شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی Airarms 510 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده ایر آرمز Air arms products (/forumdisplay.php?fid=124)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=126)
+---- موضوع: معرفی Airarms 510 (/showthread.php?tid=15)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: معرفی Airarms 510 - صادق قرنجیکی - 2015-05-26 06:42 AM

(2015-05-25 11:46 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-25 09:10 PM)ham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بحث اختلاف دقت هم در 50متر نهایتا 2 سانتیمتر هست که در مقوله ی شکار اصلا به چشم نمیاد.ضمن اینکه همه پی سی پی ها دقتشون قابل قبوله.

سلام Khansariha (8)Khansariha (8)
متوجه نشدم ! میشه این جمله تون رو بیشتر توضیح بدید ؟
منظورتون اینه که گروپش حداکثر 2 سانته ؟ یا .. ؟
علی جان ، فکر کنم منظور حمید از گفتن این موضوع این باشه که اختلافات گروپی در 50 متر در بین PCP های رده متوسط بازار (منظورم بازار داخل ) خیلی فاحش نیست و در هدف قرار دادن شکار (متاسفانه اولین کاربردی که ما از یک تفنگ بادی انتظار داریم) این اختلاف به چشم نمیاد. خود حمید هم مدل S510 ایرآرمز رو داره و تجربه تیراندازی با این سلاح،
یک پی سی پی معمول در 50 متر در شرایط نرمال بین 8 تا 20 میلیمتر گروپ داره بنا به دقت و شرایط تیراندازی. این موضوع برای بیشتر دوستان متفاوت و نتایج یکی نخواهد بود. علی جان سلاح شما حدود 50 شات مفید در محدوده خوب داره ، در صورت امکان در شرایط نرمال -ساپورت و وضعیت جوی مناسب- چند گروپ 5 شاتی پشت سر هم در 50 متری از تفنگ خود داشته باشید ، نتایج باید متفاوت باشه و اگه که یم مورد جدید یاد گرفتیم. موفق و موید باشید.
امیدوارم دوستمون به جوب اولیه سوالشون رسیده باشند و البته در صورت تمایل به ادامه ، بحث در تاپیک های مرتبط ادامه پیدا کنه بهتره.
ممنون Khansariha (8)

RE: معرفی Airarms 510 - royall - 2015-05-26 11:58 AM

ممنون صادق جانKhansariha (8)
من دقیقا همین تستی که فرمودید رو هفته ی گذشته در 45 متری انجام دادم و حتی تا 6 خشاب هم بهم گروپ قابل قبول و بدون افت مشهود داده اما متاسفانه به خاطر مشکلاتی که وجود داشت (مشکلات محیطی و تردد زیاد اطرافیان و کمی هم عجله) دوتا از گروپ ها (از 6 خشاب ) در حد قابل قبول نیست و نمیشه بهشون استناد کرد.انشالله در اولین فرصت همین موارد رو مجددا با استفاده از رست مناسب تر و دستگاه کرنوگراف تست و نتایج رو برای دوستان قرار میدم.
-طبق فرمایش شما نتایج متفاوته منم شاهد تفاوت هایی بودم
مثلا در کرنوگرافی سلاح اقاحمید خشاب سوم پرقدرت ترین خشاب بود در حالی که با توجه به تستی که من گرفتم بیشترین قدرت رو در خشاب چهارم بهم داد یا مثلا اقا حمید معتقد هستند که 5شات از خشاب اول دقت لازم رو نداره در حالی که یکی از جمع ترین گروپ هایی که من در این 6 خشاب،دقیقا همین 5 شلیک بود و ....
Khansariha (8)

RE: معرفی Airarms 510 - ham - 2015-06-04 09:44 PM

سلام.
لینک گروپ ایرآرمز اس 510 با دوساچمه jsb18 و بنجامین دیسکاوری
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ارسال 3158

