شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی وایرخ 90 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده وایرخ Weihrauch products (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: سایر محصولات و تجهیزات (/forumdisplay.php?fid=69)
+---- موضوع: معرفی وایرخ 90 (/showthread.php?tid=764)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

RE: معرفی وایرخ 90 - david - 2011-11-04 11:50 AM

ممنون سهیل جان. و این قدرت کمتراعلام شده توسط سازندگان مطرح را من در خیلی از تفنگ های اصیل دیده ام که اعداد اعلام شده سرعت همیشه کمتر از حقیقی ان میباشد.و دلیل ان حتما این است که نمیخواهد ان کارخانه معتبر خود را زیر سوال ببرد. زیرا من چندین برند معروف را که کرنو کردم سرعت انان بیشتر از حد اعلام شده بود. که در تفنگهای معمولی بازارها و برندهای تولیدی متوسط سازندگان دقیقا بر عکس میباشد.انان معیار را با ساچمه سبک قرار میدهند. هر چند این وایرخ 90 از سری جدید و ماشه جدید میباشد. و قبلا کارخانه میگفت وایرخ 90 درون مخزنش 20 بار فشار باد دارد. اما این تفنگ مشخص است فشارش را کارخانه از 20 بار بیشتر کرده و به همان 26 بار که قید کرده رسانده است و این سری جدید وایرخ 90 واقعا تفنگی بی نظیر و بی نقص میباشد.ای کاش کارخانه 30 بار فشار درون پک را باد می نمود.خخخخ. چون من اصلا دوست ندارم به این هیولا با کیفیت دست بزنم و دست هم نخواهم زد. همین قدرت بسیار بسیار خوب و عالی میباشد. و کاملا استانداردKhansariha (399)Khansariha (214)
(2011-11-04 11:41 AM)mohsen.66 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان این تاپیک داره خیلی هیجانی میشه فکر میکنم کلا در رده ی تفنگ های بادی انقلابی به پا میشه و شاید تا چند سال آینده خیلی از شرکت های به نام بیشتر محصولاتشون رو نیترو پیستون تولید کنند تا فنر پیستون اما از موقعی که این تاپیک رو خوندم یه سوال خیلی ساده ذهن منو مشغول کرده و اونم اینه که وضعیت دوام دوربین رو نیترو پیستون ها نسبت به فنری ها چجوریه؟؟ البته جوابش تقریبا مشخصه ولی از دوست عزیزمون آقا پورنگ که شخصا این نوع سلاح رو دارن(وایرخ 90) و اونو تستش کردن خواهش میکنم که یه توضیح مفصل بدن به طور مثال بین لگد 350 و 90 آقا پورنگ کدومش بیشتره ؟؟و دوربینی که روی 350 دوره ی زمانی بیشتری دوام بیاره آیا میشه گفت که قطعا روی مدل نیترو پیستون وایرخ 90 جواب میده یا نه ؟؟
با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان عزیزKhansariha (8)Khansariha (256)

ممنون محسن جان چون در نیترو پیستون . فنری وجود ندارد پس بنابراین حالت ویبره و بازتاب فنر پس از شلیک هم وجود ندارد. این تفنگ در زمان شلیک که کاملا شل در دست گرفته اید نزدیک40 میلیمتر به عقب میاید وچون حالت شوک و ویبره فنر را ندارید بنا براین لگد محسوسی را هم ندارید و دوربین تفنگ ها را شوک و ویبره فنر تفنگ بعد از شلیک خراب میکند و اگر بخواهید در مقابل 350 قیاس نمایید اگر لگد دیانا 350 در حدود 70 درصد باشد این وایرخ 90 در حدود حداکثر 10درصد لگد دارد. و اما برای مگنوم 350 دوربین سنتر پوینت جوابگو میباشد.

RE: معرفی وایرخ 90 - farzin122 - 2011-11-04 05:56 PM

(2011-11-04 10:47 AM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از پورنگ عزیز که زحکمت کرنو رو کشید
بیخود نیست من از قدیم عاشق وایرخ بودم خخخ
هرچند قدرت 54 ژولی این تفنگ بیشتر از قدرت استاندارد این تفنگ هست و جای تعجب داره و اون ساچمه پرو مگنوم با حدود 290 متر بر ثانیه به استانداردهای این تفنگ نزدیک تره
اما در کل همه اینها یقینا خبر از کیفیت هیولا وار این برند نازنین میده

در ضمن با تشکر از دوست عزیز اقا فرزین
2 تا نکته تو فرمایشاتشون به نظرم رسید

(2011-11-04 12:53 AM)farzin122 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[quote

مقایسه نیتو پیستون با فنری:

3- قدرت نیتروپیستون قابل تنظیمه میتوان با کم و زیاد کردن فشار هوای داخل پیستون قدرتشو تنظیم کنید

