری هم کردیم نشد که نشد . ولی از قدرت اون تفنگ هنوز در عجبم . اگر از تفنگ فعلی ام اینقدر راضی نبودم حتما باهاش عوض میکردم . خیلی دوست دارم بدونم تفنگ بقیه هم از 200 بار اینقدر قوی شلیک میکنه ؟ دوستان نظری ندارن ؟ آقا کیوان گل ، شما که چند تا گالاتیان عوض کردی نظر بده . هاااااااااااااااااااااااااا تو الان باید نظر ودی !!! خو نظر وده !!!!زود باش گوش بگیر ، یالا نظر وده !!!!!!!!خخخخخخخخخخخخخخ

RE: هاتسان گالاتیان - dieselpower - 2014-11-18 03:09 PM

عرض سلام
کامران جون کلا توی تمام هاتسانهایی که باهاشون کار کردم حالا چه مال خودم و چه مال دوستان که ۴-۵ تا at44 بوده و ۳ تا هم گالاتین همشون به این صورت بوده که سرعت و قدرت از ۲۰۰ به سمت ۱۶۰ تا ۱۵۰ زیاد میشده و حداکثر قدرت را روی همون ۱۵۰-۱۶۰ داشتیم و بعد از ۱۵۰ دوباره شروع به کم شدن تدریجی کرده و هیچکدوم حتی یکی از اینها هم اینجوری نبوده که از ۲۰۰ بار با حداکثر قدرت شروع بشه و کلا بزرگترین حسن هاتسان که من دوستش دارم همینه چون از اول به صورت خطی پایین نمیاد و مثلا وقتی شما با فشار ۲۰۰ بارتفنگو صفر میکنید
تا ۱۵۰ بار کم کم مقداری بالا میزنه و دوباره به همون صفر بر میگرده و تا حدود ۱۱۰ بار کمی پایین میزنه و این باعث میشه شما بتونید از ۲۰۰ بار تا ۱۱۰ بار با حداکثر خطای ۲-۳ سانت (البته بسته به فاصله ممکنه مقداری کمتر یا بیشتر بشه) نسبت به محاسبه انجام شده به راحتی شکار رو بزنید که این خطا واسه شکار که استفاده معمول من هست هیچگونه مشکلی ایجاد نمیکنه .
در مورد گالاتینی که شما فرمودید بنده فکر میکنم که به خاطر قدرت و صدای زیاد این تفنگ این تصور واسه شما به وجود اومده که از همون ۲۰۰ با با نهایت قدرت شروع به شلیک میکنه و اگر تفنگ کرنو بشه احتمال زیاد اینجور نیست چون واقعا تشخیص ۴-۵ ژول تغییر در قدرت و سرعت در تفنگ ۵۰ ژولی بدون کرنو گرافی حداقل واسه خود من غیر ممکن هست حتی با دیدن شکل ساچمه پس از برخورد ولی اگر به هر نحو حدس و تجربه شما در مورد این تفنگ همونجوری که فرمودید باشه و با کرنو هم محرز بشه من تا امروز هیچ نمونه هاتسانی به این شکل ندیدم مگر اینکه دستکاری شده باشه مثل گالاتین خودم که کرنوگرافی بعد از دستکاری را هم گذاشتم ولی فابریک اینجوری ندیدم چون بیشتر هاتسانهایی که در دسترس بوده چه مال خودم و چه مال دوستان کرنو شدن و همگی با اختلاف کمی به همون صورت که عرض کردم بوده .

در مورد راست زدن تفنگ با شکاف درجه بنده فکر میکنم شما در فاصله نسبتا کم اقدام به تیراندازی کردید و چون شکاف درجه به اندازه دوربین قابلیت تنظیم را نداره و محدوده تنظیمش کمتر هست احتمالا با افزایش فاصله مشکل حل بشه و یا میشه گفت با شکاف درجه در فاصله کم صفر نمیشه ولی اگر با افزایش فاصله و یا استفاده از دوربین این مشکل حل نشد به احتمال زیاد تفنگ مشکل داره البته احتمال داره مشکل از جای دیگه ای هم باشه ولی اونچه به عقل من میرسه ابن بود که عرض کردم.
خیلی مخلصیم

RE: هاتسان گالاتیان - smart - 2014-11-18 05:21 PM

گالاتیان من هم از 200 بار تا 150 بار با شیب ملایمی بالا میزنه و بعد با همون شیب میاد پایین.
اولش سردرگم بودم که چه اتفاقی داره میفته چون طبق روال نبود و بعد از افزایش تخریب با کاهش فشار از 200 به 150 متوجه شدم چه اتفاقی داره میفته. در کرنو چند صفحه قبل دوستمون هم مشخصه.
دلیلش چیه؟یکی میگفت فاصله چکش ماشه با کاهش فشار به مخزن نزدیکتر میشه تا شات ها یکسانتر باشن و این نزدیک شدن کمی افزایش سرعت میده. نظر دوستان اهل فن چیه؟
از طرفی من احساس میکنم در فشار های بالا مثلأ 200 بار نیروی مورد نیاز برای کشش ماشه کمتره تا زمانیکه فشار کمتر شده باشه. حتی یبار هنگام تنظیم دستم روماشه بود که شلیک کرد. بعد از اون دیگه حواسم بیشتر جمع کردم. Khansariha (172)