RE: معرفی Airarms 510 - royall - 2015-06-07 01:08 AM

باعرض سلام خدمت دوستان
همون طور که اقا صادق هم فرمودن مدتی بود قصد داشتم با استفاده از شلیک چند خشاب متوالی(از فشار 200 بار) و مقایسه ی محل برخورد و ابعاد گروپ ها،میزان افت و خیز قدرت در شات های متوالی و دقت نسبی هر خشاب و بهترین فشار کاری و تعداد شات مفید ایرامرز اس 510 رو برسی کنم.
اواخر هفته ی گذشته فرصتی شد تا این موارد رو تست کنیم و نتایج جالبی هم حاصل شد
-این تست در فاصله ی 40 متر با ماکسیموم قدرت و ساچمه ی (جی اس بی 18 گرین)وزن نشده گرفته شده و در صورتی که از ساچمه ی وزن شده استفاده میکردم قطعا ابعاد گروپ ها کوچکتر میشد
-باید تاکید بکنم که در مسیر شلیک هم بادنما نصب شده بود و سعی بر این بود که خطای انسانی و مشکلات محیطی کمترین تاثیر رو بر نتایج بگذارند !
-جهت مصرف ساچمه ی کمتر،از هر خشاب 5شلیک اول رو روی سیبل و 5 شلیک بعدی رو خالی شلیک میکردم (البته سیبل 5 و 6 استثنا و 10 شاتی هستند)
[تصویر: 14336241451.jpg]
-توجه داشته باشید که شلیک هارو تا 9 خشاب (شلیک 90اُم) ادامه دادم و در حالی که که فشار به زیر 100 بار (حدودا 80 بار) رسیده بود،تفنگ دقت خودش رو حفظ کرده بود و نسبت به خشاب اول(ضعیف ترین خشاب در فشار نرمال) فقط 2 سانت افت داشت
-در خشاب های 5اُم و6اُم افت و خیز ساچمه ها بسیار بسیار مشهود بود و تلورانس نسبتا نا منظمی وجود داشت لزا مجبور شدم برای به دست اوردن قلق این خشاب ها هر 10 ساچمه رو شلیک کنم
-پیشنهاد میکنم دوستانی که تاکید دارند با تفنگ بدون ریگولاتور نمیشه در مسابقات بنچ رست شرکت کرد چنین تستی رو از تفنگ خودشون بگیرن چون این نتایج و محل برخورد ها در صورت استفاده از ساچمه ی استاندارد و دستچین شده همواره ثابته و شما میتونید با قلق گیری از تفنگ خودتون در طول مسابقه محل برخورد در شلیک بعدی رو پیش بینی و با پیشگیری شلیک کنید !!

RE: معرفی Airarms 510 - صادق قرنجیکی - 2015-06-07 07:09 AM

با تشکر از دوست عزیز علی ،
تلاش شما قابل ستایش هست ، امیدوارم بتونیم در مسابقات بعدی باهم رقابتی داشته باشیم و حریفی هم برای حمید عزیز باشیم Khansariha (48)
علی جان چیزی که مشهوده طبق کرنوگرافی این تفنگ (منبع هم تفنگ حمید حکمی و دیگر دوستان و منابع در نت ) طبیعتا باید دارای نقطه برخورد متفاوت در طول شات ها باشیم.
برای این منظور هنوز هم تاکید دارم با متوسط قدرت می توان به ثبات بیشتری رسید چون تلورانس شاتی در این قدرت بهتر از قدرت ماکزیمم هست و این موضوع در هدف قرار دادن اهدافی مثل کارت هدف بنچ رست اهمیت بیشتری دارد. در قدرت ماکزیمم حدود 30 شات بهینه می توانید در فشار حدود 180 تا 140 داشته باشید اما در متوسط قدرت منحنی شات ها دارای نظم بهتری شده و می توان تعداد شات بیشتری بدون نوسان محل برخورد و قدرت خروجی داشت.
موفق و موید باشید Khansariha (8)

RE: معرفی Airarms 510 - royall - 2015-06-07 11:26 AM

ممنون صادق جانKhansariha (8)
انشالله قصد دارم در فرصت مناسب همین موارد رو در ولوم های مختلف تست و کرنو کنم اما متاسفانه بخاطر نداشتن دستگاه کرنوگراف فعلا به تاخیر افتاده،موقتا تعدادی گروپ با قدرت 16 ژول در فاصله ی 30 متر گرفتم و نتیجه دقیقا طبق فرمایش شما واقعا عالی بوده !

