شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از ویندی سیتی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده اوانيكس Evanix products (/forumdisplay.php?fid=47)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=77)
+---- موضوع: تجربیات از ویندی سیتی (/showthread.php?tid=686)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: تجربیات از ویندی سیتی - Don Corleone - 2011-09-18 10:07 AM

به به عارف جان بازم تبریکKhansariha (8)

RE: تجربیات از ویندی سیتی - craftsman - 2011-09-18 10:44 AM

آقا عارف گل
من اگه جاي شما باشم گره هاي قسمت سايلنسر رو به زير لوله منتقل ميكنم فقط كافيه كاور اونو 180 درجه بچرخونيد
چون در حالت فعلي اگه بارون بباره بارون از سوراخهاش وارد كاور ميشه
سوالم اينه جاي انگشت روي قنداق الان تنگ نشده؟
اما خوشم مياد كه با حوصله و علاقه اينكارو ميكنيKhansariha (8)

RE: تجربیات از ویندی سیتی - stivist - 2011-09-18 01:43 PM

بچه ها شما لطف دارید.چشماتون قشنگ میبینه.نظری جان قابل شما رو نداره ما افتخار پیدا کنیم شما رو ببینیم تفنگ چه قابلی داره:khansariha (21
دوست خوبم چرم مصنوعی هستش و نسبتا دارای قیمت و کیفیت خوبی هستش(متری 5 تا 10 هزار تومان) فقط یادتون باشه وقتی خرید میکنید از اون دسته چرم هایی بگیرید که پشتشون نخ دوز و یا کرکی هستش چون هم باعث میشه رو چوب فیت واسه و لیز نخوره و هنگام پانچ و کشیدن نخها پاره نشه.در ضمن از چرمی استفاده کنید که حالت کشسان داشته باشه شکل قنداق کملا در میاد.

اقا جاوید عزیز به نکته زیبا و ریزی اشاره کردید که من بهش دقت نکرده بودم.من فقط از باب زیبای نخهارو رو بستم ولی با این نکته حتما برعکسشون میکنم خوشحالم که کرمو به این ریزبینی مورد بررسی قرار دادید.مرسیKhansariha (8)

RE: تجربیات از ویندی سیتی - Reza Golshan - 2011-09-19 07:51 AM

عارف جان مباركت باشه.اسلحه خوبي نصيبت شده.
كاور زيبايي هم درست كردي.Khansariha (8)

RE: تجربیات از ویندی سیتی - hamedof - 2011-09-19 08:52 AM

مبارک باشه عارف جان
البته من با بلیزارد احساس شمارو راجع به کیفیت اوانیکس ندارم :)
کاور هم خیلی هنرمندانه درست شده. عالی شده

RE: تجربیات از ویندی سیتی - stivist - 2011-09-19 09:15 AM

سلام دوست خوبم شما لطف دارید.امکانش هست بگید بلیزار رو کی و از کجا تهیه کردید من دنبال برسی این موضوع هستم که چرا بعضی بچه ها از اوانیکساشون زیاد راضی نیستند امیدوارم به نتایج مفیدی برسم هر چند خودم حدسایی مزنم ولی مطمئن نیستم

RE: تجربیات از ویندی سیتی - slug - 2011-09-19 09:17 AM

سلام دوست عزيز
اول از همه تبريك بابت اسلحه عالي كه نصيبتان شد.دوم دست مريزاد بابت كاور هنرمندانه و كاربردي كه براش درست كردي،من هم قبل از اينكه AR6 بگيرم مي خواستم بليزارد يا ويندي بگيرم كه بالاخره اون نصيب شد.اميدوارم ماشش هميشه برات بچكونه.
تيغ براKhansariha (8)

RE: تجربیات از ویندی سیتی - stivist - 2011-09-19 09:53 PM

دوستان بعد از از دست رفتن والتر کپسول و کیتمون رو هم بردند.مجبور شدم واسه شارژ ویندی یه کیت شارژ بسازم که تو مراحل ساخت خیلی به دوست خوبم اقا سیاوش زحمت دادم.
این هم عکسای کیت:
[تصویر: 1.jpg]
[تصویر: 2.jpg]
[تصویر: 3.jpg]
در کل قیمت هم حدود 33000 تومان شد

RE: تجربیات از ویندی سیتی - s.solhi - 2011-09-19 10:29 PM

عارف جان فقط انجام وظیفه بود در ضمن از آشنایی با دوست خوبی مثل شما بسیار خوشحالم.