5- اصلی ترین و حساس ترین قسمت نیترو پیستون واشری هست که اگه خراب بشه اسلحه قدرتشو از دست میده و مثل این میمونه که فنر اسلحه فنری ضعیف بشه این واشر مثل واشر سر پیستون فنری باید در مقابل گرما و سایش مقاومت بسیار زیادی داشته باشه حتی خیلی خیلی بیشتر از اون و اگه جنس خوبی نداشته باشه بعد چند شلیک خراب میشه ولی من جزئیات طراحیشون رو دقیق نمیدونم شاید داخل سیلندر هم از یه جنس مخصوص باشه و واشر زیاد خراب نکنه.تو فنری زیاد مهم نیست که واشر سر پیستون هوا بده یانه چون هوا تو یه لحظه تحت فشاره و اکثرا هم یه ذره هوا میدن مگر اینکه از واشر های مخصوص استفاده بشه که به نظر من اگه به این امر زیاد توجه نشه میتونه مشکلساز باشه و یه ایراد بزرگ برای نیترو پیستونه.به خواطر همین اون اسلحه چینی رو پیشنهاد نمیکنم در حالی که تقریبا قدرتی معادل وایرخ 90 داره و قیمتی معادل یک پنجم اون!!! تازه خیلیم خوشگله!!!! ولی وایرخ شرکت معتبریه و تجربه نشون میده اگه اسلحش مشکلی داشته باشه تولید نمیکه و احتمال 99.999% وایرخ این مشکلو حل کرده که دست به تولید انبوه این محصول زده.

-در مقایسه با pcp
1-قدرتش زیاد کمتر از pcp نیست.همانطور که دوست عزیزمون david فرمودن تقریبا55 ژوله!!!
2-نیاز به شارژ و تلمبه زدن نداره.
3-تک تر هستش مٍثل فنری.
4-لگدش زیاده نسبت به که pcp اصلا لگد نداره.
نتیجه : نیترو پیستون یه چیزی ما بین فنری و پی سی پی هستش که مزایا و معایب خودشو داره.

البته معایب و مزایاش هنوز زیاد رو نشده چون تازه وارد بازار شده و کسی هنوز ازش درست حسابی استفاده نکرده.
خوشحال میشم اگه خطایی در گفته هام باشه اسلاحش کنید.

اول
این امکان تنظیم فشار باد فقط در وایرخ 90 هست و بقیه شرکتها نیترو پیستون رو به صورت یک پک پلمپ شده عرضه میکنند که قدرت ثابت و غیر قابل تنظیم داره
دوم
اون واشر تنها یک اورینگ فشارقوی ساده است
و در تفنگ قابل تعمیری مثل وایرخ 90 در صورتخرابی اورینگها براحتی میشه اونها رو با یک اورینگ فشار قوی جنس خوب مثل بند ویتون جایگزین کرد
و جنسش شباهتی با واشر سر پیستون در فنری ها نداره که معمولا پلی امید هست
تشکر از آقا سهیل به خاطر تکمیل گفته های من Khansariha (8) گفتم که وایرخ این مشکلو یه جورایی حل کرده ولی چجو ریشو نمیدونستم شما زحمشو کشیدید دامنه اطلاعات وایرخیمونو بالا بردیدKhansariha (331)

RE: معرفی وایرخ 90 - salar56 - 2011-11-05 03:41 PM

دوستان تا حدود60 متر دقت وایرخ 90 بیشتر یا دیانا 54Khansariha (48)

RE: معرفی وایرخ 90 - Reza Golshan - 2011-11-05 04:05 PM

آيا وايرخ 90رو ميشه در نمايشگاه مشاهده كرد؟

RE: معرفی وایرخ 90 - Marksman - 2011-11-05 05:42 PM

دوستان در نمایشگاه متاسفانه خبری از وایرخ (هیچ مدلی) نبود. در واقع تعداد تفنگهای قابل اعتنا در رسته بادی به انگشتان دو دست هم نمی رسید.Khansariha (226)

RE: معرفی وایرخ 90 - david - 2011-11-07 08:47 PM

این هم عکس اورینگها و واشر پیستون و پیستون وایرخ 90 [تصویر: 1035913.jpg][تصویر: 1050043.jpg]
و این هم نقشه شماتیک وایرخ 90 و نقشه وقطعات ان [تصویر: 1091108.gif]

RE: معرفی وایرخ 90 - alireza - 2011-11-07 09:34 PM

سلام:ایا در اینده ممکنه که نیترو پیستون زیر تاشو یا بغل مسلح شونده ساخته بشه مثلا یه چیزی شبیه به دیانا 54 یا 460 ؟

RE: معرفی وایرخ 90 - david - 2011-11-07 09:44 PM

چرا نشود دوست خوب. چیز خاصی نیست. چون بجای فنر از پک هوا یا نیتروژن استفاده میشود. و بخاطر خیلی محاسن اکثر سازندگان تولیدات خودشان را نیتروپیستون نموده اند. و کم کم عصر نیترو پیستون است.

RE: معرفی وایرخ 90 - MEHDI - 2011-11-08 02:30 AM

وایرخ یه اسلحه قابل اعتماده
من یه پیشنهاد به دوستان دارم هر گاه خواستن یه سلاح رو انتخاب کنن سعی کنن از نزدیک اونو قبل از خرید لمس کنن چون عکس تنها نمیتونه به تنهایی زیباییها و ظرافتهایه ساخت رو نشون بده خیلی از سلاحها در نگاه اول تویه عکس جذابیت خاصی ندارن اما وقتی تویه دست میشینن کاملا حس یه اسلحه واقعی رو به انسان منتقل میکنن
Khansariha (8)Khansariha (214)

RE: معرفی وایرخ 90 - poriya3001 - 2011-11-08 12:37 PM

واقعا منمونم از این اطلاع رسانی شمامن که خیلی از وایروخ 90 خوشم اومد انشالله توفیق بشه بگیرم Khansariha (8)
Khansariha (215)