شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
air arms s410 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده ایر آرمز Air arms products (/forumdisplay.php?fid=124)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=126)
+---- موضوع: air arms s410 (/showthread.php?tid=1446)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

RE: air arms s410 - صادق قرنجیکی - 2015-06-29 08:03 PM

دامون عزیز مدل 410 اکسترافک با مدل 510 جایگزین شده و خوب تو بازار هم موجود نیست و اگه باشه هم نایابه , وقتی هم S510 اکسترا فک هست و با قیمت مناسب توجیه خرید این مدل وجود ندارد. اما سری 400 کلاسیک و MPR با قدرت 16 ژول رو میشه سفارش داد که بیشتر جنبه تیراندازی تفریحی و تارگتی دارند. مدل 410 اکسترافک تا جایی که می دونم مثل 510 دارای ولویوم تنظیم قدرت بود.

موفق باشید

RE: air arms s410 - cornet - 2015-06-29 08:29 PM

سلام آقا میلادKhansariha (8)
آخرین بار سه ماه پیش تو فردوسی ، فروشگاه منصور دیدمش که قیمتش رو 8100000 میگفت !!!! Khansariha (41)Khansariha (41)

RE: air arms s410 - garshasb - 2015-06-29 08:50 PM

جناب که خدمت عکس اواتارتون بسیار بسیار ارادت دارم،
منصور برایه اینجا و همه سایتها شناسه، اونو ولش کن که فقط خودش دروغاشو باور میکنه، عوضش واقعا باور میکنه جوریکه خواستی پی سی پی بفروشی بیشتر از همه جا میخره، اینو جدی گفتم فقط بفروشین بهشKhansariha (8)

RE: air arms s410 - صادق قرنجیکی - 2015-06-29 09:20 PM

سید ، این قبضه روفکر می کنم چندسالی هست تو ویترین های فردوسی می بینیم Khansariha (226)
در کل همونی که در پست قبلی گفتم ، با وجود S510 خرید این مدل در ورژن اکسترافک توجیه اقتصادی و کاربردی ندارد.

RE: air arms s410 - damoon_61 - 2015-06-29 10:46 PM

(2015-06-29 08:03 PM)صادق قرنجیکی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دامون عزیز مدل 410 اکسترافک با مدل 510 جایگزین شده و خوب تو بازار هم موجود نیست و اگه باشه هم نایابه , وقتی هم S510 اکسترا فک هست و با قیمت مناسب توجیه خرید این مدل وجود ندارد. اما سری 400 کلاسیک و MPR با قدرت 16 ژول رو میشه سفارش داد که بیشتر جنبه تیراندازی تفریحی و تارگتی دارند. مدل 410 اکسترافک تا جایی که می دونم مثل 510 دارای ولویوم تنظیم قدرت بود.

موفق باشید
ممنونم صادق عزیز درسته چند سالی هست 400 و 410 فقط 16 ژول تولید میشن فکر میکنم از کاتالوگ 2011 یا 2012 دیگه جزو محصولاتش نیست
منم منظورم ورژنهای 16 ژولش بود هم کاربین هم رایفل ببینم اگر به صرفه باشه شاید بخرم خیلی از وجنات این تفنگ خوشم اومده
(2015-06-29 08:29 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقا میلادKhansariha (8)
آخرین بار سه ماه پیش تو فردوسی ، فروشگاه منصور دیدمش که قیمتش رو 8100000 میگفت !!!! Khansariha (41)Khansariha (41)
درود سید عزیزKhansariha (8)
داداش من دامون هستم میلاد پسر خالم هست با نام کاربری camel_60 Khansariha (214)
اشکال نداره خیلی ها ما رو اشتبا میگیرن با هم Khansariha (256)
این قیمتی که این دوست عزیز مغازه دار میفرمایند یه قیمت نشدنی هست خب یه بارکی بگن نمیفروشم و خلاص دیگه

RE: air arms s410 - cornet - 2015-06-29 11:04 PM

شرمنده آقا دامون گلKhansariha (8) .. پیری و هزار درد و مرض دیگه...Khansariha (180)
راستش منم عاشق ظاهر زیبا و مدرنش هستم .مسعودسهرابی (فروشگاه منصور) یه اتیکت روش زده بود: خالزن - بردمفید 200متر ...Khansariha (397)...
که البته بقول آقا صادق با اومدن اس510 اکسترافک اصلآ توجیه اقتصادی نداره! اگه اشتباه نکنم تک تیره Khansariha (8)

