شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از cz s 200 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده ایر آرمز Air arms products (/forumdisplay.php?fid=124)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=126)
+---- موضوع: تجربیات از cz s 200 (/showthread.php?tid=820)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

RE: تجربیات از cz s 200 - masih.hunter - 2014-04-18 11:56 PM

(2014-04-18 11:26 PM)amiremadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حق با شماست.میخواستم بنویسم افت ارتفاع چقدره که کلمه افت جا افتاد ولی الان ویرایش کردم.
منظورم اینه که اگر با ساچمه جی اس بی 10 گرین با سی زد دوربین را در 40 متری صفر کنیم، در 100 متری چند سانتیمتر افت داریم؟
امیرجآن دقیقا خاطرم نیست ولی چیزی در حدود 1 متر،
البته با جی اس بی 10.5Khansariha (8)

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-05-22 11:25 AM

دوستان ، بعد سفارش خرید و کمی انتظار ، سلاح ایرآرمز S200 اسپورتر به دستم رسید، در حال آماده کردن ریویویی از آن هستم ، امیدوارم بتونم زودتر آماده اش کرده و در این تایپیک تجربه خودم را در استفاده از این سلاح با دوستان به اشتراک بگذارم. فعلا قسمت باز کردن جعبه رو داشته باشیدKhansariha (48):
همانطور که از قبل در خرید چند تن از دوستان دیگر هم دیده بودم کارتن اصلی سلاح توسط یک کارتن بیرونی کاور شده و خود سلاح در جعبه اصلی که مشخصات سازنده آن یعنی CZ بر روی آن درج شده قرار داشت. به نسبت می شه گفت بسته بندی بدی نداره و البته این بسته بندی در محصولات فنرپیستون و پی سی پی های سی زد یکی هستش! Khansariha (226)

[تصویر: 14007438901.jpg]

درج آرم کمپانی CZ بر روی جعبه سلاح و قسمت بالایی خود سلاح:
[تصویر: 14007438902.jpg]

[تصویر: 14007438903.jpg]

تنها جایی که روی سلاح علامتی از ایرآرمز هستش سمت چپ سلاح و این قسمت :
[تصویر: 14007449581.jpg]

و کوپل شارژ ایرآرمز :
[تصویر: 14007449582.jpg]

همراه سلاح یک بسته پلاستیکی شامل آچار آلن هم سایز پیچ های بدنه سلاح ، دو سایز اورینگ -اورینگ ها مربوط به قسمت کوپل شارژ و اهرم مسلح کننده سلاح می باشند- ، نازل شارژ ایرآرمز و دو قطعه دیگر که در تصویر پایین مشخص کردم قرار داشت. دو قطعه مزبور برام شده ؟؟؟
[تصویر: 14007447541.jpg]

و یک سی دی که کار دفترچه راهنما رو انجام میده قرار گرفته است.
[تصویر: 14007438905.jpg]

Khansariha (8)

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-05-23 09:37 PM

چند روزی از همراهی مدل AA S200 Sporter با من میگذره ! در این چند روز تنها چیزی که می تونم بگم کسب لذت تیراندازی دقیق و تقریبا بدون خطای شلیک ها بود!
کار با Air Arms S200s :
[تصویر: 14007515551.jpg]
قبل از هر چیز نیازمند یک دوربین مناسب برای نصب بروی این سلاح بودم، طبق برنامه قبلی قرار بود دوربین هاوک خریداری کنم که متاسفانه به علت مشکل بودجه فعلا برنامه رو عوض کردم و از دوربین لیپرزی (3-9*40 TF2 ) که چند وقت قبل خریداری کرده بودم ، استفاده کردم. دوربین سبکی بود که براحتی با این سلاح مچ شد ولی انصافا زوم کمی برای تست دقت و گروپ گیری در فواصل بالای 30 متر داره ! (وضوح تصویر در زوم بالای 6 زیاد راضی کننده نیست و وضوح ریتایکل به هم می خوره !!! ) به همین خاطر گروپ های انجام شده در فاصله 20 متری می باشند.
قبل از هری چیز خوشدستی و سبکی این سلاح واقعا ستودنی است و تجربه در دست گرفتن و شلیک سر دست و بالانس خوبی که به تیرانداز می ده بسیار خوبه !
قنداق از چوب راش بوده و رنگ آن نیز با طبع و سلیقه خودم سازگار بود :
[تصویر: 14007515552.jpg]