RE: معرفی Airarms 510 - صادق قرنجیکی - 2015-06-07 12:45 PM

علی جان در رقابت های گذشته ، تنها ایرآرمز 510 حاضر ، تفنگ حمید عزیز بود که با قدرت ماکزیمم اقدام به شرکت در مسابقه کرده و همگی امتیازات کسب شده توسط ایشون رو می دونند. شما می توانید تفاوت را در فاصله 25 متر (رنج رسمی در رشته بنچ رست بادی) و ترجیحا در پوزیشن خود بنچ رست یعنی با میز و صندلی و استفاده از یک رست معمولی تست کنید. ببینید امتیاز حاصل در دو لول قدرتی چقدر باهم تفاوت دارند ، در صورت امکان یک بار در یک مکان بسته آزمایش را انجام دهید تا بتوانید قبل از هماهنگی با شرایط جوی (باد و ... ) نسبت به تاثیر دو لول قدرتی مقایسه بهتری انجام بدهید. بعد در فضای باز آزمایش را تکرار کرده و با نتایج قبلی یک مقایسه کلی داشته باشید. می دونم کار وقت گیر و زمان بری است و نیازی هم نیست در سریع ترین زمان ممکن این آزمایش ها رو انجام بدهید. ولی مطمئنا تجربه بسیار خوبی خواهید داشت که خیلی از تیراندازان حاضر در رقابت های گذشته تا به این حد روی سلاح خود کار نکرده بودند و می توانید نسبت به برطرف کردن برخی ضعف های تفنگ خود بهتر عمل کنید.
تیراندازی بنچ رست تنها داشتن یک سلاح دقیق و عالی و شلیک به اهداف نیست! شما باید تقابل و ارتباط بسیار خوبی با سلاح مورد استفاده خود داشته باشید و بتوانید با استفاده از نقاط قوت آن و بهینه تر کردن آنها روی ضعف های احتمالی سلاح فایق آمده (این یعنی اینکه در این رشته نیازی به داشتن سلاح های بسیار گرانقیمت نیست ) و در کنار آن با تجهیزات مناسب مانند رست ، ساچمه های مناسب (دستچین شده) بتوانید امتیاز قابل قبولی کسب نمایید.

RE: معرفی Airarms 510 - DAGGER - 2015-06-11 01:08 AM

دوستانی که از Air Air Arms S510 Extra FAC استفاده میکنن دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رو از دست ندنKhansariha (8)
ایجاد تغییرات بهبود عملکرد و نمایش فنی کلیه قطعات با اندازه
اگر با کیفیت HD دانلود کنید اعداد بسیار واضح و گویا خواهد بود

RE: معرفی Airarms 510 - Vicxtor - 2015-06-11 04:21 PM

درود بر دوستان... Khansariha (8)

میخواستم از دوستان دارنده ی این سلاح بپرسم که آیا با ضامن سلاح مشکلی ندارن؟ تا حالا شده که هنگام کار با ضامن، سلاح شلیک کنه؟

سپاس... Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی Airarms 510 - rkh.hunter - 2015-06-27 05:22 PM

سلام
تو این سلاح تفاوت بین دو مدل کاربین و معمولی جدا از طولشون تو چیه
مثلا تعداد شات و قدرتشون با هم چه فرقی داره؟
تشکرKhansariha (8)