شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی (کرونوگرافی) هاتسان Bt65 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: معرفی (کرونوگرافی) هاتسان Bt65 (/showthread.php?tid=340)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

RE: معرفی (کرونوگرافی) هاتسان Bt65 - keyhan - 2015-12-06 12:57 AM

مهدی جان داداش ممنون از راهنماییت ولی انگار تازگیا تفنگای بالای 50 ژولو قدقن کردن؛ یکی از آشناهام تو فدراسیون تیراندازیه اون بهم گفت
حالا نظرت راجع به at 44 چیه به نظرت معمولیش بهتره یا مدل لول بلندش(long)؟

RE: معرفی (کرونوگرافی) هاتسان Bt65 - mehdi4591 - 2015-12-07 04:46 PM

سلام مجدد

منم شنیدم ولی اگه ممنوعه چرا فروشش ازاده؟درمورد at44باید بگم تا حالا نداشتم شما میتونی توی تاپیک at44مطرح کنی و از دوستانی که دارنده سلاحند کمک بگیری.Khansariha (8)

RE: معرفی (کرونوگرافی) هاتسان Bt65 - Saeed-AT44-Long - 2015-12-22 08:46 AM

سفید کردن لوله بی تی 65 الیت :

[تصویر: 814511704-133976-526689191.jpg]

چون قرار نبود تو انجمن قرار بدم عکس واضح و مناسب نگرفتم تو یه فرصت عکس خوب ارسال میکنم ...

RE: معرفی (کرونوگرافی) هاتسان Bt65 - Saeed-AT44-Long - 2015-12-22 10:13 AM

[تصویر: 8159468411099673338.jpg]

[تصویر: 42124065398241021342.jpg]

RE: معرفی (کرونوگرافی) هاتسان Bt65 - Saeed-AT44-Long - 2015-12-23 11:13 AM

[تصویر: 421240653982410213522142.jpg]
سلام
بستی که در عکس بالا مشخص شده فشاری در جهت کپسول به لول وارد میکرد طوری که وقتی اون بست از پیچ قسمت پایین شل میشد لول به جای خودش بر میگشت ... از آنجایی که حرکت ساچمه در لوله ارتعاش اندکی بوجود می آورد اگر این ارتعاش آزادانه نباشد ممکن است دقت را پایین بیاورد ( همانطوری که در بعضی از گلوله زن ها با خالی کردن زیر لول و آزاد کردن آن دقت بهینه میشود کاری که خودم روی 270 انجام دادم ) لذا قطر داخلی اون بست رو با سمباده زدن کمی افزایش دادم و با تنظیم مجموعه گپ و ماشه روی قنداق که فرآیند زمانبری هم شد، لول رو در وسط اون بست قرار دادم طوری که از هیچ سمت برخوردی با بست ندارد و لول کاملا آزاد هست.
حال نظر دوستان رو در این مورد لازم دارم ... آیا کسی تا بحال این کارو انجام داده ؟ دقت اسلحه چقدر بهینه شده ؟
ارادت Khansariha (8)