قسمت جاگونه ای قنداق با اینکه بسیار ساده نشون میده ولی به نرمی و راحتی گونه تیرانداز رو در خودش جای میده :
[تصویر: 14007516142.jpg]
[تصویر: 14007517034.jpg]

اهرم مسلح کننده آن که بولت اکشن هستش به صورت راحتی به عقب کشیده می شود ولی خیلی نرم نیستش :
[تصویر: 14007516144.jpg]

[تصویر: 14007516143.jpg]

با کشیدن به بالا و روبه عقب این اهرم ، محل ساچمه گذاری آشکار می شود و با قرار دادن یک ساچمه در راستای لوله و در شیار مخصوص ، اهرم را به جلو برده و ساچمه به داخل لوله هدایت می شود. در چند بار اول ساچمه گذاری کمی سخت بود ولی با تکرار به راحتی قلق کار دستتون میاد ! البته پکیج خشاب ایرآرمز رو سفارش دادم ولی هنوز به دستم نرسیده
[تصویر: 14007516145.jpg]

قسمت ماشه سلاح می تونست از این بهتر باشه ولی این ماشه نیز حساسیت خوبی داره و من فقط کمی وزن ماشه رو کم کردم و تنظیمات قبلی رو دست نزدم -در واقع هنوز وقت نداشتم تا دقیق تر به این قسمت نگاه کنم.
[تصویر: 14007515553.jpg]

نداشتن ضامن جزو ضعف های این مدل هستش ! که البته می شه باهاش کنار اومد Khansariha (226)

مخزن این سلاح در جای خود کمی لقی داره-بعد بسته شدن کمی در جای خودش بازی می کنه- ولی باعث اختلال در عملکرد سلاح نمیشه! این لقی به نظرم به علت بست پلاستیکی نه چندان با کیفیت آن می باشد که ایرآرمز برای این موضوع کیت بست فلزی و گلدن برای آن توصیه کرده ! (انگلیسی ها هم همش به فکر بازاریابی و سود هستند Khansariha (290) )
[تصویر: 14007517021.jpg]
[تصویر: 14008665921.jpg]
همانطور که در پست های قبلی و در این تایپیک عنوان شد یکی از تفاوت های مهم این مدل با دوقولوی CZ خودش نداشتن مانو متر و نصب یک کوپل شارژ در جای آن برای شارژ سریع و آسان مخزن می باشد -هدف از ارایه این مدل در انگلستان کار راحت برای تیراندازان نوجوان و تیراندازی تفریحی و کنترل آفت بوده به همین خاطر جدا نکردن مخزن و شارژ سریع آن مورد لزوم بوده است)
[تصویر: 14007518244.jpg]

البته من از این مدل کوپل شارژ ایرآرمزی اصلا خوشم نیومد Khansariha (226) ، البته به علت عادت قبلی برای شارژ راحت AT44 و همینطور استفاده از یک کپسول برای شارژ هر دو سلاح AT44 و ایرآرمز S200 نیاز به یک تبدیل برای این کار بود تا بتوانم از نازل ایرآرمز برای شارژ مخزن آن استفاده کنم که با کمک سهیل عزیز این مورد رو از قبل پیش بینی و قطعه مورد نظر تهیه شده بود.