RE: air arms s410 - damoon_61 - 2015-06-29 11:18 PM

مخلصم سید جان پیری کجا بود داداش Khansariha (256) پرچم بالاست ماشالله
آره مدل FAC که اصلا صرفه اقتصادی نداره موافقم
16 ژولش باید یه چیزی تو مایه های دقیقی و ظرافت سی زد باشه
مدل FAC رو نمیدونم تک تیره یا نه ولی 16 ژولش که 10 شات ریپیتر هست

RE: air arms s410 - صادق قرنجیکی - 2015-06-29 11:22 PM

خوب مدل های سری 400 ایرارمز عالبا کاربرد تارگت بخصوص فیلدتارگت دارند و بعد شکار و یا تفریح , به همین خاطر تک تیر بودنشون نشانه ضعف نبست و با توجه به کاربردش طراحی شده. فکر کنم پدرام پرن هم تو بار جدیدش مدل 400 ام پی ار گرفته , اگه موجود شد حتما خبر میدم . ولی باید دید چقد تموم میشه و ارزش خرید داره یا نه. ام پی ار حالت معمول هم از 400 کلاسیک گرونتره

RE: air arms s410 - damoon_61 - 2015-06-30 12:08 AM

ممنونم صادق جان
دقیقا باید دید به صرفه هست یا نه
با این قیمتها باید همه انتخابها رو در نظر گرفتKhansariha (8)

RE: air arms s410 - صادق قرنجیکی - 2015-07-02 01:11 PM

مدتی پیش یکی از دوستان در مورد مدل AA S400 MPR FT سئوالاتی مطرح کرد که با توجه به علاقه خودم به این مدل از محصولات ایرآرمز و اطلاعات قبلی ، کمی بیشتر در مورد آن بررسی انجام دادم و مطالبی را جمع آوری کردم. همینطور قبل از آن در مورد مدل S400 کلاسیک هم اطلاعاتی گردآوری کرده بودم که سر فرصت و بعد از جمع بندی و ویرایش در این تاپیک با دوستان به اشتراک خواهم گذاشت. در موضوع PCP های ایرآرمز در انجمن چندین تاپیک دیده می شود که خوب فعال ترین آن تاپیک S510 بوده که با توجه به ورود بیشتر از سایر مدلها به بازار داخل طبیعی است. چون این کمپانی محصولات مشابهی با عملکردهای متفاوت را در یک سری تولید می کند بهتر می بینم با توجه به موجود بودن چند مدل از محصولات ایرآرمز در بازار داخل تاپیک های مختلفی ایجاد نشود. به جای آن می توان با ایجاد تاپیک برای یک سری در آن به معرفی مدل های مختلف پرداخت.مثلا مدل های مختلف 510 مانند مدل معمولی ، اکسترافک ، کارابین و ... در همان تاپیک 510 معرفی شود.
پیشنهاد می شود برای این تاپیک نیز عنوان " معرفی سری 400 ایرآرمز " انتخاب و نام آن تعویض شود. متاسفانه صفحات اولیه این موضوع شامل پست های غیر مرتبط با مدل 410 که عنوان تاپیک بود و اثبات لانگ رنج تفنگ های 16 ژولی و ابراز نظر موافقان و مخالفان در مورد آن بود. جالب بود بیشتر هم در مورد مدل S200 بود!!! مدل 410 که جزو مدل های موفق این کمپانی بوده ولی بعد از عرضه مدل 510 بخصوص مدل اکسترافک ، در ایران این مدل را بیشتر از 410 در مدل های ساده و اکسترافک می شناسند. سری های 400 در اروپا بیشتر با مدل S400 classic شناخته می شود ، این مدل همراه با مدل MPR FT از پرکاربردترین مدلهای مورد استفاده در رقابت های ورزشی تفنگ های بادی محسوب می شوند.