RE: معرفی (کرونوگرافی) هاتسان Bt65 - صادق قرنجیکی - 2015-12-23 12:16 PM

(2015-12-23 11:13 AM)Saeed-AT44-Long نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بستی که در عکس بالا مشخص شده فشاری در جهت کپسول به لول وارد میکرد طوری که وقتی اون بست از پیچ قسمت پایین شل میشد لول به جای خودش بر میگشت ... از آنجایی که حرکت ساچمه در لوله ارتعاش اندکی بوجود می آورد اگر این ارتعاش آزادانه نباشد ممکن است دقت را پایین بیاورد ( همانطوری که در بعضی از گلوله زن ها با خالی کردن زیر لول و آزاد کردن آن دقت بهینه میشود کاری که خودم روی 270 انجام دادم ) لذا قطر داخلی اون بست رو با سمباده زدن کمی افزایش دادم و با تنظیم مجموعه گپ و ماشه روی قنداق که فرآیند زمانبری هم شد، لول رو در وسط اون بست قرار دادم طوری که از هیچ سمت برخوردی با بست ندارد و لول کاملا آزاد هست.
حال نظر دوستان رو در این مورد لازم دارم ... آیا کسی تا بحال این کارو انجام داده ؟ دقت اسلحه چقدر بهینه شده ؟
ارادت Khansariha (8)
آقا سعید ،
اینکه پرتابه ارتعاشی در لوله ایجاد می کنه و آزاد بودن لوله یا همان Float بودن می تواند روی دقت بیشتر تاثیر بذاره توسط دوستانی مثل سعید آزادیان و دوستانی دیگر به صورت عملی و تئوریک در سلاح هایی مثل AT44 تجربه و بررسی شده است. فکر می کنم در تاپیک های مرتبط گفته شده است. بنده نیز بنا به برخی سفارشها مواردی را در این زمینه بررسی کردم گرچه روی AT44 بود ولی خوب حاصل دقت بیشتر و پایدارتر در طول شات های مفید AT44 بود.
چند شب قبل نیز آقای آزادیان همین موضوع را تنها با برداشتن بست لوله و مخزن از روی یک قبضه BT65 تست کرده بودند که تصویر گروپ ها قبل و بعد از برداشتن بست برام روی موبایل ارسال کردند. گرچه گروپ گیری در شرایط خیلی دقیقی نبود ولی تغییر مثبت و افزایش دقت کاملا محسوس بود.

RE: معرفی (کرونوگرافی) هاتسان Bt65 - garshasb - 2015-12-23 12:59 PM

باسلام خدمت همه عزیزان
عرض شود اگر در بست به هر دلیلی مشکلی باشد از جمله منحرف کردن ارتعاش لوله صددرصد باز کردن بست مفیده اما مواردی در هر سه تفنگ پی سی پی هاتسان دیده ام که باز کردن بست برروی دقت بی تاثیره حتی گاهی اضافه کردن بست به سر لوله موجب افزایش دقت هم میشود، در تفنگهای گرم نیز این مورد مطلق نیست و گاهی با پر کردن زیر لوله دقت افزایش پیدا میکند. مهم مصرف کننده تفنگ هست که بهترین حالت را در تفنگ شناسایی و اعمال کند.

RE: معرفی (کرونوگرافی) هاتسان Bt65 - bahruz - 2015-12-23 02:03 PM

من هم رو AT44 امتحان کردم یکی از بستها رو برداشتم بست دوم رو گذاشتم . در ده متر گروپ گرفتم دقتش خیلی بهتر شد. تو فاصله بیشتر هم باید امتحان کنم ببینم چطوره

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk

RE: معرفی (کرونوگرافی) هاتسان Bt65 - صادق قرنجیکی - 2015-12-23 03:46 PM

(2015-12-23 12:59 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت همه عزیزان
عرض شود اگر در بست به هر دلیلی مشکلی باشد از جمله منحرف کردن ارتعاش لوله صددرصد باز کردن بست مفیده اما مواردی در هر سه تفنگ پی سی پی هاتسان دیده ام که باز کردن بست برروی دقت بی تاثیره حتی گاهی اضافه کردن بست به سر لوله موجب افزایش دقت هم میشود، در تفنگهای گرم نیز این مورد مطلق نیست و گاهی با پر کردن زیر لوله دقت افزایش پیدا میکند. مهم مصرف کننده تفنگ هست که بهترین حالت را در تفنگ شناسایی و اعمال کند.

آقای شقاقی ،
در رابطه با تفنگ های بادی و بخصوص این تاپیک و موضوع اخیر که مربوط به هاتسان هست در بررسی های انجام شده در بیشتر موارد برداشتن بست نتیجه مثبت تری در جمع شات ها و نیز دقت نسبی داشته است. در حال حاضر دسترسی به تست مستندی در این مورد ندارم. ولی چیزی که از نوشته شما متوجه شدم این هست که :
" اگر این بست (گیره یا هر اسم دیگه ای که داره ) مشکلی از نظر طراحی (البته منحرف کردن ارتعاش رو نفهمیدم) نداشته باشد برداشتن یا برنداشتن آن تاثیری در دقت نخواهد داشت ؟ !" می توانید با دلایل بیشتر و مستند توضیح بدهید.