[تصویر: 14008665923.jpg]
هنوز شارژ مخزن برام زیاد راضی کننده نیستش ... Khansariha (219)
لوله سلاح تا جایی که می دونم ساخت لوتار والتر هستش نه سی زد ! در انتهای لوله مازل بریکی پلاستیکی به وسیله یک پیچ آلن نصب شده است.

در ریویوهای انجمن های انگلیسی زبان دیدم به طور معمول این مازل بریک با یک نوع پیشرفته تر و یا سفارشی تر برای دقت بیشتر تعویض می شود. این مازل در کاهش صدای خروجی هیچ تاثیری نداشته و البته صدای این پی سی پی در رده صداهای متوسط به بالا محسوب می شه و هنوز تجربه سایلنسر و استفاده از اون رو روی این سلاح ندارم.
در ادامه تصویر سه گروپ که بعد از صفر اولیه و با دو نوع ساچمه JSB rs 7.33 g by hatsan و Gamo Promagnum و دوربین لیپرز 3-9*40 گرفته شده را در اینجا قرار می دهم. برای این سلاح راضی کننده نبود ولی فکر می کنم در گروپ های بعدی با جای ساپورت خوب و ساچمه های دستچین شده بتونم نتیجه بهتری بگیرم.
[تصویر: 14008673661.jpg]

[تصویر: 14008673662.jpg]

[تصویر: 14008673663.jpg]

اساتید و دوستان اهل فن و مجرب در رابطه با این سلاح می تونند راهنمایی و انتقادهای خودشون رو قرار بدند. با تشکر و ارادت به همه دوستان Khansariha (8)

RE: تجربیات از cz s 200 - amiremadi - 2014-05-23 10:00 PM

صادق جان ممنون از رویو خوب شما
اگر بین شلیکهاتون 5پ7 ثانیه صبر کنید فکر کنم گروپتون جمع تر بشه.
من با سی زد خودم در سی متری گروپم کمی از گروپ شما جمع تر هست.در این فواصل حتی با ساچمه الماس پروفشنال یا الماس استاندارد گروپهی خوبی گرفتم.
البته امکانش هست که موقع گروپگیری شما باد متوسطی میوزیده چون باد به شدت روی گروپ این اسلحه تاثیر میگذاره.
شاید هم این اختلاف بخاطر داشتن لوله سی زد روی تفنگهای خودش هست چون در اینترنت هم کاربرهای خارجی از لوله سی زد بیشتر از لوله لوتار روی ایرآرمز راضی بودند

RE: تجربیات از cz s 200 - SOHEIL-GUNSMITH - 2014-05-24 01:23 AM

صادق جان تبریک میگم خوشحالم تفنگت بالاخره رسیدKhansariha (8)
به نظرم با دوربین و تکیه گاه مناسب تا 50 متری در شرایط بدون باد بتونی گروپ های خیلی بهتر از این هم بگیری

RE: تجربیات از cz s 200 - Don Corleone - 2014-05-24 10:18 AM

به به ممنون صادق جان ریویوی کاملی بودKhansariha (8)
برای گروپ گیری با این سلاح بهتره از دوپایه هریس یا طرح هریس استفاده کنید.چون سلاح سبک هست و کنترلش موقع شلیک کمی سخته.ولی در کل این سلاح رو من خیلی دوست دارم و مطمئنم اگه یه روزی دست از سر فنری برداشتم میرم سراغ cz چون واقعا بینظیره و همه چیزش عالیهKhansariha (8)در ضمن من ماشه این سلاح رو هم خیلی دوست داشتم منتها از وقتی با وایرخ 100 تیر زدم دیگه هیچ ماشه ای به غیر از وایرخ رو قبول ندارم خخخKhansariha (8)Khansariha (214)

RE: تجربیات از cz s 200 - Cayalouss.The.Removal - 2014-05-24 10:53 AM

صادقم توصیه ای که دارم اینه که اصلا ساچمه هایی مثل گامو و الماس و..... تو سلاحت نذار حتی واسه گروپ چون واقعا هم افتضاح میزنه هم پدر لولتو در میاره......اونم لول سی زی که انقدر حساسه...بعد از هر 300 شلیک یدور لول رو تمیز کن اونوقت معجزه سی زد رو ببین.مبارک باشه دادا...