RE: تجربیات از ویندی سیتی - stivist - 2011-09-23 06:18 PM

باسلام خدمت شما دوستان
چند روز پیش بعداز این که اورینگ ویندی بعد از 3000 تیر برای اولین بار خراب شد مجبور شدم اورینگ رو به کمک داش مسیح عوض کنم در هنگام تعویض اورینگ بصورت تصادفی مجبور شدیم فنر فنر پشت والو رو عوض کنیم که در اثر این موضوع دقت ویندی(که مثال زدنی بود)بشدت افت کرد.چشمتون روز بد نبینه بنده به مدت 2 روزه کاری دست به کار شدم و دنبال پیدا کردن فنر مناسب برای ویندی شدم ولی به دلیل عدم تطبیق ثابت فنر و وزن یکسان فنر ها بشدت در سرعت خروجی تلورانس داشتیم.به همین دلیل مجبور شدم برم فنر سازی و بدم با چند حالت مختلف(از نظر طول-گام فنر و جنس مفتول)واسم بپیچه.کار ادامه پیدا کرد تا اینکه دیشب به وسیله یکی از دوستان تونستم یه دستگاه نیرو سنح گیر بیارم و ثابت فنرها رو بدست بیارم و اونی که بیشتر به فنر اصلی نزدیک بود رو ببندم.در این ماجرا تونستم فرصت رو غنیمت بشمارم و اسلحه مکانیزم و والو رو که بسیار کثیف بود رو تمیز کنم.امروز که با بچه ها بیرون بودیم و تونستم در اولین فرصت اسلحه رو کرنو کنم در عین ناباوری سرعت شلیک از 352 با ساچمه 10.5 گرینی به 363 رسیده بود و باز هم در عین ناباوری تلورانس سرعت بسیار منظم بود و با هر شیلک حدودا 0.8(بطور متوسط)از سرعت کاسته مشد و در نهایت بعد از 60 شات فشار به 90 بار میرسید و سرعت به 310 متر بر ثانیه که بسیار نتیجه مطلوب و دلپسندی بود.اما رسیدیم به قسمت اصلی:شروع کردم به گروپ گرفتن و دیدم وای چه قدر خرابه گروپ ما.انقدر گروپ خراب بود که به دوربین شک کردم.ولی بعد با مشورت با دوستان به این نتیجه رسیدم که به دلیل افزایش سرعت به دلیل تعویض فنر ساچمه های 10.5 گرینی واسه اسلحه سبک هستند و باید از ساچمه سامیانگ 16 گرینی استفاده کنیم.که درست هم بود بعد از زدن سامیانگ خودم هم شوکه شده بودم بسیار گروپ خوبی داده بود(20 متری) اما یه مشکل ایجاد شد:ساچمه سامیانگ به این اسونی گیر نمی اد.به همین دلیل تصمیم گرفتم فشار رو 150 بزارم و با جی اس گروپ بگیرم که حدسم درست بود چون با این فشار سرعت حدود 335 بود گروپ بسیار عالی و حتی بهتر از قبل بود.این هم عکس گروپ که همراه اقا سیاوش گل در فاصله 20 متری گرفته شده.تعداد شلیک 20 عدد-ساچمه جی اس-وضعت خوابیده. باد نسبی همراه با ساپورت:
[تصویر: 20.jpg]
اما نتیجه اخلاقی:
دوستان میبینید در این کار ما(که همین جوری بهش میگیم تیون) با تعویض یک فنر چقدر حالت یک اسلحه عوض میشه.افزایش قدرت فقط یکی از اثارش هست.که دارای معایب و محاسنی هستش.پس دوستان فکر نکنیم یه کارخونه سازنده اسلحه همین طور الکی یه اسلحه رو میسازه و قطعات رو همین طور الکی رو اسلحه میبنده حالا ما هم میتونیم به راحتی این تنظیمات رو بدون محاسبات و اطلاعات عوض کنیم.
دوستان کارخانه ها اسلحه ها رو برای اسفاده عموم مردم عادی طراحی میکنن پس بهترین شرایط دقت و قدرت رو انتخاب میکنن.حالا اگه کسی نیاز میدونه و میبینه که تنظیمات قدرت و دقت واسش کافی نیست باید با علم به اینکه میدونه چیکار میکنه و به کجا میخواد برسه باید تنظیمات رو دستکاری کنه.ولی فراموش نکنیم با بدست اوردن یه چیز باید یه چیز دیگه رو از دست داد همه چیزو نمی شه با هم داشت.تو ویندی بنده شاید اسلحه بنده قدرتش 2 یا 3 ژول بیشتر شد ولی در عوض دقتم رو تو 30 شات اول با ساچمه 10.5 گرینی از دست دادم.این یعنی فیزیک و چیزی جز اون نیست.
یا حق