معرفی کوتاه از AA S400 MPR-FT

[تصویر: AAS400MPR-1-.jpg]

این محصول از سری 400 کمپانی ایرآرمز هست که به صورت اختصاصی برای رقابت های فیلدتارگت طراحی شده است. ظاهر متفاوت و قنداق قابل تنظیم و دقت بالاتر ، آن را از سایر برادران خود مثل 400 کلاسیک و 410 متمایز می کند. در واقع این سلاح بر پایه مدل سالنی 10 متر MPR با قدرت 7.5 ژول و برای مسابقات فیلدتارگت طراحی شده است. تیراندازی فیلدتارگت بعد از دهه نود و در اوایل قرن حاضر به یکی از پرطرفدارترین ورزشهای مرتبط با تفنگ بادی تبدیل شده و این علاقه در مورد انگلیسی ها خیلی زیادتر است. MPR از سه واژه Multi Purpose Rifle آمده (قبلا روی بدنه مدل سالنی این عبارت به جای MPR نوشته می شد گرچه سری سالنی الان با نام MPR Precision شناخته می شوند) و FT هم که نشان دهنده Field Target هست. در ادامه به معرفی مشخصات اصلی این محصول می پردازیم :

- این محصول تنها در کالیبر 4.5 (177.) میلیمتر تولید و با قدرت 16 ژول ( 12 ft ) در کلاس جهانی فیلدتارگت عرضه شده است. (طبق قوانین فدراسیون جهانی فیلدتارگت WFTF رقابت های این فدراسیون تنها در قدرت 16 ژول در کلاس های فنرپیستون ، PCP و آزاد برگزار می شود)

- قنداق آن قابلیت تنظیم در پد گونه و پد انتهای قنداق را دارد و همچنین با داشتن ریل مخصوص 26 سانتیمتری در زیر بچه قنداق می توان تجهیزات جانبی مانند Knee Riser را نصب کرد ، بودن این ریل برای خیلی از تیراندزان فیلدتارگت مورد توجه و مهم است. قنداق در قسمت گریپ یا گرفتن به صورت پیستول بوده و این شکل از قنداق ها کاربرد بهتری در تیراندازی رقابتی مثل فیلدتارگت به علت راحتی گرفتن و نگهداشتن قنداق در حالت های مختلف تیراندازی فیلدتارگت را دارد. در این قسمت برای گرفتن هر چه بهتر توسط انگشتان و کف دست ، طرح های نقطه ای ایجاد شده است.
[تصویر: AAS400MPR-6-.jpg]
[تصویر: AAS400MPR-4-.jpg]

- عملکرد مسلح سازی به صورت بولت اکشن بوده و ظرفیت شلیک آن یک ساچمه و به اصطلاح Single shot است.

[تصویر: AAS400MPR-2-.jpg]
[تصویر: MPRTray.jpg]

- طول کلی سلاح 39 اینچ و طول لوله بدون مازل بریک 18.58 اینچ و وزن آن 3.15 کیلوگرم بدون دوربین است (در برخی منابع 3.6 ذکر شده که من از منبع راهنمای استفاده از این سلاح وزن 3.15 را برداشت کردم) لوله آن 12 خان بوده و همانند دیگر محصولات ایرآرمز در سری های بعد از 400 ساخت شرکت معروف لوتار والتر است.

- این مدل بدون سایت نشانه روی با توجه به کاربرد آن که استفاده در رقابت های فیلدتارگت هست عرضه می شود و ریل نصب دوریبن آن 11 میلیمتری dovetail می باشد. اما در هر دو مدل یعنی 10 متر و FT قابلیت نصب دستگاه های نشانه روی سالنی را داراست.

- ماشه آن قابلیت تنظیم بسیار خوبی به تیرانداز در استیج اول و استیج دوم و وزن ماشه و نیز جابجایی ماشه به بالا و پایین و نیز جلو و عقب را می دهد. وزن کلی ماشه تا 14 اونس قابلیت کاهش دارد. اما در بیشتر منابع بخصوص پیرامیدایر بر مچ گرید نبودن این ماشه تاکید شده است. با این حال قابلیت این ماشه در زمینه کاربرد تارگت بهتر از ماشه های معمول سری 400 و 500 است.
[تصویر: AAS400MPR-3-.jpg]
[تصویر: AAS400MPR-7-.jpg]
A- با تنظیم این پیچ می توان محل قرار گیری چکاننده را به جلو و عقب تغییر داد.
B- با تنظیم این پیچ می توان چکاننده را به طرفین چرخاند و یا محل قرارگیری آن بروی ستون ماشه را بالا یا پایین برد.
D- این پیچ استیج اول است ، با تنظیم این پیچ می توان فاصله و میزان خلاصی ماشه را تغییر داد.
C- این پیچ استیج دوم است ، با تنظیم آن می توان قدرت ماشه و وزن آن را تغییر داد.
E- این پیچ و کارایی آن در راهنمای سلاح به این صورت آمده است : weight of pull adjuster و باز کردن آن در جهت یا عکس عقربه های ساعت مثل اینکه وزن کلی کشش ماشه را تغییر می دهد!
F- بیس اصلی ماشه
H- ستون چکاننده ماشه که می توان انواع چکاننده را بروی آن نصب کرد.