RE: تجربیات از cz s 200 - amiremadi - 2014-05-24 11:41 AM

عرفان جان ساچمه الماس که من در سی زد خودم استفاده میکنم خیلی ساچمه نرمی هست و دقیقا چون نرم بود استفاده کردم چون مطمین بودم که روی خان تاثیری نداره .به دلیل نرم بودنش با خان خوب درگیر میشه و اتفاقا گروپهاش به نسبت قیمتش عالیه.البته مثل جی اس بی نمیشه ولی قیمت را هم باید در نظر گرفت

RE: تجربیات از cz s 200 - صادق قرنجیکی - 2014-05-24 01:08 PM

با تشکر از دوستان ، امیر ، سهیل ، امین و عرفان عزیز ،
درسته در گروپ گیری اولیه کمی بی صبری و عجله داشتم ، همینطور ساپورت طوری نبود که سلاح رو ثابت نگه داره !!! ولی بهتر از رو دست زدن و یا استفاده از صندلی بود-ساپورتم شامل یک چهارپایه چوبی (مربوط به پدرمون هست) قدیمی بود که با گذاشتن کاور سلاح و یک متکای نسبتا نرم حدودا می شد سلاح رو از قسمت جلو ثابت کرد-
همینطور در رابطه با ساچمه های مورد استفاده ، جی اس بی ار اس 7.33 گرینی خوب به طبع دقت به مراتب بهتری داره ! البته بی صبرانه منتظر تهیه جی اس بی اگزاکت 8.44 گرینی هستم. کراسمن هالوپوینت 8 گرینی هم به دستم رسیده که در گروپی که در 10 متری گرفتم ساچمه ها تماما از یک قسمت عبور کردند-تصویر نگرفتمKhansariha (226)-
دو پایه طرح هریس هم دارم ولی هنوز روی سلاح نصب نکردم Khansariha (399)
در رابطه با تفاوت لوله ایرآرمز-لوتار والتر- و لوله خود سی زی هم تا الان هنوز ریویوی علمی و درست و حسابی در این رابطه ندیدم ولی خوب به نسبت از لوله سی زد راضی تر بودند!
فعلا هنوز دارم از تیراندازی با این سلاح لذت می برم و زیاد تو بحر گروپ گیری نیستم ؛ دیروز هم به اتفاق دوستان و خونواده ها رفته بودیم نشست جنگلی و تفریح ، با شارژ 180 بار تا 70 بار مشکلی در هدف قرار دادن هدف های کوچیک باهاش نداشتم -کیل زون 2.5 سانتی- و کمی افت محل برخورد -خیلی کم- در شات های 50 به بعد محسوس بود که در 25 متری خیلی کم بودش - متر و اندازه گیری هم کردیم به اتفاق دوستان -
امین جان در رابطه با ماشه این سلاح به نظر شخص خودم ایر آرمز می تونست کمی بهتر عمل کنه ولی خوب قرار نبود که قیمت سلاح هم بره بالا و برای همین اینطوری مونده و البته طبق معمول کیت تیون ماشه هم براش آماده داره !!! Khansariha (215) یعنی ایرآرمز تکون بخوره به فکر فروش و سود هستش Khansariha (48)

RE: تجربیات از cz s 200 - aminhw - 2014-05-24 07:28 PM

سلام خدمت همه دوستان

دوستان تا اونجا كه من تحقيق كردم هيچ تفاوتى بين لوله هاى AA s200 و CZ 200s وجود نداره و اينكه لوله لوتار روى AA s200 سواره صحت ندارد.

مخلص همه شما