RE: هاتسان گالاتیان - مهدى١٣٦١ - 2014-11-18 07:40 PM

(2014-11-18 05:21 PM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گالاتیان من هم از 200 بار تا 150 بار با شیب ملایمی بالا میزنه و بعد با همون شیب میاد پایین.
اولش سردرگم بودم که چه اتفاقی داره میفته چون طبق روال نبود و بعد از افزایش تخریب با کاهش فشار از 200 به 150 متوجه شدم چه اتفاقی داره میفته. در کرنو چند صفحه قبل دوستمون هم مشخصه.
دلیلش چیه؟یکی میگفت فاصله چکش ماشه با کاهش فشار به مخزن نزدیکتر میشه تا شات ها یکسانتر باشن و این نزدیک شدن کمی افزایش سرعت میده. نظر دوستان اهل فن چیه؟
از طرفی من احساس میکنم در فشار های بالا مثلأ 200 بار نیروی مورد نیاز برای کشش ماشه کمتره تا زمانیکه فشار کمتر شده باشه. حتی یبار هنگام تنظیم دستم روماشه بود که شلیک کرد. بعد از اون دیگه حواسم بیشتر جمع کردم. Khansariha (172)

دوست محترم تفنگ گالاتيان من هم دقيقا الگوى شليكش مثل سلاح شماست ، تو فشار ١٦٠ بار به پاين خصوصا تا ١٤٠ دقتش وحشتناكه ، فقط همانطور كه شما فرمودين پاين مياد شيب تيرش كه اونم با مرور زمان قلقش امده دستم

RE: هاتسان گالاتیان - dieselpower - 2014-11-18 08:01 PM

(2014-11-18 05:21 PM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه داداش فاصله چکش ثابت هست و هیچ تغییری نمیکنه
اول که فشار پشت سوزن زیاد هست این نیرو با نیروی چکش مقابله میکنه و سوزن کمتر باز میشه واسه همین قدرت کمتره به مرور که فشار پشت سوزن کم میشه نیروی چکش بیشتر سوزن را باز میکنه و سرعت و قدرت به تدریج زیاد میشه تا اینکه فشار حدود 150-160 میرسه که از اینجا به بعد سوزن کامل باز میشه ولی چون فشار هوای داخل مخزن کم شده قدرت به تدریج و به صورت خطی کم میشه.
این طراحی هاتسان هست که نیروی چکش را طوری بهینه کرده که به این صورت عمل کنه و مثل اوانیکسها که با قدرت زیاد چکش مخزن روی هر فشاری هم باشه سوزن را تا انتها باز میکنه و باعث میشه قدرت و سرعت از شات اول به صورت خطی کم بشه نیست

RE: هاتسان گالاتیان - کوهنورد - 2014-11-18 10:36 PM

با سلام :
کیوان جان ممنونم از راهنمایی .در مورد اینکه تا تفنگ کرونو نشه چیزی معلوم نمیشه ، کاملا حق با شماست . من هنوز کرونوگراف نخریدم ( البته در برنامه دارم ) ولی همونطور که قبلا هم گفتم ، خودم یک ای-تی- لانگ دارم که در سایتها قدرتش رو 50 ژول قید کردن و از نظر صدا و قدرت تخریب ، در کنار یک ای-تی 44 ، این تفاوت بخوبی مشخصه . حالا این گالاتیان پیش این مدل لانگ ، مثل بارت کالیبر 50 بود !!!!!!!!!!!!!!! جالبش هم این بود که بیخودی هم باد مصرف نمیکرد ، نشتی هم نداشت . حیف شد این رفیق ما 7 ماهه بدنیا اومده ، صبر نداره زود برد پس داد . من چون تا حالا چنین چیزی ندیده بودم گفتم از شما ها بپرسم ، البته بعید هم نمیدونم کسی دستکاریش کرده باشه چون دسته دوم خریده بود .
از همهگی دوستان تشکر میکنم

RE: هاتسان گالاتیان - mahmoudmoeini - 2014-11-19 08:47 AM

عکس از هاتسان سفارش ایراندیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: هاتسان گالاتیان - romin - 2014-11-30 12:58 AM

بعد از تعویض سوزن تانک گالاتیان . اون هم به عنوان بالا بردن قدرت به همون 50ژول دچار مشکلات زیادی شدم .حالا دقیق نمی دونم مشکل از تلنبه هاتسان هست یا از سلاح تلنبه پس می زنه یعنی گاهی خالی رد می کنه وهیچ فشاری با تلنبه زدن وارد نمی شه . برای نگاه داری تلنبه رو غن کاری لازم داره یا تعویض اورینگ . دوستان لطفا راهنمایی کنید . باور کنید به 40 روز نرسیده از خریدش پشیمون شدم خیلی قروفر داره