گرچه چندی قبل در صحبتی به یکی از دوستان هم گفتم با توجه به دقت مورد نیاز برای کاربرد این مدل ها ، این تفاوت دقتی فاحش نیست و نمی توان ایرادی برای آن گرفت ولی وقتی موضوع هدفزنی و دقت بیشتر از کاربرد معمول آنها باشد چرا و قابل ثبت و اندازه گیری است.

RE: معرفی (کرونوگرافی) هاتسان Bt65 - DAGGER - 2015-12-23 05:05 PM

با تشکر از نقد های مفید دوستانKhansariha (8)
در زمینه بودن یا نبودن بست لوله در pcp تجربیات بسیاری از دوستان و ری وی یو های اینترنتی دیده و شنیده ایم، و نظر و عقاید تمام دوستان با توجه به تجربیاتشون برای اینجانب محترم و محرز میباشد
تجربه خود کمپانی در تبدیل 2 بست از سری قدیم به 1 بست در سری جدید نیز گویای این هست که کمتر شدن عوامل تاثیر گزار بر محور لوله خود باعث پایداری دقت سلاح میشود ، حال با افزایش قطر لوله نیز کماکان انتقال ارتعاش کمتر و پایداری لوله بهتر شده و تا حدودی افزایش دقت نیز مشهود است
ایراد ساختاری pcp هاتسان که بالتجربه برخورد نمودم و گاهی باعث تشتت و سردرگمی علت بی دقتی در تیراندازی میشود بر هم خوردن خط تراز و محور لوله میباشد که با بستن و سفت نمودن پیچهای بست لوله با عث تشدید خواهد شد و این نیز بدلیل تغییرات فیس لیفت کمپانی در قنداق و زوایای اتصالات در مدلهای مختلف بدون استفاده از نرم افزار های طراحی 3D و صرفا تجربی پدید می آید، پس وجود بست لوله به خودی خود عامل ایجاد این بی دقتی نیست کما اینکه در PCP های مطرح تراز اول نیز بست اتصال مشاهده میشود ، هر چند شناور بودن لوله نیز مبحث فیزیکی مفصلی دارد که فواید آن غیر قابل انکار ، ولی فعلا مبحث مضر بودن بست لوله بوده ،ولی آیا با شناور نمودن کامل لوله و حذف بست نیز میتوان به دقتی بالاتر دست یافت !؟
جواب این سوال از دید اینجانب نسبی است و با تجارب کاربردی که حدودآ بدست آورده و مقایسه نمودم دو حالت متصور است :
1- اگر از سلاح صرفآ جهت هدفزنی و استفاده فانتزی بهره برداری نموده و برای حمل ونقل آن از کیس مطلوب استفاده شود میتواند گزینه معقولی باشد به شرطی که نقاط اتصال لوله به کپ و اتصال کپ به بدنه اصلی کاملا محکم و اصولی چک و فیت شده باشد
2- اگر با توجه به شرایط متذکر بند 1 امکان استفاده میسر نیست حتی الامکان بودن 1 بست ارتباطی بهتر از نبودن آن میباشد
حال به چرایی این پاسخ میپردازم
اگر به ساختارPCP هایی که دارای لوله شناور میباشند نگاه کنید تمایزآشکار در طراحی بعضی قطعات به وضوح دیده میشود که
1- داشتن کپ و بدنه یکپارچه
2- نصب اسلیو بوش از جنس فلزات چکش خوار جهت اتصال لوله به کپ
داشتن این دو امکان از حد اقلهای پیش نیاز شناور بودن لوله میباشد که هیچکدام در PCP های هاتسان مشهود نیست

[تصویر: BT65-CAP.jpg]

[تصویر: FXT12005A.jpg]