- مخزن هوای این سلاح 216 سی سی و 200 بار است (در برخی منابع 190 بار هم ذکر شده که من با توجه به ریویوی کاملتر و منبع معتبرتر ، یعنی ریویوی پیرامیدایر را ذکر کردم) و با این حجم و فشار حدود 100 شات قابل قبول دارد. این مخزن قابلیت جدا شدن از سلاح را ندارد و ایرگان دیپوت از این ویژگی با عبارت زیر یاد کرده است :
- This item is not eligible for coupon discounts
گرچه تا جایی که فهمیدم مدل سالنی این مدل قابلیت جداسازی سیلندر را دارد. اطلاعاتم در این زمینه هنوز کامل نیست. ولی در هر صورت در مدل FT همانند سایر مدل های ایرآرمز از کوپل شارژ اختصاصی این مدل برای شارژ مخزن استفاده می شود که استفاده از آن برای کسانی که با این سیستم ایرآرمز آشنایی دارند ، آسان و ایمن بوده ضمن اینکه با وجود داشتن پیتلر بر روی قسمت شارژ مخزن ، تقریبا هیچگونه آلودگی وارد مخزن نمی شود.

[تصویر: air-arms-s400-mpr-ft-x28-multi-purpose-r...29-6-p.png]
بر خلاف دیگر مدل های سری 400 که در سر لوله مجهز به یک مازل بریک کوتاه هستند این مدل دارای یک ایراستریپر اختصاصی برای افزایش دقت و کارایی شلیک ها در رقابت های فیلدتارگت است. ایرآرمز تا جای ممکن خواسته تا قابلیت شخصی سازی و تغییر در تنظیمات را با توجه به سلیقه و بدن تیرانداز ایجاد کند و این موضوع با توجه به قنداق قابل تنظیم آن بسیار راحت تر شده است. در قسمت پد انتهای قنداق نیز علاوه بر پد فابریکی آن که از لاستیک قابل ارتجاع است می توان از دیگر محصولات ایرآرمز مانند پدهایی با قابلیت تنظیم بیشتر که اختصاصا برای سلاح های تارگتی تولید می شود استفاده کرد. در ضمن دو نوع ایراستریپر کوتاه و بلند برای آن قابل نصب است و همچنین می توان طیف وسیعی از ایراستریپرهای دیگر نیز استفاده کرد.
[تصویر: 031-750x421.jpg]

تلورانس شاتی و شات استرینگ هایی که در مورد این مدل دیدم برای یک سلاح غیر رگوله بسیار عالی بود و حتی اخیرا تیراندزان رشته بنچ رست نیز از این مدل در تیراندازی بنچ رست و رقابت های آن استفاده می کنند. به گونه ای که در حال حاضر مدل 400 کلاسیک و مدل MPR FT جزو انتخابهای برای این رشته در رده تفنگ های زیر 1000 دلار بخصوص در کشورهای اروپایی حتی ایالات متحده هستند.
[تصویر: IMG-07191-zpsdoa4tyon.jpg]

متاسفانه در بین محصولات حال حاضر خود سازنده در وبسایت رسمی ایرآرمز ، این محصول دیگر دیده نمی شود به همین خاطر در این رابطه از ایرآرمز از طریق ارسال ایمیلی این موضوع را پیگیری کردم که در صورت پاسخگویی آن را به اطلاع دوستان می رسانم. در بین ویدئوهای معرفی این محصول به جز ویدئوی ساخته شده توسط Airgun TV ، ویدئوی دیگری نیز تهیه شده که قهرمان سه دوره فیلدتارگت جهانی آلکس جنکینسون این سلاح و نحوه استفاده از آن در تیراندازی فیلدتارگت را معرفی می کند.
با توجه به نبود این مدل از ایرآرمز در داخل کشور و نبود تجربه استفاده از آن توسط دوستان بیشتر مطالب از منابعی مانند پیرامید ایر ، ایرگان دیپوت و چند وبسایت مرتبط با فیلدتارگت جمع آوری و ویرایش شد ، ولی فکر می کنم یک دید کلی از این محصول خوب ایرآرمز برای دوستان به دست آمده باشد. سعی می کنم در ادامه نسبت به ارایه کرنوگرافی و شات استرینگ ها و نیز تست های دقت این مدل از منابع معتبر و شخصی اقدام کنم.